Kašmír

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Cotton
17 příspěvků 18.11.11 13:20

Na hyperlevy.cz inzerují „kašmírové“ šály za 200 Kč. Je tam explicitně uvedeno 90 % kašmír a zbytek hedvábí. Myslíte, že je to možné, když normální ceny kašmírových věcí jsou řekněme 10ti násobné?
A pokud to kašmír není, setkali jste se už někdy s takto bezostyšnou klamavou reklamou?
Viz http://www.hyperslevy.cz/…ina/diskuze/#…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 18.11.11 13:38

Ja bych tomu verila, on „kasmir“ je jako „bavlna“, kvalit je mnoho, od odpadovych vlaken po neznicitelne materialy.
Takze kasmir to pravdepodobne bude, ale do roka a do dne zcuckovati a proridne.

ZetKa
289 příspěvků 18.11.11 13:39

Cotton, setkala jsem se s tím, že v levné metráži naprosto bezostyšně lžou co se týče složení látek. Napíšou 100% bavlna, ale je to bavlna s příměsí polyesteru. Napíšou 100% len a je to také s příměsí.
Nepřímo mi to potvrdila i paní Kalců na semináři, ale ta mluvila všeobecně.
Také vím, že lidé, co nakupují v indii (třeba sárí apod.), jsou dotazováni, co chtějí mít napsáno za složení na cedulce …

DanielaS
4603 příspěvků 18.11.11 13:41
Podle mezinárodních pravidel je možné označit výrobek značkou 100% kašmír nebo „Pure Cashmere“, pokud vlna pochází z podsady kozy kašmírové, střední hodnota průměru vlákna je nižší než 19 micronů a výrobek neobsahuje více jak 3% vláken s průměrem vyšším než 30 micronů. V této definici, která pochází z 30. let 20. století, není ani slovo o délce vlákna, jeho barvě, morfologii nebo o způsobu spřadení.
Kašmír byl, a stále ještě je, pokládán za luxusní materiál, který je jemný, trvanlivý, hřejivý a vzácný. Jeho vzácnost má své kořeny v omezené produkci vlny koz kašmírových, vysokém odpadu od surového kašmíru až k hotovému výrobku a poměrně složitém výrobním procesu, který vyžaduje značné zkušenosti a znalosti. A právě snaha modifikovat výše uvedené 3 předpoklady stojí za fenoménem levného kašmíru. Nárůst počtu chovaných koz kašmírových by měl teoreticky zvýšit celosvětovou produkci surového kašmíru. Ale jak se ukázalo, kašmír, který produkují kozy, chované ve stájích, je výrazně horší kvality (tj. podsada je tvořena hrubšími, silnějšími a kratšími chloupky) a i jeho množství, které lze ročně z každé kozy získat, je výrazně nižší (podsady je výrazně méně a ve vyčesané srsti převažují hrubé pesíky svrchní vrstvy). Příčinami této degradace kašmírové vlny jsou jednak příliš konstantní a mírné klimatické podmínky, a jednak i to, že kozy chované průmyslově ve stájích jsou stresované. Pro výrobu levného kašmírového zboží se pak logicky nabízí použití takového surového kašmíru, který sice splňuje mezinárodní standardy, ale jehož vlákna jsou všechna okolo maximální povolené hranice a především, jejichž délka relativně krátká (10 – 30 mm).

A tak dale, a tak dale.
http://www.sekora.cz/okasmiru.php?id=3

Mori  18.11.11 13:43

Taky je zajímavý, že on-line se to má kupovat tady: http://www.giftideas.cz/natackyset/
Píšou tam: set - magické natáčky + 3× Bra Clip,
to potom nevím, za co z toho je maskovaná ta pašmína:-)

MP Cotton
17 příspěvků 18.11.11 13:51

Díky všem za reakce, jen dál a houšť :-) Se svými kašmírovými svetry jsem prožila mnoho hezkých hřejivých chvil, a všechno o kašmíru mne zajímá :-)
Pokud jde o tu hypersleví nabídku, asi do jedné šály půjdu, už jen z výzkumných důvodů - co vše lze nazývat kašmírem. Přeju hezký den.

Nanynka
23 příspěvků 18.11.11 13:55

Já tam teda o kašmíru nic nevidím, jenom "Luxusní šál Pashmina v nabídce **97

barev". Pašmíny, které se v Praze prodávají na kdejakém rohu, jsou z viskózy.

Hezké, ale s pravou pašmínou mají společné jen jméno.**<o:p></o:­p>

DanielaS
4603 příspěvků 18.11.11 13:59

Slozeni je pod obrazkem barevne palety.

Ani  18.11.11 18:39
Já vidím dvě možnosti:

Buď mají šály od Azijských překupníků, kteří tvrdí, že je to kašmír, a oni pak u nás pouze přebírají složení dané dodavatelem. To může být problém, protože vůbec nemusí vědět, co prodávají. Na druhou stranu v Evropě stačí jeden telefonát na to, aby měli na krku kontrolu, takže si to každý obchodník snaží ohlídat, pokuty nechce platit nikdo. Klidně na tu ČOIku zavolejte, kdo pochybujete.

Nebo jde skutečně o levnější kašmír, jak píše DanielaS. K tomu bych se přikláněla.

Každopádně je to cena, za kterou nejde nic zkazit. Běžné šály stojí jen o něco míň a u šály je absolutně fuk, z čeho je a jak moc hřeje (pokud nekouše) (teda úplně fuk to není, ale i ty viskózové hřejí dostatečně, takže to fuk je ;)). Nakonec je šála hlavně estetickou záležitostí…

katango
1356 příspěvků 22.11.11 16:31

Mám šálu 100% pashmina, něco tak lehkýho a tak hřejivýho jsem do tý doby nepoznala. Dalo by se pod ní spát jako pod dekou. Myslím, že kašmír (pashminu) hravě odlišíte pohmatem, to se prostě splést nedá.

Kalcu
164 příspěvků 29.11.11 19:46

http://www.novinky.cz/…nspekce.html?…
asi to nebude jen u kašmíru:-(((((

Ani  29.11.11 19:53

Achjo, to je zase článek bez informační hodnoty. Takže kontrolovali 7 prodejců a u 6 z nich to neodpovídalo. Nic víc se člověk nedozví, ale na článek jim to stačí.

Ada Pekelná
971 příspěvků 02.12.12 11:16
@Ani píše:
Já vidím dvě možnosti:Buď mají šály od Azijských překupníků, kteří tvrdí, že je to kašmír, a oni pak u nás pouze přebírají složení dané dodavatelem. To může být problém, protože vůbec nemusí vědět, co prodávají.

Je to obvykle tento případ. Většina lidí nikdy pravý kašmír v ruce neměla a nemá s čím srovnávat. Falešné pašmíny jsou většinou pěkné a příjemné na dotek, takže běžný obchodník i prodavač snadno uvěří, že jde o luxusní materiál.

coralline
822 příspěvků 02.12.12 11:44

Inspirace, jak nosit pashminu :-) - zdroj http://www.giftideas.cz

uu  02.12.12 18:01

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:30

Ada Pekelná
971 příspěvků 02.12.12 18:01

Aha, to měl být flame o zvířátkách, kožichy a maso included. Smazala jsem, chcete-li dále diskutovat, založte si samostatnou diskuzi.
Tady prosím pokračovat pouze o kašmíru.

publicenemy  02.12.12 18:06

To je mazec! :-D

uu  02.12.12 18:08

.

publicenemy  02.12.12 18:11
@uu píše:
My chceme zpátky Adminku Terezu! Ta je na nás hodná a nemaže nám, když nás nějaká diskuze baví :) Vždyť jsme tu celou dobu diskutovaly o kašmíru, o co tedy jde? A že někdo napíše svůj názor na kožichy, no a co?

Psát názory! Taková opovážlivost! :-D Měly bychom se hluboce zastydět a jít si vyfotit své kašmírové svetry :-)))

uu  02.12.12 18:25

.

publicenemy  02.12.12 18:27

@uu ó, ta je rozkošná. Celá taková tématická! A má ten nejkrásnější kašmírový svetřík, jaký jsem kdy viděla. Jestlipak bude pravý? ;-D

real.blond
6688 příspěvků 02.12.12 18:59

@uu ty jo, ta je fakt roztomila!:) prijde mi spis jak pes s rohama!:D ale k tematu - kasmir miluju, je to material, za ktery se urcite vyplati priplatit a stejne jako u vsechno jsou ruzne kvality.. Ovsem zacinam byt na vsechny hyper/super/bezva slevy alergicka.. Akorat jdou pod realnou cenu veci a pak tim znehodnocuji danou vec, protoze by ji lide pak nejradsi chteli snad zadarmo..

Příspěvek upraven 02.12.12 v 19:08

m.amar
124 příspěvků 02.12.12 19:06

@publicenemy
No já Vám nevím, jestli nakupuje v Asii u asijských překupníků, tak bych se o pravost snad i hádala ;-)

uu  02.12.12 19:08

.

publicenemy  02.12.12 19:14

@m.amar Já si myslím, že obyvatelé Asie vesměs nakupují u asijských obchodníků ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit