Kazové zboží - kupujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  28.05.12 20:13
Kazové zboží - kupujete?

Občas v obchodech se objevují věšáčky, nebo prostě část sortimentu, které je kazové. Chybějící knoflík, dirka bůh ví kde, utržený poutko, nebo jiné vady … vždy jsou logicky zlevněné. Kupujete si takové zboží? Které vady vám tolik nevadí a které naopak jo? Upravujete potom? Nebo využíváte jinak? Vyhledáváte takové zboží? A kdepa se dle vás nejvíce vyskytuje kazového zlevněného?

Reakce:

volfish
906 příspěvků 28.05.12 20:16

Kupuju - známá podniká v secondhand-businesse - nechává si posílat z Anglie balíky - něco je nošené, něco právě z kazové. Takže pokud tam najde Next džíny boyfriend střihu v mé velikosti, rovnou mi je dává bokem. Většinou je rozbitý zip, což jde spravit během půlhodinky.
V Čechách nevím.

Ema_SN
148 příspěvků 28.05.12 20:29

Kupujem. Vadia mi veci neopraviteľné, nevadia opraviteľné :-D A nakupujem takmer výhradne v second handoch, takže práve tam. Nevadí mi pokazený zips, chýbajúci gombík, dokonca ani dierka, keď sa dá zašiť tak, aby to nebolo vidno. Určite mi vadí, keď je niečo krivo ušité, či má nejak blbo vzor.

frenekka
73 příspěvků 28.05.12 20:34

Občas… utržené poutko mi nevadí, ale flek na tričku jo…

Blair
359 příspěvků 28.05.12 21:19

V sekáčích ano pokud tomu odpovídá cena a ta věc se mi hodně líbí a taky pokud se jedná třeba o natržení ve švu, chybějící knoflík (potom ale obvykle vyměňuju všechny), pokud je například ve svetru malá dírka (ale opravdu maličká) tak taky, díky jednomu videu na youtube jsem se to naučila neviditelně zašít.
Ale abych pravdu řekla v klasických obchodech jsem se s tímhle nesetkala. Tak nevím jestli bych to byla ochotna koupit, opět by asi záleželo na ceně…

yay
25 příspěvků 29.05.12 11:40

video by nebylo?

Blair
359 příspěvků 29.05.12 13:37

@yay
Ráda bych, ale už je to delší doba, pokusím se to najít, ale když to zadáš do vyhledávače určitě ti něco vyjede…

Blair
359 příspěvků 29.05.12 14:42

Tak tady to je

http://www.youtube.com/watch?…

Je to celkem jednoduché, kolem dírky se jakoby nastehuje takové očko a pak se to stáhne k sobě a dírka „zmizí“.:)

ZetKa
289 příspěvků 29.05.12 16:00

Tuhle jsem koupila „kazové šaty“ z mimibazaru. Marks&Spencer, tmavě modré, pouzdrové, na formální příležitosti (ehm, výborně se hodí třeba na pohřeb, ale to je dost blbé říkat otevřeně). Byly nové s visačkou. Stály 100 Kč, protože měly povolený šev na boku, bylo potřeba to přejet znovu na stroji - pro mne žádný problém. Koupila jsem je cíleně s tím, že si je opravím, chyba byla zřetelně popsaná v inzerátu.
Výborná koupě!
Jinak v obchodech s novým oblečením se mi moc často nestává, že bych narazila na takovéto zboží, ale koupi se nebráním - pokud budu schopná to opravit. Vyměňovat všechny knoflíky bych ale asi nechtěla … (i když zase záleží, na jakém kousku. Když by to byly plesové šaty nebo krásné sáčko, za výbornou cenu, tak bych asi přemohla :) ).
V sekáčích se snažím tomuto vyhýbat, protože mi už doma leží pár kousků, které jsem si vzala „na opravení“, ale protože byly hodně levné, téměř nic mne nežene k tomu to dodělat …

bestia
2296 příspěvků 29.05.12 18:40

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:24

llolla
2102 příspěvků 05.07.12 19:01

Já jsem narazila na letní šaty v Zaře, které měly utržené poutko od pásku a když jsem se ptala, jestli na to neposkytují slevy, tak mi bylo řečeno, že tam mají švalenu, která mi to opraví, ale slevy že na to nejsou.

LadyPapajka  05.07.12 19:09

Mě nejvíc vadí, když mi to neřeknou, minule jsem koupila v sekáči krásné pouzdrovky za 50kč a tílko na vodu. Tílko melo zašitou dírku (to je mi jedno) ale šaty byly natržené. Skorotchýně je švadlena, není to problém, ale štve mě, že to pani neřekla.

Pavlena
778 příspěvků 05.07.12 21:18

Například v secondhandu bych kazové zboží čekala.
Bohužel mám zkušenost spíše z běžných obchodů, kde jsou často poškozené kusy z nové kolekce, dokonce už velmi brzy po vystavení na prodejně (utrhané knoflíky, vytržené zipy, natržené švy atd.) Na toto zboží většinou není poskytnuta žádná sleva a prodavačky (s nosem patřičně nahoru) se tváří: „když se Vám naše úžasné trendy kousky nelíbí, jděte jinam.“
Pokud už je vyčleněn stojan s vadnými oděvy, jedná se neopravitelné vady a sleva je mizivá.
Konkrétně k otázce: kazový kus bych si klidně koupila a sama opravila. Ovšem požaduji adekvátní slevu, pokud ji nedostanu, nemám zájem…

rice
348 příspěvků 05.07.12 21:32

Tak tohle jsem zatím viděla jen v Bushman outletu. Kde narážíte na ty stojany s kazovým oblečením?

SofiaElla
26 příspěvků 05.07.12 21:38

Kupujem ako kazové, tak aj o dve čísla väčšie :-D maminka šije (aj keď nie je švadlena) a pokazené zipsy alebo povolené švy vie opraviť za chvíľku. Obzvlášť sa takéto veci oplatia kupovať za pár korún v „lepších“ obchodoch, pretože materiál je kvalitný a pri nízkej cene sa to tam nedá nechať :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit