Kde aktuálně sehnat vlněný kabát

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tequila
32 příspěvků 02.10.13 10:36
Kde aktuálně sehnat vlněný kabát

Prosím o radu, kde teď aktuálně sehnat v Praze nebo na internetu pěkný vlněný kabát minimálně s 50% vlny, aby hodně hřál, a ideálně s kapucí, cena do 2000,– Kč. Vím, že tu je na to i článek, ale jde mi o to, kde konkrétně teď mají nějaké vlněné kabáty, nejlépe i s konkrétními tipy :-) prošla jsem dvě nákupní centra a nic jsem neobjevila… Mám už nějaký ten rok teplou péřovou bundu (bundo-kabát), pod zadek s páskem, ale chtěla bych klasický kabát, nicméně všechny běžně dostupné v obchodech mi připadají na zimu hrozně slabé…

Najdete v encyklopedii: Vlna

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Nikississ
13 příspěvků 02.10.13 10:54

Taky by mě zajímalo. J8 zatím potkala jen v MarksSpenceru na Budějovické v Praze. Byl khaki zelený, delší, tuším, že s 70-80 procent vlny.Jen ta cena…4000kč. Bohužel ni střih neseděl.

sheila53
1 příspěvek 02.10.13 11:39

Mě napadlo, jestli by nešlo nějaký ten tenký kabátek nechat podšít u švadleny… Ale nevím, jestli by to pomohlo, ani jestli je to vůbec reálné…

Brunhilde  02.10.13 11:57

Chtít za 2000 Kč vlněný kabát, teplý k tomu, je prostě pošetilost. Na férovku vám říkám, že pokud takový seženete, bude to spíš náhoda.
MOŽNÁ ve slevě, asi tak v dubnu.

TulaJ
254 příspěvků 02.10.13 12:01

Vlnené kabáty som videla v Peek&Cloppenburg, ale teda boli okolo (a vyše) 100 EUR - niečo je aj v Benettone (zmes vlny a umeliny, ale ak si správne spomínam, vlna prevažovala), dokonca majú so zľavou vlaňajšie modely, možno by sa niečo našlo

Entyka
163 příspěvků 02.10.13 12:22

Mám z Benettonu, 70 % vlny, ale cenově to je trochu jinde…

viera666
957 příspěvků 02.10.13 12:24
naaadherne bavlnene su v Mango,

Tento rok im vysiel presne podla mojho vkusu…

Bagheera
344 příspěvků 02.10.13 12:46

Za tu cenu jen v sekáči nebo na Aukru, ale bacha, prohlédnout cedulku. Aby to fakt byla vlna.

Tequila
32 příspěvků 02.10.13 12:56

Hmmm… jak jsem nikde nic vlněného neobjevila, tak moc nevím kde se ty ceny pohybují, ale víc jak 2500,– Kč najednou za něj asi minimálně tuhle zimu dát nemůžu :-( v mango outletu mají jeden se 70% vlny asi za 1.799,– Kč, ale je teda bez kapuce a ne úplně podle mých představ, tak jsem to brala podle toho…

jarkaneu
258 příspěvků 02.10.13 16:50

Já jsem si v otto objednala tento v čokoládové barvě

Klasický a vždy moderní styl! 70% střižní vlny, 20% polyamidu, 10% kašmíru. Podšívka: 100% polyester.

se slevou 20% mě vyšel malinko přes 2tis.

Kapucu tedy nemá a ještě mi nepřišel, tak nevím jak je silný.

Karoleenah
2322 příspěvků 02.10.13 17:42

Jsem si vzpomněla, že jsem asi před 4-5 lety koupila kabát s 75% vlny v Reservedu, který je doteď pěkný a hřeje velice, tak jsem se šla podívat na jejich web a mají tam nějaké směsové kabáty zas, už teda jen s 50% vlny a jen tyhle dva, oba cenově mírně pod 2 tisíce:

Ten první mají i v černé. Ale nevím, jak jsou na tom s kvalitou teď, ten kabát co mám od nich je super, ale za 4 roky se toho mohlo dost změnit, to byste se musela mrknout v obchodě.
A docela dost kabátů z vlněných směsovek s 50-60% vlny do 2tis. mají i v H&M, ale nic z toho jsem zatím neviděla naživo, tak těžko říct, jak moc je ta látka v reálu silná a hřejivá…

Ale kromě tohoto v té levnější cenové kategorii teda nikde nic vlněného, nicméně, mezi náma, já bych se umělým kabátům v této cenové relaci tak úplně nevyhýbala, pořád lepší slušně ušitý polyesterový kabát ze silnějšího materiálu, který bude měkký a příjemný na tělo, než nějaká tvrdá těžká ludra z desetkrát recyklované vlny a povrchem zátěžového koberce…
Možná by stálo za to projít ještě třeba nějaké větší Tesco, v Praze zřejmě My na Národní, minimálně v Brně v ekvivalentu My mají hromady kabátů, moc jsem se v nich nehrabala, ale třeba by se nějaký pěkný s trochou vlny našel. A v Mangu mají teď kabáty krásné, to je pravda, ale ty jsou tak za 3 tisíce plusmínus.

Hankie
74 příspěvků 02.10.13 18:33

Prima téma, kabáty. Tak se zkusím poptat.

Kabát prý z odlehčeného čehosi, na štítku uvedeno 75%vlna, 20% nylon, 5% kašmír. Cena 3800,–.Bude v zimě hřát? Koupit nebo nekoupit?
Ano, ptám se jako střevo, ale poslední kabát jsem měla před patnácti lety a to jsem ho dostala od rodičů, takže mi složení bylo tak nějak fuk.

Martini90
159 příspěvků 02.10.13 20:50

Dneska jsem v secondhandech potkala několik kabátů různých barev a střihů, které měly podíl vlny 50+%. Některé onošenější, některé jak nové, cena do 500,–.
Takže pokud máte dostatek trpělivosti a času, prolezte SH ve vašem okolí ;)

zwedavka
674 příspěvků 02.10.13 21:09

Rozvinu téma…kde koupit solidní kabát i dražší, ale ve velikosti 48 n. 50, navíc mám docela velká prsa. Viděla jsem zatím černé a rudé a byly úzké

RenaLange  02.10.13 21:14

@zwedavka Marina Rinaldi, je i v Praze.

zwedavka
674 příspěvků 02.10.13 21:22

Mám to do Prahy docela daleko, i když pokud mám vydat několik tisíc za padnoucí kabát, je těch pár stovek za autobus celkem v pohodě.

Máte někdo zkušenost s nákupem kabátu v Polsku či Německu? (to mám blíž než Prahu)

Tequila
32 příspěvků 03.10.13 09:50
@zwedavka píše:
Mám to do Prahy docela daleko, i když pokud mám vydat několik tisíc za padnoucí kabát, je těch pár stovek za autobus celkem v pohodě.Máte někdo zkušenost s nákupem kabátu v Polsku či Německu? (to mám blíž než Prahu)

No jo, to mě vlastně nenapadlo, od přítelových rodičů to mám do Polska pár kilometrů :-) až tam budeme, zkusím se tam zajet mrknout a dám vědět, jak jsem pochodila… ;-)

frekls
8 příspěvků 05.10.13 20:58

Před 2 roky jsem si právě pořídila kabát v kamenném obchodě v Polsku - složení 85 % vlny, 5 % kašmíru a zbytek něco umělého. Vyšel něco mezi 2500-3000 Kč, má velikou kapuci, 2 knoflíky a pásek na zavázání, délka do půlky stehen. Do „městské“ zimy je ideální, ale pokud hodně fouká, tak přeci jen ta látka trochu profoukne.
Co si pamatuju - kabátů tam měli docela dost, spíše klasičtějšího střihu, ale materiálově slušné. Každopádně se tam chce podívat nejpozději na začátku listopadu, ať je nějaký výběr.
Celkově v Polsku v kamenných obchodech mají velmi hezké věci, jiné než tady, např. si pamatuju koženkové rukavičky ve spoustě barev, zajímavě střižené kostýmky z jiných materiálů…jen to chce natrefit na správné obchody :-) A dráž než u nás tam rozhodně není.

JMaravelo
486 příspěvků 06.10.13 14:16

Tak je to tu vždycky :D Za 2000 nemá smysl kupovat vlněný kabát.

Pokud budete mít štěstí, budete mít problém jen s jedním ze zmíňěných, v horším a častějším se vším.

1. Bude to špatný materiál
I přesto, že bude „vlněný“, může snadno rychle zeslábnout (začne se šoupat v loktech a místech krčení), žmolovatět, může dělat nepěkné faldy v pokrčení a působit lacině (fleecový kabáty), můžou vypadávat kusy vláken
Většinu z těchto u nákupu nezjistíte.

2. Může to být šité horkou jehlou
A bude. Většina z těchto kabátů je dělána na jednu sezónu a na záruční dobu jednoho roku. Švy nebudou pevně držet a nebudou sešity s ohledem na to, že se jedná o kabát. To je problém, protože látka je příliš tlustá a je třeba aby držela daleko pevněji ve spojích, než jak se s tím setkáváme. Často se tedy kabáty začnou párat. Na zahraničních fórech by vám řekli, že kabát z HM se na vás rozpadne :D To si ale myslím že je trochu přehnané :D

3. Bude v něm zima
Za 2000 vám každej kašle na tepelný konfort. Funkční látky jsou drahé a pokud se honí budget, to poslední, čím se bude firma zabývat je funkce, protože ta ten levný kabát, narozdíl od vzhledu a střihu, neprodává.

Dlouhodobě má s levnými kabáty asi nejlepší zkušenost River Island

Na druhou stranu zvažte tyto věci:

Kabáty, obzvláště dvouřadé, sice ještě dobíhají v trendu, u nás je má ale FAKT každý a je to už docela nuda. Pokud bych vybíral kabát, tak alespoň jednořadý, nebo naprosto originální.

Daleko více teď letí parky, ale zaujmete i třeba v duffle coatu.

misial
1394 příspěvků 06.10.13 14:29

Tak já mám třeba i z F&F kabát s 70% vlny a stál snad pod tisícovku, ale že by hřál se říct opravdu nedá - takže vlna se bohužel opravdu kvalitě a hřejivosti nerovná…

Giulietta  06.10.13 15:26

@JMaravelo Aby som nevyletela spolu z vami za OT, tak jeden kabát. Kapucu dodáte vy na vašej parke.

http://www.sheinside.com/…at-1735.html

Giulietta  06.10.13 15:29

http://www.sheinside.com/…35/category/

JMaravelo
486 příspěvků 06.10.13 15:30

@Giulietta :D

Musim ale uznat, že docela pěknej kabát, bohužel ale trpí na tu „fleecovinu“ o které jsem mluvil.

Giulietta  06.10.13 15:34

Viktor @ Rolf :-D

JMaravelo
486 příspěvků 06.10.13 15:41

Mimochodem @Tequila dobré je taky v této cenové hladině zvážit koupit kabát v nějakém vzoru jako je drobná kostka, herringbone apod.

1. to bývá pevnější materiál
(působí bytelnějším kvalitnějším dojmem)

2. i pokud je látka lacinější, ten bohaty vzor skryje některé menší nerovnosti a faldy, které mohou vzniknout v krčeních nebo když se kabát po čase začně trošku propadat (což se při této ceně začne)

EDIT: a ještě jsem chtěl podotknout, že ta poznámka s F&F je na místě. Při této ceně rozhodně taky myslete na to, abyste mohla danou věc případně reklamovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit