Kde nakoupit oblečení k moři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Thari
4 příspěvky 23.08.13 10:52
Kde nakoupit oblečení k moři?

Vážené dámy, případně i pánové,

už začínám být regulérně zoufalá. Za týden odlétám do Řecka (Atheny + Santorini, takže město i pláž) a už měsíc se pokouším sehnat nějaké oblečení. Původní představa byla lehké, ideálně lněné kalhoty a k tomu nějakou tu tuniku nebo halenku. Po neúspěšném hledání byla představa redukována na "cokoli, v čem v 35°C na sluníčku nechcípnu a zároveň nebudu vypadat jako pytel/skejťák/běh­na/vágus. Mám pocit, že jsem proběhala už snad všechny známější obchody (pokryto Václavské náměstí, OC Nový Smíchov, OC Harfa, Fashion Arena), bez úspěchu. Dnes navštívím Sanu Babu, čímž vyčerpám svou představivost.

Prosím vás o pomoc a nějaké tipy, kam bych se ještě měla podívat.
Jsem menší postavy (160 cm), velikost 34-36/XS-S, pohyblivá v rámci Prahy.

Cíl: hezké a pohodlné oblečení na dovču k moři - kalhoty, sukně, tuniky, halenky, trička, tílka, šaty…

Budu vděčná za každý nápad.

Reakce:

Zebra33
2038 příspěvků 23.08.13 10:59

Pohodlne lehke kalhoty v ruznych barvach jsem si dva roky po sobe koupila v Promodu (material byl mam pocit len a ramie?, strih byl dva roky po sobe skoro stejny). Letos v lete jsem v Promodu snad jeste nebyla, takze o letosni nabidce nemam prehled.

Veryberry
23 příspěvků 23.08.13 11:00

V tuto dobu, kdy obchody naskladňují podzimní zboží, to bude opravdu oříšek. Co nechat nákup letních věcí do Řecka?

aangie
325 příspěvků 23.08.13 13:35

Taky bych nákupy nechala až na Řecko. Jednak všude vrcholí nebo končí slevy, tím pádem jsou ceny skutečně na svém minimu a sortiment a kvalita je taky někde jinde.

Elinor.S
243 příspěvků 23.08.13 14:11

A proč si prostě nevezmete to, co běžně nosíte tady, když je horko?

MPSkrolew
1845 příspěvků 23.08.13 14:16

@Thari Vzpomněla jste si trochu pozdě, to je fakt. Nevím, jestli už letní zboží schovali i ve Van Graafu, ale tam měli určitě spoustu věcí. Rovněž jsem ještě minulý týden viděla v Jackpotu výprodej letního zboží - lněné šaty i kalhoty měli určitě, i když samozřejmě v každé prodejně trochu jiný sortiment n(byla jsem ve dvou).

Thari
4 příspěvky 23.08.13 14:21

Děkuji všem za příspěvky. Sice nechápu ta červená ramínka u mého dotazu, ale co…

Elinor - protože tady, jako právnička, nosím na veřejnosti výhradně formální oblečení a lodičky. Na sport mám funkční oblečení a na nákup apod. vybíhám v džínech nebo v polosárí (to se mnou pojede určitě).

Po pěkném ležérním letním oblečení pokukuji už od března, nikde nic, a když výjimečně něco, tak mi absolutně nesedí střih :/

zuzzzca
12 příspěvků 23.08.13 14:30

Pokud vás všechny obchody zklamaly, doporučuji omrknout sekáče. Třeba budete mile překvapená.

MPSkrolew
1845 příspěvků 23.08.13 14:59

@Thari Ještě chci podotknout, že jsem se v tom Jackpotu docela zdržela, a když jsem se tím probírala, nakonec mi bylo líto, že jsem tam nešla už dřív. Na léto tam měli moc příjemné věci a z příjemných materiálů (taky jsem letos sháněla lněné kalhoty, ale obvykle mi nesedla barva nebo střih).

666mahu
1490 příspěvků 23.08.13 15:04

@Thari, letos už je pozdě, a jestli vám od března nepadlo nic do oka (a na postavu), tak můžete ještě zbytky v obchodech obejít znovu, ale pravděpodobnost že teď něco objevíte, je minimální. Jak už vám radily přede mnou - vyštachejte něco ze zásob a podívejte se na jihu. ;-)

xIvet
272 příspěvků 23.08.13 15:10

Včera jsem viděla ještě zbytky letního oblečení v Palladiu v Ann Christine. Je to sice nic moc obchod co se kvality týče, ale překvapila mě fakt hezká a příjemná tílka, taky tunik tam byla hromada a hlavně lehké volnější halenky, které zastrkuju do sukně/kalhot. Pár jsem si jich odnesla + sukni. Vše za 129 Kč.
Jinak už si myslím, že moc nepochodíte, všude už jsou podzimní kolekce.

MaggieCassidy
127 příspěvků 23.08.13 16:46
@Thari píše:
Děkuji všem za příspěvky. Sice nechápu ta červená ramínka u mého dotazu, ale co…

Elinor - protože tady, jako právnička, nosím na veřejnosti výhradně formální oblečení a lodičky. Na sport mám funkční oblečení a na nákup apod. vybíhám v džínech nebo v polosárí (to se mnou pojede určitě).

Po pěkném ležérním letním oblečení pokukuji už od března, nikde nic, a když výjimečně něco, tak mi absolutně nesedí střih :/

A na kafe s kamarádkou, večeři s přítelem/man­želem, do kina, na výstavu nebo kamkoliv jinam po městě taky buď jen v kostýmku nebo v těch džínách? Nebo v létě na taková místa nechodíte? Nějak si nedokážu pořádně představit.

Thari
4 příspěvky 26.08.13 08:00
@MPSkrolew píše:
@Thari Ještě chci podotknout, že jsem se v tom Jackpotu docela zdržela, a když jsem se tím probírala, nakonec mi bylo líto, že jsem tam nešla už dřív. Na léto tam měli moc příjemné věci a z příjemných materiálů (taky jsem letos sháněla lněné kalhoty, ale obvykle mi nesedla barva nebo střih).

Za tip na Jackpot moc děkuju! Byla jsem na Andělu a měli tam troje krásné, příjemné, lněné kalhoty za naprosto luxusní cenu. Bohužel, ani jeden střih mi neseděl, asi mám fakt divné tvary.

Jako nouzovku jsem pořídila ucházející šortky půl len-půl bavlna v Camaieu a pohodlnou letní sukni, není to žádná velká sláva, ale aspoň nebudu nahá :)

Thari
4 příspěvky 26.08.13 08:05
@MaggieCassidy píše:
A na kafe s kamarádkou, večeři s přítelem/man­želem, do kina, na výstavu nebo kamkoliv jinam po městě taky buď jen v kostýmku nebo v těch džínách? Nebo v létě na taková místa nechodíte? Nějak si nedokážu pořádně představit.

Tohle se většinou děje po práci - takže v pracovním outfitu - nebo o víkendu, a to chodím v šatech/sukni a lodičkách. Přítel to má rád. Takže na procházku do Stromovky na nižším podpatku, do města na vyšším podpatku. Když o tom tak přemýšlím, já vlastně ani nemám placaté boty do města.

MaggieCassidy
127 příspěvků 27.08.13 16:58
@Thari píše:
Tohle se většinou děje po práci - takže v pracovním outfitu - nebo o víkendu, a to chodím v šatech/sukni a lodičkách. Přítel to má rád. Takže na procházku do Stromovky na nižším podpatku, do města na vyšším podpatku. Když o tom tak přemýšlím, já vlastně ani nemám placaté boty do města.

No vidíte :-) nevím jak moc jsou ty šaty/sukně (ne)formální, ale určitě by se v tom dalo částečně zvládnout i to Řecko, to už si představit dokážu :-) Myslím, že kvůli dovolené netřeba kupovat nový šatník, pár kousků seženete jistě i tam :-)

Eleanor Rigby
552 příspěvků 27.08.13 18:00

Různé lehké věci (tuniky, sukně…) mají v Ganze na Žižkově, hle, jejich stránky: http://www.sarishop.cz/
Vzorované pláťáky (zřejmě bavlněné) jsem před časem viděla v africkém obchodě na rohu Milady Horákové s některou odbočkou mezi Stross a Letenským.
Obojí je to samozřejmě poněkud etno.

Cornero
386 příspěvků 11.10.13 16:01

Vzhledem k tomu ze v pulce prazdnin sem v HM na prikopech uz nenasel jediny pansky kratasy protoze uz zacinali podzim a cca ctrnact dni zpet uz maj na kramech predevsim zimu tak bych tohle bral jako vcelku orisek. Zkusil bych obchody jako Quicksilver.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit