Kde nakupovat oblečení v Praze - ne konfekce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elis6
3 příspěvky 05.07.15 17:36
Kde nakupovat oblečení v Praze - ne konfekce

Ahoj, včera jsem byla na svatbě a minimálně 4 slečny (včetně mě) měly téměř stejné šaty z Orsaye… tak mě to trochu přimělo zapřemýšlet, není to úplně levná záležitost, stojí 1500 Kč a má je každý. Kam chodíte na nákup oblečení, které není klasická konfekce? Dokud jsem se nepřestěhovala do Prahy, chodila jsem k Vietnamcům. Zaplatila jsem třetinovou cenu, měla stejnou kvalitu a neměli toho tolik stejného… Jenže v Praze je to úplně něco jiného, jsou to přeražené hadry, pak obchodní domy s konfekcemi… je toho tolik a nejlepší bývají ty zapadlé krámky, které se těžko hledají. Máte nějaké tipy kde za rozumnou cenu (šaty třeba do 3 tis) seženu něco pěkného, co se mi doma narozpáře a nebude to mít každý? :) Díky za rady..

Reakce:

NellieLovett
2314 příspěvků 05.07.15 17:52

Když si v Praze neumíte vybrat, co pak máme říkat my Brňáci… Pokud jste doteď nakupovala u Vietnamců, tak teď by neměl být zas takový problém něco vybrat. Jestli to není o tom, že máte stejný vkus jako většina Vašich známých. Také pokud jdu na svatbu a beru si vzorované šaty z běžného řetězce, asi bych se právě bála toho, aby nás tam nebylo povícero. Je dobré v konfekci nakupovat klidně základnější prvky a pak to ladit dál, pak se Vám u šatů, které má více lidí, nemůže stát, že budete vypadat stejně. Já z Prahy nejsem, takže Vám neporadím. Ale v Brně je výběr ještě menší, nakupuji v běžných řetězcích a že bych potkala někoho stejně oblečeného, se mi teda stává málokdy.

Giulietta  05.07.15 18:23

@Elis6 Parížska. :-D

Kokoska1  05.07.15 19:25

Do 3000 EUR ☺

Gorilka
655 příspěvků 06.07.15 08:42

Giulietta sem hodila náhled na Pařížskou, ale tam se prodává konfekce. Nekonfekce se prodává vedle v Dlouhé a do 3000€ se v klidu vejdeš.

BTW co si představuješ pod termínem „nekonfekce“ nebo „není klasická konfekce“?

SagaN  06.07.15 08:50

Ehm, slečna mluví o ceně v korunách...

Elis6
3 příspěvky 06.07.15 09:45

Oh… no díky za tipy, ale opravdu jsem myslela koruny a ne eura :D… s tou nekonfekcí jsem se asi špatně vyjádřila, jde mi o ty malé zapadlé krámky, švadleny, apod., co mají omezený počet kusů od jednoho oblečení. Ne aby měli tisíce stejných kusů všude po světě jako ty velké řetězce. Na podzim jsem koupila úžasný zimní kabát za 3 tisíce v zapadlém krámku v Holešovicích, na krámě měli tři kusy a celkem jich prý měli asi jenom 20. :)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 06.07.15 10:00

@Elis6 Ja som si kupila zimny kabat vo Van Graaf na Vaclavaku, mali tam jediny kus, a dokopy su na svete asi tri. Ale nie je to zrovna zapadly kramek, no. Inac sa mi kedysi pacilo nieco od La femme mimi, ale o aktualnych kolekciach nemam prehlad. Vacsina zapadlych kramkov, ktore som mala tu cest objavit, skryvala take „poklady“, ze som sa radsej vratila k retazcom, pretoze na naozaj originalne kusky zatial peniaze nemam. Rada by som casom vyskusala nieco od Simony Toskovej, z Lazy eye alebo Zlata padesata, ale to sa pod 3tis zohnat asi neda.

Robena
1257 příspěvků 07.07.15 12:05

Nejradeji mam takovy ten typ satu, ktere si oblekaji modelky na foceni a propagaci sperku. hodinek a kabelek. Tedy cerne jednoduche saty, dobre usite, vlastne neviditelne, ktere daji vyniknout doplnkum - ty se pro me shaneji snaze, nez neokoukane saty ( pokud prihlednu k veku a postave).
No v lete je to pro me horsi a priznavam, ze pokud natrefim na letni mne vyhovujici saty, klidne si je koupim dvoje, nebo ve vsech barvach :-)

continuity
5851 příspěvků 08.07.15 11:25

Ja vam rozumim, když jsem prijela do Prahy tak jsem mela dobry butik v Modranech, ale jaksi tam jiz nebydlim, tak nevim. když jsem se jednou namatkove stavila, tak nic moc.

s Orsay je to fakt prekerka. saty mají hezke, mne teda i sedi, ale je to hrozna masovka. další problém je, ze jsou schopni jeden vzor ruzne prosivat cele leto. jedny mam spolecne s kolegyni na patre (a to nase je tady holek do dvaceti z tech 200 lidi, co tady sedi). ted to delam tak, ze saty vynesu, hned jak je koupim. taky když vidim, ze ma ty stejne jiz jina kolegyne, sama si je nekoupim.

zkuste ten van Graff, akorát ja jsem jej letos prolezla horem dolem a nic mi bud nesedelo nebo se nelíbilo. a to si tam normalne vyberu.

999  08.07.15 11:35

Já občas projedu tyhle stránky https://www.molo7.cz, když se mi něco líbí, oslovím návrháře a nechám si oblečení ušít.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit