Kde nakupovat v Paříži?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karoleenah
2322 příspěvků 01.09.11 10:25
Když už tu máme téma o New Yorku…
Jelikož jedu za týden na prodloužený víkend do Paříže a moc se tam nevyznám, zkusím se zeptat tu - kde se dá v Paříži ulovit nějaký poklad? Jedu se studentským rozpočtem, takže nějaké luxusní hadry a parfémy odpadají a do větších nákupů třeba v Lafayette se mi stejně nechce. Raději bych nějaké malé krámky (klidně sekáčového typu), blešáky (St. Ouen už mám v seznamu), vlastně i nějakým lacinějším řetězcem bych nepohrdla… Na nějakém blogu, už nevím jakém, jsem četla, že sekáče v Paříži jsou převážně otřesné a špinavé a nic pořádného se tam koupit nedá, ale třeba jen dotyčná neměla dobrou zkušenost, co já vím. Mým cílem je dovézt si spíš nějakou originální blbinu než luxusní kabelku.
A kdybyste někdo měli tip i na cokoliv jiného, než je oblečení, jako třeba kde najdu skvělej antikvariát nebo kde mají nejlepší palačinky v celé Paříži, taky nepohrdnu. :)

Reakce:

monicka
565 příspěvků 02.09.11 12:29

Paříž je IMHO na nakupování docela drahá, takže já jsem se taky omezila jen na sekáče. Podle mé zkušenosti jsou dost špinavé (klasický sekáčový smrad, oblečení se jim občas válí i po zemi, a nikdo se nenamáhá ho pověsit zpátky na věšáky atd.), ale zase se tam dají najít docela poklady. A ceny jsou taky dobré - okolo 10E za sukni, 5-10 za halenku, 30 za kabát nebo bundu … musí se to tam trochu projít a člověk se nesmí nechat znechutit tím prostředím. Můj nejoblíbenější je asi Free P Star (http://www.freepstar.com/ ) - nejlepší je ten v rue de la Verriere, kde v patře mají takovou hrabárnu všechno za 1E (pořídila jsem tam dvě sukně, šaty a několik halenek a triček a útrata byla ani ne 20E). Jsou to hlavně vintage věci z osmdesátých let, takže jestli to není tvůj styl, tak nevím, jestli se ti to bude líbit - ale originální blbiny se tam dají najít :).

Farfeloo
4 příspěvky 02.09.11 13:25
Já bych asi taky nešel jinam než do vintage boutiqů. Nejznámější je asi Kiliwatch - hodně zaměřený na kůži+známý=drahý, ale určitě to stojí za to zkouknout… jinak second hand se řekne „la friperie“ „le frip“ nebo jednoduše „la boutique vintage“ [vinté:dž] lol
Jinak bych ti pomohl už jenom skrz Google, nic konkrétního za co se můžu postavit neznám… ale jestli neumíš moc francouzsky, tak ti něco můžu vyhledat… Teď si uvědomuju, jaká je ostuda, že neznám Paříž, asi se tam budu muset přestěhovat, ty víkendy jsou na nic…:(

Edit: fajn přehled možná tady: http://blogs.lesinrocks.com/…iques-pour-s’habiller-comme-ses-grands-parents/

Karoleenah
2322 příspěvků 02.09.11 13:37
monicka: Hrabárna vše za 1E je přesně něco pro mě, moc díky za tip! Lovení + vintage mě baví, takže líbit se mi tam pravděpodobně bude, i kdybych tam nakonec žádnou cetku pro sebe nenašla. :)
Farfeloo: Francouzky umím tak možná „bonjour“, „macarons“ a „coq au vin“ :)), takže díky za další slovo do zásoby. Kiliwatch můžu minimálně jen tak nezávisle omrknout a pokochat se, když už nic. Zkusím se ještě poprat s Googlem, když už vím, co mám hledat.
Edit: Díky za ten seznam! Přibyl tam ještě než jsem stihla odeslat příspěvek.

Farfeloo
4 příspěvky 02.09.11 13:56
Poznámka: v tom seznamu jsou pro ženy ty adresy od „pour elle“ až po „pour lui“

Na Marie Claire jsem našel článek s názvem „4 nej sekáče v Paříži“: Chic, Pin Up, Módní a Klasický - listovat za pomocí šipek pod článkem "<< La boutique vintage la plus… " (nebo na druhou stranu samozřejmě… )

http://www.ma­rieclaire.fr/,les-boutiques-vintage-a-paris,20314,31­989.asp

A pak ještě z fóra AuFeminin - to je dost neuspořádané, takže nebudeš moc vědět o co se tam jedná, ale třeba se ti povede to nějak rozluštit…

http://forum.au­feminin.com/fo­rum/beaute2/__f64367­_beaute2-Adresses-vintage-a-paris.html

Karoleenah
2322 příspěvků 02.09.11 14:15

Farfeloo: Ale jo, luštění zvládnu. Já kupodivu psanou francouzštinu ještě jakž takž ovládám, jen mluvit neumím a zběsilou fráninu rodilých mluvčích taky moc nechytám. A přinejhorším Chrome umí automaticky překládat do češtiny. Každopádně díky moc za další várku obchodů, to abych se ty čtyři dny přemisťovala výhradně sprintem, abych všecko stihla - vypisuju si seznam zajímavých míst a už teď mi skoro celou stránku zabírají všechny ty boulangerie, patisserie a creperie, kam prostě MUSÍM, no a teď ještě toto… :))

continuity
5851 příspěvků 24.04.15 20:45

Vytahuji toto stare tema. jedu do Parize, ani mne nezajimaji tipy na obchodni domy (muj pritel google je napomocny dost), ale mam jiny dotaz.

jake znacky jsou tam k dostani, ktere se tady nevidi, pripadne se musi nechat posilat pres ocenan. cenove neco mezi M&S a PF. napadlo mne zkusit GAP, ale neco ciste francouzskeho v teto cenove kategorii?

MP_Emi
107 příspěvků 24.04.15 23:34

@continuity Nevím, jak moc formální oblečení potřebujete, ale kdybych byla v Paříži, zkusila bych se podívat na 1-2-3, Naf naf a Kookai. Od nich mám několik pěkných věcí z dřívějška a cenově/kvalitou to tehdy odpovídalo M&S a PF. Šla bych se podívat na COS, i když to není francouzská značka, protože ten u nás taky není, ale věci má hezké. Asi bych zkusila Benetton, jejich kostýmy mi vždycky skvěle seděly a v Praze bývá o hodně menší výběr.
A určitě bych taky šla do Galeries Lafayette, protože je to krásná budova (a kdysi jsem tam skvěle nakoupila).
Pokud by mi zbýval čas, zkusila bych nějaké větší obchodní centrum, asi to, co je poblíž La Defense. Koukla bych se, jestli je tam ještě ten starodávný kolotoč, kašna - veliká žába s malou žabkou a další věci, co mne tam okouzlily, a pak bych si prohlédla 4 temps (les Quatre temps), které se teprve stavělo, když jsem tam byla naposledy.

continuity
5851 příspěvků 25.04.15 10:34

@MP_Emi moc vam dekuji, to je presne odpoved, kterou jsem potrebovala

do Lafayette pravdepodobne zajdu, ale pak to jiz bude jenom nahodne, protoze jedu jenom na ctyri dny (sice cele, ale chci urcite do Versailles)

LCH  25.04.15 12:41

@continuity Zkusil bych možná i Le Marais (3 a 4. obvod), kde mají krámky začínající návrháři. Na nákupy nám vždy doporučovali La Defense, ale byl jsem se tam jen podívat na stavby.Od spínacího špendlíku, přes šaty po samopal lze vše opatřit na blešáku St. Quen, což je teda na celý den a dal bych si tu už na své věci bacha. Každopádně je to zajímavé místo.

Na kabelky a doplňky Rue de Temple.

A nebo toto:
http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/…im-nakupovat

Přes Rue de Passy v 16. obvodě jsem se v sobotu přesouval a je to přesně tak, jak autorka píše. Překvapilo mne, že ačkoliv šestnáctka patří mezi ty nejbohatší obvody, neřeší tu moc to, co se řeší zde. Takže například Max Mara má velký obchod, hned naproti nefalšovanému outdooru, kde prodávají goretexové bundy, nebo značku Napapuri.

Ať se Vám tam líbí.

continuity
5851 příspěvků 25.04.15 22:02

@LCH jo diky, bydlet budeme v latinske ctvrti a cilem po kramech moc chodit nechci. ale zjistila jsme uz v Londyne, ze se mi lepe nakupuje v obchodech a u znacek, ktere znam. takze se snazim pripravit predem. bude to spis vedlejsi efekt, jestli si privezu domu neco jineho nez jidlo :D

LCH  26.04.15 02:18

@continuity Asi nikde není blíže k jídlu, jako v Latinské :).Ale to už určitě víte. Pod ní je 13.obvod a tomu přezdívají jižní Montmartre. Akorát tam není tolik turistů. Mne se tam líbilo kolem Křepelčího vrchu. Některé ulice prý mají koloniální atmosféru. To jsem zase odhadnout nedokázal, ale bylo to tam prima a klid.

continuity
5851 příspěvků 26.04.15 21:21

@LCH ved jedlo je blizko, to je zrkadlo nasich preferencii. rozhodne sa nechcem nahanat a stresovat. akurat muz nemoze rozdychat, ze odmietam ist na Eifelovku :D

Linie
1703 příspěvků 26.04.15 21:32

@continuity Klidně s ním jděte, třeba on zas půjde s vámi nakupovat. Teď jsou dlouhé dny, doporučuji jít až k večeru a zažít západ slunce. Ráno jsou tam velké fronty.
Zrovna tak ve Versailles je lepší si nejdříve prohlédnout park a pak jít do zámku. Fronty jsou celý den, ale odpoledne jsou menší, není tam tolik výprav.

continuity
5851 příspěvků 26.04.15 21:45

@Linie a vyplati se ten museum pass? ciste kvuli tem frontam, financne jsem si to spocitala a je takove sul-nul bez honicky.

LCH  26.04.15 21:57

@continuity Napadlo mne, že ho fronty pěkně odradí :).Já památky míjím oklikou, ale na pas se chodí mimo ty fronty, přímo.

Linie
1703 příspěvků 26.04.15 21:58

Pokud budete v jednom dni střídat muzeum s památkami různého zaměření, tak ano. Na více dní je výhodnější, lépe se plánuje a omezí se fronty /ty jsou všude/. Dopředu si zjistěte kam chcete jít, ověřte otvírací dobu a pokud mají až do večera, využijte to. Výhodné jsou např. večerní návštěvy Louvre, dvakrát týdně. Ale garantuji, že po třech dnech budete mít ve všem zmatek, musela byste být opravdu velká milovnice umění, abyste zvládla pět dní jen kulturu. Mnohem lepší je jen tak courat, občas si sednout na víno nebo kávu a pozorovat. Některá muzea jsou i zdarma /Petit palais/. Určitě doporučuji týdenní kartu na dopravu, stačí dvě pásma, je potřeba fotografie, platí po-ne. Doporučuji výborné str. http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/rubrika/1-obvod, vím o nich od někoho zde a velmi mu děkuji.

continuity
5851 příspěvků 26.04.15 22:14

@Linie no ja bych to prave vyuzila na takove ty atrakce jako Vitezny oblouk nebo nektere kostely. muzea zas tak nemusim, ale sla bych treba do D'Órsay jenom do toho nejvyssiho patra, Louvre taky jenom neco malo.

spis mi jde o to, jestli se opravdu vyhnu tem frontam, nebo je alespon omezim. to by byla motivace, i kdybych ve vysledku zaplatila o neco malo vice.
tu tydenni kartu nedam, jedeme prave od patku do pondeli, takze to moc nevyjde. nemam ji jak koupit a ani by neplatila po celou dobu.

continuity
5851 příspěvků 26.04.15 22:15

@LCH on tam uz byl a davy neznasi vic nez ja, moc tomu nerozumim, proc tam chce, asi kvuli vyhledu, horolezec jeden.

LCH  26.04.15 22:23

@continuity Tak to ho pod věží zaručeně přejde, můžete ho pak vzít na Invalidovnu, tam je to údajně klidnější.

Linie
1703 příspěvků 26.04.15 22:29

@continuity Od pátku do pondělí je hrozně málo času, vyberte jen to nejdůležitější. Do Versailles jeďte v neděli, kdy jsou dvakrát v provozu fontány /musí na jejich provoz střádat týden vodu/. Myslím, že v 11 a 14hod., ověřte si to.
Kvůli rozhledu je možné vyjet na oba obchodní domy - jedete po schodech furt nahoru, přes všechna patra, v horních jsou výprodeje krámů a pak se teprve dostanete na střechu - ale stojí to za to! Zdarma.
V Pompidouově centru vás eskalátory vyvezou nahoru za peníze, na Montparnasské věži se také platí. Ale tam nemusí, tady má pohled: http://www.paris-26-gigapixels.com/index-en.html Hrozně tam fouká.
V neděli jsou obchodní domy zavřené, zato trhy ne, jděte se podívat do ulice Mouffetarde, dole se kolem poledne tancuje.
Možná bychom měli založit nové téma…

continuity
5851 příspěvků 26.04.15 22:43

@Linie ctu ten blog, diky za tip, je vazne dobry

Linie
1703 příspěvků 26.04.15 22:55

@continuity Zajímavě psáno, krásné fotografie a výborné postřehy.

Linie
1703 příspěvků 26.04.15 22:58

Kdybyste byla někde poblíž, tak za letmou návštěvu stojí po rekonstrukci otevřený obchodní dům s luxusem nejluxusovatějším: http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/…e-bon-marche
A mne při poslední návštěvě nadchl http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/…ouis-vuitton Je to mimo centrum, v Boloňském lesíku, ale nádhera…

zlomennypez1
1 příspěvek 27.09.15 09:50

Pokud hledáte spíš levnější kousky, tak doporučím obchůdky vedle stanice metra Saint Suplice nebo zkuste Mango, Zara and H & M blízko stanice Opera.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit