Kde nakupujete formální oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tebah
4255 příspěvků 09.10.12 13:30
Kde nakupujete formální oblečení?

Pracuji jako koncipientka, takže chodím k soudu, na jednání a pod. a potřebuju u toho dodržovat dress code. Chci si rozšířit svůj pracovní šatník, moje představa je kostým, nejlépe ne čistě černý (takže šedá, modrá, černý s proužkem apod.), a hlavně formální rovné kalhoty. Ty sháním už delší dobu, ale buď mi nesedí, nebo materiál je šílený. V tomhle ohledu mě dost zklamalo Pietro Filipi, protože jejich vlněné kalhoty mě v kabince málem sežraly zaživa a polyester nechci. Stejně tak dost bída ve Van Graaf a v Peaku. Takže pokud máte tipy na spíše vlněné kostýmy a kvalitnější formální oblečení obecně, sem s nimi!

Reakce:

Betty J.
2031 příspěvků 09.10.12 13:41

Nevím, jestli to bude rada, která Vám pomůže: kostým je nejlépe nechat si ušít, zvláště pak takový, ve kterém budete trávit celé dny. Máte-li tedy kontakt na aspoň trošku schopnou švadlenu (nebo krejčího), kupte si látku (dobré vyrábí Mosilana v Brně, čistou vlnu i směs s polyesterem - což je na „kostým-montérky“ skvělý materiál) a svěřte se do jejích (jeho) rukou.

scarlete
404 příspěvků 09.10.12 15:22

S. Oliver mívá docela pěknou formální kolekci - kalhoty by se tam možná pořídit daly, i když mám pocit, že z barev vede převážně černá. Nicméně materiál mi přišel poměrně kvalitní a mívají pěkný střih

miichalka
78 příspěvků 09.10.12 16:02

Souhlasím s názorem najít si šikovnou švadlu a svěřit se jí do rukou.
Kostýmek vám ušije přímo na tělo, a společně k němu pak budete moci na jaře nebo v létě přidat i sukni, nebo pouzdrovky ze stejné látky.
Sama si tak můžete vybrat barvu i materiál, který vám bude příjemný jak na tělo, tak i pro oko.

Alizon
1233 příspěvků 09.10.12 16:54

Kostymky uz jsem davno vzdala, ty uz se snad ani nedelaji - nebo delaji, ale takove ty staromodni a nebo mi nesedi. Takze moje tipy se spis tykaji pouzdrovych satu, sukni, sak, halenek a kalhot (i kdyz tam taky trpim, ale to kvuli tomu ze mi maloktere sedi)
Podotykam ze ziju v zahranici takze se ted pokusim vypsat obchody, ktere jsou snad „pristupne“ i v CR - veci mam napr. z techto obchodu: 123, Benetton, Esprit, Zara, Karen Millen. U dalsich znacek si nejsem jista jestli v CR jsou ale taky se mi osvedcily, tak je sem dam - Massimo Dutti, Manoukian. A nedavno me prijemne prakvapila business kolekce Escada Sport (trochu protimluv, ale jsou to pracovni veci) - sehnala jsem v outletu krasne saty do prace.
Na kostymky mi tady na Pekle radili prave Pietro Filippi, po shlednuti internetovych stranek jsem byla nadsena, v realu uz mene - ale jednalo se o muj osobni problem, jejich strihy mi nejak nesedi.
Dale mi radili Mango, ale tam tedy s kvalitou moc spokojena nejsem, prijde mi to rok od roku horsi - mam od tam par halenek, ale treba kostym bych si tam asi nevybrala.

Tebah
4255 příspěvků 10.10.12 20:29

Díky za tipy. Nad svadlenou / Krejčím taky přemýšlím, ale o zádné dobre nevím. Nejaké tipy na sikovnou svadlenu v Praze?

chinin
2788 příspěvků 10.10.12 20:33

Se svadlenou bohuzel neporadim, take bych potrebovala tip na hodne sikovnou krejcovou v Praze, nejlepe v centru nebo z nej dobre dostupnou. Za proverene tipy vsem predem dekuji.

Příspěvek upraven 10.10.12 v 20:35

Tebah
4255 příspěvků 10.10.12 20:33

@Alizon díky za tipy, vyzkouším. Mango taky nemám rada - mají divne velikosti a ta kvalita je hrozná. A Pietro se podle mě taky zhoršilo, nekteré ty věci mi přijdou hrozne předražené. Navíc letošní kolekce se mi vůbec nelíbí, možna tak nejaké kabáty, ale jinak bída.

MP Markys
136 příspěvků 11.10.12 10:27

Mám docela povedený kostým z Betty Barclay - šedočerná kostka s aplikací černé krajky. Nosím s halenkou, tričkem, broží, šátkem nebo na holé tělo.
Materál s vlnou, ale nemačká se a nežmolkuje.
Jednou jsem měla krásný letní kostým ze lnu se zlatavými odlesky, k tomu jsem sehnala kvalitní boty od Högl ve stejné barvě.

tetma
58 příspěvků 11.10.12 12:41
@miichalka píše:
Souhlasím s názorem najít si šikovnou švadlu a svěřit se jí do rukou.
Kostýmek vám ušije přímo na tělo, a společně k němu pak budete moci na jaře nebo v létě přidat i sukni, nebo pouzdrovky ze stejné látky.
Sama si tak můžete vybrat barvu i materiál, který vám bude příjemný jak na tělo, tak i pro oko.

naprosto souhlasím - rozhodně oblečení unosíte, budete mít vše na míru, perfektně vám sedne a můžete v něm být celý den. Osobně bych si nechala ušít 3 kotýmy - a každý by měl sukni, šaty, kalhoty a sako, pořípadě bych si nechala ušít i halenky :-),ovšem chápu, že finančně to musí být náročné :-(

gulietta  11.10.12 12:50

@tetma ak by ste mala ku trom kostýmom sukňu, kalhoty a šaty, tak to neunosíte. Ak by ste chcela kombinovať tie tri, tak by to museli byť hodne podobné materiály a je to zbytočné. Navyše je jedno či si dáte k zapnutému saku šaty, alebo halenku a sukňu. Tie šaty by boli len kombinácia jednotlivo. Ak nemá krajčírku vyskúšanú, tak ani super odporúčanie nie je vhodné k tomu, aby si nechávala rovno šiť 3 kostýmy. Kúpila by som si fakt kvalitné sako a k tomu by som postupne prikupovala rozne sukne, šaty, nohavice ako radí @Alizon .

MPSkrolew
1845 příspěvků 11.10.12 13:03

@Tebah V Pietro Filippi jsem tuto ssezónu viděla zajímavé sukně.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.10.12 13:24

@Tebah úžasné a kvalitní věci mají v Luisa Cerano. Nedávno jsem tam byla a na ty věci si sáhla a je to opravdu paráda. Ceny vyšší, ale ne nedosažitelné, zvlášť u nadčasových kousků, ke kterým můžete kombinovat různé halenky atd.
 http://www.nelso.cz/…lace/265952/

TulaJ
254 příspěvků 11.10.12 17:06

Ja som tiež kostýmová (aj keď nemusím byť nutne úplne formálna -t. j. pripúšťajú sa aj živšie farby, ale moje obľúbené sú tmavomodrá, čierna a béžová - prípadne v kombinácii s nejakou žiarivou farbou)a napodiv moje najlepšie kúsky sú z Benettonu a Sisley. Nemajú tam veľký výber v tomto ohľade, ale v každej kolekcii je pár kostýmkov a sú celkom kvalitné; obdobne je to u S. Oliver - tam sa tiež dá niečo nájsť. Celkom pekná je značka Joseph Janard (dostať v P&C), ale nie je lacná, takže ak vôbec, tak kupujem len vo výpredaji. Kvalitná je podľa mňa značka Gerry Weber (aj keď taká trošku „usadlá“, občas)- len u nás od nich dostať zvyčajne len veľké čísla (pričom v Rakúsku dostanem normálne aj 36-38, mám pár pekných kostýmkov z outletu v Parndorfe). Faktom je, že podľa mňa u nás neexistuje značka, kam by sa dalo ísť „ako na hotové“; s krajčírkami bohužiaľ nemám veľmi dobré skúsenosti, takže - hľadám, obieham a sem-tam na niečo natrafím.

MP estate
150 příspěvků 20.10.12 13:08

Kostym a saty do prace kupujem v NEXTe cez internet, maju omnoho vacsiu ponuku ako v obchode. Postovne je zdarma ale ja si to vacsinou necham dorucit do najblizsieho obchodu NEXTu. Obcas sa da nieco najst aj v Peek&Clop. ale vacsinou su tam take babkovske veci na starsie damy. Do ZARY a Manga uz nechodim, mam pocit, ze kvalita je z roka na rok horsia, vacsina veci z polyesteru a inych umelych latok a v tom sa cely den v praci neda vydrzat.

Tebah
4255 příspěvků 25.10.12 13:24

Minulý víkend jsem byla ve Vídni a Peak na Kartner Strasse nemá chybu, dá se tam vybrat snad v každé cenové kategorii. Docela dobrá je značka Jake´s, mám od ní některé věci a poměr cena/výkon je podle mě hodně dobrý. A pak jsem ještě objevila Mexx - poprvé jsem si tam něco koupila.
Jinak souhlasím s tím, že hlavně Mango má hroznou kvalitu a navíc ještě šílené číslování - mám širší záda a košile tam vůbec neobleču, a to ani XXL, i když normálně mám L.

Kay_Adams
1612 příspěvků 25.10.12 18:56
@Tebah píše:
Minulý víkend jsem byla ve Vídni a Peak na Kartner Strasse nemá chybu, dá se tam vybrat snad v každé cenové kategorii.

Vtipné je, že niektoré značky sú v Peek&Cloppenburg _drahšie_, než v značkovom butiku na vedľajšej ulici (videné pár mesiacov dozadu, týkalo sa to celej kolekcie, a nie len jedna značka).

Alizon
1233 příspěvků 26.10.12 10:33

@Kay_Adams
Myslite ze byly rozdily v puvodnich cenach? Nebo ze v buticich byly slevy?
Ja mam zkusenost s Peekem takovou, ze v buticich uz byly davno slevy Peek prodaval za ceny puvodni.
@Tebah
Jinak je Peek jako Peek - v Brne jsem si nikdy nic nevybrala, v Koline nad Rynem jsem odchazela s nekolika kousky, Vidensky neznam, ale predpokladam ze bude lepsi nez ten brnensky. A idealni kdyz clovek nema cas a naladu obihat nekolik obchodu.

Kay_Adams
1612 příspěvků 26.10.12 11:09

@Alizon
Práveže išlo o novú kolekciu, takže zjavné zľavy neboli (tovar nebol označený za zľavnený).
Akurát nás to pobavilo, no :) A dávam si trochu väčší pozor.

Alizon
1233 příspěvků 26.10.12 11:17

@Kay_Adams
Aha, pekne. Me zase vzdycky „pobavi“ cenovky typu 60 eur - prelepene na 2000 Kc:)

MP Markys
136 příspěvků 26.10.12 13:59
Luisa Cerano

Tento butik znám z Itálie. Na nejdražším místě v Miláně mají poloviční ceny než v Praze!

Tinazetta
4 příspěvky 05.12.15 07:44
Formální, ale nikoliv nudné

Zdravím a zároveň děkuji za možnost pročítat na tomto zajímavém fóru. K registraci mě přinutila tak trochu zoufalost při nákupech a hlavně vědomí, že zde dostanu fundované odpovědi na mé otázky.
Několikrát v měsíci se účastním soudních jednání, formální oblečení mě „nebaví“. Abych byla přesnější, ve svém šatníku nemám na denní nošení téměř nic v černé a šedé barvě, neumím to vysvětlit, ale tyhle barvy nosím nerada. Na soud samozřejmě musím, ale přece jen se snažím o odlehčení a tak šedá sukně má vzor drobné pepito či stromeček, pouzdrové šaty mám tmavě modré, vše oživuji zajímavými šátky a tak podobně. Jenže někdy mám v měsíci i sedm jednání a nechci chodit pořád stejně. Ráda bych, aby mě nakupování formálního oblečení bavilo. Prosím tedy touto cestou o radu a tipy, kam pro takové oblečení, aby bylo aspoň trochu zajímavé, třebas v zemitých barvách a zároveň dodrželo dres code.
Děkuji za případné reakce a opdovědi.

Linie
1704 příspěvků 05.12.15 08:34

@Tinazetta Zkuste Timour et group http://www.timoure.cz/teg/index.html, dá se u nich domluvit i došití kalhot nebo sukně k hotové konfekci.

AmelieM
1304 příspěvků 05.12.15 09:04

@Tinazetta K soudu se mi osvědčilo kombinovatelné oblečení, tzn. formální kalhoty, sukně, pouzdrové šaty, halenky/košile/to­py/tenké roláky, saka a propínací kardigany, z doplňků jsem používala nejčastěji různé šátky, občas decentní bižuterii. Většinu věcí nakupuji u MS, pár kousků mám z FF, Debenhams, Van Graaf, něco z ebay. U soudu jsem bývala i několikrát do týdne, takže abych nechodila pořád v tom samém, vyplatí se mít jednoduché kusy, které se mezi sebou dobře kombinují. Co se týká barev, nosila jsem v základu spíš tmavší, které jsem doplňovala světlejšími. Myslím si, že není nutné nosit pouze jednobarevné věci, decentní vzorek se určitě snese a také se nemusíte zaměřovat pouze na kostýmky a pouzdrovky. Třeba v zimě jsem si vzala úzké kalhoty, kašmírový svetr doplněný hedvábným šátkem a elegantní kabát. Když k tomu máte pěkné boty a kvalitní aktovku na spisy, budete vypadat dobře.
Bylo také hodně zajímavé sledovat, co měly na sobě některé soudkyně, když odložily talár. Minišaty nebo výrazné barvy či vzory nebyly výjimkou. Znala jsem dokonce jednu soudní vykonavatelku, která chodila oblečená, načesaná a nalíčená vyloženě výstředně :-) Naopak soudci chodí obvykle v obleku, jen občas se najde nějaký jdoucí proti proudu, nosící pláťáky a kostkovanou košili. Pod talár se to ale schová :-)

Tinazetta
4 příspěvky 05.12.15 13:32

Vřelý dík za tipy. Z odkazu Linie bych si vybrala, téměř každý víkend jsem v Praze a tak určitě navštívím jejich obchod. Taky se mi moc líbí postřeh AmelieM, kvalitní aktovka a boty zhodnotí jinak obyčejný outfit a myslím si, že přidá i na sebevědomí. Z toho se určitě poučím. „Soudní outfity“ rozšířím o kašmírový svetřík, ne že bych neměla, ale je to krásný nápad, třebas jen na košilku, doplněný šátkem, dosud mě to nenapadlo. Rozhodně se teď těším na nákupy, mě vždycky spíš ubíjelo kupovat si věci, které si mi nelíbí a které využiju jen na soud. Můj oblíbený styl splňuje spíše značka Timeout, tedy kostkovaná košile, džíny, tvídové sako nebo se naopak dobře cítím v romantických vintage kouscích, tedy len, bavlněná krajka, záleží na náladě a počasí. Proto se tak peru s těmi formálními a mnohdy nudným věcmi.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit