Kde nakupují oblečení ženy 60+ ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakave1
10 příspěvků 17.09.16 15:59
Kde nakupují oblečení ženy 60+ ?

Ráda bych se zeptala žen ve věku 60+,které nerezignovaly na pěkné svěží oblečení, kde nakupují. Já mám velký problém sehnat pěkné oblečení na denní nošení, nic se mi moc nelíbí. Mám pár kil navíc a mám dojem, že ve větších velikostech 48-50 jsou jen k dostání beztvaré pytle. Takže potřebuji inspiraci, ale jen kamenné prodejny. Oblečení jezdím nakupovat do sousedního většího města, takže je to občas. Většinou mne po nákupu bolí od běhání nohy a taška je prázdná :) Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Linie
1700 příspěvků 17.09.16 16:05

@rakave1 Ráda bych nakupovala, není co. Šiji si, letos si budu šít i kabát.

AmelieM
1304 příspěvků 17.09.16 19:50

@rakave1 Jsem sice zatím jen 50+, ale podstatnou část mého šatníku tvoří oblečení z Markse a Spencera, Debenhamsu a Van Graafu. Nejlépe si tam vyberu, kvalita je dobrá a dají se tam vybrat „neusedlé“ kousky. Kalhoty třeba kupuji převážně v MaS, nejlépe mi tam sedí. No a když jsem občas v Praze, stačí zajet na Václavák a ani se moc nenaběhám, všechny tři obchoďáky jsou hned vedle sebe :-D

rakave1
10 příspěvků 17.09.16 20:11

@Linie No já šít neumím, což je dost velká nevýhoda :(
@AmelieM Tak znám jen Markse a Spencera budu to tam muset pořádně prošmejdit. Ty další tu nemáme.

Torrah
355 příspěvků 17.09.16 20:59

Taky budu ještě pár let 50+, a souhlasím s @AmelieM - MS, Van Graaf, občas Betty Barclay. Já teda mám velikost tak 40-42, jak kde jak kdy :). Vybrat se docela dá…

edit - doplnění slova

Linie
1700 příspěvků 17.09.16 21:09

@Torrah Do velikosti 42-44 se dá vybrat i v normálních obchodech, větší velikosti ne. Buď jsou to stany, nebo jsou sukně a šaty krátké, nebo je to z hrozných materiálů. Často je to vše dohromady! Ono je těžké šít na větší postavy konfekci, každá je jiná a ty obliny jsou již natolik výrazné, že jsou třeba individuální úpravy.

Torrah
355 příspěvků 17.09.16 21:12

@Linie to máte pravdu… byl to jeden z důvodů, proč jsem se zasekla a sundala 20 kil :) ale u MS a v BB mají docela pěkné i větší věci, myslím

MP blanka
226 příspěvků 18.09.16 14:21

@rakave1 - Vždy ma poteší, keď vidím - no takmer som napísala staršiu ženu a teraz váham, aké slovo použiť - povedzme že ženu v rokoch, ktorá nerezignovala na vek a ani na postavu, ktorá o seba dbá. Priznajme si -viem o čom hovorím, lebo aj ja sem patrím -,že v tomto veku, teda 60 + už to nie je ani ľahké, ani jednoduché. Odpustím si komentáre na téma, že keby sme viac cvičili a hýbali sa, keby sme sa racionálnejšie stravovali, keby sme sa toľko nestresovali…, vyzerali by sme lepšie, ergo kladívko, aj oblečenie by na nás vyzeralo krajšie. Ale k čomu sú také rady? Sme, aké sme, a vieme, že významne lepšie to už nebude -aj keď výnimky ako Torrah existujú. Tak ako na to? Prvé je, mys- lím, vôbec si uvedomiť, že ja ešte ch c e m vyzerať dobre, minimálne tak, aby som ja bola spokojná. Neuspokojiť sa ani tým, že keď budem mať voľné, široké oblečenie, moje kilá sa v ňom schovajú, ale vyvarovať sa aj extrému, že si, naopak oblečiem niečo elastické, tesné, s naivnou vierou, že moje špeky to stiahne. Základ = dobré, pevné, ale neobťahujúce prádlo. V mojom veku už asi viem, ktoré farby mi pristanú, a cítim sa v nich dobre. Neskĺznuť do čierno-šedej nudnosti, ale len s mierou uvažovať o výrazných odvážnych farebných kreáciách. Radšej si dobre rozmyslieť, kým si kúpim niečo prudko moderné - je to možno nespravodlivé, ale s faktom že také veci väčšinou lepšie vyzerajú na mladej dievčine ako na jej babke asi nič neurobíme. Rakave1 si síce pýta radu, kde vhodné oblečenie kúpiť, a s tým ja neviem poradiť, ale rada by som verila, že také obchody a fundované predavačky existujú. Pretože som ale profesiou krajčírka, je logické, že by som radila mať svoju / dobrú / krajčírku. Tak, či onak - je poriadny rozdiel medzi tým, ak si žena, nielen 60+, oblečie niečo, čo ju deformuje a robí ju staršou, prípadne ešte horšie, veď sa stačí pozerať, koho stretávame v uliciach, a tým, ak si jej rovesníčka vykračuje v oblečení, ktoré jej sadne, a pridá jej to tak aj na sebavedomiu. Stretnúť takúto ženu je príjemný impulz aj pre mňa. Možno to nie je ľahké, a bohužiaľ ani samozrejmé. Či miniete čas sháňaním konfekcie po obchodoch, alebo chodením ku krajčírke na skúšky / čas vás to bude stáť rozhodne v oboch prípadoch / výsledok sa dostaví. Aj na staršiu, pekne oblečenú ženu je radosť pozerať!

DRW
1228 příspěvků 18.09.16 19:14

Jste z Ostravska a to mate jen kousek do Polska, tim nemyslim na trziste, ale do kamennych obchodu ve meste jako napr. Rybnik, Bialsko Biala nebo Katowice. Z Ostravy je nejbliz Rybnik a obchodu s vhodnym a peknym nepytlovitym oblecenim pro zeny 50/60+ je tam dost. Od polskych kolegyn vim, ze jejich maminky se tam oblekaji zcela pravidelne. Je tam mnohem vice znacek nez v nasich obchodnich sitich. Tak pokud ridite nebo mate ridice vydala bych se tam.

rakave1
10 příspěvků 19.09.16 10:28

Díky všem za odpovědi. A co Takko, New Yoker, Kik? U nás teď budou otevírat nové nákupní centrum a takové prodejny tam údajně mají být.

Linie
1700 příspěvků 19.09.16 10:58

@rakave1 To snad nemyslíte vážně! To jsou prodejny pro studentky.

JarkaJ
285 příspěvků 19.09.16 12:05

@rakave1 Ne, ne, tam pro sebe nenajdete vůbec nic, jak píše @Linie. Poznáte už podle výloh. Jsem 50+ a tyto obchody míjím. Doporučuji Marks & Spencer, odtud mám už většinu věcí. Jsem štíhlá, takže mohu vybírat i jinde (Zara, Orsay..) ale z lacinějších řetězců se zajděte podívat do C&A, tam je oblečení pro všechny věkové kategorie. Ale i zde pozor na kvalitu, v našem věku se vyplatí investovat do kvalitnějších, nadčasových (nikoliv usedlých) věcí. Žádné pestré haleny stánkového stylu, jak jsou zde také k dostání.

rakave1
10 příspěvků 19.09.16 12:36

@Linie @JarkaJ Tyhle obchody jsem vypsala, protože mají být v nákupnim centru co nám staví téměř vedle baráku. Sama jsem zvědava co tam nakonec za prodejny budou :).

Zita.a
72 příspěvků 19.09.16 16:09

@JarkaJ Souhlasím s vaším názorem. Šestku budu mít u věku ještě v letošním roce, velikost si kupuji 38 a mohu nakupovat celkem všude. Ale sama doporučuji MS, BB a PF.

Campanelle
1782 příspěvků 20.09.16 07:36

@rakave1 Jestli si chcete ušetřit nohy, choďte jen do obchodů, kde máte šanci, že něco koupíte. :)
Vycházím z toho, že jste psala velikost 48-50 a taky nevím, jaký máte vkus a kolik máte peněz. Jak už tu bylo řečeno, tak možnosti jsou Marks a Spencer, C&A,
H&M má běžně do velikosti 44, ale má i XXL kolekci, ale ne v každé prodejně (v Ostravě je tuším v Avionu) a nakonec Lindex. Občas nakouknu do Terranovy, ale tam jenom nátělníky a trička nebo punčocháče. F&F Tesco má oblečení do vleikosti 48. Ve všech těchto obchodech to jde s kvalitou nahoru a dolů, ale vybrat se dá.
V dražších obchodech se neorientuji, ale třeba Pietro Filipi má maximální velikost 44.

blanche01
1162 příspěvků 20.09.16 08:07

@DRW souhlasím s návrhem na nákupy v Polsku. V poslední době jsem tam párkrát byla, sice spíše pro potraviny, ale nakoukla jsem i do obchodu s oblečením a obuví. Navíc velkou inspirací jsou Polky samotné, většina žen je tam velmi vkusné oblečena, nosí pěkné boty i ve vyšším věku jsou vždy upravené a moc jim to sluší. Tříčvrťáky, sandále s ponožkami a plandavé obrtriko s divokým potiskem na ženě přes 60 neuvidíte.

rakave1
10 příspěvků 21.09.16 10:47

Já se prostě těším, až otevřou to nové nákupní centrum a já nebudu muset jezdit jinam. A co se týká stylu mého oblečení tak v šatníku mám jeden kostýmek a 2 sukně :).Zbytek tvoří kalhoty, trička, mikiny, košile. A jelikož chodím ze zdrav důvodů 2-3× týdně cvičit tak spousta věcí na cvičení. Z toho důvodu si myslím, že ani ty „obchody pro studenty“ by nemusely být špatné.

Uživatel je onlineJordaan
5563 příspěvků 21.09.16 10:51

@rakave1

Obchody pro studenty vedou velikosti tak 44 max. Ja vim, ze je to jalova rada, kterou nechcete slyset, ale kdyby se Vam povedlo malicko zhubnout, tak budete mit mnohem vetsi a pohodlnejsi vyber a zaplatite za obleceni i min penez.

JarkaJ
285 příspěvků 21.09.16 12:33

@rakave1 Tak samozřejmě zajít se tam podívat můžete, v tom Vám nikdo nebrání. A není ani vyloučeno, že trika a mikiny tam dostanete, ale ptala jste se na „pěkné svěží oblečení“ a pěkné oblečení na denní nošení, tak se Vám všechny snažíme poradit, kde takové oblečení s ohledem na věk a velikost lze koupit. Takhle to na mě působí, že se sice ptáte, ale pak se těm radám bráníte. Šatník měnit nemusíte, ale i kalhoty, košile a svetry mají tisíce podob, kombinací a lze z nich vytvořit pěkné denní oblečení.
Pokud v novém nákupním centru budou uvedené značky, myslím, že tam bude i C&A nebo H&M a každopádně je jasné, že nově otevřené nákupní centrum je třeba prošmejdit celé.

arjev
51 příspěvků 23.09.16 13:26

Ono to je bohužel tak, že v menších městech se bohužel staví takové „vaňkovky“ (tak se tomu u nás opravdu říká), kde jsou jen tyto obchody. K tomu ještě Dráčik a Penny market. Přesto, že naše město bývalo okresní, žádná jiná značka se u nás nevyskytuje. A to je asi problém @rakave1, že bydlí v malém městě. Já jsem ještě poslední rok 50+ a nákupy řeším v Brně ve skutečné Vaňkovce a nebo v menších buticích u nás ve městě. S majitelkami se často dá domluvit objednání mojí velikosti bez povinnosti odběru. Není to ovšem levné, přesto se to vyplatí.
Vždy mě vytočí, když vidím krásné oblečení, nikoliv levné, ve velikosti 38 a větší ne. Myslím, že dívenky s touto velikostí nemají ani ty peníze, aby si to mohly koupit. My, které už na to máme, bohužel nemáme tu velikost. T

viktorka_od splavu
7436 příspěvků 23.09.16 13:33

@arjev no tak peklo je predpoklad, ze osoba s velikosti 38 muze byt jedine divenka

arjev
51 příspěvků 23.09.16 13:39

No jo, viktorka_od splavu. Dostala jste mě. Měla jsem napsat, mladá žena. Já však ve svém věku i v mojí téměř 40-tileté dceři dívenku vidím. Mnoho „zralých“ žen tuto velikost v našich zeměpisných šířkách nemá. Když nikde není problém, tak v ramenou většinou ano… a do mě…

SagaN  23.09.16 13:47
@rakave1 píše:
Z toho důvodu si myslím, že ani ty „obchody pro studenty“ by nemusely být špatné.

Tak pokud se domnivate, ze umelohmotne nekvalitni materialy, prapodivne strihy a jeste podivnejsi vzory (kterezto oboji jmenovane bude navic v pristi sezone jiz naprosto mimo) jsou vhodne pro zenu 60+, tak smele do toho :D
A pokud se tesite, ze v techto levnejsich obchodech usetrite, tak ne, neusetrite. Ty hadry se nedaji nosit, ne v nasem veku - jako byste ty penize splachla do kanalu.

stricc  23.09.16 13:53

@viktorka_od splavu no jo, jenže problém je, že ne každá paní 60+ je hubená, to je zkrátka fakt (který opravdu výrobce či prodejce oblečení moc nezajímá), a druhý fakt je ten, že i když hubená je, tak stejnou postavu jako třicítka prostě nemá. Takže i taková, která se prozíravě zásobila kvalitními nadčasovými oděvy a neztloustla, najednou zjistí, že jí střih už nesedí. No a teď babo raď, teda vlastně peklo raď :-)

viktorka_od splavu
7436 příspěvků 23.09.16 13:56

@stricc jasny, ale prohlaseni, ze ty divenky co maji vel 38 nemaji jeste penize na slusny obleceni… 38 je uplne normalni velikost, zadna pubertalni divcinka smarja

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit