Kde sehnat boty na ples?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nica.D
2 příspěvky 07.01.13 20:23
Kde sehnat boty?!

Ahoj!
Jelikož začíná plesová sezóna, tak potřebuji nové boty, ovšem nevím, kde nějaké hezké splašit.
Mohl byste mi prosím někdo poradit?
Většina mých šatů je černá, pokud jsou jiné barvy, tak je to většinou tmavě modrá nebo růžová, proto si myslím, že nejhodnější by byly černé boty. V internetových obchodech mají převážně boty, které jsou přehnaně přeplácané, ale já mám ráda jednoduchost.
Děkuji za tipy! :)
Dominika

Reakce:

bertulka  07.01.13 20:28

No, nejlip v prodejne s obuvi, je jich vsude dost, tak clovek musi zvednout zadek a projit je. Uz mne fakt prudi dotazy typu potrebuju hezke boty k cernym satum, poradte. Nemame Vam je vybrat, koupit a jeste dovezt? Vyberte si 3 pary, dejte sem odkazy na ne, fotky satu a pak muzeme radit.

nica.D
2 příspěvky 07.01.13 20:34

@bertulka

Zadek jsem zvedla a všechny prodejny u nás ve městě obešla, ale ani jedny boty se mi nelíbily.
Velice ráda bych bych sem dala odkazy na nějaké boty, které se mi líbí, ale to bych se pak už tady nemusela ptát, že..?

bertulka  07.01.13 20:37

Ja vim, ale bud chcete univerzalni boty ke vsem tem satum a sama mate pocit, ze by mely byt cerne, takze hladke cerne lodicky a nebo chcete boty ke konkretnim satum a a pak byste mela ukazat saty.

Filomenka
52 příspěvků 07.01.13 20:38

Já bych se podívala do ecca, tam mají většinou jednoduche vkusné boty. Pokud sháníte černé kozačky bez ozdob tak mají například tyto http://www.ecco.com/…212153-51052?i=27 ale i jiné, zdobnější. Problém jen bude, že budou asi trochu dražší a na internetu jsem cenu nenašla.

bertulka  07.01.13 20:43

@Filomenka asi jste se prehledla, rec je o plesovkach

Filomenka
52 příspěvků 07.01.13 20:46

@bertulka Pardon, pardon omlouvám se. Ale plesové mají v eccu koneckonců také…

bertulka  07.01.13 20:47

Netreba se omlouvat, predpokladala jsem, ze nechodite na ples v kozackach, :-)

MUDr.Lant
389 příspěvků 07.01.13 20:58

Nevím, zda na plesy chodíte převážně tančit a nebo jen plnit společenskou funkci.
Pokud tančit, tak se zkuste podívat po tanečních botech, např. Heller dance, ne všechny jsou krásné, ale nějaké rozumné se vybrat dají.

Kateff
109 příspěvků 07.01.13 21:01

Viz. téma Obutí na ples pod vaší diskuzí, Střevíce a více ve Spálené ulici v Praze…

Moir
1802 příspěvků 08.01.13 08:38

@MUDr.Lant tak, pokud tančíte více, je rozumné volit speciální taneční boty, nejsou až tak moc drahé, jsou pohodlné a dobře se v nich tančí

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.01.13 08:51

@Moir Myslím, že to jsem ve svém příspěvku napsala. Sama mám taneční boty a jsem s nimi spokojena.

Lenicka07
74 příspěvků 09.01.13 23:09
@bertulka píše:
No, nejlip v prodejne s obuvi, je jich vsude dost, tak clovek musi zvednout zadek a projit je. Uz mne fakt prudi dotazy typu potrebuju hezke boty k cernym satum, poradte. Nemame Vam je vybrat, koupit a jeste dovezt? Vyberte si 3 pary, dejte sem odkazy na ne, fotky satu a pak muzeme radit.

Nevím, co je špatného na tom, že se nica. D zeptala na vhodnou prodejnu obuvi. Já sama mám s tímto velký probém. Chodím po Ostravě už 3 roky a sháním vhodnou obuv na ples. Zvlášť pokud má člověk trochu rozvinutější kritéria, je to skoro nemožné. Světe div se, naposledy jsem koupila boty podle mých představ u Vietnamců (což rozhodně nebyl můj záměr a ani u nich normálně nenakupuju), vydržely dvě sezony a teď už nutně potřebuji nové.
Ve všech obchodech je to stejná písnička: 1. boty a la šlapka - štekl 10 cm a více, divoké barvy, zebra vzory apod. 2. boty do špičky (asi „výprodej“ z doby před 10 lety) 3. vzor „stará babka jde do kostela“ - nudné, nudné, nudné 4. lodičky (tam by se dalo i vybrat, avšak kvůli extrémně úzké noze lodičky nosit nemohu - ze všech „vypadávám“. 5. boty otevřené ze všech stran, spíše jakési „sandály“ - pro mě na ples nevhodné.
Má kritéria nejsou nijak zvlášť přehnaná, možná právě až příliš jednochuchá a výrobci ve snaze dodat něco „extra“ toto opomíjejí.
1. MUSÍ mít uzavřenou špičku a patu - jednak z praktického hlediska - takový uražený nehet od partnera není nic příjemného a jednak se takové boty hodí na ples více než otevřené (to je na některých plesech přímo faux pas - nepatřím mezi smetánku ale… co se v mládí naučíš :-D)
2. černá barva
3. kůže (nebo satén)
4. Podpatek ne příliš vysoký (do 7 cm)
5. Cena do cca 2300 Kč
Už začínám být po několikerém obcházení všech obchodů zoufalá. Rady „jdi do obchodu a kup“ mi jsou opravdu k ničemu.

MUDr.Lant
389 příspěvků 10.01.13 08:28

@Lenicka07 Zkuste opravdu prodejnu taneční obuvi, ale zda nějaká taková je v Ově netuším.
V Praze jich je několik, já si tam vybrala a jsem spokojená, špičku mám plnou, bota díky řemínku hezky drží a perfektně se v nich tančí.

marca
437 příspěvků 10.01.13 08:59

Preferuju taneční boty před lodičkama z normálního obchodu. Koupila jsem v Elis, dokonce mi je objednali v mém čísle s výškou podpatku jaký jsem chtěla. Akorát to šití trvalo pár měsíců…
 http://www.elisdancesport.com/…uv/supadance

Moir
1802 příspěvků 10.01.13 11:41

@Lenicka07 všechny tyhle požadavky, jak píší @MUDr.Lant @marca @Lenicka07 splňují taneční boty, výšku podpatku si můžete určit u každého modelu zvlášť napři u AKCES dance shoes, tam si lze objednat i úpravu podrážky pro chození venku, s normálními tanečními botami nelze chodit povenku, chcete-li, aby vám nějakou dobu vydržely, s požadavkem do 7,5 cm se vlezete u všech výrobců, obvyklou výškou je 2,5 palce

Lenicka07
74 příspěvků 10.01.13 11:50

Děkuji všem za tipy. Ví někdo, kde v Ostravě je obchod s taneční obuví? Přes internet se bojím objednávat.

spaci
66 příspěvků 10.01.13 11:54

Mám další tip - moje plesové botky budou z www.kozdra.cz.
Všechny modely udělají i v černé kůži (já jsem si vybrala mezi „svatebními modely“), můžete si vybrat podpatek. (Moje ze stříbrné kůže se právě vyrábějí, ale okoukla jsem je přímo v prodejně.)
Na plesy mi přijdou nejlepší polouzavřené - např. 

Výroba prý trvá kolem 14 dnů, ale nemohu ještě potvrdit, mám zavolat.

Jo a ještě - klasické lodičky mi na tancování moc praktické nepřijdou, bála bych se, že se budou vyzouvat. Měly by něčím držet na noze.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit