Kde sehnat opravdu širokou sukni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP obludka
28 příspěvků 22.01.12 13:59
Poradí mi někdo, kde sehnat sukni na flamenko? Měla by být tak do půli lýtek a co nejširší.
Ve specializovaných obchodech stojí nejlevnější kusy 1500Kč, a to je za věc na trénink opravdu hodně.
Zkoušela jsem řetězce i sekáče, bohužel nic. Prosím nedoporučujte e-shopy, pokud si zboží nemůžu vyzkoušet, neberu.
Předem díky za všechny odpovědi.

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 22.01.12 14:10

obludka: nenapadlo Vás, že těch 1500,–Kč je třeba za sukni adekvátní? Taková sukně je kolová a „několikaposcho­ďová“, víte, co je to metrů látky? Kamarádka tančí flamenco závodně a na jednu její sukni (pravda, ke kotníkům) padlo skoro 20m látky. Při průměrné ceně 200Kč/m vám pak na takovou sukni vyjde částka 4.000,–Kč jen za materiál. U těch tréninkových se spotřeba pohybuje kolem 7m, tak si to spočítejte.
Pokud neseženete v sekáčích, pak bych s něčím extra levnějším moc nepočítala, pokud tedy nemáte zdroj látky 10,–kč/m (flex tex, ale švadleny z jeho látek nerady šijí - jsou extrémně nekvalitní) a šikovnou příbuznou.
Vždyť i ty blbé tepláky na aerobic stojí kolem tisícovky a nad těmi se nikdo nepozastavuje.

MP obludka
28 příspěvků 22.01.12 15:16
Pozor, já nemluvím o sukních na představení, tam by to skutečně adekvátní bylo. Ty sukně jsou dlouhatánské, mají X řad volánů, jsou složitě vypracované a kdesi cosi.
Já ale sháním prachobyčejnou jednovrstvou širokou sukni. Fakt, že to je na flamenko, je vedlejší.

Sekhmet
1918 příspěvků 22.01.12 15:33

Jo, aha, tak obyčejná kolovka by měla být sehnatelná. Jinak zkuste http://www.modnitrendorient.cz/…ke_flamenco/ . Tam jsou i přímo flamencové kolem tisícovky.
A pokud netrváte na flamencové, pak http://www.modnitrendorient.cz/…vE,satEnovE/ tam je kolovka za cca 700,–Kč.

MP obludka
28 příspěvků 22.01.12 19:44

Super, děkuju mockrát za tipy.

Cesnekacka
274 příspěvků 23.01.12 09:02

Sekhmet: Jak jste to myslela s těmi 7 metry látky. Myslela jsem, že na obyč „rovnou“ kolovku by mělo stačit tak 5m látky. Díky za info :-)

Sekhmet
1918 příspěvků 23.01.12 11:00

Flamencová sukně je „několikapatrová“ to znamená, že ušijete kolovou sukni v délce do půli stehen (dolní obvod je dejme tomu 3m), pak na ni nasadíte další „patro“ a to nařasíte (takže dolní obvod druhého patra je už dejme tomu kolem 5m) - teď máte sukni ke kolenům. A tak pokračujete přidáváním dalších „pater“, dokud není sukně ke kotníkům. Soutěžní sukně mají pater i 6 - 7 - to obrovsky zvedá spotřebu (pak i těch 20m látky není nedosažitelný cíl)

MP obludka
28 příspěvků 23.01.12 15:58
A o kamenném obchodě by někdo nevěděl?
I když i začínám přemýšlet, že bych si ji ušila sama.. Když jsem vygooglila kolovou sukni (díky Sekhmet za termín), vyjelo mi i pár návodů a vypadá to relativně jednoduše. Nikdy jsem ale nic nešila… myslíte, že to zvládně přijatelně splácat i úplný začátečník?

lindiste
347 příspěvků 23.01.12 16:21
No, kamenný obchod, kde je možné si vyzkoušet sukně na flamenco, je Flamenkín v Praze, www.flamenkin. cz, ale pozor, mají otevřeno jen asi 2× týdně. Co se týká cenové relace, tak je to tak těch 1300,– a výš (až cca 7000,– za bata de colu, to už je ale extrém). Pak je ještě Sansha, http://www.prague.sansha.com/ - mají hlavně baletní oblečení a doplňky, ale k flamenku se tam taky najde pár sukní (za adekvátní cenu ovšem). Jak je to v jiných městech, nevím, celkově jsme ale na tom s flamenkovými věcmi mizerně. Ještě vím o jednom e-shopu, ten je, tuším, situovaný blíž Brna, http://www.bailadora.cz/ - šijí od krátkých jednoduchých sukní až po složitější kostýmy, myslím, že jsou schopné ušít na míru, co chcete. S nimi zkušenost nemám, ale vypadají kvalitně. Holčiny i několik let tančí, takže určitě vědí, co a jak.
Nejlepší možnost by byla, kdybyste vy nebo nějaký váš známý jel na dovolenou do Andalusie, tam musí být teprve výběr…

lindiste
347 příspěvků 23.01.12 16:41

Jo, a ještě mě napadlo, tady http://www.sarishop.cz/ se dají taky sehnat sukně, i když v orientálním stylu. Například polosárí se skládá z kolové sukně a dhupatty a levnější kousky tam mají za 700-1000,– - máte sukni na tancování a šálu si můžete omotat kolem krku ;))))

Cesnekacka
274 příspěvků 23.01.12 19:07

Obludko zkuste to!! To sebeuspokojení, co se dostaví po došití, ozkoušení a nakonec i použití je k nezaplacení!!! :-D Určitě Vám budu držet palce!! Kupte si nějakou levnou látku, která Vám nebude nepříjemná a jděte do toho. Moje první kolovka byla ze šanžánové podšívky petrolejové barvy. Na ulici mě spousta lidí poznala právě podle těch odlesků :-) Ještě jsem si k tomu upletla bílý letní top a čumákem jsem orala oblaka :-D

Moir
1800 příspěvků 23.01.12 19:24
lindiste ha detto : Jo, a ještě mě napadlo, tady http://www.sarishop.cz/ se dají taky sehnat sukně, i když v orientálním stylu. Například polosárí se skládá z kolové sukně a dhupatty a levnější kousky tam mají za 700-1000,– - máte sukni na tancování a šálu si můžete omotat kolem krku ;))))
v tom nemáte pravdu, kolová polosárí jsou speciální kategorie a ta stojí většinou nejméně 1900 Kč, ta obyčejná za 700 kolovou sukni nemají

lindiste
347 příspěvků 24.01.12 11:19
Moir ha detto :
v tom nemáte pravdu, kolová polosárí jsou speciální kategorie a ta stojí většinou nejméně 1900 Kč, ta obyčejná za 700 kolovou sukni nemají
Tak možná, že ta levnější polosárí nemají sukni kolovou, ale široká je dost, jedno polosárí za cca 700,– jsem vlastnila, už nevím přesně, jak to bylo, ale daný účel by to, myslím, splnilo.

A.C.
153 příspěvků 24.01.12 11:42
To nesouhlasím. Polosárí mám několik, jsou to zavinovací dlouhé sukně z těžší bavlny, áčkového střihu. Rozhodně nesplňují podmínku „sukně vířící při tanci“. Kolová sukně jinak vypadá, jinak se chová.

lindiste ha detto :

Tak možná, že ta levnější polosárí nemají sukni kolovou, ale široká je dost, jedno polosárí za cca 700,– jsem vlastnila, už nevím přesně, jak to bylo, ale daný účel by to, myslím, splnilo.

MP obludka
28 příspěvků 24.01.12 15:03

Díky moc za tipy a Cesnekačce (nebo Česnekačce?) za morální podporu :-)

lindiste
347 příspěvků 24.01.12 17:08

Bože, že já jsem nedržela klávesnici! Odvolávám, co jsem odvolala, zapomeňte, že jsem v této souvislosti zmínila slovo „polosárí“ ve snaze poskytnout alternativu. Osobně si myslím, že flamenkovou sukni žádná jiná prostě nenahradí, ale pořídit si ji nebo ne, je otázka priorit a také toho, jak moc vážně obludka to tancování bere :)

A.C.
153 příspěvků 24.01.12 18:14

Bože, proč tolik afektovanosti? :)
Prostě polosárí, pokud není kolové, není sukně, co by šla použít na flamengo (flamenko? nevím).

Moir
1800 příspěvků 25.01.12 11:54
lindiste ha detto : Bože, že já jsem nedržela klávesnici! Odvolávám, co jsem odvolala, zapomeňte, že jsem v této souvislosti zmínila slovo „polosárí“ ve snaze poskytnout alternativu. Osobně si myslím, že flamenkovou sukni žádná jiná prostě nenahradí, ale pořídit si ji nebo ne, je otázka priorit a také toho, jak moc vážně obludka to tancování bere :)
Proč ta hysterie? Navrhla jste řešení, ale byla jste opravena, že toto konkrétně řešením není. Nikdo nikomu neublížil, život jde dál a řešení se hledá dál.

lindiste
347 příspěvků 25.01.12 13:05

Jaká hysterie? Já jsem tam dala přece smajlíka :)
A.C. - flamenco

Katio
196 příspěvků 27.01.12 17:29

obludko, kolová sukně je na ušití velmi jednoduchá. jestli ovládáte němčinu, tak podrobný návod např. tady http://www.schneidern-naehen.de/…rock-tabelle . a můžete si vybrat, jestli chcete celo- nebo půlkolovou, dokonce i čtvrt nebo třičtvrtěkolovou. já jsem si podle tohoto návodu ušila půlkolovou ke kolenům a je nádherná a působí velmi žensky.

AlenaMarie
1 příspěvek 11.09.12 19:25
prodám sukni na flamengo

Ahoj, v případě zájmu prodám novou širokou sukni na flamengo - černá s červeným kanýrem, a to za 900,–, pro postavu 170 cm. mail: al. ada@seznma.cz

Chari
541 příspěvků 13.09.12 12:20

@MP obludka Na tehnle typ sukně bych zkusila Gangu (mají pobočku v Praze na Žizkově i někde v Brně) http://www.sarishop.cz/index.php?…

Chari
541 příspěvků 13.09.12 19:02

@Moir Ale mají tam krom polosárí i taneční sukně na orient, kolové šifonové.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit