Kde sehnat opravdu teplé zimní boty?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rabbit-Heart
644 příspěvků 07.11.12 09:29
Kde sehnat opravdu teplé zimní boty?

Milí pekelníci,

jako každý rok touto dobou opět řeším problém jménem zimní boty. Chtěla bych nějaké, které jsou OPRAVDU TEPLÉ a přitom to nejsou sněhule. Potřebuju elegantní kozačky nebo i polokozačky, které ovšem budou pořádně vyteplené, nebudou promokat, budou se hodit k sukni (v kalhotech nechodím), budou hezké a nějaký ten rok mi vydrží. Je to utopie? Beru kamenné obchody i e-shopy, doma i v zahraničí, cenu klidně i do 5k, když to bude stát za to. Díky předem za tipy!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

top topic
949 příspěvků 07.11.12 12:26

@Rabbit-Heart: od té doby, co se pohybuju v ČR na jihu, tak jsem tady vyteplené boty (ve smyslu s opravdovým kožíškem, viděla velice zřídka. Řetězce je nemají snad vůbec. Občas něco potkám ve Stivalu, nebo v malých obuvích. Ale spíš to bývají nižší kotníkové botky než kozačky. Kozačky s kožíškem vevnitř, elegantní, dokonce pro širší lýtka, jsem potkala loni právě ve Stivalu a bylo to pro mě něco jako sci-fi:-)

Leeluu
9 příspěvků 07.11.12 12:42

Mám stejný problém, zimní boty, to je boj. Má představa je, aby se daly vzít k džínám i sukni, byly vyteplené, neměly měkkou rovnou podrážku(nehodlám si v nich zlomit nohu) a hlavně když je sníh, aby v nich nebylo vlhko :-)) bohužel, takové jsem ještě nenašla, všude mají módní kozačky, pro mě nenositelné :-( Zatím u mě každá zima vypadá tak, že si do bot kupuji vložky z ovčí vlny, a nové boty, protože s kvalitou současných bot mi vydrží jen jednu sezonu, ke konci zimy, už mi do nich zatéká, je popraskaná podrážka…kvalitní zimní boty, jsem měla naposledy na základce, vydržely mi 5 let, ale ty byly od českého výrobce, který bohužel zkrachoval.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 07.11.12 12:45

@top topic: Díky za tip, Stival tu máme, tak se tam skočím podívat.
@Leeluu: Přesně tak, taky kupuju každou zimu nové boty, někdy i dvakrát, protože ty první se mi někdy kolem Silvestra proděraví, že. Už mě to fakt nebaví :(

Karoleenah
2322 příspěvků 07.11.12 13:26

@Rabbit-Heart Hm, to mi připomíná, jak jsem si jednou koncem listopadu koupila úžasné kozačky v Mixeru, měly vyšší, ale stabilní podpatek, trochu silnější podrážku s drobným vzorkem a uvnitř byly i zateplené, perfektně mi seděly, hodily se ke kalhotám i sukni… no úplně jsem se do nich zamilovala, takže jsem přehlídla i fakt, že jsou umělé a stojí dva tisíce, což už je můj obvyklý strop. Do měsíce se obě boty totálně rozlepily, takže jsem je měla na reklamaci až někdy do konce ledna a když mi pak nakonec vrátili peníze, kupovat si kozačky na těch pár týdnů už pomalu nemělo smysl a já stejně zas většinu sezóny odchodila v těch starých. Ach jo. :)
Vtipné je, že mé největší „držáky“ mám od babičky, která si je ještě před revolucí nechávala šít v brněnském Svitu a pak je z neznámého důvodu skoro nenosila. Kožené koňakové kozačky v jezdeckém stylu. Takové by mě dneska stály majlant, pokud bych vůbec takové v obchodě objevila. Ostatně já už zimní boty marně hledám už třetí sezónu, požadavky mám víceméně stejné jako Leeluu a nikde nic…

Sleepy
193 příspěvků 1 inzerát 07.11.12 13:33

Je to bída no…Ale zkusila bych třeba Tamaris, ten mívá celkem velký výběr zimních bot, jak sněhulí, tak i použitelných hezkých kozaček. Nevím jak letos, ale loni jsem si vybrala.

daniela11  07.11.12 13:44

Zatím jsem si pokaždé vybrala v Leiseru-třeba kozačky aesprit byly úžasně teplé anebo v Salamandru-třeba Hilfiger, ale ty jsou spíš sportovní.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 07.11.12 13:52

Tento rok som sa vybodla na podpatky a kupila som si topanky Ecco (mierne zateplene, hnede).

Rozhodla som sa pre ne po tom, ked som preliezla kopu obchodov, a nikde som nenasla kombinaciu poriadne teple + elegantne (a to nehovorim o poziadavke na siroke lytko). A uprimne nechapem, kto navrhuje cizmy s 10 cm ihlou… Ale keby som mala auto a jediny moj pohyb vonku by bolo z parkoviska domov/do obchodu, tak to mozno pochopim, kto vie 8-)

Příspěvek upraven 03.01.13 v 12:49

Grossularia
3204 příspěvků 07.11.12 14:06

Také hledám. Jenže mám navíc problém zvaný silnější lýtka, takže dostatečně vysoké jsem zatím nenašla.
Ale našla jsem přijatelné nižší kozačky a měli tam tehdá i úplně stejné, ale vysoké (které jsem neobula). Jsou značky Camel Active. Mají velmi silnou podešev, širší podpatek, na podrážce vzorek, zalepené švy (to je třeba velká bolest Riekeru, tam teče dírkami kolem šití), podložený zip, uvnitř pravý beránek nejen v „kornoutu“, ale v celé botě, i ve špičce (to je taky klasika kozaček v obchodech, nahoře kožich, dole šlupka).

Stály asi 2500po slevě, protože jedna byla trochu vyšisovaná a byl to poslední pár. Barevnost se sjednotila po třech nakrémováních, takže mi to nevadí. Ty vysoké kozačky stály tuším kolem 4000.
Mám je zatím tři roky a nerozpadají se, neteče do nich, jen by možná potřebovaly podrazit.

Bohužel trochu pokulhávají v tom pojmu „elegantní“ - jak jsou poctivě vyteplené, tak jsou takové větší a dělají velkou nohu. Působí trošku humpolácky. Ale nad to jsem v zimě povznesena, jelikož jsou vážně hodně teplé :)

Vyfotila jsem je (už jsou teda notně onošené)

EDIT: je to divné, ale obrázek se nezobrazuje, odkaz taky ne.

Příspěvek upraven 07.11.12 v 14:34

Grossularia
3204 příspěvků 07.11.12 14:10

@MP alex Mám jedny podobné, značky ARA, jsou s Gore-texem, podlepeným zipem…prostě uvnitř trochu jako pohorky. Zvenku se podobají těm Vašim. Vzhledově ujdou, funkčně jsou skvělé, potřebuju denně ujít několik kilometrů v marastu a tohle bylo jediné, co jsem našla, abych nemusela nosit pohorky.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 07.11.12 14:24

@Grossularia - mne v zime o eleganciu ani moc nejde, ak mam pravdu povedat, staci, ked sa mi pacia (na to nutne nemusia byt elegantne, mam rada viac stylov). Minuly rok som si kupila elegantne kozene kozacky, zateplene len do tej miery, aby to este vyzeralo „dobre“, mierny podpatok, ale uz to asi fakt nikdy neurobim. Jedine ze by som dramaticky zmenila zivotny styl (kupila si auto, zacala pracovat v kancelarii, kam je nutne nosit kostymceky alebo sa stala vydrzovanou zenou v domacnosti, ktoru vsade vozi osobny sofer). Proste mi je v tom zima, po vonku chodim fakt hodne, a ked su tie boty v zime aj tak zaflakane zmesou brecky a soli, tak z toho nakoniec aj tak vyjdu lepsie tie, ktore maju zospodu kus tej gumy :-D

albireo
27 příspěvků 07.11.12 14:44

Co nieco taketo?

http://www.ecco.com/…355503-02001?i=94

Pred dvomi rokmi som si v Eccu kupila zimne kotnickove topanky s goretexom ( bez opatku), naozaj pri spravnej starostlivosti nepremoknu.
Mam od nich viacero parov topanok, elagantnych aj takych na"pieskovisko". V zasade, ak sa o ne clovek stara podla doporuceni vyrobcu, vydrzia roky.
Treba si vsak uvedomit, ze napr. formalne cizmy z hladkej koze a casto s kozenym opatkom neznesu mokro a sol, ze kazda topanka sa pri kazdodennom noseni opotrebuje rychlejsie ako ked clovek strieda 2-3 pary podla prilezitosti.
Na „doteplenie“ ciziem mozem doporucit vziat si do nich kvalitne vlnene, pripadne s kasmirom kombinovane podkolienky a pod ne si dat klasicke zimne pancuchy. Ak je teplota okolo 0C, uplne postacia zimne vlnene pancuchace napr.od Falke.

GreatSusan  07.11.12 14:46

Kozene a teple boty s koziskem dela treba Panama Jack. Rekla bych, ze vypadaji dobre, ale elegantni bohuzel moc nejsou :-)

GreatSusan  07.11.12 14:49

Napr. tyhle se mi zdaji ok, na bezne noseni, ke kostymu to holt neni. Myslim ale, ze skutecne elegantni boty s koziskem jsou spis jen utopie…

http://www. amazon. de/Panama-BAMBINA-0242B19170-Damen-Boots/dp/B0051U5­X8I/ref=sr1_3?s=sho­es&ie=UTF8&qid=13522­96270&sr=1-3

edit: sakra, nejde mi to sem vlozit - proste bezte v pripade zajmu na www.amazon.de a zadejte panama jack :-)

Příspěvek upraven 07.11.12 v 14:53

Rabbit-Heart
644 příspěvků 07.11.12 14:51

@albireo: Přesně na tyhle jsem se před chvilkou dívala a říkala jsem si, že by nemusely být úplně špatné. Netušíte někdo, kolik by zhruba mohly stát?

Rabbit-Heart
644 příspěvků 07.11.12 14:54

@GreatSusan: Díky za tip, vypadají fakt dobře… Ale sakra, co je tak složitého na tom dát kožich do kozaček na podpatku? :zed: Ach jo…

Tebah
4255 příspěvků 07.11.12 14:58

@Rabbit-Heart http://www. boozt. com/uk/uk/ecco/ecco-northway-25-mm_930462/930463
160 liber mi přijde jako docela dost. Jinak já taky sháním nějaké zimní boty, ale potřebuju elegantní, takovou zimní verzi lodiček, co bude nad kotníky, protože jinak mi omrzají a to nesnáším. A v obchodech buď mají semišové (do sněhu skvělá volba), nebo mají místo podpatku jehlu (taky super, asi to je místo maček), nebo jsou hrozně tenké nebo jsou z uměliny. Případně je cena astronomická - za kotníčkové boty se mi fakt víc jak 3000 dávat nechce.

GreatSusan  07.11.12 15:01

@Rabbit-Heart
no, ja je mam, muzu je jen doporucit (koupila jsem je ale ve vyprodeji, plnou cenu bych asi nedala, protoze tak teple boty nepotrebuju ve meste tak casto). Nosim je ale spis k dzinam nebo uzkym vlnenym kalhotam. K sukni jsou dost robustni. Jde to i k hrubsim pletenym satum a pod., ale ne k „uhlazenym“ elegantnim vecem. Jsou rozhodne kvalitne udelane.

GreatSusan  07.11.12 15:05

@Rabbit-Heart

kouknete na www.javari.co.uk, boots a pak shearling & fur trimmed. Hned nahore jsou napr. jedny od Timberland, maji kozich i podpatek a nevypadaji spatne. A Timberland je dobra znacka.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 07.11.12 15:09

@GreatSusan: No právě - podle Galerie asi víte, jak se oblékám, takže takové boty mi zrovna nezapadají do stylu… Ale pokud neseženu alternativu, budu si stejně muset koupit něco takového, protože tuhle zimu už fakt nehodlám mrznout. Ale štve mě, že člověk musí dělat takové kompromisy mezi estetikou a užitkovostí :/

top topic
949 příspěvků 07.11.12 15:11

Co tyhle?

http://www.botyvs.cz/detail.php?…

Mně se nelíbí ta podrážka, jinak by ušly.

GreatSusan  07.11.12 15:13

@Rabbit-Heart mozna ale, ze ty Timberland by uz docela sly. Jsou tam jeste jedny od Replay, jsou ale nizsi. Mozna jsou trochu „moc“, ale umim si predstavit, ze by nemusely vypadat spatne.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 07.11.12 15:14

@top topic: Wow, tak ty jsou ovšem super! Splňují de facto všechny moje požadavky a ani ta traktorkovitá podrážka by na náledí nebyla k zahození… Díky moc za odkaz! Budu o nich intenzivně přemýšlet :D

top topic
949 příspěvků 07.11.12 15:18

@Rabbit-Heart : Myslím, že loni je v hnědé prodávali na javari a v té barvě se mi líbily víc (i přes tu podrážku:-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 07.11.12 16:45

:-D jejda, a já bych potřebovala taky přesně takové, jako zakladatelka tématu, a navíc ještě na klínku…utopie. hledám už několik let.

takové ty strašné placaté jezdecké kozačky, které vypadají buď jako gumáky nebo holiny pro esesačku, se mi totiž prostě nelíbí :( a na podpatku v našich podmínkách = ledová pole, sníh po kolena, chodit nemůžu.

úplně jednoduché, hladké, jednobarevné, na klínku, na zip a po kolena. podle mě je to naprostý základ nabídky, bohužel výrobci mají jiný názor, mohutně podporovaný stády žen, které ty cetkovité botěnky s milimetrovou podrážkou a z plastu každou zimu nakupují a rozdmýchavají po nich poptávku :(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit