Kde sehnat teplý kabát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lueur
40 příspěvků 24.10.12 21:35
Kde sehnat teplý kabát

Asi je tohle téma trochu i do kategorie „peklo radí“, ale budu moc ráda, když se diskuze i rozjede a nebude jen jeden příspěvek od každého.
Situace je taková: sháním kabát NA ZIMU. Zdůrazňuji to proto, protože mi přijde, že zimní kabáty v řetězcích takové nejsou.(Jedna vrstva polyesteru + podšívka mi fakt nestačí)A nechci se pod kabát balit do několika svetrů.
Kdysi jsem si koupila kabát v jednom z levnějších řetězců ve slevě za 800,–, sice polyesterový, ovšem neměl jednoduchou podšívku, ale pěkné prošití s teplou vrstvou. Všichni mi ho chválili a odchodila jsem v něm bez mrznutí několik zim. Teď mám ale problém sehnat. Viděla jsem jeden teplý v Orsay, ale nebyla to moje barva. Proto vás prosím o vaše typy na hezké kabáty za přijatelnou cenu. Jsem studentka a vlněný kabát si opravdu koupit nemůžu i když šetřím, ale zase nečekám, že budu mít podruhé takové štěstí na cenu. Zachraňte mě nebo budu muset skončit u buřtózní bundy z „pytle na odpadky“ :-D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 25.10.12 13:30

Budete to asi muset oběhat sama :-) sama nejlépe víte, co se vám líbí a jaké obchody jsou ve vaší cenové relaci.

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.10.12 13:32

Kupte si jaký se vám líbí tak, aby bylo trochu větší. ideálně s vlnou, kašmírem a podobnými hřejivostmi. pak kupte vatelínovou (myslím, že se to tak zove) podšívku a navštivte švadlenu, která vám vypáře původní a dá teplou. můžu doporučit.

Pavučinec plyšový  25.10.12 13:38

Já jsem to vzdala a pod kabáty si beru svetr, dva, tři…

Curlygirl
1901 příspěvků 25.10.12 13:43

@Jiná Realita nechala jsem si opravit podšívku u saka a nevím teda už přesně, kolik to stálo, ale bylo to skoro stejně, jako kabát z Orsay :-)
Proto bych to spíš viděla na hodně vrstev a svetrů stejně jako @Pavučinec plyšový

Tebah
4255 příspěvků 25.10.12 13:48

Šla bych po co nejdelším - loni jsem si poprvé koupila kabát po kolena, do té doby jsem měla vždy jen do půli stehen a je to neskutečný rozdíl - konečně nemám omrzlá stehna. Navíc ten kabát má cca 80 % vlny, takže hřeje úžasně, přestože není ke krku. To se ale dá doladit šátkem/šálou (nebrat tu, co má velká oka, profukují) a chodila jsem takhle i když byly loni ty extra mrazy a opravdu mi zima vůbec nebyla.

smrtonoška  25.10.12 13:56

Pokud Vám nevadí sekáče, je to taky možnost, tam se vlezete do tisícovky určitě. Musíte ale mít štěstí, co jsem viděla zatím já to byly otřesné ožmolkované hadry, sice tam měli většinou vlněné, ale nenositelné a navíc v 40+ velikostech.

Já mám už několik let zimní kabát 100% polyester a nestěžuju si, teď jsem koupila nový taky polyester. Mně zima tolik nevadí, radši nosím několik tenčích vrstev než jednu hrubou, kterou pak musím skoro pořád svlíkat, protože je všude (vlaky, mhd, obchody) tak strašně přetopeno.

Příspěvek upraven 25.10.12 v 13:58

Pavučinec plyšový  25.10.12 13:57

Dlouhý kabát…usmyslela jsem si, že chci nějaký opravdu dlouhý, asi ke kotníkům, ale jak tak zkoumám nabídku, zdá se, že to taky nebude snadné :(

Khajka
506 příspěvků 25.10.12 14:09

Viděla jsem teď ve výprodejích v M&S už i kabáty kolem tisícovky - většinou 60-70% vlny, zbytek umělina. Ty s nějakým podílem kašmíru byly zatím za normální cenu.

Curlygirl
1901 příspěvků 25.10.12 14:22

@smrtonoška ale když máte víc tenkých vrstev, tak si taky musíte ve vedru někde odložit a to nejen ten kabát, ale i něco dalšího, ne? :-) Víte, jak to myslím? Někdo si sundá jen tlustý teplý kabát a vy třeba tenký kabátek, pod ním ještě vestu a svetr například :-)

Pavučinec plyšový  25.10.12 14:25

@Curlygirl To je na tom právě to praktické, že odložím tolik vrstev, na kolik je kde vytopeno :)

Curlygirl
1901 příspěvků 25.10.12 14:26

@Pavučinec plyšový aha, tak to myslíte, pravda :-)
já jsem myslela na to, že je jednodušší sundat jeden kabát, než sundat 4 věci, který musím držet a dávat na ně pozor :-)

smrtonoška  25.10.12 14:30

@Curlygirl Jo, jenže si sundám třeba jeden tenký svetr + šátek nebo šálu, a ty nacpu do tašky (pokud třeba vejdu do nákupního centra a hodlám pobýt déle) a pak běhám v rozepnutém kabátě. Nebo sundám kabát a ten hodím přes ruku. Jde o to, že ten tenčí kabát se líp nosí, protože je o dost lehčí a tolik nezavazí. Kvůli tomu taky nesnáším buřtoidní bundy, protože ty se v ruce nosit nedají a pařit se v tom fakt nehodlám.
Ale tak pro každého je praktické něco jiného, já se třeba hodně rychle „přehřívám“, když vejdu někam do tepla a to pak na sebe snesu max. triko a tenký svetr. Někdo třeba dokáže vydržet sedět ve vlaku půlhodinu i v tom kabátu (a vídám takových lidí hodně).

Příspěvek upraven 25.10.12 v 14:31

Pavučinec plyšový  25.10.12 14:31

@Curlygirl Stane se. Když si pak ještě odloží pár vrstev děti a dají mi to podržet, jsem zralá na blázinec.

Curlygirl
1901 příspěvků 25.10.12 14:33

@smrtonoška už chápu, máte samozřejmě taky pravdu, to jsou všechno důležité aspekty. Já měla na mysli to svlékání jako takové a nošení těch věcí třeba v ruce.

S tím přehříváním třeba ve vlaku a v obchodech to mám jak kdy - někdy jsem zmrzlá, tak zůstanu oblečená, jindy naopak sundavám vše až na nezbytné minimum…

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.10.12 17:31

@Curlygirl
Koupila jsem si už dvakrát kabát např. na mimibazaru za třeba 500 (podruhé na ebay vlněný za podobný peníz, ale i s poštovným :) ), za dalších myslím 500 jsem si nechala dát silnou podšívku a pořád to vyšlo levněji než nový nijak teplý kabát z obchodu. takový bych ani nekoupila (ještě jsem v životě nepotkala kabát s teplou podšívkou - v běžné konfekci). pro mě to byla vždycky nejlepší možnost.

lueur
40 příspěvků 25.10.12 18:03

Díky všem za rady
@Curlygirl Já jsem právě oběhávala a to, co jsem viděla, mě donutilo si ty vylít srdce tímhle příspěvkem :-)
@Jiná Realita s tím dodatečným dodáním podšívky je to dobrý nápad, popřemýšlím o tom.
Délka je mi jedno v rozmezí od kolen pod zadek. Dlouhý kabát nechci.
Jinak mi učaroval jeden modrý nevyteplený v MaS, ale střihově mi nešel.

Eye
276 příspěvků 25.10.12 18:06

Zdědila jsem starší vlněný kabát s kvalitní podšívkou, nosím pod něj 1-2 svetry podle zimy. loni jsem koupila vatelín (vyteplovací vrstvu), jak zmiňuje @Jiná Realita a našiju si ji do kabátu sama. švadleny pracnější zakázky nemají rády, obzvlášť kabáty ne. a ten můj je zrovna docela těžký :)

Ceresa
465 příspěvků 10.11.12 16:08

Na fashiondays jsem si koupila super teply kabat od macri…muzu tuhle firmu jen doporucit. V Cr jsem Macri bohuzel jeste neobjevila…

seznam.mih  10.11.12 17:52

Zareaguju sem, protože nevím, podle čeho mám hledat konkrétní kabát.
Někdo zde tu ukazoval kabát, který by se mu líbil a mě by se něco podobného hrozně líbilo taky. Byl to dlouhej kabát až na zem, vypasovanej a dole bylo tuším širší. Teď nevím, zdali byl jedno- nebo dvouřadové a byl až ke krku začištěnej takovým velkým límcem. Byl v černé barvě. Mám pocit, že to byl kabát inspirovaný něčím historickým, ale to už si nejsem jistá. Už nevím, u jakého to bylo tématu. Něco o tom, že až sežene takovej kabát, tak že jí bude opravdu teplo. Byl to opravdu nádhernej kabát, kterej ale asi bude stát majlant, ale to nevadí :D
Ale zajímalo by mě, kdo to sem dával a v jaké to bylo diskuzi.

Denyna
4101 příspěvků 10.11.12 18:11

Když jsme u toho Mimibazaru, znáte někdo tuhle značku kabátů?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…
Kabát si kupovat nebudu, v téhle barvě už mám, ale zajímá mě to, občas na tuhle značku narazím a osahat si kabáty nemůžu

Khajka
506 příspěvků 10.11.12 18:23

@seznam.mih Vy asi myslíte ten z téhle diskuze :)

seznam.mih  10.11.12 18:25

@Khajka Ano přesně ten myslím. Děkuju :D

Khajka
506 příspěvků 10.11.12 18:29

@seznam.mih Nemáte zač. Některé věci prostě zaujmou ;-)

seznam.mih  10.11.12 18:31

@Khajka Mě se takové kabáty prostě líbí no :D Takže šetřit pět tisíc na kabát… :D

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit