Kde si nechat ušít plesové šaty (Olomouc a okolí)?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rabbit-Heart
644 příspěvků 15.10.12 14:46
Kde si nechat ušít plesové šaty (Olomouc a okolí)?

Milé pekelnice, potřebovala bych poradit. Je tady někdo z okolí Olomouce, kdo ví o šikovné švadleně, která zvládne večerní šaty? Nechci korzet a nechci šlehačku, líbí se mi empírový střih s malým rukávkem a splývavá sukně bez obruče - typ jako na obrázcích, ale samozřejmě jednodušší. Původně jsem se chtěla obrátit na Atelier Chae, ale na jejich webových stránkách stojí, že paní už se šití nevěnuje. Google mi háže samé variace na Brigitu Ročňákovou, známé žádné zkušenosti nemají, jsem bezradná, pomoc! :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 15.10.12 14:50

Jejda, ještě ty obrázky:

http://74.220.213.195/…es-00012.jpg

http://www.parisciel.com/…/80126_2.jpg

Garfie
4452 příspěvků 15.10.12 21:42

A co se zkusit zeptat v obchodech s látkami? Třeba v Senimu-možná by ty prodavačky mohly mít nějaké kontakty…Z osobní zkušenosti bohužel neporadím :-(

Niveau
20 příspěvků 17.10.12 22:23

Zkuste se zeptat v obchodě s látkami-krejčovstvím poblíž Koruny. Pekařská ulice směrem na Náměstí republiky, po levé straně. Mám od nich krásně vypracovaný kabát šitý na míru. Bohužel se nepamatuji, jak se podnik jmenuje a víc zkušeností s nimi také nemám…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 17.10.12 23:15

Máte na mysli takový ten s velkou výlohou, jak mají vždycky vystavené ušité miniaturní šatičky? Určitě to tam zkusím, děkuji za tip :)

zoufalanevesta
51 příspěvků 18.10.12 01:46

Miniaturní šatičky a kabátky ve výloze mě nejednou rozesmály. Jinak z Olomouce je ještě Soňa Hanáková ( http://www.sonahanakova.cz/ ), sídlí v areálu VŠ kolejí (na generálkách, na Šmeralově, naproti nové přírodovědecké), kamarádka je s ní velmi spokojená, osobně však nemohu říci a navíc na stránkách má ve fotogalerii takové poměrně zvláštní kousky (některé trošku aspirují na peklo), ale zase ta kamarádka má od ní pěkné věci. Byl by to trochu risk a sama jsem z ní lehce v rozpacích…

RenaLange  18.10.12 02:21
@zoufalanevesta píše:
Miniaturní šatičky a kabátky ve výloze mě nejednou rozesmály. Jinak z Olomouce je ještě Soňa Hanáková ( http://www.sonahanakova.cz/ ), sídlí v areálu VŠ kolejí (na generálkách, na Šmeralově, naproti nové přírodovědecké), kamarádka je s ní velmi spokojená, osobně však nemohu říci a navíc na stránkách má ve fotogalerii takové poměrně zvláštní kousky (některé trošku aspirují na peklo), ale zase ta kamarádka má od ní pěkné věci. Byl by to trochu risk a sama jsem z ní lehce v rozpacích…

MIniaturní šatičky a kabátky ve výloze! Ano, to bývala za totáče Oděvní tvorba a nejlepší podnik v Olomouci…to je let co jsem kolem chodívala!
Nemůžu uvěřit že tam pořád jsou, příští měsíc se zajdu podívat:-).

Rabbit-Heart
644 příspěvků 18.10.12 06:12

Ano, na stránky paní Soni Hanákové jsem taky narazila, ale tvorba, kterou má na stránkách, se mi vůbec, ale vůbec nelíbí, takže tu jsem zavrhla hned. :)

zoufalanevesta
51 příspěvků 18.10.12 09:26

@Rabbit-Heart Naprosto chápu. Šaty na Vašich obrázcích jsou nádherné, přeji Vám hodně stěstí při hledání ideální paní švadlenky.
Nechávala jsem si jednou šít šaty podle obrázku a dopadlo to nešťastně. Chtěla jsem šaty (z tohoto článku: http://www.modnipeklo.cz/…eda-na-ples/ ), ovšem kdybyste viděli konkrétní realizaci, těžko byste hledali podobnost. Jednak paní švadlenka neměla potřebné stroje na jemné řasení živůtku, jednak do toho mírně vkládala svou invenci. Za výsledek jsem zaplatila tři tisíce (na mé poměry neskutečná částka) a doteď se na ty šaty nemohu podívat.
Občas se mi zalíbí nějaké oblečení na obrázku, občas si postesknu, že bych to chtěla. A občas mi někdo odvětí: „Tak si to nechej ušít.“ Vzpomenu si na svou zkušenost a přejde mě to, prostě od té doby kupuju jen to, co můžu na sobě vidět.
Za tipy na dobrou švadlenku se proto přimlouvám, tímto vás nechci odrazovat, jen chápu vaši opatrnost při volbě švadlenky a její hledání…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 18.10.12 11:46

@zoufalanevesta: To mě moc mrzí - právě takové zkušenosti bych se ráda vyvarovala :) Mně jde u těch šatů hlavně o tvar a o to, aby dobře seděly, v podstatě by mi stačily úplně jednoduché jednobarevné, ale nechci žádný hnusný lesklý satén. Bohužel to vypadá, soudě podle fotogalerií švadlen, na které jsem zatím narazila, že s ničím jiným se tady v Čechách nepracuje. Vždyť satén snad není jediný „večerní“ materiál, ne? :)

gulietta  18.10.12 11:57

@Rabbit-Heart nie je to jedinný materiál. Ale je to materiál ktorý si koli cene najčastejšie vyberajú práve zákazníčky. Ja mám priateľku ktorá šije večerné róby a svadobné šaty a tá je šokovaná tým z akého materiálu chcú zákazničky šaty. Najhoršie sú vraj tie čo si donesú obrázok šiat z najdrahšej francúzkej krajky z prehliadky Haute Couture a k tomu najlacnejšiu krajku aká sa predáva v čechách a žiadajú ušiť rovnaký model. Veď ušitie je také drahé, tak cenu šiat musia znížiť cenou látky. Tie už rovno odmieta.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 18.10.12 12:10

@gulietta: To se vaší kamarádce nedivím, na jejím místě by mě to taky vytáčelo. Z jiných diskuzí a Vašich příspěvků jsem získala dojem, že se pohybujete v oboru (jestli se mýlím, tak se omlouvám), tak bych se chtěla zeptat, zdali byste mi mohla doporučit nějaké další materiály? Já se v tom vůbec nevyznám. Obrázky, které jsem vkládala, jsou pouze pro ilustraci střihu, nechci štrasové ozdoby a kamínky a já nevím co - chci prostě jednoduché šaty empírového střihu, které zakrývají záda (mám tam tetování a nechci ho na plese vystrkovat), s širšími ramínky či s rukávkem, aby hezky seděly na malá prsa a 165 cm :)

zoufalanevesta
51 příspěvků 18.10.12 12:14

Máte pravdu, překvapilo mě, že šití je obecně tak drahé. A materiál tu cenu taky navýší. To si pak skutečně člověk rozmyslí, o koho si nechá ušít… Za tu cenu by si člověk může pořídit oblečení v lepším obchodě (Pietro Filipi apod.), je to bez práce, nemusí se chodit na zkoušku, danou věc vlastním ihned a vím, jak to na mě bude vypadat. Rozhodně nechci generalizovat a už vůbec ne se někoho dotknout, ale všimla jsem si, že dost švadlenek trpí opravdu nevkusem, že postradají cit.
Po zkušenostech bohužel nevidím v ušití si něčeho výhodu.

gulietta  18.10.12 12:31

@Rabbit-Heart bohužiaľ neporadím Vám. Materiály a názvy v tom sa už detailne neorientujem. Nebudem sa tváriť, že tomu rozumiem a mám prehľad, keď som v tom neistá. Mimo obor som už roky a teraz šijem už len pre sestru a neter ich výstrelky, s nimi prinesenej látky. Pre seba samu už z pohodlnosti nešijem, takže ani obchody s látkami nenavštevujem. Ja nakupujem večerné veci v Drážďanoch. Myslím, že to máte bližšie do Viedne, skúste sa tam vybrať. Viem, že to znie finančne hrozne, ale aj s cestou Vás tie šaty vyjdú lacnejšie, ak nemáte známu krajčírku a ako píše nevesta hneď na mieste uvidíte ako Vám to sedí. Ak sa predsa len rozhodnete pre ušitie nehľadajte švadlenu, trvajte na krejčovej alebo krejčím. Budú vedieť urobiť originálny strih vami vybraných šiat a nebude to len úprava nejakého hotového do tvaru vami vybraných šiat.
Edit: podobné šaty som v tých Drážďanoch naozaj videla.

Garfie
4452 příspěvků 18.10.12 13:10

Jo a hlavně nezapomeňte dát vědět, jak jste to vyřešila a jak to dopadlo. A pokud narazíte na šikovnou švadlenu v Olomouci, tak šup sem s kontaktem :-)

Mylady2
12409 příspěvků 18.10.12 13:20

A co do je koupit a nechat doupravit?
Jednoduché šaty nabízí treba La Femme:-)

RenaLange  18.10.12 14:02

@Mylady2 jsou překrásné, úplně k nim vidím to psaníčko co jste tu nedávno ukázala…nádhera

Rabbit-Heart
644 příspěvků 03.11.12 18:13

Milé dámy, vracím se po delší odmlce. Pomalu se začínám přiklánět i k variantě kupovaných šatů, protože jsem několikery krásné objevila v Mangu. Myslíte, že se hodí na ples?
http://shop.mango.com/…-beads-gown/?…
http://shop.mango.com/…-maxi-dress/?…
http://shop.mango.com/…equins-gown/?…
http://shop.mango.com/…hiffon-gown/?…
Nejvíc se mi líbí asi ty poslední, ale přijde mi, že mají jakousi prapodivnou délku…
A ještě jedna věc - bylo by moc velké faux pas, kdyby mi na zádech koukalo tetování? Polovina těch šatů má odhalená záda…

zoufalanevesta
51 příspěvků 04.11.12 11:14

Nevím, jestli vám to k něčemu bude, ale mně se líbí, opravdu moc. První a poslední jsou mými favority, ty první o chlup vítězí, jsou takové éterické a zajímavé (ve smyslu netradiční a výjimečné), i když zase černá je černá. S tou délkou bych si nedělala starosti, nemusel by to být problém, pokud jste drobnější, mohly by být dostatečně dlouhé. Otázka je, jestli je budete mít příležitost vyzkoušet (Ostrava i Brno jsou dostupná města), nebo zda je budete obědnávat přes net…
A podle mě se hodí na ples, resp. nevidím důvod, proč by se nehodily.

Mylady2
12409 příspěvků 04.11.12 11:25

@Rabbit-Heart na ples se určitě hodí! 1 a 4 jsou moc pěkné! Kdybych nepotřebovala něco víc efektního tak je hned zakoupím:-)
Tetování skrýt… Myslím že je to nevhodné ho na plese ukazovat:-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 04.11.12 11:35

Já si taky myslím, že skrýt, ale tím pádem pro mě padají 1 a 4, fňuk fňuk…

top topic
949 příspěvků 04.11.12 12:06

Tetování schovat, viděla jsem nevěstu s tetováním na zádech a vypadalo to ultra blbě.

Mylady2
12409 příspěvků 04.11.12 12:17

@Rabbit-Heart no to je blbý:-(tak to pak nevím… Ty modrý nic moc a ty sequin tam se mi tedy nelíbí ty rukávky…nechcete si šaty půjčit?

Rabbit-Heart
644 příspěvků 04.11.12 12:42

@Mylady2 V žádném případě :D Chci prostě svoje šaty, jinak bych ani tohle téma nezakládala :) Ale tak ty třetí jsou taky ještě hezké… Do Brna občas jezdím, tak si je tam pozkouším a uvidím :)

Mylady2
12409 příspěvků 04.11.12 18:31

@Rabbit-Heart tak to hodně štěstí aby je v tom mangu co je v Brně měli;-) je tam vubec mango?
Nevím jaký je Váš limit, ale pěkné šaty se dají pořídit spíše v US ale je potřeba počítat s rozhodně vyšší cenou jak v mangu. Nebo si je koupit přes jednu půjčovnu co je v Brně za 8-12tis myslím. Pokud se Vám líbí něco v tomto stylu tedy…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit