Kde zkrátí rukáv saka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mwich
115 příspěvků 21.03.12 18:36

Prosím, doporučte v Praze a blízkém okolí spolehlivé a ověřené krejčovství, kde mi zkrátí rukáv s rozparkem a knoflíky.

Reakce:

Jacqy
13 příspěvků 23.03.12 20:45

Zkratit se zachovanim rozparku? Nebo bez?

mwich
115 příspěvků 24.03.12 21:32

S rozparkem. Ale to není ten největší problém. Spíš selským rozumem nechápu, jak lze zkrátit ten rukáv s knoflíčky a dírami, aniž by se tyto posunuly blíž okraji rukávu, což by vypadalo nehezky. Což o to, knoflíčky lze přešít o kousek výše, ale co ty „plonkové“ díry?
To bych byl rád, kdyby někdo prozradil, není-li to supertajné know-how švadlen :)

Andriz
18 příspěvků 25.03.12 10:47

Zdá se mi, že se to potom musí zkrátit v ramenním švu. Taky bych potřeboval takto zkrátit rukávy u jednoho mého saka, ale pro změnu hledám někoho šikovného v Brně.

mwich
115 příspěvků 25.03.12 10:58

No v ramenním švu bude mít ale rukáv už jiné rozměry a po takovém zásahu už sako nikdy nebude vypadat tak dobře jako dřív…

Andriz
18 příspěvků 25.03.12 12:48

Nevim jistě, nezkoušel jsem to, jen někde četl. Ale jinak nevím, jak jinak zkrátit rukávy s funkčníma knoflíkama.

papanes
2 příspěvky 25.03.12 13:30

Teď jsem pročítal fórum, kde se tohle řešilo, funkční knoflíky - sice u kabátu - taky bylo potřeba zkrátit rukávy. Pisatel s tím obešel dva krejčí a ani jednomu se do toho moc nechtělo, říkali si o vysoké částky s tím, že nezaručují výsledek a doporučili mu kabát vrátit a koupit jiný, padnoucí. Evidentně to není nic jednoduchého. (Ten kabát samozřejmě vrátil).
Když tak koukám na Andrizuv blog, narazil jsem na to právě při hledání referencí na blazer od Tyrwhitta, kde jsou taky funkční knoflíky a nekteří to udávali jako důvod, proč být opatrný při nákupu.

Jacqy
13 příspěvků 02.04.12 21:42

Naposledy jsem zkracovala rukav saka s rozparkem, co melo sikovne „prestrizeny“ rukav prave nad rozparkem (vytvarelo to jakousi manzetu). Pokud jde o samotne zkraceni, tak se to da jedine pokud je vzdalenost direk dostatecna a konecna delka nevyjde tesne pod jednu z nich.

Marie Jana  15.04.12 16:13

Můj manžel má podobné problémy. Velmi dobrou zkušenost udělal nedávno u Krejčovstí Andrej, v Praze ve Smečkách. Nejprve si tam nechal rozšířit kožich, pak tam zahlédl pánský oblek na vyšší postavu, majitel mu jej upravil, tj. i odborně pokrátil rukáv. Viděla jsem tu práci, opravdu odvedeno na výbornou.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit