Kdo nejvíc ovlivnil váš styl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 15.11.12 20:51
Kdo nejvíc ovlivnil váš styl?

Myslím, že otázka vyplývá už z názvu :) Byla to maminka, kamarádka nebo snad nějaká celebrita?

Reakce:

klubo  15.11.12 21:21

Bylo to módní peklo? Chtělo by se dodat :-)

Ale ne, nebyl to nikdo konkrétní, alespoň si to neuvědomuji. Nemám zrovna konfekční figuru, ale po letech jsem si našla svoje. Spíše jsem se vzdálila maminčině stylu oblékání, který naprosto strohý a neženský. Celebrity se mi líbí spíš ty vintage, ovšem jejich večerní róby jsou mimo každodenní nošení. Tak se inspiruji alespoň klobouky, kabelkami, bižuterií. Jinak ale volím jednoduché střihy.

seznam.mih  15.11.12 21:28

Ani né tak KDO ale za to CO mě ovlivnilo odpovím. První impuls jsem dostala z časopisu W. I.T. C.H. Pak to bylo asi anime/manga a kolikrát jejich šílené oblečky, kostýmy a tak. Potom mě jen zcela nepatrně ovlivnila gothic móda. Při rozhodování, jakou školu studovat jsem chtěla být návrhářkou a být úžasně slavná a tak. Ach jo. Tam jsem se začala o módu zajímat víc, ale zase né tak zapáleně. Že by mě někdo v okolí směřoval k osobitosti v oblékání to vůbec. Na základce bylo normální, že smejako banda holek se sebrali a šli nakupovat do HITu (vietnamci) nebo k jiným vietnamcům v jedné čtvrti v Plzni a radili si sami sobě. Nepamatuju si, že by se někdo chlubil tím, že má něco „značkovýho“ z NY, Terranovy a tak. Vietnamci frčeli a basta :) Na základce se naopak smáli, když jsem si vzala něco neobvyklého (největší odvaz - kalhoty se sukní) a všechno se muselo komentovat. To nebyla nějaká šikaná, ale spíš taková neomalenost z jejich strany :). Na střední už bylo všem naštěstí putna, co mám na sobě.

Jetthro
1129 příspěvků 15.11.12 21:48

Maminka ^^ ta urcite v zakladu, mam diky ni rada jednoduchou uhlazenou eleganci, jen to sama zatim az tak moc nenosim, prece jen, na to mam casu dost..jinak cerpam insipiraci tak po ruznu, na internetu, na ulici..A samozrejme jsem si prosla klasickymi obdobimi skejtak a pote rocker (ale glady mam porad, na festivaly super vec) - lisilo se to jenom tim, jaka byla barva a potisk tricka a mikiny + boty :D A az budu velka tak se budu oblikat jako @pehot ^^

GreatSusan  15.11.12 22:15

.

Příspěvek upraven 16.11.12 v 10:34

natyska123
62 příspěvků 15.11.12 22:26

Tak u mne to nebyla maminka, ani žádná kamarádka..mamka na oblečení nikdy nebyla, jednak nosila pracovní uniformu a ve volném čase se oblékala hlavně prakticky a teple a z okolí si nepamatuji nikoho, kdo by měl nějak ohromující styl…ale už jako školou povinná jsem hodně četla časopisy o módě, a rady v nich přečtené jsem si brala k srdci a uplatňovala je prakticky..hodně mě inspirují módní návrháři - oblečení je jejich obživou a tak o stylu něco vědí…hlavně se ale řídím citem a svým vkusem…kde vždy najdu spoustu bezvadné inspirace, tak to je polyvore…když si chci zvednout náladu, zabrousím na jejich stránky a jen tak se dívám a odpočívám u toho..ještě mám hodně ráda blog atlantic - pacific..a asi mě i mrzí, že třeba mamka stála v tomto ohledu bokem, protože by to asi bylo příjemné, mít za vzor vlastní mamku, ale na módu aplikovanou na sobě si vůbec nepotrpěla, i když strašně ráda prohlížela časopisy se střihy a pletla a šila na mě podle nich…

Krysík
53 příspěvků 15.11.12 22:31

Kdo? Asi maminka. Ovšem neměla jsem snahu ji kopírovat, ale naprosto se lišit. Ruku v ruce s tím mě ovlivnila nejlepší kamarádka, svého času tak trochu „lesana“. Dneska osciluju mezi „etno-princeznou“ a totálním vágusem, ale věřím v evoluci a jednoho dne ze mě bude nefalšovaná lady:-)

pehot
685 příspěvků 15.11.12 22:37

@Jetthro :D vy jste vtipná.
Můj „styl“ zatím neovlivnilo nic konkrétního, prostě se utvořil časem tak nějak sám. Posledních pár týdnů mě ovlivňují některé názory a postřehy zde na MP; především v tom, že o oblečení daleko víc přemýšlím..no, sama jsem zvědavá, jak se to vyvine do budoucna.

Mahtiel
443 příspěvků 15.11.12 22:47

Myslím, že to byla kamarádka, když mi ve dvanácti řekla „Znáš SCENE? To je takový barevný EMO!“ :D Nikdy jsem ani jedno z toho „nebyla“ (Nicméně, nikdy jsem neoprhovala, ani nesoudila, ty co „byli“.), ale byla to pro mě velká inspirace a začala jsem se díky tomu o styly zajímat :) Mimochodem…MP již má také svůj podíl :) Minimálně jsem přestala nosit džíny :D

Příspěvek upraven 15.11.12 v 22:55

Jetthro
1129 příspěvků 15.11.12 22:50

@pehot To byl kompliment :P Mne se vazne moc libi jak se oblekate :)

Krysík
53 příspěvků 15.11.12 22:59

@Mahtiel ano, MP je dobrý učitel. Džínů jsem se nevzdala, na házení suti lopatou, vycházky se psem a maskování kocoviny v pracovním procesu je to oděv k nezaplacení, ale kdyby Peklo dokopalo k zamyšlení aspoň třetinu obyvatel ČR, bylo by to fajné a pěkné :-)

bertulka  15.11.12 23:31

Můj styl v posledním roce neovlivňuje nikdo, tvořím si ho sama. Ale je pravda, že impulsem změny bylo MP.

Pirek
6775 příspěvků 16.11.12 08:30

No u mne je to prozaické - můj styl nejvíce ovlivňuje peněženka :D

Co se týče stvoření oduševnělých, tak je to moje kolegyně z práce, Jessica z What I Wore (hlavně co se týče šatů, na kalhotové varice nemám bohužel ty správné nohy :) ) a až budu slavná, movitá a seriózní (i když nevím, jestli se mi někdy dosáhnout aspoň jednoho, natož všech tří faktorů najednou), chtěla bych být jako vévodkyně Kate (ty kabátky!)

LorelaiH.
2998 příspěvků 16.11.12 08:57

Můj styl asi nejvíc ovlivňuje můj věk:) A taky prostředí, ve kterém se pohybuju, obchody, do kterých chodím, webové stránky, které navštěvuju…je toho spousta:) Ale že by to byla konkrétní osoba, to ne. A musím přiznat, že až díky MP jsem se začala zajímat o složení materiálů apod., to mě dřív ani nenapadlo…

Curlygirl
1901 příspěvků 16.11.12 12:57

Maminka a babička, jinak také pobyty v zahraničí a cestování celkově.

Henriet
39 příspěvků 17.11.12 22:23

Díky za inspiraci, podívala jsem se na What I Wore a moc se mi ty stránky líbí. Jessica nosí i tady tolik zatracované džíny a moc jí to sluší.

Cuckyna  18.11.12 09:56

Musím přiznat, ačkoliv to není nijak originální, že mě ovlivnilo neskutečně sledování The Sartorialist (Scott Schumann) a Garance Doré. Způsob jakým přištupují k módě, která se odlišuje město od města a každé tak má svůj charakter, jde krásně vidět na Scottových fotkách. Jsem k módě a stylu mnohem otevřenější a proto mi přijde, že u nás jsou lidé stále příliš usedlí a hodnotí styl úzkoprse. Mám ráda nápady s jiskrou, ale nikoliv miš-maš. Líbí se mi myšlenka (nemusí to být stejný vzor či barva, ale celistvost outfitu). Často vnímám výrobky světových návrhářů jako umění. Blízká rodina ani kamarádky mě nijak neovlivnili, stále tam je ten vkus, ale chybí styl :)

sekaclady  18.11.12 16:08

Pro mě je inspirací tato dáma, vím, že je jiný barevný tip, ale moc se mi líbí…
 http://www.akeytothearmoire.com/

Cheeky
181 příspěvků 18.11.12 18:46

Pamatuju si to jako by to bylo včera. Byla jsem ještě dítě, když sem viděla slečnu jedoucí na inlinech, měla na sobě černo červenou kombinaci, pruhované podkolenky, černé kraťasy a černo červené tričko, taková rockovo punková a to byl ten impulz. Dříve sem se na oblečení lidí nějak nezaměřovala, ale ona mě zaujala a já na ni obdivně hleděla. A tahle situace ovlivnila veškerý můj modní vývoj. To kde je dnes je zase něco trochu jiného.

Eila
166 příspěvků 18.11.12 21:35

Mamínka, ale v tom smyslu, že takhle tedy rozhodně ne, protože bohužel patří většinou mezi ženy, které potkat pátračka MP, tak je z toho článek. Snažím se jí radit, vysvětlovat, kupovat drobnosti a doplňky, ale jí to nic neříká. Pak manžel, který mě v 17-ti doslova vysvlékl z džínů a kecek a naučil mě nosit holčičí věci:-)

Adivey
182 příspěvků 18.11.12 22:04

Maminka určitě ne.. Já vlastně ani nevím. Můj styl asi tak nějak vykrystalizoval sám. Ovlivnit se nechám jen od přítele, ale taky ne absolutně.
Do puberty jsem měla různé vzory. Většinou nějaké seriálové či knižní hrdinky (v knihách se ale oblečení tolik nerozebíralo). Mým posledním idolem byla má lektorka keramiky. Všestranná, inteligentní, sečtělá slečna s obrovskou fantazií. U ní se mi ale oblékání zrovna moc nelíbilo. Bylo na mě příliš moderní (blýskavé věci, trička nad pupík, boty na vysokých platformách). Přesto jsem tehdy ve svých 14 letech chtěla být jako ona a přemýšlela jsem, čím to je, že je taková. Došlo mi, že je to prostě jí samotnou. Tím, jaká je aniž by kohokoli kopírovala nebo podléhala cizím názorům. A tak jsem se vlastní cestou vydala taky.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit