Když se potkáte s někým, kdo je stejně oblečený.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lama_z_Lana  02.02.13 19:16
Když se potkáte s někým, kdo je stejně oblečený.

Přidám jedno téma na odlehčenou.
Při pročítání MP je patrné, že velké procento pekelnic (včetně mě) nakupuje v těch stejných řetězcových obchodech. Proto by mě zajímalo, jestli se vám někdy či vícekrát stalo, že jste se potkaly se stejným trikem, sakem, kabelkou, botami atd. na někom jiném? Pokud ano a byl to například někdo z vašeho okolí, odradilo vás to daný kousek dál nosit? Případně odradil vás od koupi fakt, že vámi vytoužený kousek ve vašem okolí již někdo nosí?
Mně se to totiž k mému překvapení stalo pouze jedinkrát a zrovna s plesovými šaty, které z řetězce nebyly a štvalo mě to teda hodně moc :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

chic-nešika
143 příspěvků 02.02.13 19:19

Nestalo, nakupujem väčšinou v sekáčoch a na internete, len minimum mám z reťazcov, ale keby náhodou zasmejem sa a poviem jej že má dobrý vkus ;-)

llolla
2102 příspěvků 02.02.13 19:25

Stalo se mi to dvakrát s tou samou kamarádkou- máme podobný vkus a nezávisle na sobě jsme si koupily stejné triko a šálu… Parkrát jsem potkala holky v podobných botách, co mám já, ale většinou v tak odlišně nakombinovaných, že ani moc stejně nevypadají. Teď jsem si chtěla ušít tylovou sukni, ale vykašlu se na to, protože (nejen podle množství dotazů tady v poradně soudím) ji letos bude mít asi každej…

kappa  02.02.13 19:34

Vsimnem si to, ale vacsinou to neriesim, rovnaka vec inak nakombinovana takmer vzdy vyzera inak. ak vsak rozmyslam, ci si nieco kupim a vidim to na viacerych ludoch, velmi rychlo si to zvyknem rozmysliet. (podobne koncia aj „originalne napady“, ako napr. chut prefarbit sa na rysavo)

Lanevra
371 příspěvků 02.02.13 19:39

Eeee… ne, to se mi nikdy ještě nestalo. Zato už jsme na pár lidech viděla věci, které bych jim s největší radostí servala z těla a prchla s nimi pryč. :-D
Nejspíš ale jsem asi s někým, někdy něco určitě měla stejného a určitě jsem ho potkala, jen jsem si toho nevšimla.

Luara
138 příspěvků 02.02.13 19:44

Nestalo se mi to a překvapuje mě to, protože nakupuju strašně často v HM, Reserved, FnF… nic extra vybočujícího, i když uznávám, beru většinou šaty a obecně nepotkávám vůbec mnoho žen v šatech. Kdyby stalo, prchala bych daleko od dotyčné, nebyla bych nadšená. Často se mi spíš stává, že na stejný kousek narazím u nějaké blogerky. A to je mi celkem jedno.
Stejným kabelkám a botám nevěnuju pozornost vůbec.
Dávám si ale pozor, abych si nekupovala něco, co je masovým trendem.

Minion
117 příspěvků 02.02.13 19:46

Loni jsem si koupila černé kozačky s šedou kožešinkou v Deichmannu a potkávám v nich spoustu lidí ještě tenhle rok :-D Jen letos jsem potkala už 4 slečny ve stejných kozačkách, vždycky se tomu směji, mně tohle naštěstí nevadí :-) Pak mám jeden červený kabátek z Gate, loni jsem v něm potkala 2 slečny v Pce, letos už ne, ale jela jsem na exkurzi do Prahy a tam jsem potkala slečnu, která ho měla také :-)

Asi před měsícem jsem nakupovala v Oodji - halenku s kvítky a přesně s tou samou přišla zrovna k pokladně ještě jedna paní. Když viděla, že si kupujeme stejné, tak se tomu začala smát, přidala se i prodavačka. Paní hned říkala, že je zdaleka, tak se stejně v té halence nikdy nepotkáme a prodavačka se přidala a povídala, že sice prodají spoustu oblečení, ale nikdy se nestalo, aby v něm někoho potkala na ulici, že se to prý asi vždy rozuteče do různých končin :-)

Jinak mně přijde, že lidi ve stejném oblečení nepotkávám - vážně je to spíše výjimka - jako u těch kozaček a kabátku. Každopádně mně to nevadí. Ovšem nikdy bych si záměrně nekoupila to samé, co už by měla moje kamarádka - přišlo by mi to trapné - ona to „ulovila“ první, takže mám smůlu já :-) Jedině v případě šperku bych se jí optala, zda jí nebude vadit, když si koupím stejný. Šperky dost střídám, tak by nehrozilo, že vyjdeme ve stejných :-) Jednou se mi ovšem stalo, že jsem si koupila výrazný prsten s růží, ukázala ho své spolubydlící, popsala jí, kde jsem ho koupila… ona neřekla ani slovo, nepochválila, prostě nic… a druhý den jsem ji potkala ve městě a už měla na prstu ten samý. Nic jsem na to neřekla a přišlo mi uhozené, že když večer přišla na byt, tak ho hned stáhla z prstu a schovala do své šperkovnice - snad abych to „nevěděla“ že ho má :-) Mně nevadí, že si ho koupila (a svým způsobem mě těší, že se jí také líbil), ale vadí mi, že ho radši schová než aby mi to řekla… přijde mi trapné přede mnou schovávat věci :-D

Grossularia
3204 příspěvků 02.02.13 19:47

Zjistila jsem, že kamarádka má úplně stejnou kabelku Hajn - je to celkem náhoda, není v obchodech moc běžná. A spíš mě mile překvapilo, že máme podobný vkus :)

Stejného oblečení jsem si jinak na nikom nevšimla, možná něco obyčejného typu trička, ale to ani nevnímám.
Zato jsem poslední době potkala na ulici paní se stejným kočárkem, jako mám sama, což se mi za ten rok a půl stalo pouze třikrát, má dost neobvyklou barvu. A taky mě to potěšilo, ji taky, daly jsme se do řeči, jak je to báječná barva, a její syn nadšeně nadskakoval a mával na můj kočár a volal, že je stejný :)

Příspěvek upraven 02.02.13 v 19:49

llolla
2102 příspěvků 02.02.13 19:48

Poslední dobou se mi stále častějc stává, že potkávám kamarádky, který jsou stejně oblečený. Nevím, jestli chodí nakupovat spolu a je to schválně, nebo jestli je to náhoda, ale už jsem takových „párečků“ potkala několik a vypadá to fakt směšně…

Bugatti
4051 příspěvků 02.02.13 19:56

Nejednalo se o úplně stejné oblečení, ale o úpletový komplet ze stejné řady. Přišla jsem na firmu na neformální jednání v úpletové sukni režné barvy, nakombinované s vestou a úpletovým kabátkem a vyladěná do modra. Jednala jsem s paní ředitelkou, která měla tutéž sukni, jinou vestu ze stejné řady a kabátek, byla vyladěná do růžova. Byla to velmi milá dáma a tvářila se, že jí to nevadí. Když jsme spolu vycházely z místnosti, její kolegyně zíraly a málem jim vypadly oči z důlků. A tu zakázku jsem dostala!

Gräfin
2634 příspěvků 02.02.13 20:00

Jednou si kolegyně koupila stejný svetr, ona si ničeho nevšimla, já jsem ho přestala nosit. Jiná kolegyně si pořídila stejnou halenku a přestaly jsme ji do práce nosit obě :)

Teď nakupuju ráda v F&F a M&S, který tady není čímž riziko snižuju. Sukně a šaty nosíme na našem oddělení jenom dvě a kolegyně zatím měla všechny z desigualu, já odtud nemám nic tak to snad nehrozí

Lanevra
371 příspěvků 02.02.13 20:04

@llolla: Nad tímhle já občas žasnu u párům. Samozřejmě chápu že mají stejné koníčky, nebo by mít alespoň nějaké měli, nebo tak všeobecně že mají podobný vkus. Stejně tak vím že chodí všichni ve stejnokroji. Jenže proč mají na sobě stejnou barvu trika i bundy a úplně stejně debilně vyšisované džíny? Nemůžou mít alespoň jiné to triko? Ono někdy totiž pak když paní nemá jasné ženské křivky a ještě k tomu má ostříhané vlasy na krátko, tak zezadu vypadají jako párek homosexuálů. Bohužel někdy i zepředu, to ovšem bývá už extrém.

stric
762 příspěvků 02.02.13 20:07

To se mi nikdy nestalo. Naposledy někdy v dětství, kdy potkat někoho ve stejném triku, bundě nebo vlastně čemkoliv nebylo nic zvláštního, a tenkrát jsme to brali pobaveně a spíš jako určitou komplicitu. Od té doby jsem už nikdy nepotkala nikoho, kdo by měl cokoliv stejné jako já.

Dahllie
2222 příspěvků 02.02.13 20:10

Někdy se to stane, usměju se a neřeším to, abych kvůli kolegyni přestala nosit oblíbenou halenku to nehrozí. Mezi vrstevníky se mi to moc nestává, nakupuju většinou v jiných obchodech (mám hodně ráda M&S). A čím dál víc věcí mám z Anglie.

llolla
2102 příspěvků 02.02.13 20:10

@Lanevra
Pravda. Když jdete za nima po ulici a nevíte, kdo je chlap a kdo ženská, tak je to fakt smutný. To tomu chlapoj nevadí, že ženská se oblíká stejně jako on? =)

stric
762 příspěvků 02.02.13 20:14

Několikrát jsem potkala dvě sestry, jednovaječná dvojčata, a vždycky oblečené navlas stejně s takovou starosvětskou úpravností, halenky, brož pod krkem, takhle nějak. Což není tak divné u dětí, ale těmhle paním může být tak šedesát, možná i víc. Když jsem je viděla poprvé, tak jsem na moment měla fakt dojem, že vidím dvojitě.

Dragowlin
262 příspěvků 02.02.13 20:18

Já to mám jednoduché. U nás na malém městě když už někdo chodí v kabátu tak v jiném než mám já z předalekého Brna. Ve škole jsem jedna z mála co nosí šaty a sukně takže mám vystaráno!

Jinak když mám stejnou věc jako jiná žena nevadí mi to. Přeci… stát se může :)

Ale vím, že když jsme jeli se segrou na nákupy (potřebovala pár věcí, z nichž vyrostla) tak říkala (jako správný teenager) že tohle ne. Tohle se jí sice moc líbí, ale že to má v zelené/modré/ja­kékoliv barvě spolužačka/ka­marádka a že by jí vytrhaly oči. Sem se na ni podívala a vrazila jí ten krásný oranžový svetr do náruče a nekompromisně se na ni podívala ve smyslu - takovej pěknej svetr a jen protože má v jiné barvě někdo ze třídy si ho nepořídíš… Achjo. (dnes je její oblíbený)

Lanevra
371 příspěvků 02.02.13 20:24

@llolla: Tak, když jde o pár lidí kolem čtyřiceti, si říkám, třeba spolu jsou už dvacet let, to to pak často člověk vzdá. Začne mu být jedno co nosí on sám nebo co nosí partner, přinejmenším se tak tváří.
U mladých lidí by jim to snad ještě vadit mělo. Neznají se tak dlouho, nejsou tak usedlí…
Jedině mě napadá že slečna nakupuje pro ně pro oba ve stejném obchodě, jen to partnerovi nosí domů.

Ceresa
465 příspěvků 02.02.13 20:25

Taky se mi to nestalo, moje obleceni je mix vseho mozneho, ale do obchodnich retezcu v Cechach chodim dost malo. Jednou se mi stalo, ze me zastavila holka, ze mam na sobe suknu, kterou sila…a mela ohromnou radost, ze ji na nekom vidi

real.blond
6688 příspěvků 02.02.13 20:31

Mne se to obcas stava.. S nejblizsi kamaradkou mame pomerne podobny vkus a nakupujeme u stejnych znacek.. Jako dvojcata ale nevypadama, kazda jsme vzhledove uplne jina. Mne osobne to ale prijde vtipne.. Spis takove mile, jsem rada, ze mame stejny vkus. Nanestesti ale bydlime daleko od sebe, takze se to nestava zase tak casto.

Lama_z_Lana  02.02.13 20:46

Mně se právě kolikrát zdá divné, že se mi to ještě nestalo, protože jak jsem psala, v drtivé většině nakupuji v řetězcích. U takových těch basic kousků, kde hodně záleží na zvolených doplňcích bych to taky nějak neřešila.

bestia
2296 příspěvků 02.02.13 20:48

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:06

real.blond
6688 příspěvků 02.02.13 20:53

@bestia to je hodne vtipne! Kdepak ho maji? Taky by se mi libilo:)

ccci
42 příspěvků 02.02.13 21:00

Já to mám podle toho, o jakou věc jde - nevýrazné černé jednoduché boty klidně nosím, obyčejnou halenku v jiné barvě si koupím, i když má kolegyně stejné. Kombinuji je jinak a nikdo si jich nikdy nevšiml. Ale výrazný kabát, který nosí šéfka vedlejšího oddělení, jsem prozatím odložila :-)

bertulka  02.02.13 21:01

Nestalo, při běžném provozu by mně to asi nevadilo, nebo bych se tomu zasmála. Naopak u večerních šatů na ples nebo do divadla bych byla pěkně naštvaná, ale samozřejmě bych dělala jako že nic.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit