Kloboučky a fascinatory

Fotoalbum tématu (27) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Větévka
10 příspěvků 24.05.12 16:24
Kloboučky a fascinatory

Milé pekelnice, strašně moc se mi líbí kloboučky a hlavně fascinátory. Klobouků mám několik, fascinátor zatím ani jeden, ale letošní rok bude ten rok co si nějaký pořídím.

Řekla bych, že od britské královské svatby se i v Česku pomalu začal tento doplněk objevovat. Třeba i na svatbě Jitky Čvančarové, byly dámy požádány, aby přišly v klobouku nebo s fascinátorem.

Jak jste na tom Vy? Líbí se Vám kloboučky a fascinatory? Nosily byste je v českých, moravských a slezských městech, luzích a hájích? Kam byste je nosily a při jaké příležitosti? Vrhly byste se do samovýroby nebo jej raději koupily? Máte nějaké tipy kde nakupovat?

Zdroje fotek jsou:
http://fashion.telegraph.co.uk
http://revue.idnes.cz/
 www.google.com

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

volfish
907 příspěvků 24.05.12 16:33

Wow. Připisuju si na „seznam“ věcí, které bych měla začít nosit.
Je pravda, že při slavnostních příležitostech dámy se sladěným kloboukem nebo nějakým tím „bordelem na hlavě“ vypadají ještě o třídu líp.

Bugatti
4052 příspěvků 24.05.12 18:19

Fascinátory najdete zde: http://www.fler.cz/zbozi?…
zde: http://www.fler.cz/zbozi?… a zde: http://www.fler.cz/zbozi?…
Klobouky nosím moc ráda i na běžné nošení, na svatbu syna jsem si pořídila k šedému kostýmku vínový klobouk a vypadalo to skvěle. Mám nekvalitní vlasy a s kloboukem vypadám líp než s účesem, byť by byl čerstvě od kadeřnice. Kdyby byla nějaká vhodná slavnostní příležitost, šla bych klidně i do nějakého velmi decentního fascinátoru. Nedávno jsem byla na party a měla letní klobouček doplněný hedvábnou šálou. Nemusím podotýkat, že jsem vždy jediná v klobouku.
Ale já jsem osoba, které nevadí udivené pohledy okolí.

Sibyla
2639 příspěvků 24.05.12 18:27

Mně se líbí, ale zatím se spokojím s klobouky. Fascinátor je naše poměry moc výstřední: až budou kloboučky běžné, vyjdu ráda ve fascinátoru. O stupeň výš než okolí ano, ne o celou kategorii.

Grenobel  24.05.12 18:53

Samozřejmě jsem si také všimla, ale musím se přiznat, že slovo fascinátor slyším poprvé, vždycky jsem to nazývala kloboučky.
Myslím, že by bylo pěkné kdyby se dámy objevovaly na nějakých slavnostech v takovýchto skvostech, ale nevím, mám pocit, že tady v Čechách je to s módou pozadu.

Chari
541 příspěvků 24.05.12 19:54

Některé se mi líbí jiné mi přijdou vážně hrůzné.
V Praze jsem zatím potkala jednu slečnu v Oku, která měla na hlavě jeden moc pěkný vínový se závojíčkem, a pak už jen pár lolitek s takovými těmi pidikloboučky.

Skrolew  24.05.12 23:25

Fascinátor bych si ráda pořídila, a to na svatbu, kam jsem pozvaná jako host. Na slavnostní příležitosti mi přijdou úžasné. Kdybych častěji vymetala noční podniky, tak si pořídím ještě nějaký dekadentní.

seznam.mih  24.05.12 23:39

Hmm já nevím mně se to moc nelíbí .. todle nebude něco, co bych vyhledávala. Přijde mi to dost nepraktický a takový, že stačí málo, aby to bylo dole a nejsem moc opatrná …

Ann-Marie  25.05.12 00:23

Klobouky nosím moc ráda, ale fascinátory mi připadají ve většině případů neskutečně kýčovité a divadelní. Líbí se mi stylové šaty a doplnky, které podtrhují osobnost, ale nelíbí se mi, když se z oblečení stává převlek a člověk se v něm ztrácí. I když ty malinké fascinátory z prvního odkazu od Bugatti jsou roztomilé. Mnohem více mně zaujaly tyto retro čelenky: http://www.tand3m.fr/blog/

katango
1356 příspěvků 25.05.12 11:26

Fascinátory mají i v goth obchodech.

Pirek
6778 příspěvků 25.05.12 11:34

Mě se tedy vůbec nelíbí slovo „fascinátor“, z toho mě jímá hrůza. Říkám jim buď kloboučky nebo zdobené čelenky, podle toho, čemu jsou blíž.
A mám dva, jeden stojací na plesy a jeden placatý do divadla. Jeden zimní klobouček a jeden čerstvý letní Tonak slamáček, oba v takovém tom kastrólstylu 20. let, a ještě jednu slaměnou jakožefedoru ke kalhotovému ošacení.

Lama_z_Lana  27.05.12 22:12

Neee…zase budu měsíc o hladu:)Ale květinový „fascinátor Raven“ z flerového odkazu prostě musím mít.

Diankenstein
1891 příspěvků 08.06.12 20:33

Tady je pár užitečných odkazů, ale nevím, jestli se bude líbit..:/

:D:D:D

Příspěvek upraven 28.03.13 v 12:34

majam
271 příspěvků 08.06.12 21:48

@Diankenstein nádhera!!! Proč nežiju v Anglii, nechodím na dostihy…!? Fakt krásný.

gulietta  08.06.12 22:01

@majam ja som klobuky a fascinátory videla aj na dostihoch vo Frankfurte nad Mohanom,tak ktohovie možno prídu aj na Veľkú Pardubickú. :-)

Cuckyna  18.06.12 22:57

Já se po nich začla dívat taky, dnes jsem si jich všimla na asosu a na fleru jsou taky nějaké povedené. Rozhodně bych je nosila na slavnostní příležitosti (promoce-ne vlastní, svatby, oslavy narozenin) ale taky na večeři při příležitosti oslavy výročí s partnerem. Jsou skvělé.

Diankenstein
1891 příspěvků 19.06.12 08:28

Veselá Danielo, teď jsem veselá i já!

volfish
907 příspěvků 19.06.12 09:21

Veselá Danielo, paráda!
Ukládám si odkaz a při vhodné příležitosti se zastavím - ale bohužel připadá v úvahu jen prodejna v pasáži Černé růže, zbytek má otevřeno jen v době, kdy jsem v práci a to na opačném konci Prahy. :-(

hanabanana76
160 příspěvků 19.06.12 09:32

Slovo fascinator mi trha usi, proste jen obslehnute s anglictiny…proc se tomu nerika treba ozdoba do vlasu?
Jinak ja ziji v Anglii a tady jsou kloboucky a podobne ozdubky hlav na slavnostni prilezitosti celkem caste, tudiz jdou koupit skoro vsude a v cenove relaci za par penez az po astronomicke castky - mluvime o castkach prevysujicich mesicni hypoteku na dum :-).
Par tipu, kde se da dobre a celkem levne nakoupit - ebay, asos, amazon, Debenhams, Marks & Spencer.

Preji prijemne nakupovani a nebojte se, z hlavy rozhodne nic nepada, jak tady nekdo vyse zminoval.

loceska
10 příspěvků 19.06.12 14:48

Libí se vám kloboučky a různé „vlasové“ doplňky (výraznější čelenky, sponky s ozdobami atd.) na krátkých vlasech? Zkoušela jsem si pár čelenek s různými ozdobami a nezdálo se mi to až tak špatné. Vlasy nosím krátké (cca 10 cm, těžko se to měří :-) a chtěla bych se občas „okrášlit“. Jinak „fascinátory“ a jiné klobouky se mi moc líbí, už delší dobu uvažuji o koupi, tak uvidíme, jestli se nakonec odhodlám :-)

hanabanana76
160 příspěvků 19.06.12 15:09

Pro loceska -
Libi, a moc. Ono na kratkych vlasech se vyradit tak jako na dlouhych neda, takze za me rozhodne ano!

Větévka
10 příspěvků 20.06.12 13:41

Netušila jsem, že diskuse na MP zahrnují i jazykovědu a že slovo fascinátor vzbudí takové pohoršení :) slovo fascinátor, je přejaté z angličtiny. Nevidím nic špatného na tom, přejímat slova z cizích jazyků, zvláště v případě, kdy čeština nemá vhodný ekvivalent. Lze označit tuto ozdobu jako zdobená čelenka nebo koktejlový klobouček, nicméně ani jedno z těchto označení není jednoznačné a proto se přikláním k fascinátoru :)
Na britském ebayi jsem našla spoustu pěkných fascinátorů a koktejlových kloboučků i zdobených čelenek, prodejci ochotně zasílají do ČR.

Evee
20 příspěvků 20.06.12 13:52
Určite

Fascinátory, besné čelenky, klobúčiky a všetka táto háveď je super, hoci naozaj sa to hodí skôr niekam do spoločnosti- do divadla, na párty, ples… Sama ich mám doma niekoľko a nosím ich aj na akcie do mesta.

Skrolew  20.06.12 16:27
to loceska

Ozdoby do kratkych vlasu rozhodne ano!!!

eliza93
84 příspěvků 20.06.12 23:25
Opravdu nespadnou?

Také se mi fascinátory moc líbí, ačkoli ty na které tu byly odkazy (fler) jsou trochu mimo mojí cenovou relaci. Ale mám dotaz: Jedna pisatelka zde psala, že určitě nespadnou. Jak se teda na hlavě vlastně „přichytí“?. U některých je očividné, že je drží čelenka, některé udrží možná stabilitu samy o sobě a u zbytku mi to je prostě záhadou..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit