Klobouk a drdol

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HaninaZKunina
26 příspěvků 05.05.13 22:59
Klobouk a drdol

Moc se mi líbí zde propagované nošení klobouků. Už jsem si jich v obchodě pár zkusila, moc by mě bavilo je nosit, speciálně teď na léto, ale narazila jsem na problém - nosím obvykle vlasy v drdolu, takže mi klobouk nejde „narazit“, prostě je jakoby malý. Jak to dělaly dámy dřív? Přece se normálně drdolovité účesy nosily, ne? A jak to děláte vy? Říkala jsem si, že řešením by mohla být větší velikost, ale na tak velký, aby se mi drdol vešel, jsem ještě nenarazila…

Reakce:

LuisaLeelou  05.05.13 23:08

@HaninaZKunina Mám úplně stejný problém… Když si chci vzít klobouk, musím si vlasy z drdolu rozpustit, pak se mi ale zase plemcají po krku, což nesnesu, jediná šance je, nacpat rozpuštěné vlasy pod klobouk… prakticky to nejde, pořád mi to někde vylejzá, většinou mám pak někde pod kloboukem takový hrb, nebo bouli a ještě mi na vlasech ten klobouk tak nějak blbě jezdí..

Takže se přidávám k prosbě o jakékoli rady… A rovnou říkám, že nechat se ostříhat rada není, já mám svý vlasy ráda dlouhý!

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 05.05.13 23:15

Zkusil bych toto.

CandyKendall
1164 příspěvků 06.05.13 00:04

K elegantnímu stylu mě nic nenapadá, ale k ležérnímu klobouku si umím představit zkrátka posadit drdol hodně nízko - něco jako tohle. 

CandyKendall
1164 příspěvků 06.05.13 00:14

A nebo se místo drdolu naučit nosit cop :)

případně něco mezi - to bych si ale já bohužel nebyla schopná na hlavě vytvořit :)

TulaJ
254 příspěvků 06.05.13 09:21

Mám dojem, že kedysi sa ten klobúk len voľne položil na drdol (a boli to riadne veľké drdoly) a prichytil ihlicami; a samozrejme, tvar klobúka bol zrejme prispôsobený dobovým účesom. Dnes neviem, či sa to dá riešiť inak ako bez drdola alebo, ako @CandyKendall naznačila - drdol nízko, pod líniou klobúka.

mikita.miki
1931 příspěvků 06.05.13 17:38

@HaninaZKunina jak to vyřešit dnes vám neporadím, ale ohledně,,dříve,, - klobouky na to uzpůsobené. takové ty čepce rámující tvář, připomínající karkulku či jak to nazvat, měly výkroj, kde spočíval drdol, jinak klobouky seděly více na vršku hlavy a uchycovaly se jehlicemi. nebo se drdol nenosil, často se vlasy česaly podle toho, zda majitelka šla ven a v tu chvíli už čepec či klobouk potřebovala. v dnešní době je klobouk často podstatně víc posunut do týla, než jak se to nosívalo dříve. pro pochopení je dobré kouknout na fascinátory a jiné klobouky.
vám doporučuji hluboko v týle upletený drdol, nebo cop, nebo zkusit kloboučnictví a poradt se s nimi, třeba by vám vymysleli něco zajímavého uchycovaného na kloboukovou jehlici

CandyKendall
1164 příspěvků 27.05.13 22:53

Na pinterestu jsem náhodou narazila na celou stránku s kloboukovými účesy - tak třeba vám to k něčemu bude: odkaz

Grossularia
3204 příspěvků 27.05.13 23:04

@mikita.miki Přesně, jak píše mikita, klobouky byly na drdol dělané, vyktojené a posléze jehlicemi přichycované.
Ale ptala jsem se na tohle před časem i babičky a ta říkala, že si do klobouku, který uzpůsobený moc nebyl, občas „česala drát“ - navinula vlasy na dva silné dráty a pak to na nich tvarovala dolů těsně nad krk. Ono se to nějak jmenuje a prodává i dnes, taky jsem variantu „drátu“ kdysi nosila, ale teď si zaboha nevzpomenu na název té věci.

LuisaLeelou  27.05.13 23:07

@Grossularia Nemuzete to s tim dratem zkusit vysvetlit jeste jednou a jinak… nebo to podporit treba nejakym obrazkem??? Prosim prosim…

Vazne by me to zajimalo, ale zatim jsem z toho dost jelen..

Moir
1800 příspěvků 28.05.13 08:56
@LuisaLeelou píše:
@Grossularia Nemuzete to s tim dratem zkusit vysvetlit jeste jednou a jinak… nebo to podporit treba nejakym obrazkem??? Prosim prosim…Vazne by me to zajimalo, ale zatim jsem z toho dost jelen..

Asi jde o něco v tomto stylu

Grossularia
3204 příspěvků 28.05.13 10:09

@Moir Ano, něco podobného, vlasy se strčí mezi ty dva dráty (v případě obrázku do dé škvíry) a pak se to roluje a namotávají se vlasy. A ohne se to.
Na té fotce bylo zřejmě rolováno"směrem ke krku" a pak ohnuto nahoru. Ohýbá se na opačnou stranu, než se roluje.
A babi to asi rolovávala „směrem k týlu“ a pak ohnula dolů, což vyrobí drdol hodně nízko. A ani se nemusí udělat celý kulatý drdol, dá se udělat jen takový „rohlík“ v týle. Já nevím, jak to líp popsat :)

Třeba sem koukne catherine (ta je tuším kadeřnice), ta by mohla znát i ty lepší vychytávky, třeba takový drát, který je uvnitř molitanového válečku, ten pak stačí jeden, z molitanu to neklouže a pak se to taky nejdřív narolouje a pak vytvaruje.

bestia
2296 příspěvků 28.05.13 12:17

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:31

Coter
12 příspěvků 03.08.14 23:25

Zdravím, zajímalo by mě, jak s ofinou pod klobouk. Ráda bych nosila buřinku, ale mám dlouhou rovnou ofinu až k obočí a když si nasadím klobouk, tak mi ji splácne až do očí a vytlačí rýhu. Ofina by se dala zkrátit, ale pořád nevím, co s tím splácnutím a rýhou. Neznáte na to nějaký trik? Nebo si mám ofinu prostě jen sepnout pérkem na stranu?

DanielaS
4599 příspěvků 04.08.14 08:08

To tam bude ryha a jeste nakrivo. Pochybuju, ze se s tim neco da delat, proste klobouk nesundavejte.

Grossularia
3204 příspěvků 04.08.14 08:44

@Coter Ofinu nespínám, při nasazování klobouku ji jen prstem poodsunu do strany a klobouk už ji přidrží na místě, aby mi nelezla spláclá do očí. Rýha na ní je, no. Po nějaké chvíli bez klobouku se zas vyrovná.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit