Klobouky, čepice, prostě pokrývky hlavy

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Jezinka
101 příspěvků 08.09.11 08:55

Ahoj,
ráda bych s vámi probrala téma pokrývek hlavy. Kdysi Áda zveřejnila článek o kloboucích, který zřejmě nejen mne nadchl a velice inspiroval. Zjistila jsem, že téměř jakákoliv (slušivá) pokrývka hlavy skutečně zásadně zvedne oděv, byť by byl velice jednoduchý. Je to opravdu ta správná tečka na konec nebo chcete-li třešnička na dortu :-)
Vzpomněla jsem si na moji mámu, jak si kvůli mé svatbě kdysi koupila dva slaměné klobouky - jeden bíločerný a druhý cyklámovo růžovo-černý. Byly nádherné a hříšně drahé, ale opravdu jí slušely. A na mojí svatbě byla jediná s jakoukoliv prokrývkou hlavy, škoda :(
Pochlubíte se se svými úlovky?
Začnu se svými pár kousky:
- na léto jsem si koupila v Lindexu slaměnou fedoru, něco jako toto (náhodný obrázek z internetu)

• na podzim mám manšestrový měkký klobouk. Je v tmavě zelené, až téměř černé barvě, takže se dá dobře kombinovat. Vypadá nějak takto, akorát bez ozdoby na kraji:

Ráda bych ještě na podzim/zimu pořídila buď tvídový nebo filcový klobouk ke kabátu. A lituju, že jsem v létě nepořídila bílý slamák klasičtějšího tvaru (fedora je přeci jen trochu pánská). Šaty jsem našila, ale k nim nic nemám. Ale příští léto nějaký jistojistě ulovím (anebo koupím ještě letos ve slevách)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

MP Jezinka
101 příspěvků 08.09.11 08:59

A zapomněla jsem na dva vlněné podzimní barety - jeden v khaki zelené a druhý smetanově bílé barvě! :)
Pro úplnost ještě dodávám odkaz na článek, ve kterém mne Ada tak inspirovala:
Styl a kabo
Pár zmínek a odkaz na klobouky lze najít ještě v tomto starším článku

seznam.mih  08.09.11 09:06

No já nevím. Mě se osobně takovýhle klobouky nelíbí. No jak jsem dycky koukala na nějaké přikrývky na hlavu, jako klobouky, tak jsem si v nich připadala jak dement. Nevím, jestli mám divnej tvar hlavy, nebo jestli to dělají moje husté vlasy, nebo jen nejsem prostě zvyklá. Ono asi kdybych si chtěla koupit klobouk, nebo i jen bekovku (asi jediná pokrývka hlavy, při které si nepřipadám jak debil) tak je to stejně hrozný jako sehnat pěkné boty bez ozdob, nápisů, bez šílených spiček, bez jehlových podpatků, v nějakej normální barvě a tak … A kdo by nevěděl, jakou bekovku myslím, tak myslím takovouhle

Já radši na léto volím šátky. V jiném topicu někdo dal odkaz na různé vázání šátků http://www.texeresilk.com/…g_guide.html ale když si chci koupit novej šátek, tak mám pocit, že vyrábí blbej tvar :) jsem zvyklá na čtvercové šátky a v obchodech byli akorát takový ty šálový. Nebo jsem snad byla slepá? :) a sehnat šátek bez ornamentů … to už jsem přemejšlela, že si prostě koupím látku a ten šátek si z toho udělám. Ono jako dávat 600 za šátek mi připadá strašně moc.

seznam.mih  08.09.11 09:10

btw: nad klobouky v adině článku Styl a Kabo jsem si vzpoměla na střední, kdy naše paní učitelka na konstrukce oděvů, modelování oděvu a „odborný výcvik“ (osm hodin v týdnu) strašně zbožňovala klobouky. Když jsme dělali přehlídku (no my … já osobně jsem se na klobouku podílela jen jednou, protože na šití jsem byla dle učitelky lempl) tak to byli každou chvilku klobouky. Takže když vidím klobouk, tak si hned vybavím naši praxi :)))

MP Jezinka
101 příspěvků 08.09.11 09:10

Já mám také husté a dlouhé vlasy a pod čepice bohužel pouze v culíku (ten umístit dolů na zátylek) nebo copu. Ale osobně mi to moc nevadí, neb mám děti, tak stejně nemůžu mít rozpuštěné vlasy (je to nepraktické, všude to lítá a stejně by mi je vytrhali :-) ).
Je jasné, že je potřeba vybrat klobouk tak, aby šel k obličeji. Ale když člověku nic nesluší, tak je to asi spíš špatným výběrem (v obchodě mají jen pár kousků, ze kterých si člověk ani moc nevybere). Zkuste zajít do nějaké speciálky, máte-li někde poblíž nějakou.

seznam.mih  08.09.11 09:16

No nevím, jestli spíš nebude problém ve mě, protože když s někým jdu vyjímečně na nákupy (osobně radši nakupuju sama, protože kecy typu „cože tohle se ti líbí?“ fakt nemusím) a vyzkouším si nějakou tu přikrývku, tak mi říkají, jak mi to sluší, že jsem kloboukovej typ. Ale mě se to prostě nelíbí. Možná kdybych zašla za někým, kdo tomu bude rozumět, tak možná by to bylo lepší, ale takové obchody budou velice drahé a na to vskutku nemám …
ale třeba když kouknu sem http://obchod.anytra.cz/ (z článku Styl a Kabo) tak se mi tam ty pokrývky hlavy líbí. Ale spíš na tu zimu. V létě, když si chci vzít i třeba jen šátek, tak doma poslouchám, jak jsem blbá, že si takhle spotím hlavu a blablabla …

MP Jezinka
101 příspěvků 08.09.11 09:56

Tak člověk se v tom musí cítit dobře, jinak to nemá cenu. Ale bylo by škoda zaměňovat „necítím se v tom“ a „nejsem na to zvyklá“. To druhé se dá změnit, hlavně když člověk chce. Ale určitě ne za každou cenu.
Když jsem šla poprvé v té slaměnné fedoře, tak to byl velký nezvyk a musela jsem se bránit sama sobě, abych to nesundala z hlavy. Na ulici jsem byla jediná s něčím na hlavě (kšiltovky nepočítám). Naštěstí mi v tom zabránilo to, že jsem to neměla kam dát a nést jen tak v ruce je dost nepraktické :-)

Ani  08.09.11 15:06
Seznam.mih: na bekovky je několik šikovných lidí na fleru. Ale já je prostě nemusím, moc mi evokují kšiltovky. A také nemusím klasické baretové čapky, příliš evokují rádiovky, co mi jako malé vnucovala babička.

Vlastním:
Něco přibližně takového http://cn1.kaboodle.com/…AAABgGkg.jpg?… (jen látkový z HM, ale plánuji pořídit nějaký podobný, čistě pánský, klasický a z kvalitnějšího materiálu)
http://www.eko-produkty.cz/…-zirard.html (přišel mi ale s oranžovou stuhou, tak jsem ji vyměnila za černou a ozdobu odstranila)

MP Jezinka
101 příspěvků 08.09.11 15:42

Ani, ten červený vypadá fakt dobře! Klobouk podobného tvaru chci vyzkoušet a případně zakoupit na tento podzim/zimu.

Black Diamond
81 příspěvků 08.09.11 17:18
Tak to já si s dovolením postěžuji. Dnes jsem byla v Ostravě na Sýkoráku v prodejně klobouků, kterou jsem objevila teprve před pár dny, i když tamtudy chodím poměrně často.Vlastním zatím jen 3 klobouky, protože jsem donedávna měla pocit, že mi snad nic nesluší. Mám totiž malou hlavu, konkrétně velikost 54, takže je problém něco sehnat. Paní mi ale začala tvrdit, že musím mít tak 55-56, následně mi začala téměř nutit kloboučky ve stylu 20. - 30. let - nic proti nim, ony se mi moc líbí, ale ne na mně. Že prý mi velké klobouky nemůžou slušet, protože mám úzkou hlavu. Asi jsem totálně divná, ale mám přesně opačný názor. Mám sice malou a úzkou hlavu, ramena i pas, ale širší boky, takže větší klobouk to pěkně vyrovná. Navíc mám poměrně dlouhé vlasy, což mi k takovým kloboučkům vůbec nesedí, a hlavu mi to kvůli tomu zmenšuje ještě více. Vrchol ale přišel, když jsem se jí ptala na letní sisalové klobouky, to mi řekla, že prý jsou moc drahé a slavnostní! Myslím, že jsem dnes vypadala dost dobře, tak nechápu, kde přišla na to, že bych si nemohla koupit slavnostní klobouk za 1300 a více. Jako že jsem moc mladá? Je mi sice „jen“ 22, ale jako dítě rozhodně nepůsobím. Nechtěla jsem k ní být nijak nezdvořilá, protože jinak byla milá, ale celkem to ve mně vřelo. Nakonec naštěstí přišla nějaká paní, která potřebovala poradit, takže jsem si v klidu mohla vyzkoušet všechny klobouky, které mi jinak nechtěla podat. Nic jsem si nekoupila, protože ještě nemám promyšlené barvy, ale asi se tam později stejně budu muset vydat, do čehož se mi tedy zrovna dvakrát nechce.
Nevíte náhodou, kde se dají v Ostravě a okolí ještě koupit klobouky?

Ani  08.09.11 17:46

Omg… přesně proto prodavačky, co se mě snaží obsluhovat, odháním. Když se nenechají jdu pryč. Když na mě celou dobu civí, většinou uteču taky. Zlatý internet.

Konvalinka
244 příspěvků 08.09.11 19:13

Jak je to vůbec s těmi velikostmi klobouků? Naměřila jsem si obvod hlavy 52,5 cm. Takové velikosti se snad vůbec neprodávají, musela bych si nechat vyrobit klobouk na míru. Nebo je třeba k obvodu hlavy něco přičíst? Každopádně všechny klobouky, které jsem si doposud zkoušela mi byly více či méně velké. A ani se mi nepodařilo najít tvar, který by mi slušel, mám kulatou hlavu a to je asi pro klobouky to nejhorší, co může být, v každém jsem si připadala, že vypadám jak debil. Pěkných pár let jsem si žádný klobouk ani neměla chuť vyzkoušet. Po přečtení všech kloboukových komentářů čím dál víc toužím nějaký vlastnit, ale odrazuje mě to shánění.

pixie
232 příspěvků 08.09.11 19:36
Konvalinka ha detto : Jak je to vůbec s těmi velikostmi klobouků? Naměřila jsem si obvod hlavy 52,5 cm. Takové velikosti se snad vůbec neprodávají, musela bych si nechat vyrobit klobouk na míru. Nebo je třeba k obvodu hlavy něco přičíst? Každopádně všechny klobouky, které jsem si doposud zkoušela mi byly více či méně velké. A ani se mi nepodařilo najít tvar, který by mi slušel, mám kulatou hlavu a to je asi pro klobouky to nejhorší, co může být, v každém jsem si připadala, že vypadám jak debil. Pěkných pár let jsem si žádný klobouk ani neměla chuť vyzkoušet. Po přečtení všech kloboukových komentářů čím dál víc toužím nějaký vlastnit, ale odrazuje mě to shánění.
Taky mam kulatou hlavu a připadam si v kloboucích divně, pokud si necham rozpuštěné vlasy. Většinou to řešim tak, že je nacpu do toho klobouku a vypadá to mnohem líp. Tak to zkus, třeba to pomůže:)

Ani  08.09.11 20:03

Konvalinko, záleží, kde to měříš. Jestli chceš nosit klobouk úplně rovně, víc do týla, trochu na stranu… A centimetr sem tam je fuk. Já naměřila 54 a nosím 56 a dokonce i 58… mezi tím, jak se to nasadí, může být prostě dost rozdíl.

Lenka M.  11.09.11 11:03

Ja zase už od jari zháňam fascinátor..Čím ale nemyslím podivný zhluk peria, alebo tylu,alebo umelých kvetín, prípadne všetkého dohromady- ktorými sa hemží československá ponuka :/ Túžim po niečom prostom a vkusnom, ale obávam sa, že tu to bude márne :)

lindiste
347 příspěvků 11.09.11 11:38
Viz vlákno Doplňky http://modnipeklo.cz/forum/topic.php?…
Je zbytečné to nahrávat znovu, si myslím…

Velikosti neřeším, prostě mi to sedne nebo ne a přes net jsem zatím kupovala vel. U. - asi mám univerzální palici…

Cinkitoo  11.09.11 13:49

Lenka M.: Taky sháním! Tenhle mě okouzlil, i když nevím, jestli v něm budu aspoň z části tak nádherná jako Naya Rivera. Nicméně jsem ho poptávala na Fleru a nabídka mi přišla pouze jedna - za 400 Kč na sponce. Tak to si ho asi raději spíchnu sama. V HM měli za 200 něco podobného na čelence. Už jsem to skoro koupila, ale pak mě odradila jednak hrůzná kvalita a jednak fakt, že nebudu originální, protože minimálně polovina módních blogerek už to přece dávno měla z showroomu :D

Dahllie
2222 příspěvků 11.09.11 17:49

Klobouky a vůbec jakákoliv pokrývka hlavy se mi hrozně líbí, ale ještě jsem nenašla nic, co by mi na palici slušelo. Existují ještě vůbec modistky v pravém slova smyslu? Které poradí a vyrobí na míru?

Black Diamond
81 příspěvků 13.09.11 19:30

Dahllie: Podařilo se mi najít akorát Lucii Froňkovou: http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?… . Když jsem teď byla v Praze, zavítala jsem do prodejny klobouků, která se nachází na Václaváku v Pasáži U Stýblů (bývalá Alfa), tam vyrábějí klobouky i na míru, ovšem s obsluhou jsem příliš spokojená nebyla, takže kdo ví, jak by to s radou dopadlo. A ceny 3000+ se mi zdály přemrštěné, když podobné sisalové klobouky většinou stojí tak polovinu.

MP Jezinka
101 příspěvků 19.09.11 14:26

Nemáte tip na levnou krabici na klobouky? Nechce se mi pořizovat krabici za 400-500 (a víc) … Vím, že IKEA má kulaté krabice, ale tu mám z ruky (nejsem z Prahy).
Asi se vydám do papírnictví, možná tam budou mít klasické kulaté dárkové krabice … pak dám vědět.
A propos, jak uchováváte klobouky vy?

lindiste
347 příspěvků 19.09.11 15:28
Black Diamond - stejná zkušenost s obsluhou v prodejně na Václaváku, tu pani to evidentně nebaví, celou dobu to vypadalo, že ji jakýkoliv dotaz či přání velmi obtěžuje. Lepší udělat pár kroků navíc do Vodičkovy, kde je obsluha podstatně vstřícnější. V Tonaku, dole na Václaváku, si mě pro jistotu nikdy nikdo moc nevšímá, i když to je pro mě snad i lepší, protože si poradím sama.

Jinak ale cena 3000,– + je vcelku normální cena za modelový klobouk. V Háemku apod. seženete jen sériovou výrobu v odpovídající kvalitě.

MP Jezinka
101 příspěvků 10.10.11 09:35

Tak jsem objevila fajn článek pro kloboukonadšence, je na stránkách mammahelp
Mají i tzv. kloboukový klub, registrace do něj je zdarma. Akorát mám pocit, že jejich působnost je převážně Brno a okolí, ale třeba mají nějaké akce i v Praze…
Až vyřeším technický problém s přihláškou (nejde mi vyplnit v Open Office), tak se přihlásím, vypadá to zajímavě.
A aby řeč nestála, pochlubím se s novým úlovkem:  

Mori  16.10.11 16:29

Ahoj,
jak řešíte, aby vám v zimě neumrzly uši?
Já jsem „klobouková“, v létě kvůli sluníčku, navíc podle mý zkušenosti je klobouk jedinej způsob, jak si udržet průhledný brejle, když něco padá z nebe (nojo, kšiltovka by asi taky fungovala).
V zimě mi ale v klobouku fakt mrznou uši, celý, nejen špičky boltců, na který ještě některej klobouk dosáhne; překrýt vlasama nepomáhá. Obvykle to řeším čelenkou pod kloboukem (obojí černé), ale vrtá mi hlavou, že musí přece bejt nějakej lepší způsob, ne? Existuje nějaká aspoň trošku elegantní (ke kabátu) čepice přes uši?
No a jak dorazil podzim, přítel začal řešit totéž (teda bez toho klobouku), takže se sháním i po radě pro pány.

MP Jezinka
101 příspěvků 16.10.11 17:54

Mori, zkusila bych se podívat na nějaký klobouk, který má krempu hodně dolů, např. něco takového (bude-li to slušet tvému typu) .
Případně ani ne tak klobouk, jako spíš čepici
V tomto stylu se mi hodně líbí tato čepice
Baret by zase šlo stáhnout až na uši , ale tohle určitě nesluší každému.
Některé barety mají přes uši látku , takže to by hřálo také.
Uvědomuji si, že jsi chtěla spíš klobouk, a já ti nabídla spíš čepice (byť vlněné) a barety, ale třeba by se v největších mrazech hodily i ty :)

katango
1356 příspěvků 16.10.11 18:13

Podle mne jsou ve velkých mrazech nejlepší kapuce. Bohužel nic dlouhého, teplého, ještě k tomu elegantního a s kapucí nevlastním. Na gymplu jsem si takový kabát ušila-tmavomodrý flauš-stříhala a na šití dohlížela moje babička. Ovšem to už je dávno.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit