Kluk do divadla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 19:48
Kluk do divadla

Dobrý den,
mám 14letého kluka. Po svátcích jde se školou do divadla a já nevím co na něj mám hodit. Jsem rozvedený takže to bohužel padá na mě. Jsou to samé řeči jako že kluci budou mít normálně trička atd., ale já tomu moc nevěřím.

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 22.12.15 20:07

Bohužel má syn pravdu, dneska děcka na školní představení chodí tak, jak do školy (džíny, tepláky, mikiny). Zkuste ho ukecat aspoň na polo tričko a jiné kalhoty než modré džíny. Košile by byla fajn, ale jestli na ni není zvyklý, tak by pro něj pocit, že vypadá jinak než ostatní mohl být dost nepříjemný.

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 20:12

@Dahllie Polo trička nemá. V košili hrával ještě minulej školní rok v ZUŠ. Teď už ho to nebaví, každopádně když je potřeba, tak se do ní navleče. Hlavně bysme po vánocích měli vyrazit na nákupy, protože mu toho je hodně společenského malého.

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 20:56

Nikdo nic? :( Hodila by se mi reakce pokudmožno ještě dnes, protože i den před Vánoci se dá vyrazit na nákupy, a případně bych mu to mohl dát pod stromeček… Jako že za den to stejně asi nestihneme (pokud bude co), ale aspoň někam bychom se mohli posunout.

Aqua-bella
187 příspěvků 22.12.15 21:27

Záleží co je to za divadlo… Určitě bych ale doporučila tmavé kalhoty (alespoň černé neseprané džíny) a košili a nějaké vhodné boty. Celý oblek je zbytečné si brát, zvlášť když jdou se školou… Takže za mě košili určitě ano.

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 21:32

A jakou košili? Půjdeme nakupovat, protože mu je všechno malé, takže se dá vybírat. :)

lukinohk
16 příspěvků 22.12.15 22:01

Opravdu záleží co je to za divadlo/scénu. Ale předpokládám že jdou na školní představení, tak by měl stačit nějaký společenský svetr a kalhoty.
Možná že v obleku by mezi ostatní ani moc nezapadl. I když ho asi i tak bude potřebovat do tanečních, pokud ho již nemá.

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 22:13

@lukinohk Ano, je to školní představení.

Aqua-bella
187 příspěvků 22.12.15 22:16

@KarelVlas buď klasicky bílou, nebo třeba světle modrou, tu pozoruji na mužích ve svém okolí poměrně často… něco takového http://www2.hm.com/…9846001.html nebo takového http://www2.hm.com/…9256034.html apod.

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 22:27

@Aqua-bella Hm, košile nevypadají špatně, skočíme tam. Teď ještě, kde koupit ten svetr a kalhoty? Dřív všechno toto zařizovala žena. :/

mimu37
4 příspěvky 22.12.15 23:01

Nekoukala bych na to, jak jdou ostatní. Ať se obleče slušně :) vyjádří tím úctu učinkujícím ;)

Karja
4766 příspěvků 22.12.15 23:06

@KarelVlas Pokud by se hodně bouřil košili, tak bych mu klidně koupila nějaké slušnější tričko s límečkem. Fakt ta omladina chodí dnes do divadla dost rozvolněně.

KarelVlas
7 příspěvků 22.12.15 23:22

@Karja bourit se nebude, pujde slusne a hotovo. I kdyz on neni ten typ, co by spolecenske obleceni nesnasel, jen kdyz ostatni rikaji, ze pujdou v triku… Premyslim, ze bych mu koupil ten oblek, tak jako tak jsme drive chodivali za kulturou a ted bych to chtel znova zavest. Jen tedy opravdu potrebuji poradit s barvou a tim, kde vse koupit.

Dahllie
2222 příspěvků 22.12.15 23:43

Nenuťte mu oblek na dopolední školní představení. Ale pokud půjdete do společnosti spolu, na běžné večerní představení, bylo by dobré aby věděl, že v tom je rozdíl a co je vhodné.
A za sebe prosím ne světle modrou košili, v tom vypadá každý jak autobusák (obzvlášť když by byla ještě s nevhodným krátkým rukávem).

Aqua-bella
187 příspěvků 23.12.15 00:04

@KarelVlas oni sice ostatní tvrdí, že slušně nepůjdou a půjdou v tričku, ale co si pamatuji ze svých školních let, tak to byly jenom řeči a pak většina přišla slušně.

S oblekem moc neporadím, ale vzhledem k věku vašeho syna asi ještě dost poroste, tak stačí nějaký levnější, tuším Bandi se prezentuje tak, že se tam dá sehnat slušný a levný oblek. Na někom jsem je už viděla a vypadaly pěkně a moderně.

Dahllie
2222 příspěvků 23.12.15 00:10
@Aqua-bella píše:
@KarelVlas oni sice ostatní tvrdí, že slušně nepůjdou a půjdou v tričku, ale co si pamatuji ze svých školních let, tak to byly jenom řeči a pak většina přišla slušně.

Zcela nekorektně se zeptám, jak to je dlouho. Já když chodila v 90. letech do školy, taky jsme chodili vyšňoření. Ale za ty roky, co jsem čuchla ke školství i z té druhé strany, musím bohužel konstatovat, že se opravdu mnohé změnilo. Největší šok nastal, když jsem já v neutrální halence a společenských kalhotách, vyčnívala mezi ostatními učitelkami v džínách.

GorgonaM
696 příspěvků 23.12.15 00:15
@lukinohk píše:
Možná že v obleku by mezi ostatní ani moc nezapadl. I když ho asi i tak bude potřebovat do tanečních, pokud ho již nemá.

Do tanečních se ale chodí ve druhém ročníku, tzn. v 16-17 letech, do té doby ještě o pořádný kus vyroste.

@KarelVlas píše:
@Aqua-bella Hm, košile nevypadají špatně, skočíme tam. Teď ještě, kde koupit ten svetr a kalhoty? Dřív všechno toto zařizovala žena. :/

Kdekoli, kde mají dětské oddělení, stačí se zeptat prodavačky. H&M, C&A, Reserved, Lindex, Marks and Spencer, atd. Nebo klidně takové Tesco. Mám tedy mladší děti, ale na svetry a košile mi vyhovuje nejvíc to H&M, naopak kalhoty jsou velký problém, všechno z nich spadne. Takže to už záleží hodně na konstituci syna, který obchod bude nejvíc vyhovovat (z mojí zkušenosti třeba to Tesco má široké střihy, naopak velice úzké má např. Reserved). To prostě budete muset obejít a vyzkoušet.
Ještě jsem chtěla poradit second hand, ale nevím, jestli by to potěšilo syna či jeho maminku, každopádně může to fungovat jako poslední záchrana, zvlášť, pokud v tom oblečení opravdu chce chodit jen velice sporadicky. Ale zase je to o štěst.

Aqua-bella
187 příspěvků 23.12.15 00:16

@Dahllie na střední jsem končila před 4 lety… a základka je už pěkně daleko, dobrých 8 let…

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit