Kočičí hlavy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Haslerka1251
109 příspěvků 20.03.13 17:09
Kočičí hlavy

Dámy, zdravím.

Jelikož jsme tu na webu, kde většina účastnic zbožňuje vysoké podpatky a také je nosí, mám otázku: Vymyslely jste za tu dobu, co podpatky nosíte, nějaké tipy a vychytávky jak si poradit s chůzí na kočičích hlavách? Nebo nějaké tipy jak „vylepšit“ právě koupené lodičky na tu přechodnou dobu, kdy musíte tu dlažbu přejít? Nechci se totiž rozloučit s možností nosit lodičky, ovšem pokud víte, jak vypadá dlažba Horního náměstí v Olomouci, tak mi jistě potvrdíte, že to není žádná sranda ani v plochých botách :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

MUDr.Lant
389 příspěvků 20.03.13 17:15

Ano, koukat se pod nohy a dávat pozor, kam šlapu, ještě jsem se do kočičích hlav nezasekla a podpatek nezničila.

Martini90
159 příspěvků 20.03.13 17:31

Jak píše @MUDr.Lant - koukání pod nohy dělá divy. A žádný podpatek jsem nezničila ještě.

Evikk
39 příspěvků 20.03.13 17:31

Já jsem vždy chodila po obrubníku chodníku… občas tam bylo docela narváno :-)

HertaDeOran
866 příspěvků 20.03.13 17:34

K stabilitě na kostkách pomůžou boty pevně držící na noze - ani tak nezáleží na výšce podpatku. Hlavně aby byly pevné kolem kotníků a noha v nich nebyla volná. Nejhorší jsou třeba letní boty s páskem kolem paty - to je horor i s pěticenti­metrovým podpatkem. Naopak festovní kozačky na jehlách jsou mnohem stabilnější a líp se v nich chodí. Já vždycky říkám, že s praxí ze Starého Města můžu jít v podpatcích i na houby :)

Co se týče trvanlivosti podpatků - rozdupu všechno!

real.blond
6688 příspěvků 20.03.13 18:04

Kocici hlavy jsou fakt hruza.. Pod nohy se snazim koukat, ale pri chuzi v doprovodu mi moc nejde soustredit se na zem pod nohama a jeste vest rozhovor:-) uz jsem tak znicila hodne paru bot. Ovsem s nejakym ochrannym pouzdrem na podpatku taky odmitam chodit:-)

gudrun  20.03.13 18:15

Kdyz jdu na starem meste do baru tak cucim pod nohy kdyz mam doprovod tak se ho drzim. No a kdyz jdu v noci s baru ( v lete) tak je sundam a jdu bosa. Nebo sebou mam v kabelce baleriny na prezuti( jsou skladne ).

Haslerka1251
109 příspěvků 20.03.13 18:17

Jo tak pod nohy taky koukám, ale tak je to zase docela neslušné když s sebou máte společnost. Po obrubníku se snažím chodit, bohužel někdy je tam až příliš plno :D A navíc je někde takový ten „matching“ obrubník, tzn. že je to v podstatě protáhlá ta jedna maličká kostička, takže je to uzoučké, to je pak jak chodit po kolejnici…

bestia
2296 příspěvků 20.03.13 18:36

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:17

HertaDeOran
866 příspěvků 20.03.13 18:39

@real.blond
Ochranné pouzdro na podpatky? To slyším poprvé, to bude asi něco moc pěkného.

Katjinka
177 příspěvků 20.03.13 19:15

Chodím po obrubníku či si dávám velký pozor, ale pak jdu extrémně pomalu. Nejhorší je to ale na Náplavce - tam je takový úžasný betonový pruh jako ohraničení cyklostezky, takže na vás pořád řvou cyklisté. Proto raději nosím klínky, ty jsou bezproblémové jako tenisky :)
Rozhodně považuji za docela velký trapas, když si někdo vezme náhradní boty do kabelky a pak si je na ulici přehazuje.

v2e2rka
477 příspěvků 20.03.13 20:05

Jelikož jsem typ, který na naprosto rovné silnici zakopne i v botaskách, neřeším kočičí hlavy, zastávám názor, že je zdravé občas dát průchod vzteku a při případné katastrofě aspoň pobavím lidi kolem…Mimochodem, i přítel už si zvykl, že mě občas loví na zemi =)

real.blond
6688 příspěvků 20.03.13 21:16

@HertaDeOran nevim jak presne se tento zlepsovak nazyva:-) ale nekde na netu zahledla.. Na podpatek se nasadi takove siroke jakoby pouzdro, aby podpatek nezajizdel mezi kachlicky..

real.blond
6688 příspěvků 20.03.13 21:18

@Katjinka taky chodim velice pomalu! Muz je z toho na nervy, je vecne ve spechu.. Ale ja chodim pomalu i v placatych botach, proste si uzivam kras okolniho sveta svym slimacim tempem:-)

Lama_z_Lana  20.03.13 21:28

Myslím, že je to toto (Smart heel)
Kdysi jsem se snažila o nějaké schůdné řešení toho, jak chránit podpatky a našla jsem ještě tohle – Plastic fantastic (nějaká měkká trubička, co se fénem nahřeje a přicucne na podpatek a tím ho chrání – jde prý pak jednoduše sundat bez poškození)
Obojí je teda hnus fialovej.

real.blond
6688 příspěvků 20.03.13 21:30

@Lama_z_Lana jojo to je ono! To prvni.. To druhe - plastic fantastic :D - je fakt vtipne.. Ala kondom na podpatky

Haslerka1251
109 příspěvků 20.03.13 21:32

To na ten podpatek rovnou můžu natáhnout brčko na pití :D

real.blond
6688 příspěvků 20.03.13 21:33

@Haslerka1251 nebo omotat potravinovou folii! :D

Haslerka1251
109 příspěvků 20.03.13 21:34

@real.blond Alobal…možná na to pak chytím HBO když se správně postavím

Cinkitoo  20.03.13 21:40

Já jsem už ztratila nervy a do Prahy běžně podpatky nenosím, jen opravdu výjimečně. Ale faktem je, že z těch velkých kostek mě bolí nohy i na klínkách. Dneska jsem si na těch velkých hrubých kostkách málem ukopla palec v teniskách! Protože teď po zimě jsou některé kostky v chodníku jako tekuté písky.
Na Příkopě je takový pruh hladkých dlaždic. Pak je to kdo z koho, protože po něm chtějí jít všechny ženy :D

Dahllie
2222 příspěvků 20.03.13 21:42

Olomouc je aspoň rovina. Liberec je z kopce do kopce. Každopádně já se držím toho koukání pod nohy, „vyhlížím si“ kostku na kterou došlápnu a došlapuju víc na špičky, nic jiného se ani dělat nedá.

ionicera
4561 příspěvků 20.03.13 21:49

Bydlíme na kopci a vede k nám jen cesta, ne které si spolehlivě zničíte podpatky během pár kroků. Mamka mi v legraci řekla, že si mám vzít návleky jak u doktora.No a postupem času mi to tak blbý nepřipadá, lepší než se pod kopcem přezouvat. Jo a musím podotknout, že v ulici je jen náš a ještě jeden barák, tak tu nikdo nechodí. Spíš by hrozilo, že si ty návleky zapomenu na nohách.

Robena
1257 příspěvků 21.03.13 00:35

Ja jsem bohuzel ta, ktera na kocicich hlavach v podpatcich neumi…Na oblych kostkach se primo smekam, nemam ani tak strach o boy, jako o zdravi :-). A nedavno se mi v Rytirske ulici podaril paradni telemark a to jsem mela dokonce oxfordky! Jsem zoufaly pripad.

Danielle.Warheit  21.03.13 07:09

Já tedy chodím v podpatcích naprosto normálně dlažba nedlažba (i po trávníku, auto nemám)… Pokud jsou boty dobře vyvážené, není to problém. Hlavně to vyvážení je nutnost.

Pokud třeba nemáte dostatečnou styčnou plochu v přední části boty a ještě vysoký podpatek (poslední dobou to bylo takto vidět u Batě), tak moc daleko na nerovném povrchu nedojdete a budou Vás pak i pekelně bolet nohy.

Taky pozor na materiál v případě platformy vepředu - ty extrémně tvrdé (třeba dřevo) mají mnohem menší stabilitu (nepřizpůsobí se povrchu), takže se Vám noha na dlažbě bude viklat a máte naběhnuto na zlomený kotník. Bez (byť malé) platformy Vás bude ale z dlažby bolet přední část šlapky.

Jenom jedna taková poznámka… Do Prahy jsou dle mé zkušenosti nejlepší jehly. :D Mají tam mezi dlaždicemi až nepřirozeně široké díry. Jednou jsem se tam se širším podpatkem „zasekla“ v mezeře.

Cinkitoo  21.03.13 09:32

@Danielle.Warheit U Bati!!! Prosim Vás pěkně zase a znova U BATI!!!

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit