Kočka nebo pes

Fotoalbum tématu (8079) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertulka  22.11.12 13:48
Kočka nebo pes

Vím, že vrtám do vosího hnízda, ale jen tak mimo módu, ať se více poznáme, co kdo jste? Kočkař nebo pejskař nebo kočkopejskař nebo nic z toho a proč? Nebo preferujete úplně jiné zvíře (nebavím se o límcích, čepicích, kabelkách apod!). Protože (možná naivně) věřím v inteligenci diskutujících, prosím o příspěvky neurážející. Já byla za mlada pejskař, tahala jsem domů psy z ulice. Po vyzkoušení v dospělosti, co to je mít doma pejska, jaká je s tím starost, tak se ze mě stala kočkařka a nedám na kočky dopustit. Jsou čistotné, samostatné, hrdé, o jejich přízeň musí člověk více bojovat, ale zase jsou tvrdohlavé. Až budu jednou v důchodě, tak ze mě možná bude kočkopejskař, ale koček už se nevzdám. A aby to bylo i o oblečení, tak kočky mám 3, šedou, bíločernou a bílošedou, takže chlupy jako „doplněk“ mám na všem. Ať žije IKEA a její odchlupovací válečky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1034 Další »

Reakce:

real.blond
6688 příspěvků 22.11.12 13:53

Jsem pejskar. Kocek se bojim, mam z nich primo panickou hruzu, netusim proc, nikdy mi nic zleho neprovedly.. Jednou mi bylo receno, ze kocek se boji lide, kteri byli v minulem zivote hodne zli:) jednou se mi „postestilo“ a hlidali jsme znamym obriho (britskeho?) kocoura a mam z toho nocni mury dodnes. Ale souhlasim s tim, ze kocici lasku si je potreba vice zaslouzit a obdivuju lidi, kteri to s nimi „umi“. Osem na druhe strane nemam rada lidi, ktery smahem odsoudi psy (a pejskare), jako blba/primitivni stvoreni. Protoze nase ctyrnoha psi princezna je chytra jak radio!:))

pehot
685 příspěvků 22.11.12 14:02

100% kočkař. Ke psům jsem nikdy moc vztah neměla, spíš se jich tak nějak nevysvětlitelně bojím.
Kočičí povaha je mi sympatická (mám podobnou, takže si s kočkami rozumím), i když občas bych také uvítala zvířátko, co není tak tvrdohlavé.

ionicera
4561 příspěvků 22.11.12 14:03

Tak já jsem pejskař. Kočky jsem měla v dětství, ale nikdy se jim nedalo moc věřit. Mazlily se a najednou jsem měla šrám v obličeji. Ze psů jsem měla hrůzu a přecházela na druhou stranu ulice, když měl jít jezevčík. A pak rodina přinesla domů štěně zlatého retrievra a byla to láska na první pohled. psů už se nebojím, ani jiných ras a už si život bez psíka neumím představit

Curlygirl
1901 příspěvků 22.11.12 14:05

OBOJE! Ale bohužel nemůžu mít ani jedno kvůli alergii.

Na návštěvách u kamarádů ale všechny chlupáče omuchlám a pomazlím… Pak teda kýchám a kašlu ještě dva dny, ale i tak to za to stojí :-)

LadyPapajka  22.11.12 14:09

Pro mě kočka. Jsem od mala vychovavana nezavisle a vadi mi, že pes je na cloveku zavisly, je to jak male dite, mozna horsi. Kocka se postara sama o sebe. Prijde mi to, jak kdyby pes byl synonymum pro dite, ktere je zavisle, vyžaduje pozornost, starani sem spolecnost a kocka pro dospeleho, ktery je samostatny, ktery je rad sam i s prateli, umi se o sebe postarat…

MP Monny
480 příspěvků 22.11.12 14:12

Já jsem pejskař. Kočky mi přijdou elegantní, ale jsem na ně alergická a taky mi vadí, jak všude vylezou, na stůl, na linku atd. Na psech se mi líbí, že jsou „kamarádi“, jsou oddaní, můžete s nimi aktivně trávit plno času (procházky, agility, dogdancing…) a vždycky vás budou milovat. Na druhou stranu, nemít alergii a nechtít malého psíka (protože každý den se mi na dlouhou vycházku, kterou by vyžadoval velký pes nechce), tak bych si také pořídila kočku, lepší než rybičky :)

bertulka  22.11.12 14:15

@MP Monny
Já mám kamarádku, která má kočku a psa a úplně mě dostala fotka poměrně velkého psa v pelíšku na stole. Když jsem se ptala, jaktože je pes na stole
(byl to pracovní stůl), tak prý, když může kočka, tak pes přece nemůže být diskriminován. :-)

Fretkodlak  22.11.12 14:16

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:34

Petrunnka
46 příspěvků 22.11.12 14:16

Miluju pejsky i kočky. Jako dítě jsem měla psa, ale to jsme měli dům. Teď žiji s přítelem v malém bytě a máme už čtyři roky kočičku a je to většinou poklad. Máme ji z útulku, kam jsme se šli ze zvědavosti podívat. Byla to ale láska na první pohled a nešlo tomu odolat. Navdory tomu, že si myslím, že zvíře do bytu nepatří (kvůli hygieně), nikdy jsem toho nelitovala a velmi to obohatilo můj život :-)

bertulka  22.11.12 14:21
@Fretkodlak píše:PS: Bez zásoby protichlupových válečků z Ikea si odchod z domu nedokážu ani představit ;)

Co odchod,,, já mám jeden v autě a jeden i v práci.

Lenka M.  22.11.12 14:23

Ja som kočkpes, vyrástla som u babičky na dvore obklopená obojím a moja náklonnosť k nim je 50/50:) Krásne sa mi to podarilo preniesť do súčastného života keďže mám psíka s"mačacou"povahou ktorý je pekelne tvrdohlavý, mazliť sa chodí len keď sám chce, vždy presne vie čo od neho chcem a vyslovene si užíva dávať mi najavo, že ho to absolutne nezaujíma:)Muž je na mačky alergický, ale keby nebol určite sa nejakej s láskou ujmem a budem si libovat akú mám roztomilú chlpatú a paličatú svorku:)

pehot
685 příspěvků 22.11.12 14:26

válečky

@bertulka píše:
Co odchod,,, já mám jeden v autě a jeden i v práci.

taky mám v autě i v práci. Kromě kočky mám slušnou sbírku angorských svetrů = chlupy všude a na všem, takže když je místo, nosím váleček i v kabelce. Válečky z Ikea jsou ty nej válečky (levné, tlusté, jdou dobře loupat) co jsem kdy měla, ale spotřebu máme tedy děsnou.

Fretkodlak  22.11.12 14:28

.

Sibyla
2639 příspěvků 22.11.12 14:31

Kočkař se siamskou orientací: mám jich pět - siamáka, balinésku, sestry SIA/ORI a cornish rexe - značkoví, ale ze sekáče: všichni tak či onak hledali domov. Naštěstí máme veliký dům. Kočky miluji, cítím je jako příbuzné bytosti. Ale psy mám ráda taky, jenže moje smečka by mi žádného nedovolila. No, chlupy, to je věčný problém, váleček-neváleček. Kvůli nim bych vítala ústup černé ze slávy: na černém chlupy strašně razí.

Příspěvek upraven 22.11.12 v 15:17

Pirek
6774 příspěvků 22.11.12 14:31

Jsem také obojník:) I když náklonnost o něco větší chovám k psům, zejména ke štěňátkům, když nějaké vidím, rozplývám se téměř do loužičky.

Moji rodiče mají momentálně 1 psa na 7 koček, kočky jsou to „venkovní“, poctivá česká domácí rasa, a když se jde na sad či na pole, chodí spolu svorně celý zvěřinec, stejně svorně spolu chrápou ve stínu nebo žebrají o špekáčky. Tady se pes od kočky pozná opravdu jen podle fenotypu.

sekaclady  22.11.12 14:31

My máme koček pět..jedna nebo pět uklízí se po nich stejně… dvě z útulku, jednoho kocourka co se sám přitoulal coby malé kotě a další dvě půlroční koťata, které nám tu zanechala taky jedna tulačka.. mám ráda i psy a dříve jsme je i mívali doma.. 2dogy a pak dlouhé roky baseta..ale kočky jsou o moc lepší varianta, zvláště pro pohodlí a svou nezávislost.. naše kočičky jsou převážně doma, i když mají ve dveřích průlezy a mohou kdykoli ven..milujeme je a ráno se vzdycky trumfujeme jak dlouhu a kolik koček spalo s mámi v posteli..

JarkaJar
432 příspěvků 22.11.12 14:32

@Fretkodlak
připomínáte mi, že jsem vídávala na pražském Starém Městě slečnu, která vodila na procházku na řemínku fretku, běžela vždycky podél zdi, že skoro nebyla vidět. (Ne ta slečna, ale fretka.)
Jinak jsem spíš pejskomil, protože se psy je větší legrace, poznají, jakou máte náladu, někdy jsou tak chytří, až se jeden diví.
Doma jsme měli psa i kočku, se psem jsme si hráli, kočka byla spíš na chytání myší. Koček se trochu bojím - hlídávala jsem jednu, když kamarádka odjela na dovolenou. Běžně se stávalo, že mě zničeho kousla nebo sekla packou.

Fretkodlak  22.11.12 14:39

.

Sibyla
2639 příspěvků 22.11.12 14:41

Můj Sam vyrůstal v bytě s fretkami. Jedna ho, jako koťátko, kousla - dodnes má na lopatce stopu.

bestia
2296 příspěvků 22.11.12 14:47

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:36

natyska123
62 příspěvků 22.11.12 14:48

My máme obojí - dvě kočky a psa. Nejčastěji jsme ale měli kočky, ty máme tak nějak celou dobu, co jsme s mužem spolu. Psa máme přes tři roky a je to náš mazánek. Dohromady se snáší vcelku dobře, nejsou žádné problémy, bitky jsou spíš mezi kočkama navzájem. Ani si neumím už představit, že bychom žádné zvíře doma neměli, je nás tu plno a tak to má být. Chlupů ze psa je milion, to je opravdu hodně nepříjemné, denně jsem i třikrát luxovala a aspoň jednou vytřela a stejně to bylo málo, z koček ani tolik nepořádku na podlaze není, spíš se to z nich chytá na tmavé oblečení - takže válečky u nás jedou úplně stejně, jako jinde. Psa jsme získali tak, že naši známí očekávali štěňata a potřebovali je udat, takže to nejhezčí a nejsilnější štěně jsme přes mé protesty dostali a bylo hotovo. Nedala bych ho nyní ani za celý svět, je to prostě kamarád. Nejsem příznivcem pořizování si mazlíčka z chovu, s průkazem původu a ještě k tomu za velké peníze - útulky jsou plné a kdo chce dát zvířeti domov, má možnost touto cestou - ale musím k tomu napsat, že už nějakou dobu jsme s dcerou zblázněné do pejska boo, ale toho v útulku těžko seženeme. Naše touhy nám však zarazil tatínek, když to plyšové zvířátko viděl na fotce, tak prohlásil, že to teda neee, že se mu vůbec boo nelíbí - tak nic, zůstaneme u našeho velkého křížence. Se zvířaty je to prostě veselejší, já jsem taková zvířecí máma a co nám přijde ke dveřím, to bych si nechala - ostatně jedna z koček si nás takto vybrala sama, prostě přišla a už zůstala.

kacenka.smile
427 příspěvků 22.11.12 14:56

V současné době mám králíka a je to úžasný mazlíček. Jako dítě jsem u rodičů měla psa, jezevčíka a taky jsem ho milovala. Kočky jsem oproti psům tolik nemusela, ale tak nějak mě to přešlo po tom, jsem u kamarádky viděla úplně úžasné kotě - nebýt její, bylo by moje. Takže jsem poměrně nevyhraněná, mám ráda snad všechna chlupatá zvířata.

PavlinkaK
96 příspěvků 22.11.12 14:56

Super téma, díky bertulko :-) Já jsem kočkopes, vždycky jsem chtěla kočku, ale doma jsme měli psa. Po nastěhování k přítelovi jsem si jednu pořídila, později jsme jí nechali u babičky a pak si pořídili další. Ten už mi zbyl.. Obě byli z útulku, kocour je úžasnej mazel, má špatně vyvinuté kyčle, takže nikam nevyskočí (do postele a na gauč samozřejmě ano), pořád ho mám za zadkem. A nemám ráda, když někdo o kočkách říká, že jsou falešný a smrděj. Smrdí psi, naši mají doma ohařku a to je tedy cítit.

Park
427 příspěvků 22.11.12 14:59

Kdyby někdo chtěl, nabízíme kocoura jménem Nácíček. Nácíček je asi dvouletý, kastrovaný, bílo/černo/mou­rovatý, váha šest kilo, bez kosmetické vady :) Jediný problém, že se nesnese s ostatními zvířaty a šikanuje je, čili musí být v domácnosti sám. Jinak jak andílek, rád se mazlí a drápky nevytahuje.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1034 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit