Kojící trička, topy, šaty

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 14:28
Kojící trička, topy, šaty

Vzhledem k dlouhodobému kojení sháním víc svršků vhodných ke kojení. Mám nějaké šaty se zavinovacím výstřihem, pár rozepínacích kousků a pak trika od Jožánka (viz příloha) Nevíte někdo ještě o nějakých tričkách, topech, šatech (hlavně na zimu)? Ani mi tak nejde o věci s velkým výstřihem, ty se hledají snadněji, ale spíš o věci, co mimo kojení mají dekolt zakrytý (kvůli chladu).
Jo a nechci těhotenské věci, které zároveň umožnují kojení - nemusím vypadat těhotně několik let ;-)
 Děkuju

Příspěvek upraven 13.10.14 v 15:27

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lamicka  13.10.14 14:33

@Coballtino Ja mam nejradeji kosile a rozpinaci svetr. Pak tricka, ktera jsou ke krku, ale maji v podstate kolem krku raseni do gumy nebo jen hodne pruzny lem, takze vystrih dobre stahnu na kojeni dolu (napr. basic H&M).

DanielaS
4603 příspěvků 13.10.14 14:41

Jsem zatim teoretik, ale kdyz pomineme kosile a propinaci halenky (mozna se vam v zime spatne skladaji pod svetry), co polo tricka s dostatecne dlouhou propinaci listou?

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 14:44

@Lamicka Košile nejsou můj styl právě… A stáhnout výstřih až pod prso je pro mne nadlidský výkon, jsem dost dlouhá a k tomu mám malá prsa, takže potřebuju díru od krku tak 30 - 35 cm (fakt, schválně jsem to změřila) no a na hodně pružné lemy jsem právě ještě nenarazila. To musím mít výstřih až mezi prsa (jako má ta barevná část trik od Jožánka) nebo by v lemu musela být gumička. Když jsem se pokoušela takhle stahovat normální trika z Orsay, šíleně se mi vytahal výstřih a už je můžu mít tak leda na doma (a i tam mne štve, že mi táhne na hrudník) Kouknu do H&M, děkuju

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 14:45

@DanielaS Ta by se mi líbila!… Ale většinou mi ta lišta tragicky nestačí (viz. výše) Víte o něčem?

Lamicka  13.10.14 14:48

@Coballtino Ja jsem hodne mala, takze s tim asi nemam problem a vystrihy u tricek mam opravdu docela ke krku. Jeste me ted napadlo, ze mi to jde i u vystrihu „voda“.

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 14:54

@Lamicka Vodu s vsadkou ve vystřihu mám, je to super střih až na to, že má řasení na těhotenské břicho :-( A já prostě trochu břicha ještě mám, takže v tom vypdám jak znovu těhotná. Sháním právě konkrétní tipy na vhodné oblečení v konkrétních obchodech.

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 15:02
doplnění

Mám doma i topy, které mají v lemu gumičku (od ESPRITU), ale mají obří výstřih (na fotce je podobný typ, já mám výstřih ještě větší, ale tenhle je taky moc daleko od krku)

Grossularia
3204 příspěvků 13.10.14 15:09

@Coballtino Vaše trička se již naučila kojit místo Vás? ;)

Po vyzkoušení různých kojicích vyfikundací (mám prsa naopak značně velká a taky mi ty různé rozpínací a otvírací věci nepadnou na správné místo, navíc tak či tak se musím ještě nějak rukou probojovat k rameni, abych odepla „padací most“ kojicí podprsenky) mi nakonec, stejně jako Lamicce, vyhovují pružná trička s pružným větším výstřihem, který se dá stáhnout dolů.
A pak, kupodivu, „opačný vstup“ :) Tedy nošení věcí zcela ke krku, ale kratších a pružných nebo řasených dole, které vyhrnu a nadzvednu. Ač popis zní možná divoce, vypadá to kupodivu často decentněji než různé otvírání shora, protože ten kousek holého břicha stejně kompletně zakryje kojenec. Narozdíl od značné části holého dekoltu, který prostě při postupu shora čouhá, což mně osobně není příjemné.

Kojím, pravda, málokdy na lidnatých místech a snažím se být buď doma, nebo naopak v lese na pařezu, ale občas není vyhnutí (naposled čekárna u lékaře) a špatně to snáším, vyhrnutí fakt odhaluje méně :)

sarah123
2137 příspěvků 13.10.14 15:15

@DanielaS
Nestaci ani zdaleka.

@Coballtino
Mam dobrou zkusenost z online obchodu - Isabella Oliver (maji svuj e-shop, nebo z Asosu), a Prenatal (ti jsou myslim na Zlicine).  

Je to fakt o hodne prijemnejsi, nez si rvat vzdycky vystrih pod prsa.

EDIT: uniklo mi, ze nechcete kojici veci, ale pripada mi, ze minimalne dve tricka jsou hezci, nez bezna produkce HM :) Tehotensky strih nemaji. A je to vazne pohodlnejsi.

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 15:22

@Grossularia Asi jsem nepochopila ten vtip - jakože jsem je nazvala kojící? Tak se nazývají běžně, ale ano, hledám trika vhodná ke kojení - lepší?
A o tom přístupu zdola jsem už přemýšlela, ale za břicho se tedy stydím víc než za dekolt. (můj kojenec je už spíš batole, takže o nějakém způsobném ležení nemůže být ani řeč) A trička typu Jožánek řeší i ten odhalený dekolt - dá se mi to nastavit tak, aby byla venku jen bradavka. Já bych vlastně byla spokojená, kdyby se mi podařilo (s vaší pomocí?) najít ještě nějakého výrobce jako je Jožánek. (nebo kdyby alespoň on nabízel víc druhů :-/ )

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 15:26

@sarah123 Jéé, to je krása! Děkuju! Špatně jsem to asi napsala, kojící ano, ale ne zároveň kojící a těhotenská (výrobce si často řekne, že zabije dvě mouch = cílovky jednou ranou a udělá u kojících svršků i řasení na břicho)

Grossularia
3204 příspěvků 13.10.14 15:45

@Coballtino Kojící s čárkou nad i znamená, že činnost kojení provádějí ta trička samotná.

DanielaS
4603 příspěvků 13.10.14 16:03

Jo to ja nevim, jestli existuji, ja se obsivam sama. A momentalne i s timto ohledem. Gumicka ve velkem vystrihu je fajn, idealne kdyz je vepredu rozparek a guma pokracuje snurkou na zavazani a regulaci hloubky vystrihu. Muzete ho stahnout vic ke krku a naopak pri rozvazani to ta gumicka drzi, aby se nerozjel.

Grossularia
3204 příspěvků 13.10.14 16:06

@sarah123 Ta mají moc hezky řešené vršky! Škoda, že jsou tak šíleně dlouhá, spíš jak tuniky.

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 16:24
@Grossularia píše:
@Coballtino Kojící s čárkou nad i znamená, že činnost kojení provádějí ta trička samotná.

Já jsem negramot, já vám věřím, ale bohužel, co člověk vidí, to si zapamatuje:
http://www.jozanek.cz/…rkysova.html
 http://www.promi.cz/kojici-trika/

sarah123
2137 příspěvků 13.10.14 16:43

@Grossularia
Jo tak to mi tolik nevadilo, ale zkratit to by asi nebyl problem - ale myslim, ze to je i tou figurinou, ja mam 165 cm a jsou mi teda kratsi, jako tuniku bych si to urcite vzit nemohla (pod zadek nejsou) - italove jsou priprclici :).

Jinak @Coballtino, nejcastejsi jsem to stejne resila vrstvenim - tenke tilko a na to bud tricko s vystrihem (pak to vypadalo podobne, jako ta z vasich obrazku, a pri kojeni jsem stahla vystrih dolu, tilko nahoru, a nebylo nic videt), nebo jakekoliv jine tricko z doby „pred“ (pak jsem stahla dolu tilko, tricko vytahla nahoru). Takhle neni videt opravdu nic, co nechcete, a staci koupit tri tenka tilka.

krajtasedooka
59 příspěvků 13.10.14 17:09
@sarah123 píše:
jakekoliv jine tricko z doby „pred“ (pak jsem stahla dolu tilko, tricko vytahla nahoru). Takhle neni videt opravdu nic, co nechcete, a staci koupit tri tenka tilka.

Pod tohle se podepisuji, buď mám na sobě košili+tílko, nebo tričko+tílko se špagetovými ramínky, které jde lehce stáhnout dolů. Na tu verzi s vytahováním spodní vrstvy nahoru a stahování výstřihu vrchní vrstvy nemám nervy, zkoušela jsem, ale mám na to zpětné upravování po kojení asi málo rukou nebo šikovnosti :-)

bram
597 příspěvků 13.10.14 17:28

@sarah123 to poslední pruhované tričko asi strašně nutně potřebuju, ale nemůžu ho nikde najít. Odkud je prosím? :)

Grossularia
3204 příspěvků 13.10.14 17:31

@Coballtino Máte recht, mají to blbě :)

Kralovna Bitche
382 příspěvků 13.10.14 18:04

Já teda taky používám „dvojvrstvý systém“ - svršek vyhrnu a spodní tílko shrnu, ale občas to chce trochu zručnosti, to je pravda. A jinak nakupuju v sekáčích, většinou svršky s přeloženým výstřihem (nevím, jak se to jmenuje správně)

Tohle vlákno mě ale donutilo trochu gůglit a našla jsem dva odkazy, které mě zaujaly:

jedna prodejkyně na Fleru

a tenhle e-shop

Coballtino
134 příspěvků 13.10.14 18:18

@Kralovna Bitche Za odkazy děkuju! :-) Já měla onehdá pocit, že SpoKojenec má trika od Jožánka. A ono ne :-) Super, už objednávám…

sarah123
2137 příspěvků 13.10.14 18:48

@bram
Prenatal, ziju v domeni, ze maji obchod v tom obchodnim centru na Zlicine, ale ted to nemuzu najit.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 13.10.14 19:25

@Coballtino jsem zvědavá, jestli se tady ještě objeví něco zajímavého. Za dva týdny odlítáme s prckem do Anglie, tak nějak doufám, že najdu zajímavé kousky tam.

existence
7 příspěvků 13.10.14 19:30

Také sháním oblečení vhodné ke kojení. Tato značka je dobrá, ale dost drahá: http://shop.boobdesign.com/…nursing-wear
Leda, že bychom si rozdělily poštovné?:D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit