Kolik ovládáte jazyků?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maddie VIII
4 příspěvky 14.06.16 14:46
Kolik ovládáte jazyků?

Kolik ovládáte jazyků? Já angličtinu, němčinu a začínám se učit španělsky. Čekala jsem, že učit se tři jazyky najednou nezvládnu, ale spíš na to nemám čas. Kdybych, ale ten čas měla určitě bych tomu věnovala mnohem víc. Proto mě zajímá kolika jazyky se dorozumíte vy (prosím počítejte jen ty díky kterým si v zahraničí dokážete koupit rohlík a ne že umíte dvě slovíčka. Prosím nepočítejte češtinu a slovenštinu)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

shanimplavkynahrocha
4409 příspěvků 20.06.16 01:09

@Maddie VIII Tři, učím se čtvrtý (ale ten je mrtvý, tak nevím, jestli ho počítat, když rohlík si díky němu nekoupím :D ). Nějak ale nechápu, k čemu vám ta informace je… Jinak učit se 3 jazyky je teď už normál i na mnoha ZŠ, nic zvláštního.

Jindrason
157 příspěvků 20.06.16 12:21

Já dobře jen anglicky. Středně německy a základy rusky.

Adeena
1206 příspěvků 20.06.16 12:36

Domluvím se anglicky a německy, letos jsem se začala učit francouzsky.

Réza4  20.06.16 12:45

Jazyky umím dva (a přelouskám azbuku, pokud se snažím a rozumím tomu, učila jsem se rok na vysoké škole), ale už dvakrát mě překvapilo, kolik toho rozumím v němčině (jednou se kamarádka bavila s Němcem a jednou jsme byli v Německu u kamarádovy tety) - umím asi dvacet slov a napočítat do deseti, ale čeština tolik slov přejala, že jsem schopná základní informace pochopit.

Réza4  20.06.16 12:49

Jo a rohlík si dokážu koupit kdekoli - palcem ukážu, že jeden, a ukazováčkem na rohlík. Vždycky mi ho prodali:o)

andano
577 příspěvků 20.06.16 12:52

@Réza4 tomu jazyku se říká „rukamanohama“ :-)

Grossularia
3204 příspěvků 20.06.16 13:54

Občas udělám takovou hrubku, že mi dojde, jak neovládám pořádně ani vlastní mateřštinu:(
Ovládání si netroufnu tedy použít vůči žádnému cizímu jazyku. Slušně se domluvím francouzsky, přijatelně anglicky (tam ale specificky pro vlastní obor, běžná hovorová mi moc blízká není) a německy. Základně se domluvím španělsky a japonsky. Plus střípky latiny, to ale spíš té názvoslovné a kostelní, plynulou větu bych asi potila hodně dlouho.
Bohužel na mateřské cítím, že jazyky jsou jedna z prvních intelektuálních dovedností, která mi odumírá. Zatím se snažím doufat, že jen zapadává pod nánosem „mama, gaga, ham“ a někdy ve vzdálené budoucnosti zas vyleze:)

LorelaiH.
2998 příspěvků 20.06.16 13:58

@Maddie VIII @Réza4 co bych za to dala, kdyby se tady dal koupit český rohlík! No tak aspoň kaiserka mi musí stačit…

Réza4  20.06.16 14:10

@LorelaiH. @Grossularia Vy mě nepřestáváte udivovat, mám pocit, že jste superžena. Vždycky mě úplně omráčíte v gurmánském vláknu a když mám pocit, že už se to nedá trumfnout, tak mě omráčíte zase v jiné diskuzi nějakými dalšími úžasnými dovednostmi.
@LorelaiH. Zabruste do gurmánského vlákna, právě tam houfně pečeme domácí housky.

LorelaiH.
2998 příspěvků 20.06.16 14:21

@Réza4 díky za tip ;)

system_error
815 příspěvků 20.06.16 14:28

Já se dobře domluvím anglicky, na takové té základní úrovni zvládám němčinu, španělštinu a italštinu (ale do té hodně míchám španělská slovíčka). Ze ZŠ si pamatuju trochu ruštinu, ale tu už jen matně. Ale azbuku umím číst pořád :-)

stricc  20.06.16 14:38

Portugalsky dobře, španělsky velmi dobře, francouzsky na nezávazně konverzační úrovni, a na úrovni koupím rohlík ještě asi dva nebo tři. Nemluvím anglicky, rozumím celkem slušně, ale nemluvím, nějak mi to nejde z pusy.

svinecka
49 příspěvků 20.06.16 14:44

Tohle téma je jako ženská obdoba soutěže o kdo nejdál dočůrá…

ming_xing
1108 příspěvků 20.06.16 15:14

@Maddie VIII pokud mate trochu talent na jazyky, ani pri uceni vice reci se vam nic plest nebude. kazda je osobita, ma jinou stavbu atd. spis je to vetsinou tak, ze ten jazyk, ktery ovladate nejlepe nebo se mu venujete nejvice, se muze trochu automaticky „cpat“, kdyz se snazite mluvit temi dalsimi.

ja ovladam nemcinu (kdysi na vyborne urovni, delala jsem jazykovou ZS i gymnazium i odbornou NJ na VS, vlastne od 8 let kazdodenni pouzivani.. ted tise zapada prachem, takze ctu a rozumim, ale ta reakce uz bude bohuzel pomalejsi).
moje anglictina (studovala jsem od 10 let) je na tom o kus lepe, prece jen s ni je clovek vice v kontaktu a i ji spis pouzije treba na cestach.
rustinu jsem se ucila pouze 3 roky, nicmene azbuku prectu a prece jen je to slovansky jazyk, takze celkem rozumim a i neco reknu.
paradoxne nejlepe jsem na tom s italstinou, kterou jsem oficialne studovala nejmene - ale zato nejpilneji, protoze to byl vzdycky muj nejmilejsi jazyk a mela jsem odjakziva velmi blizky vztah k italske kulture. uz peknou radku let je mym dennim chlebem (napred jsem prekladala, ted mam full immersion natrvalo). ale snazim se nezakrnet a hodne cist, protoze hovorovy jazyk je od spisovneho casto na hony daleko.

ming_xing
1108 příspěvků 20.06.16 15:19

@svinecka pobavila jste :D ale nahodou je fajn, kolik lidi uz dneska zna jazyky. vsechno se pocita, i ty prachsproste zaklady casto vytahnou jednoho z bryndy. ja si pamatuju, jak meli rodice nervy, kdyz jsme vyrazili po revoluci poprve k mori a oni chudaci umeli akorat tak odrikat zivotopis Puskina v rustine..

Mauvy
241 příspěvků 20.06.16 15:48

Jazyky jsou můj denní chléb i hobby. Učila jsem se jich v rámci studií několik, umím je na různé úrovni, ale jednoznačně nejlépe anglicky a švédsky.

barvinok
356 příspěvků 20.06.16 15:49

Ja okrem materinského jazyka ovládam plynne štyri. Je to fajn, kupujem si knihy vo všetkých jazykoch, aby som sa cvičila.
Ale zasa vyrástla som na hraniciach, takže okrem toho sa dohovorím po poľsky, ukrajinsky i rusky bez problémov. V podstate môžem cestovať kamkoľvek :)

andano
577 příspěvků 20.06.16 15:49

@ming_xing no jo, Puškin je obrovské trauma naší generace - bral se jako první středoškolská látka a najednou toho bylo hrozně moc… taky ho umím dodnes :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 20.06.16 15:54

Já ovládám nejlíp rozhodně angličtinu, z ruštiny jsem toho dost zapomněla, ale číst a psát pořád umím, jen rodilým mluvčím už moc nerozumím. Dva roky jsem se učila čínsky, tam se mi naopak vykouřily z hlavy znaky, teď bych chtěla s čínštinou zase začít a udělat si jazykovou zkoušku. No a pak kurzy na Duolingu, těch mám rozjetých nepočítaně. :D Čím „divnější“ jazyk, tím líp.

continuity
5851 příspěvků 20.06.16 18:54

Hm, pokud plati, kolik reci umis, tolik krat si clovekem, tak ja jsem simpanz.

SagaN  20.06.16 19:00

@continuity

:D

Já se snažím o čtvrtý, ale starý mozek je již znaven a při zírání do slovníku se cítím jako šimpanz taky. Co šimpanz. Prvok!

Giulietta  20.06.16 19:03

@barvinok Chcípnem teraz od zvedavosti, odkiaľ ste. :-D

barvinok
356 příspěvků 20.06.16 19:06

@Giulietta Z úplnej diery na hraniciach Slovenska, Poľska a Ukrajiny :D Ale som aj národnostná menšina, preto mám k tej ukrajinčine blízko. Takže nič moc talent, len dobré miesto narodenia.

continuity
5851 příspěvků 20.06.16 19:07

@SagaN ja mam jiny problem, mam dost bidny hudebni sluch a vekem se to jenom zhoršuje. nekdy nerozumim uplne dobre ani ceske replice v TV. kdyz mam telefonovat anglicky se dvema francouzi a indem, tak to je konecna. nejlepe se domluvim anglicky s jinym Cechem :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit