Kolik utratíte měsíčně v průměru za oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Matka Vlčice  20.02.13 12:00
Kolik utratíte měsíčně v průměru za oblečení?

Nebudu to zdržovat, mám lehce podprůměrný plat, měsíčně utratím cca 2500 kč za oblečení pro mně a moji desetiletou dceru. Zařekla jsem se, že od letoška na to budu víc dbát a vytáhnu to na 3500, a budu kupovat kvalitnější věci, víc si zatím nemůžu dovolit.

Ráda bych se někdy vypracovala na takových 8 - 15 tis. měsíčně volných na módu a parádu, jednou…je to podle vás málo, nebo hodně?

KOLIK UTRATÍTE ZA OBLEČENÍ, OBUV A KOSMETIKU VY?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 20.02.13 12:04

Zdá se mi že už tady tohle téma snad i je…
Utratím více…každý utrácí tolik uzná za vhodné. V některém měsíci málo třeba 3tis protože se mi zrovna nechtělo. V jiném měsíci rozhodně více než průměrný plat.
Klidně bych ztrácela ještě více!!! ;-) jsem marnivá hehe.

llolla
2102 příspěvků 20.02.13 12:09

@Matka Vlčice
Spíš by bylo lepší se ptát, kolik procent z příjmu utratíte, protože pro někoho je 3000 obrovský výdaj, pro jiného drobné=) Já osobně utrácím víc, než bych musela (asi taky těch 2500-3000), ale syslím si na horší časy- až se odstěhuju do vlastního (opravdu do vlastního, ne privát), tak počítám, že si toho nového moc nekoupím=)

Alizon
1233 příspěvků 20.02.13 12:10

Nevim nepocitam to, proste si koupim to co se mi libi, to co potrebuji a to co si muzu dovolit.
Ze to „vytahnu na xxx Kc“ jsem tedy nikdy neresila.
Asi jste to tak nemyslela, ale prijde mi divne stanovovat si nejaky spodni limit (spis bych chapala ten horni) - a za ten MUSIM nakoupit at to chci nebo potrebuji???

DonChichot  20.02.13 12:24

Každopádně si dovedu představit víc u jakékoli sumy. Tím chci říct, že ať utratím jakoukoli sumu, uměla bych ji zněkolikanásobit a věděla bych i za co.
Já utrácím MÁLO.

Matka Vlčice  20.02.13 12:35

No ono ta částka 3500 je taková udržovací, abych jednoho dne nezjistila, že nemám co na sebe a nebo, že nemám vhodné oblečení pro nějakou příležitost (nesnáším hektické nakupování, protože se poslední kalhoty rozpadly a udeřily mrazy, nebo jsme pozváni na večírek a já nemám jedinou trochu aktuální halenku apod.) Já jsem povahou plánovač a ráda mám věci pod kontrolou a jelikož si výdaje píšu, prostě jsem zprůměrovala číslo za minulý rok. Trochu mě překvapuje, že takový dotaz může někoho urazit (soudě dle červených), odpověď není povinná.

Matka Vlčice  20.02.13 12:36

@llolla jj, až na jaře položíme první cihlu, doufám, že bude na parádu odkud brát.:-(

DonChichot  20.02.13 12:43

Miluju nárazové a záchvatovité nákupy.

Matka Vlčice  20.02.13 12:44
@DonChichot píše:
Miluju nárazové a záchvatovité nákupy.

To já taky, ale pak ten hlad před výplatou..:-)

real.blond
6688 příspěvků 20.02.13 12:46

Taky jsem marniva..

Příspěvek upraven 23.06.15 v 20:26

real.blond
6688 příspěvků 20.02.13 12:47

@Matka Vlčice to je nejlepsi dieta! Moje mamka uz na stredni skole misto na obedy setrila na hadriky (asi neni nejlepsi prriklad:) )

Acrobaleno
948 příspěvků 20.02.13 12:48

Ak ma nepustia na Dorothy Perkins, Asos, Newlook alebo Topshop, tak nie veľa, aj keď každý mesiac si kupujem topánky a kabelku a jeden kompletný „outfit“. Takže cez 100 eur určite.

Judith11
1134 příspěvků 20.02.13 13:02

Já utrácím podle toho, jestli se zrovna zvětšuju nebo zmenšuju. Když mám hubnoucí období, utrácím zcela nezřízeně, právě v těch euforických, záchvatovitých nákupech.
Pak se záhy dostaví jo-jo efekt, začnu přibírat a přestanu nakupovat, jen se tiše modlím, abych oblíkla ze stávajícího šatníku aspoň něco, většinou mě zachrání elastické materiály. Výhoda zvětšujícího se špeku je ta, že přestanu utrácet.

Plánovat moc neumím, já potřebuju takovou tu akci, kdy NIC nepotřebuju, ale všechno se mně líbí. Jakmile mám potřebu přesně koupit určitý typ oděvu, nekoupím nic.

DonChichot  20.02.13 13:08

Já jsem vypozorovala, že u mne to souvisí s cyklem: prostě v tom příšerném období PMS mám takový spleen a ten zaháním nákupem. Takže můžu doufat, že to po přechodu skončí :-)

real.blond
6688 příspěvků 20.02.13 13:11

@Judith11 to delam taky! kdyz se citim hubene, vyrazim nakoupit nebo ke svadlene vsechno zuzit, pak zase naberu a divim se, jak je to mozne:-))

Matka Vlčice  20.02.13 13:13

@Judith11 Můj typický příklad - když běžím s naditou peněženkou na cílené nákupy, většinou přicházím se stejně nabitou peněženkou a balíčkem žvýkaček zpět, a jak to neplánuju, tak jsem jak děcko v cukrárně.

smrtonoška  20.02.13 13:15

Jak kdy… někdy třeba 2-3 tisíce, někdy jenom pár stovek. Ale tak každý týden si musím koupit alespoň jednu věc - i když většinou jsou to sekáče a výprodeje, takže to tolik do peněz neleze.
Někdy si říkám, že bych chtěla mít víc peněz, abych mohla víc utratit, ale většinou jsem spokojená s tím, co mám. Hromadění věcí (včetně oblečení) mě začíná nějak unavovat, proto staré věci vyřazuji a ty málo nošené po nějaké době posouvám dál.

cibetka 1  20.02.13 13:15

@DonChichot
Nedoufejte, neskončí, já bych dokonce řekla, že je stále hůř, protože si říkám, proč bych si to nekoupila, vždyť už mám tak málo času si všechny ty hezké věci ještě užít, když ještě držím pohromadě. Za chvíli už může být pozdě a proto se teď soustředím na boty s docela vysokými podpadky. Na důchodky zatím nechci myslet, ale blíží se to rychle :)

DonChichot  20.02.13 13:19

@cibetka 1
Hele, to je přesný! Poslední dobou jsem nekoordinovaně přitahována botami na vysokých podpatcích, které mi dříve nic neříkaly. Zřejmě nepřímá úměra mezi výší hladiny estrogenu a výškou podpatku. Hlavně, že si to umím zdůvodnit, hned jsem klidnější.

stric
762 příspěvků 20.02.13 13:19

Rozpočítáno na měsíční průměr by to asi byly spíš korunové položky. Když se mi něco líbí nebo něco potřebuju, tak si to koupím, a pak třeba rok nic, protože co se mi líbí, už mám, a nepotřebuju zrovna nic. Nikdy nekupuju něco jen tak, že mi to padne do oka, aniž bych měla jasnou představu, co si s tím potom počnu, ani nekupuju, když se mi sice něco líbí, ale už mám něco hodně podobného.

real.blond
6688 příspěvků 20.02.13 13:24

@stric tak to Vas obdivuju..

Příspěvek upraven 23.06.15 v 20:26

Mahtiel
443 příspěvků 20.02.13 13:31

@real.blond Popravdě? Kdybych platila hotově, tak si to taky radši necham na hadříky, ačkoliv mam pořád hlad :) Možná je dobře, že existuje to "bankovní internetovnictví)… :D
Ale jinak…Já jsem studentka a mé brigády stačí na nákupy hadříků velmi pomálu. Sama si kupuju jen věci, které nepotřebuji, ale chci. Pěkné botičky, sukni od švadleny a pod. Takže do toho tisíce za měsíc se asi vejdu. Většinu mi kupují naši a kolik za mě utratí se různí. Je rozdíl, jestli se s mamkou jen zajdem někam kouknout a já odejdu s tričkem, nebo sháníme bundu, kalhoty, boty a pak je to víc. Určitě to, ale v průměru nepřesahuje nějaké dva tisíce za měsíc.
Musím říct, že mě překvapilo stanovéní té horní hranice. Je to pěkná představa, ale podle mě by to nemělo jít na úkor cestování, kultury a koníčků. Hlavní je podle mne stanovení té spodní, ne? Prioritou je mít něco našetřeno a ne splnit nákup za patnáct tisíc. Ačkoliv samozřejmě záleží na příjmech :) To je to, co ovlivní výdeje. Mě se osvěčilo nešetřit zbytky z měsíce, ale dávat si určitou část bokem předem. Pak přijdou nečekané výdaje a nemoc (zastavení příjmů) a člověk je zase na nule, ale alespoň ne v mínusu, že?

pabylka
881 příspěvků 20.02.13 13:35

Ja som si dala na Nový rok predsavzatie, že aspoň 3 mesiace si nekúpim žiadne oblečenie, topánky ani kabelku a kupodivu - dá sa to zatiaľ v pohode vydržať:)

cibetka 1  20.02.13 13:36

@real.blond
Okamžitě odstraněná cedulka mne potěšila, já taky hned stříhám a pak si vyčítám, no alespoň nejsem jediná.

real.blond
6688 příspěvků 20.02.13 13:39

@Mahtiel no mne se jednou smala pani v trafice, kdyz jsem odchazela se stosem casopisu.. ze uz vi, za co utracim misto jidla.. ze zkusi tuto dietu aplikovat taky:-) jsme proste holky marnivy, ja na tom nevidim nic spatneho.. pokud by to melo jit na ukor napr deti, tak je samozrejme problem, ale jinak.. zivot je tak kratky, proc si neudelat radost. Ale souhlasim s tim, ze je lepsi stanovit si spodni hranici - ja mam take limit na ucte, pod ktery proste nejdu, protoze clovek nikdy nevi, co za neocekavane vydaje se prihodi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit