Kolikrát za den se převlékáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

superla
64 příspěvků 05.10.12 20:08
Kolikrát za den se převlékáte?

Když tu čtu různá hodnocení či prohlášení typu „tohle se hodí na procházku se psem / na nákupy / do práce / na kafe s kamarádkou / na dětské hřiště…“ atd., představuji si, že některé (někteří) z vás se snad převlékají pomalu každou půlhodinu a na každý den mají promyšleno a uchystáno aspoň pět kombinací oblečení, bot a doplňků… Tak by mě zajímalo, jak je to doopravdy. Jak často se během dne převlečete? Dáváte si záležet na oblečení za všech okolností, nebo některé situace „vypouštíte“ a spokojíte se s ne zcela dotaženou variantou?

Příspěvek upraven 05.10.12 v 21:03

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Oldyn
5010 příspěvků 05.10.12 20:20

Tak po probuzení se obleču…župan. Následuje hygiena a něco volnějšího, běžím pro pečivo…Dělám snídani a oblékám se do zaměstnání…Po pracovním dni následuje hygiena a něco volnějšího, většinou pláťáky a triko po domě…jestliže následuje magoření na pozemku(chápej zahrádka) jdu do modráků, holin a rukavic…a je tu večer. Někdy jdeme ven, takže zase převlečení, jindy na procházku, tu dám v pláťácích, riflích a pod. Mám to tak, že oblečení přizpůsobuji povaze dne, činnosti. Hlavně čistě!

MP Barbucha
3716 příspěvků 05.10.12 20:23

Převlékám se přibližně dvakrát za hodinu. V noci si měním pyžamo pouze dvakrát (nařizuji si budík). :-)

Ceresa
465 příspěvků 05.10.12 20:26

Asi jsem divna, ale odejdu z bytu do prace a at uz jdu pak dom nebo na kafe, do kina atd, tak fakt nemam cas jet pres pul Prahy se prevlekat. Leda o vikendu se na nejakou akci na vecer prevliknu z ‚bezneho‘ obleceni.

GreatSusan  05.10.12 20:46

@MP Barbucha predpokladam, ze vsechno to pouzite obleceni taky okamzite hazis do pracky (jako ja).

MP Barbucha
3716 příspěvků 05.10.12 21:03

@GreatSusan
No jasně, nejsem prase!

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 05.10.12 21:05

@GreatSusan co do pračky, do kontejneru. správná dáma přece nenosí totéž oblečení dvakrát:-) (a nespí v pyžamu, ale v hedvábné noční košilce;-)

LadyPapajka  05.10.12 21:10

@MP Barbucha A do rána už je to použitý pyžamo z první půlky noci vyžehlený.

gulietta  05.10.12 21:15

@LadyPapajka ale len v prípade ak nemá Jean voľno. :-)
Edit James. :-)
 http://www.youtube.com/watch?…

Acrobaleno
948 příspěvků 05.10.12 21:23

No tak prezliekam sa ráno z pyžama do vecí do roboty a potom po práci sa prezliekam do domácich vecí. Keď idem so psom tak sa tiež prezliekam, ale do iných vecí ako som mala v práci. A večer sa znovu prezliekam do pyžama :D.

razorblade  05.10.12 23:14

Mno ja teda vetsinou celej den chodim v jednom, protoze veci na prevleceni si do prace nenosim, kdyz ale jdu vecer za kulturou nebo jinymi kratochvilemi, tak se prevlekam - minimalne vrsek, protoze by mi asi nebylo prijemny jit vecer v necem, v cem jsem byla celej den a treba jsem to propotila. damy vys si z toho delaji prdel, ale ja opravdu tricka a halenky vecer davam hned do pradla… i kdyz ted me napada… rano se jsem schopna prevliknout treba trikrat, protoze se mi casto stane, ze si zaprasim tricko u snidane nebo pri cisteni zubu (a ja porad proc mame tak vysoky ucty za vodu a elektrinu) a nebo pet minut pred odchodem z domu zjistim, ze se ve vybranem obleceni necejtim a musim se kompletne prevliknout:D

Mylady2
12409 příspěvků 05.10.12 23:27

Tak to záleží na situaci;-)
Prostě oblečení volím dle toho kam a co jdu dělat;-) myslím ze asi jako každý. Když jdu večer ven tak se velmi ráda převleču do něčeho výraznějšího než přes den… A taky vyměním kabelku za psaníčko treba.

Příspěvek upraven 05.10.12 v 23:41

gulietta  05.10.12 23:32

@Mylady2 keď idete na záhradu sa opaľovať, tak použijete voňu jasmínu a cedrového dreva. Keď idete do reštaurácie, tak kokos a vanilku? Prepáčte nedalo mi to aj keď viem, že je to preklep. :-D

pehot
685 příspěvků 05.10.12 23:36

Vy si tady některé děláte srandičky, ale třeba já se převlékám dle situace. Ráno se osprchuju a oblékám domácí úbor (saténové volné kalhoty + triko), nalíčím se, připravím snídani, poklidím případný binec. Pak vypravujem holku do školky, takže se převlékám do „školkového“ (rifle + svetr + kabát/kožená bunda, oxfordky/botasky). Přijdem domů a podle toho, jestli jdem do kanceláře se převlékám do " městského" (sukně/ kalhoty + lodičky…prostě slušně, nebo zas zpátky do domácího. A když jdu odpoledne pro dítě do školky, tak se zas převlékám do „školkového“. Párkrát se mi stalo, že jsem už jela pozdě, nestíhala jsem se stavit doma a tak jsem si pro ni šla „za dámu“. No skoro všechny matky ( v ošoupaných riflích a šusťačkách) mě vraždily pohledem - o což nestojím, zvlášť, když se moje dítě chce kamarádit s jejich dětmi, takže se raději přizpůsobím a jdu taky v džínách (..pokrytec jeden)
Když máme hlídání a jdeme někam večer, tak se klidně převléknu znovu.
Zrovna tato činnost mi nedělá potíže :)

Mylady2
12409 příspěvků 05.10.12 23:41

@gulietta miluju iPad;-)ach jo opravím;-D

mujercita  05.10.12 23:43

:-) Nedovedu si představit, že bych měla extra oblečení jen na deset minut kvůli přípravě snídaně a pak se převlíkala znova. Někdy se to dokonce tak zadaří, že hned ráno nastane krize a něco velmi akutně hoří. V takovém případě se přesouvám na pracoviště v pyžamu (ty cca dva metry) a zcivilizování odkládám na potom. Z domácího se převlíkám, jen když jedu do města, kvůli vyběhnutí do krámu přes ulici ne (ale v pyžamu do krámu nechodím, aby si zas někdo nemyslel).

Robena
1257 příspěvků 05.10.12 23:55

Ma znama - Francouzka, ktera v Cechach odchovala tri deti, mi rekla, ze byla zpocatku sokovana tim, kolikrat se prevlekaji v Cesku deti chodici do materske skolky. Pyzamo, cesta do skolky, herna, vychazka, pyzamo, zahrada, cesta domu atd. a pokazde prevlek! :-) A k tomu jeste prezouvani :-)

pehot
685 příspěvků 06.10.12 00:04

@Robena a já jsem zase byla šokovaná, když mi sestřenice provdaná do Francie vyprávěla, že se děti ve školce nepřezouvají. Jsou v jedněch botách od rána do odpoledne, ať je léto nebo zima, sucho nebo bláto…Netuším, jestli je to nějaké obecné pravidlo, nebo to platí jen v té jejch školce, ale to to děcko raději 4× přezuju, než by se válelo a hrálo si na té zašlapané podlaze.

Chari
541 příspěvků 06.10.12 00:26

@pehot Francouzi se nepřezouvají ani doma, ale že i ve školce, to jsem vážně netušila. :)

Robena
1257 příspěvků 06.10.12 01:29

@pehot Ji se prave to prezouvani velice zalibilo a chystala se ho praktikovat i po navratu do Francie.

seznam.mih  06.10.12 08:22

Ty jo to mám různé. většinou to bejvá tak, že ráno vstanu, natáhnu si na sebe župan, proplazím se do koupelny, abych si opláchla obličej (abych přes ty napuchlý oči něco viděla) vyčistím si zuby, někdy se celá rovnou osprchuju podle nálady, začnu si dělat snídani ve formě čaje, snídaně podle chuti a mezi tímse převleču do domácího, pokud budu doma a když jdu do práce, tak do normálního oblečení. Pokusím se ze sebe udělat člověka a jdu do práce. Z práce, když přijdu domů, automaticky odhodím všechno oblečení a mažu rovnou do koupelny a špinavé oblečení letí do koše na špinavé prádlo. Pak se převleču do domácího a většinou už tak bývám do konce večera, ale stává se, že ještě potřebuju někam vyběhnout ven, tak se opět převleču do něčeho jiného a když se vrátím, tak se zase převleču do domácího.
Jestli si jeden a ten samej oděv vemu dvakrát rozhoduje, jak dlouho to mám na sobě, jak moc to načichlo mým potem a jestli to není špinavé. Většinou to letí hned do koše na špinavé prádlo.

Takže když vemu dny, kdy chodím do práce, po práci se vrátím domů a pak ještě potřebuju někam zajít, tak se převleču asi 5× a pokud mám čistě válecí den doma, kdy nevystrčím nos z paneláku, tak to je 2× a pokud jdu jen do práce a pak zase domů, tak to je 3×

Já První  06.10.12 08:31

Já se prakticky nepřevklékám, celý den jsem v pyžamu.

jumbee  06.10.12 08:50

Všední den: Po ranním umytí se převléknu z pyžama do normálního. Když se vrátím ze školy, vezmu ven psy a potom se převléknu (často pouze vyměním svetr za čistý, nepropocený, kalhoty za sukni nebo tak podobně) a jedu za přítelem. Večer už jen do pyžama.
Oblečení do školy (včetně doplňků a bot) si ve většině případů chystám večer, protože ráda spím a vstávat kvůli tomu i jen o minutu dřív by mi vadilo. Oblečení, ve kterém chodím za přítelem, si vybírám až doma po škole.
Sobota: až do oběda pyžamu, potom v domácím… Jedině pokud někam musím jít, převlékám se.
Neděle: To záleží na tom, jestli jdu na mši ráno nebo večer. Tak jako tak do dvanácti už musím být učesaná a oblečená na rodinný oběd :).

Zoe
316 příspěvků 06.10.12 09:36

Mám pocit, že se převlékám pořád:). Ráno 1)do domácího, někdy 2)do venkovního na nákup, 3)do práce (prodejna se skladem - je tam zima), 4)do venkovního na oběd, 5)do práce, 6)do domácího, někdy 7)do divadla, 8)na noc. Takže 6× až 8×. O víkendu většinou jen 2×, pokud se nic neděje. Ale zase neperu věci po jednom použití :(.

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.10.12 09:59

@pehot
Nemyslím, že jste pokrytec. Ale rozmyslete si, jakou zprávu tímto přístupem vysíláte vaší dcerce. Je špatné být sama sebou a člověk nutně musí klesat na úroveň jiných, aby byl v kolektivu přijímaný a oblíbený?
Když byste s úsměvem pronesla „já jsem dnes za dámu, jdu rovnou z práce“ nebo něco takového, tak Vás nikdo neodsoudí, kromě lidí, kteří Vás odsoudí i tak (jste krásná žena s nádhernou postavou, nějaké závisti se stejně nevyhnete). Třeba naopak inspirujete ostatní maminky k lepší péči o sebe a přijdou příště třeba aspoň v sukni.
Na mě to působí, že svému oblečení přikládáte vyšší váhu, než ve skutečnosti má. Lidi mají milión důvodů k tomu, aby se tvářili jako deset čertů. A že by kvůli Vašemu oblečení „škodily“ ostatní matky vaší dcerce, to je tedy dost drsné, ale nevěřím, že by to ve větším měřítku dělaly.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit