Kombinování černé s hnědou

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elm
126 příspěvků 21.08.12 14:23
Kombinování černé s hnědou

Milé dámy a pánové, zajímalo by mě jak a zda kombinujete černou (příp. šedou) s hnědou (příp. béžovou, velbloudí atd). Tady na MP jsem se setkala s názory odmítajícími tuto kombinaci, ale i s komentáři, kde píšete, že tyto dvě barvy spokojeně kombinujete. Všimla jsem si i zde uveřejněných vlastních fotek s hnědou + černou, převážná většina kombinací se mi líbí.
Já černou s hnědou dohromady nosím, ale už jsem se setkala i s negativními názory a doporučeními ať si např. doplňky seženu jen v jedné barvě.
Jsem studený typ, dřív jsem si vždycky kupovala boty a kabelky černé přesto, že se mi téměř vždy líbí víc v hnědé barvě. Teď v létě, kdy nosím hodně sukně, mi hnědé (béžové atd.) boty / kabelky nedělají sebemenší problém, ale třeba na podzim by se mi líbily velbloudí oxfordky - tam už si ale tak jistá nejsem. Mám oblíbené několikery šedé kalhoty (chladná barva) k těm už si velbloudí boty moc představit neumím…
A co vy? Nosíte černou s hnědou (a jejich odstíny)? Co je pro vás ok a co už přespříliš? Budu ráda za každý názor nebo fotku - ať už vlastní nebo jen pro ilustraci. Díky.

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hnědá barva

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 21.08.12 14:29

Pro mě je černá a hnědá bezproblémová kombinace, sama ji často nosím. Celkově si oblékám hodně hnědou barvu všech odstínů a doplňuji hnědou nebo bílou. S pastelovými barvami mám velký problém, prostě je nemám ráda na sobě. A to je důvod, proč sem asi nikdy nedám žádnou svojí fotku, zdejším osazenstvem bych byla za své hnědé variace asi uramínkována :)

mujercita  21.08.12 14:31

Taky nosím hnědou a černou zároveň, plus šedou, protože tašku mám šedou. Nevidím v tom problém.

Ani  21.08.12 14:51

Namátkou z lookbooku:

Lola  21.08.12 14:56

Já tuto kombinaci nepoužívám, ač jsem to zkoušela a zdálo se mi to i povedené (bolerko v čokoládo-pískových tónech na černé pouzdrové šaty), ale zakrátko jsem se v tom cítila jako dobře uleželá zombie. Tento subjektivní pocit mi posléze nezávisle potvrdil i vizážista (ten to ale řekl citlivěji, něco jako: tato kombinace barev pro vás není vhodná).
Ale respektuji, že některé dámě to může slušet a ráda na ní spočinu okem.

teetee
499 příspěvků 21.08.12 18:32

Bohužel jsem takový smutný typ, nijak zvlášť mi hnedá nesedne, takže nejenže ji nekombinuji s černou, ale vlastně ji nemůžu kombinovat s ničím…

Ale zpět k otázce - rovněž patřím k té menšině, které se (je-li kombinování citlivé) tyto dvě barvy dohromady líbí. Myslím, že řada lidí pořád trvá na tom, co nás učili ve školce (černá s hnědou, modrá se zelenou a růžová s červenou se nekombinují NIKDY - což alespoň pro mě ani zdaleka neplatí, ale očividně co se v mládí naučíš… :) ).

Harmonika
244 příspěvků 21.08.12 22:02

Přiznám se, že tuto kombinaci neumím nosit, necítím se v ní, ačkoliv mám doplňky (boty, kabelku) právě v těchto dvou barvách plus ještě nude. Je to jak píšete, v létě nemám problém s hnědými doplňky, protože černou nenosím vůbec co se oblečení týče… Mnohem raději kombinuju odstíny hnědé se smaragdově zelenou.

Elm
126 příspěvků 22.08.12 00:39

@ Ani - díky za fotky. Jak jsem na ně mrkla, líbily se mi všechny. Ale to já tak mívám, že podobné fotky se mi většinou líbí, asi už jen tím, že jsou pěkně nafocené, jsou tam pohlední upravení lidé, pěkné kusy oblečení… Když jsem je ale porovnávala, uvědomila jsem si, že nejmíň povedená se mi zdá ta kombinace slečny v modré sukni (ale ne že by se mi nelíbila). Ostatní modely pro mě představují právě takovou tu hru s černou, hnědou, šedou, ty modely celé na těhle barvách stojí, ale slečna v modré sukni má prostě černé boty a hnědou kabelku. Asi tam nevidím takový ten vtip, soulad či co, nějak mě tam možná ruší ty ostatní barvy či co, úplně jasné mi to samotné není.

Sibyla
2639 příspěvků 22.08.12 08:15

Black and tan nebo black and rust - což je tak zhruba ten hoch na první fotce od Ani - je osvědčená módní kombinace už Diora ( Think pink! forget that Dior says black and rust. měly by poznat milovnice Funny Face) Je to kombinace bezproblémová, ale poněkud smutná - u osob jen trochu utahaných může vypadat babsky.
@Elm přesně. Slečna v modré sukni vypadá, jako by poskládala, co jí přišlo pod ruku. Podobné barevné kombinace nemají absolutně žádnou zákonitost, nevytvářejí ani harmonii, ani kontrast, to vlastně kombinace nejsou. Pokud to mělo šokovat, pak lituji: ani šokující to není. Domovnická kombinace.

Světýlko.t
78 příspěvků 22.08.12 09:05

Já jsem přesně ten typ člověka, který často váhá mezi hnědou černou. Jsem podzimní typ a mám pocit, že hnědá mi možná sluší snad i více než černá. Ale spoustu věcí třeba do divadla, či do lepší společnosti mám černé a navíc tu barvu mám i ráda. Teď v létě nosím hodně oblečení v krémových a přírodních barvách, sandálky mám také hnědé kožené, a až letos v létě v červenci jsem si k tomu pořidilo hnědo-krémovou kabelku, měla jsem dříve jen černou, ale přišlo mi, že to není úplně ono. Naopak na zimu mám, zase černý kabát a k tomu i černou kabelku. Když jsem sháněla kozačky, měla jsem na ně velmi specifické požadavky a podařilo se mi je sehnat jen v hnědé. Takže zima černý kabát-hnědé kozačky. S touhle kombinací se ale chystám taky brzy zatočit, a pokud se mi podaří sehnat rozumné kozačky v černé, možná nějaké vínové tak je určitě koupím.
Na střední škole jsem kombinaci hnědou-černou nosila velmi často. Neměla jsem totiž moc prostředky na to abych mohla všechno oblečení a doplňky na sobě sladit bud v do černé nebo hnědé s přírodních kombinací. V zásadě ani teď proti této kombinaci nic nemám, ale vyyžaduje opravdu pečlivé ladění co se týče odstínu. Sama si nejsem jistá, že to v tomhle případě dokážu vždy odhadnout, takže tuto kombinaci moc často nenosím.

chinin
2788 příspěvků 22.08.12 12:30

Podle mě se k černé hodí spíš světlejší a teplotně neutrální nebo chladnější odstíny hnědé - např. nude, ecru, tan, taupe, camel, z tmavších pak třeba dark taupe (tmavší šedo hnědá). Kombinace černé s tmavšími teplotně neutrálními odstíny/chladnými osdtíny hnědé - např. čokoládová - je docela problematická. Kombinace černé s teplými odstíny hnědé zpravidla nevyzní moc dobře, zvlášť když jde o doplňky - myslím, že vyvolává dojem: „jsem sladěná do hněda, ale vlastním jen černou kabelku/boty“.

S kombinacemi šedé a hnědé je to podle mě horší. Málokterý odstín šedé se hodí k málokterému odstínu hnědé. Jenom výjimečně se podaří najít soulad, který nevyzní jako „z nouze ctnost“. Kromě hnědé je šedá hezky kombinovatelná s chladnými odstíny snad snad všech možných barev.

Ani  22.08.12 12:53

@Elm @Sibyl Také jsem měla na první pohled ten pocit. Na druhý pohled se mi to ale začalo líbit hodně. Každopádně všechno to jsou fotky z posledních dvou topů, takže všechny mají několik set až tisíc „hypes“. Tento konkrétní 1317. Tím z toho nedělám modlu, jen nastiňuji, že nemálo lidí to vidí jinak. Myslím, že s černou kabelkou by to tolik nebodovalo.

alter ego
904 příspěvků 22.08.12 13:11

Waw! Vystihla jste úplně přesně, jak to vnímám i já, ale já bych to takto krásně a výstižně nepopsala!!

@chinin píše:
Podle mě se k černé hodí spíš světlejší a teplotně neutrální nebo chladnější odstíny hnědé - např. nude, ecru, tan, taupe, camel, z tmavších pak třeba dark taupe (tmavší šedo hnědá). Kombinace černé s tmavšími teplotně neutrálními odstíny/chladnými osdtíny hnědé - např. čokoládová - je docela problematická. Kombinace černé s teplými odstíny hnědé zpravidla nevyzní moc dobře, zvlášť když jde o doplňky - myslím, že vyvolává dojem: „jsem sladěná do hněda, ale vlastním jen černou kabelku/boty“­.S kombinacemi šedé a hnědé je to podle mě horší. Málokterý odstín šedé se hodí k málokterému odstínu hnědé. Jenom výjimečně se podaří najít soulad, který nevyzní jako „z nouze ctnost“. Kromě hnědé je šedá hezky kombinovatelná s chladnými odstíny snad snad všech možných barev.

Elm
126 příspěvků 22.08.12 13:31

@ Ani Právě proto, že jsem předpokládala, že kombinování těchto barev vidí různí lidé různě, jsem založila tuhle diskusi. Ale každopádně po přidání vašich fotek jsem si uvědomila kolik je nejrůznějších možností a jak odlišně to na člověka může působit.

@chinin - díky moc za váš názor, kterého si vážím. Už z vašich dřívějších příspěvků jsem si všimla, že barvám rozumíte (doufám, že si vás nepletu. To co píšete zní velice logicky…Myslím, že jste mě uchránila před koupí velbloudích oxfordek, na podzim bych je fakt nevyužila. Tak budu hledat černou klasiku, případně šedé. K těm velbloudím bych musela překopat celý šatník…takže vlastně díky vám ušetřím mnohem víc :-)

chinin
2788 příspěvků 22.08.12 13:44

@Elm
Elm, děkuji Vám. Potěšil mě váš kompliment.:-)

Vzhledem k Vašemu barevnému typu a oblečení, které jste sem postovala (samozřejmě, že jde o letní oblečení, ale dá se z něj odhadnout, jakým barvám asi dáváte přednost), si také myslím, že černé nebo šedé se Vám budou k oblečení kombinovat lépe.

Osobně mám skvělou zkušenost s kombinováním šedé, hodí se vpodstatě ke všem chladným barvám (kromě odstínů hnědé). Myslím, že je skvělou alternativou k „černé klasice“.

Elm
126 příspěvků 22.08.12 14:48

@chinin - mrkla jsem do skříně, abych si oživila jaké podzimní oblečení vlastně mám. Nějaké ty hnědé kousky tam taky jsou - asi mám úchylku pro takový ten „anglický“ (?) styl - kostkované sukně, kostkovaná saka, která jsem si někdy předloni nakoupila protože jsem nemohla odolat přesto, že vím, že mi ty barvy nesluší (převažuje hnědá, dál nějaké ty béžové - ani nevím jak se ty barvy přesně jmenují - zkrátka samé teplé hnědé a jejich odrůdy). Teď mi leží ve skříni a smutně na mě koukají…pochybuju, že by to velbloudí oxfordky změnily…

chinin
2788 příspěvků 22.08.12 15:57

Elm, předpokládám, že ten „anglický“ styl ti sluší stylově, ale barevně ti moc nelichotí. Jaký jsi barevný typ? Určitě tmavý, ale nyní jsi hodně opálená, takže „teplota“ pleti je výrazně zkreslená, přesto bych tě odhadla spíš na zimu.. Nebo se pletu? Každopádně ti sluší tmavé barvy, výrazné, ale zase ne moc, ne vyloženě kontrastní.. a naopak, myslím, že ti nelichotí k obličeji barvy moc světlé a tlumené.. Obecně platí, že odstíny béžové „snesou“ u obličeje pouze tlumené typy, ale ani jim zdaleka ne všechny odstíny lichotí. Nevhodné barvy sak můžeš hodně vylepšit šálkou/šátkem ve vhodné barvě. Např. ke světlému béžovému kostkovanému saku si vezmi tmavší šátek v barvě, která ti lichotí. U sukní/kalhot „nevhodné“ barvy tolik nevadí, protože jsou dál od obličeje. Můžeš si např. k béžovo hnědé kostkované sukni vzít černý svetřík, černé tlusté punčocháče a boty a k tomu nějaké vhodné doplňky, které tě rozzáří.. Ale toto všechno už asi víš.:-)

@Elm píše:
@chinin - mrkla jsem do skříně, abych si oživila jaké podzimní oblečení vlastně mám. Nějaké ty hnědé kousky tam taky jsou - asi mám úchylku pro takový ten „anglický“ (?) styl - kostkované sukně, kostkovaná saka, která jsem si někdy předloni nakoupila protože jsem nemohla odolat přesto, že vím, že mi ty barvy nesluší (převažuje hnědá, dál nějaké ty béžové - ani nevím jak se ty barvy přesně jmenují - zkrátka samé teplé hnědé a jejich odrůdy). Teď mi leží ve skříni a smutně na mě koukají…pochybuju, že by to velbloudí oxfordky změnily…

scarlete
404 příspěvků 22.08.12 16:17

Podle mě záleží jaká hnědá a jaká černá (případně šedá)… líbí se mi například - černé kalhoty (v tom případě i boty), camel kabát, šedá šála (nebo klobouk - přikládám foto) když ty odstíny ladí. Za mě je to použitelné hodně právě v těchto kombinacích a nebo k černým kusům oděvu doplňky v neutrálních „hnědých“ barvách - například camel, tan, taupe, light taupe..apod
co se mi většinou nelíbí je kombinace středně hnědé (čokoládové) s černou - především na oblečení - třeba sukně/šaty + sako. subjektivně se mi to moc nelíbilo nikdy, objektivně to chce podle mě hodně pečlivé ladění odstínů, aby to vypadalo dobře
takže k původnímu dotazu - camel oxfordky - já osobně bych si je koupila (chystám se na tan šněrovací boty na podpadku) protože bych k tomu ze své sbírky dovedla najít dost kombinací, ale pokud v šatníku převládá černá a šedá tak bych asi váhala..no musela by jste to ideálně vzít do obchodu, některé ty kalhoty a zkusit ty barvy spolu, pokud to „zpaměti“ neodhadnete

Ems
1482 příspěvků 22.08.12 16:51

Tu kombinaci mám hrozně ráda, ale je to vždy o odstínech. Občas jo občas ne. Člověk to musí vychytat. Mě se třeba líbí taková ta měděná až cognacově hnědá, nebo již zmíněná camel.

Elm
126 příspěvků 22.08.12 22:13

@chinin - až po přečtení tvého posledního příspěvku (snad můžu taky tykat) mi došlo, že si mě určitě pleteš s Ems :-)! Já jsem sem totiž poslala jen jednu svojí fotku a to ještě bez obličeje a bohužel tak krásně opálená jako Ems rozhodně nejsem :-). Jinak si tedy taky myslím, že jsem zimní typ, ale spíš takový ten bledý, sněhurkovský.

@scarlete - s těma botama jsem váhala, protože jsem je chtěla pořídit přes internet, takže sice na fotkách vypadají krásně, ale naživo jsem je vůbec neviděla. No nebudu to riskovat, srdce by sice nakupovalo boty pořád, ale rozum velí nebrat!

chinin
2788 příspěvků 23.08.12 00:32

Elm, to je faux pas! Ja se strasne omlouvam!!
Zpocatku jsem vedela, na koho reaguji, ale pred poslednim prispevkem mi to skutecne nejak preskocilo k Ems (clovek nema delat dve veci zaroven, ale preci neprestanu pracovat, ze?:-)). Jeste jednou se ti omlouvam.

Tykat si urcite muzeme.:-)

Jestlize jsi studena zima, tak mas bohuzel pravdu a bezova bezova pro tebe neni moc vhodna a hneda jen ve studenych odstinech (dark taupe a cokoladova napr.) nebo napr. fialovo hneda apod. Studena zima zpravidla vypada v bezove barve pobliz obliceje mdle/nemocne a podle mych pozorovani to vetsinou moc nevylepsi ani napr. satek/sala ve „vhodne“ barve (jasnejsi studene odstiny). K tomu „anglickemu“ stylu - obavam se, ze bezovo hneda saka skutecne nebyly rozumne investovane penize, ale v suknich bych nevidela problem. Jako „Snehurce“ ti pravdepodobne slusi ledove bila, cerna, ledove modra, studena fialkova, studena vinova atd., ktere se podle me s „anglickymi“ bezovo hnedymi suknemi kombinuji dobre.

citace] @Elm píše:
@chinin - až po přečtení tvého posledního příspěvku (snad můžu taky tykat) mi došlo, že si mě určitě pleteš s Ems :-)! Já jsem sem totiž poslala jen jednu svojí fotku a to ještě bez obličeje a bohužel tak krásně opálená jako Ems rozhodně nejsem :-). Jinak si tedy taky myslím, že jsem zimní typ, ale spíš takový ten bledý, sněhurkovský.

LadyPapajka  23.08.12 07:37

Nosím jí normálně a nemám s ní problém.

Elm
126 příspěvků 23.08.12 11:43

@chinin - ta saka jsou sice dvě, ale naštěstí ze sekáče, takže to nebyla taková finanční ztráta. Prostě jsem nedokázala odolat i když jsem tušila, že s tím bude problém…to se mi bohužel někdy stává i když se poslední dobou snažím dost krotit. Ty sukně na podzim nosím - většinou právě s roláky ve studené vínové, fialové nebo černé. Každopádně je pro mě moc fajn, že tady vidím napsaný názor někoho jiného, se kterým vnitřne naprosto souhlasím, ale někdy mám takové ty tendence „a třeba by to šlo, třeba to s tou béžovou půjde“.
A pak mi teda srdce krvácí když vidím všechny ty krásné hnědé a béžové kabelky - třeba v diskuzi Kabelka vašich snů (nebo jak se jmenuje) - ne že bych na ně měla peníze, ale prostě mi přijde, že v černé nebo i v šedé ty kabelky prostě tak pěkně nevypadají..

chinin
2788 příspěvků 23.08.12 12:26

@Elm
Já tě naprosto chápu. Sice vím poměrně přesně, jaké barvy mi sluší, ale občas taky neodolám kousku v barvě, kterou mám ráda, ale vím, že pro mě není moc vhodná. V obchodě si vždycky říkám, že se prostě víc namaluji nebo k tomu vymyslím doplněk, který výsledný dojem „srovná“…

Se sukněmi sis evidentně poradila dobře. K sakům mě ještě napadla jedna věc, jsi krásně štíhlá (podívala jsem se na tebe do „Co jsem měla dnes na sobě“ – mimochodem krásná halenka), tak bys mohla vyzkoušet přehodit přes ramena velký šátek/šál v chladných barvách (popř. v černé), nemyslím jenom kolem krku, ale naaranžovat ho tak, aby sahal od obličeje až skoro k loktům a pod prsa, prostě aby plocha lichotící barvy u obličeje byla co největší… (Tento typ aranže opticky zmohutňuje trup, proto jsem se dívala na tvoji postavu, jestli má smysl ti to radit.)

K doplňkům (boty/kabelky): Když nejsou doplňky blízko obličeje, jejich nevhodná barva tolik nevadí. Problém pak spočívá spíše v tom, jak je vhodně skombinovat se zbytkem outfitu. Pro tebe jako studenou zimu by byly vhodnější í chladnější odstíny béžové a hnědé. Z tmavší např. hnědo fialová nebo ledová čokoláda, ale ty se špatně kombinují s černou/šedou­/tmavě modrou, což je zpravidla základ šatníku studené zimy. Vůbec bych se ale nebála doplňků třeba v nude, taupe či dark taupe (taupe je správně světle šedo béžová, ale někdy se tak v poslední době označuje tmavší šedo hnědá). Nude využiješ hlavně v létě, v zimě se se studenými barvami hezky ladí dark taupe. Jo, a kabelky/boty samozřejmě vybírat se stříbrným kováním.

Elm
126 příspěvků 23.08.12 13:33

@chinin - tak ty jsi buď „barvová profesionálka“ nebo musíš mít nastudované stránky Beáty Oravcové a podobných „barvoznalkyň“ křížem krážem. Ještě jednou díky moc za rady. Třeba ten tip s velkým šátkem zní moc dobře.
Ta halenka je v takové tmavě modré (já to názvosloví barev moc neovládám - vždycky se dívám na vzorník barev tady na MP, ale teď mám jiný monitor a přijde mi, že ty barvy vypadají úplně jinak než předtím, budu si muset obstarat něco na papíru), která mi, podle mě, jde dobře. Koupila jsem jí kdysi v New Yorkeru, kam jsem šla s mladší sestrou - byla tam jediná jako naprosté zjevení mezi spoustou trik s obřími nápisy a obrázky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Blogerky v letech: Glamour styl a extravagance

O mladých módních blogerkách si přečtete na každém rohu. O starších... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Růžová je zženštilá a zelená pro citlivky. Co dělají barvy v naší hlavě?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, co o vás říkají barvy, které nosíte?... Celý článek

Reklama