Koníčci a volný čas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karja
4766 příspěvků 14.03.13 21:02
Koníčci a volný čas

Ahoj dámy, tenhle web ráda navštěvuji (i více než je zdrávo), mám ráda zdejší proměnlivost diskutérek a tak se ptám: Jaké máte koníčky? Kromě módy samozřejmě. Já teď vůbec netuším, jak něčemu novému přijít na chuť. Jsem ve fázi, kdy mě nic nebaví a ničemu se intenzivně nevěnuji. Chodím na VŠ a pak tak různě plním čas povinnostmi a setkáními s přáteli, na kterých se extra nic neděje. V teplých měsících to jde, mám ráda přírodu, brusle, kolo, tůry. V zimě jsem ale jako medvěd. V podstatě jsem už ve fázi, kdy se těším na povinnosti a ne na volno, protože v něm mě nic nenaplňuje. Děkuji předem za příspěvky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

1Hribecek
3 příspěvky 14.03.13 21:09

Já mám v posledním zhruba 3/4 roce velkýho koníčka - genealogii. Dohledávám své předky pomocí matrik, především na internetu, a musím říct, že mně to fakt baví a i naplňuje. Člověk si dává dohromady rodokmen a zjišťuje strašnou spoustu zajímavostí. V poslední době je to ale boom a trochu to paradoxně komplikuje hledání, servery nestíhají :)

medice
31 příspěvků 14.03.13 21:20

Když je teplo, jsem na tom stějně: příroda, brusle, kolo, tůry :)
Teď mám takový problémový období, kdy bych se měla věnovat povinnostem, tak kvůli tomu trávím spoustu času doma, ale k učení a psaní bakalářky se většinou nedokopu…
Takže vyplňuji čas následujícím:

• učení se se svým foťákem-hlavně makro fotky a produktová fotografie
  • vaření a pečení všeho druhu(a žraní)
  • nekonečné procházení různých stránek na internetu-MP, Fler, Facebook :(

Chtěla bych být taková, jako dřív, malovala jsem, vyráběla náušnice, nebo jsem někde lítala s kamarády, koncerty, divadla, čtení knížek, hraní deskovek…spoustu sportu, vedení dětského kroužku…

achjo, trochu deprese :)

janiiiv
781 příspěvků 14.03.13 22:25

.

Příspěvek upraven 27.09.13 v 19:59

Dragowlin
262 příspěvků 14.03.13 22:45

No já jsem známá jako člověk který z kde čeho udělá koníčka. Z povinnosti napsat práci do školy udělám SOČ na úrovni diplomky(prý) kterou nadšeně dělám bez jídla, spánku dokud ji nedodělám. Celý rok ustavičně něco kutím, lepím, stříhám, šiju vyšívám, maluju kreslím a obecně tvořím si drobné radosti. Když je nálada počítám, počítám popřípadě se učím proramovat. Taky četba to je relaxace :) V létě procházky, geocaching, tůry, přítel :D Něco nového? Doporučuji ten geocaching :)

Audrey.Piper
412 příspěvků 14.03.13 23:01

Já mám několik vesměs kreativních koníčků:

• FOTOGRAFOVÁNÍ - zrcadlovkou, baví mě strašně fotit různé momentky a detaily
  • HUDBA - prakticky u všeho co dělám mi hraje metal. Někdy jen „nicnedělám“ a poslouchám.
  • PEČENÍ - podle receptů i vymýšlení vlastních
  • ŠITÍ - podle střihů z Burdy i vytváření vlastních návrhů a přešívání starého oblečené
  • TVOŘENÍ - aneb vyrábění všech možných doplňků, blbostí a dekorací…vyšívání, lepení…

Jetthro
1129 příspěvků 14.03.13 23:06

Fitness, posilovna (za posledni rok jsem se do toho hrozne zazrala), foceni (i kdyz na to kvuli skole skoro nemam cas :( ) a moje vecna nerest - pocitacovy hry :) Navic jeste hudba, ale jen pasivne - strasne rada posloucham, ale jinak jsem hudebni antitalent :D No a taky rada ctu :)

Lenka M.  14.03.13 23:23

Celoročne 2-3× do týždňa aikido-úžasné keď je človek psychicky na dne. Nechať sa dve hodiny trieskať o zem spoľahlivo odoženie myšlienky na všetko čo sa netýka holého prežitia :) Inak výborný koníček-človeku rastie fyzička i zdravé sebavedomie. V zimných mesiacoch po večeroch pletiem košíky ktoré budú zvyšok roka slúžiť ako darčeky pre blízkych / a vždy majú úspech:)/. Plus na dobrú knihu sa nájde čas vždy..

lioncity  15.03.13 08:02

Knihy, hudba, moda, parfemy, jidlo, cestovani, architektura, design, letadla…jen nevim, kdy jsem naposeld byla v prirode, to me nejak nebere.

HertaDeOran
866 příspěvků 15.03.13 08:39

@1Hribecek
Jé to je moc zajímavý. Taky se chystám sestavit rodokmen naší rodiny, ale na to člověk potřebuje čas a já to plánuju až na mateřskou. (naivní představa bezdětné o volnu na mateřský.)
Mě na vysoké hodně bavila heraldika a šlechtická titulatura - o erbech, rodech, hierarchii šlechtických titulů, to bz Vás takz mohlo bavit - přednášky dělal doktor Buben a určitě napsal i nějaké knihy.

HertaDeOran
866 příspěvků 15.03.13 08:46

@janiiiv
To je super, já bych se ráda dokopala k tomu charlestonu, vidím v tom úžasnou radost ze života, hravost a „blbnutí“ a dá se tančit i solově. Moje nová sousedka je učitelka tance - tak to bude asi nějaký znamení.

Aarmenka
16 příspěvků 15.03.13 09:29

Já teď propadla spinningu. Chodím dvakrát někdy třikrát do týdne. Skvělej pocit. Zimu nemám ráda, nelyžuju ani nebruslím. Takže za mě spin, občas bazén. Jednou do měsíce si jdu zařádit na disco, tanec a hudba mě dost baví. A taky hodně čtu. No a k tomu manžel a dvě děti, takže nuda u mě nehrozí. A hned jak se oteplí, tak se chystám na tandemový seskok.

celebrian
521 příspěvků 15.03.13 10:05

@Dragowlin Geocaching je skvělí. Akorát já to bez něj nevydržím ani v zimě :-)

Mylady2
12409 příspěvků 15.03.13 10:10

Já bych chtěla mít jako koníček sport;-) bohužel tomu tak zatím není!
Ve volném čase čtu, cestuji, navštěvuji vybrané restaurace a podobná zařízení, přátelé…a tak.
Jo a ráda chodím na koncíky!

Příspěvek upraven 15.03.13 v 10:13

Denyna
4101 příspěvků 15.03.13 10:11

Malé děti, barák v rekonstrukci, práce, dodělávání VŠ :)
K odreagování slouží koně a v zimě ještě lyžuju. Víc nestíhám.

HertaDeOran
866 příspěvků 15.03.13 10:11

@celebrian
Tak pozor, abyste neskončila někde v rokli jako jeden mladík, který se při této zábavě nedávno zabil. Jinak chápu radost z objevování. My s přítelem zase lovíme starý krámy magnetem z Vltavy.

Morže
1091 příspěvků 15.03.13 10:13

Já to mívám tak, že jeden čas se věnuju jedné věc, ta mě po čase přestane bavit, tak to odložím a pak se tomu věnuju až někdy v budoucnu. Takže Mýi koníčky je finština, šití, box, fitbox, hlodavci, počítačové hry, lenošení, jídlo, hudba, móda…

celebrian
521 příspěvků 15.03.13 10:14

@HertaDeOran Tuším, že to byl mostní sloup, ale to je jedno. Nebujte se, mám se ráda :-) Kam se bojím, tam nelezu :-)

Anijsha
248 příspěvků 15.03.13 10:30

Já se celkem aktivně věniji irskému tanci, takže mám pocit, že to už není koníček, ale kůň :-D Dále ráda čtu. Převážně sci-fi a fantasy. Byly doby kdy jsem se hodně dívala na seriály, ale pro nedtstatek času byl odložen tento koníček k ledu (prozatím). Baví mě ruční práce (šití, korálkování, chtěla bych se naučit plést), turistika a, světe div se, i moje práce :-)

fofinha
35 příspěvků 15.03.13 10:37

Když jsem chodila na VŠ vůbec jsem neřešila, jestli mám nebo nemám nějaké koníčky. Prostě jsem si užívala život na kalejích, na škole. S holkama jsme chodily 2× týdně cvičit (bossu, spinning, kickbox aerobic, jóga), chodily jsme nakupovat, jen tak posedět do hospody, do kavárny a samozřejmě jsme vymetaly párty. Ve 4. ročníku jsem vycestovala v rámci programu Erasmus studovat do Portugalska, takže jsem se předtím začla učit portugalsky a zlepšovala angličtinu v různých jazykových kurzech. Po návratu jsem se začla víc stýkat se zahraničními studenty, podnikala s nimi různé akce, poznávala jejich návyky a samozřejme dále zpelšovala jazyky.

Aarmenka
16 příspěvků 15.03.13 10:46

A málem bych zapomněla na nakupování a posedávání po kavárnách. Jsem závislá na latté:-)

Matmys
1597 příspěvků 15.03.13 10:53

Od té doby, co jsem objevila MP, je mým velkým koníčkem sbírání ramínek :)

regeena
24 příspěvků 15.03.13 11:13

Tak ja leziem. Tak 2-3 cez týždeň (teraz v zime na umelej stene, v lete vonku) + v lete aj väčšinu víkendov. Okrem toho v lete chodím na bicykel a občas na korčule.
Nedávno som začala chodiť na crossfit a tréning s trx. je to super na silu aj vytrvalosť. a víkendy v zime trávime na lyžiach - skialpy, bežky alebo na turistike.
a záľuby na doma sú knihy a najnovšie štrikovanie a háčkovanie :-)

Tebah
4255 příspěvků 15.03.13 11:25

Kolo, jídlo (vaření, pečení, ochutnávání nových věcí), literatura (hlavně historické romány a fantasy, miluju Vaňkovou, ale přečtu víceméně všechno, co mi padne pod ruku - hlavně cokoli „výpravného“ :-), sebevzdělávání se (momentálěn čínština on-lien kurz o lidské fyziologii přes Courseru), chození do kina, na výstavy a za kulturou obecně, umění (hlavně sochy), architektura a urbanismus, design, hot yoga, móda a Modní Peklo, aerobic.

Hrozně ráda bych se naučila hrát na klavír - momentálně na to ale nemám vůbec čas, výhledově plánuju pořízení kláves, protože klavír se mi do bytu nevleze. Nevíte o někom z Prahy, kdo by mě naučil hrát na klavír? Podotýkám, že jsem nikdy na nic nehrála.

Karja
4766 příspěvků 15.03.13 16:35
@Mylady2 píše:
Já bych chtěla mít jako koníček sport;-) bohužel tomu tak zatím není!
Ve volném čase čtu, cestuji, navštěvuji vybrané restaurace a podobná zařízení, přátelé…a tak.
Jo a ráda chodím na koncíky!

Jo, tak s těmi restauracemi, kavárničkami a výlety jsem na tom podobně. Jenže tyhle koníčky pěkně lezou do peněz, kterých teda moc nemám. Třeba takové vyšívání nic moc nestojí:D. Navíc pak když se s někým bavím a on mi řekne, že jeho koníčkem je zachraňování pejsků, velryb nebo že třikrát týdně trénuje děti fotbal nebo jede na mistrovství Evropy v kuličkách nebo ve všem možném, je mi za sebe hanba :D.
Sport jako koníček beru, ale ve spojení s přírodou a pobytem venku, případně týmové sporty. Jakmile mi ale někdo řekne, že ho baví chodit do fitka, zírám s otevřenou pusou. Mě tohle nikdy nenadchlo, v uzavřených tělocvičnách trpím, chodím tam z nutnosti (bolí mě záda a zadek není to co býval), jako motivaci volím dražší permanentku.
Když to tak vezmu, zálib mám vlastně spoustu, ale jak to nejde k nějakému cíli nebo v tom nejsem extra dobrá, tak to pro mě nestojí za zmínku a nemám dostatečné nadšení pro věc.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit