Koníčky projevující se v oblékání

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zalia
91 příspěvků 20.05.13 23:13
Koníčky projevující se v oblékání

Jak nahlížíte na fenomén prorůstání koníčků do odívání? Jde o různé subkultury, ať hudbení, umělecké obecně, sportovní… Jde jednoduše o fakt, že lidé se stylizují do určitých „kostýmů“, kterými se hlásí k určitým myšlenkám. Řekla bych, že se určitě nejdená o módní trendy jako takové, protože např. v hudebních subkulturách styly oblékání přetrvávají, jen se nějakým způsobem modernizují.

A další věc - jak se díváte na trendy přímo v odívání, kdy (i konfekční) návrháři přejímají prvky ze subkultur?

Někdy mám pocit, že mnoho lidí se např. k hihoperům staví jako k lidem zakrslím v pubertě. Slýchám „oni z toho vyrostou“ (= za pár let se budou oblékat normálně"). Myslíte, že takto to v reálu funguje?

Pokud máte ještě něco k tématu, sem s tím :]

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 20.05.13 23:21

Lidi mají potřebuju někam patřit, zařadit si k nějaké skupině a dávat to najevo. A oblečení je ta nejjednodušší a nejviditelněj­ší forma.

KlaudieS
1640 příspěvků 20.05.13 23:31

@zalia Vyrostou. Všechny moje kamarádky z těch skateových triček a cihlových bot vyrostly :D. Naštěstí.

katkarinka
1255 příspěvků 20.05.13 23:51

U mňa sa to prejavuje asi len v tričkách kapiel, ktoré stále tvrdohlavo nosím. :)

publicenemy  21.05.13 16:11

Zpravidla mě potěší, když potkám někoho v „kostýmu“ - nejvíc se mi líbí historizující styl a gothic - říká se tomu tak? - až vydělám víc peněz, nějaké kousky přiměřené svému věku, postavení a postavě si určitě pořídím!
A moc se těším na Festival fantasie, pastvu pro mé zvědavé oči! :-)

kappa  21.05.13 17:34

Nevyrastu. niektori urcite nie. a pride mi zabavne, ked na pomerne vysoko postavenom cloveku vidim nieco, co odkazuje na subkulturu, paci sa mi to.

ajatar
557 příspěvků 21.05.13 17:42

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:19

katkarinka
1255 příspěvků 21.05.13 18:07

Občas to ani nie je vidno. Občas chodievam na takú mierne gotickú párty a vždy sa tam zvíja chlapím s dlhými čiernymi vlasmi, sieťovanom tielku a prelepenými bradavkami. Neviete si predstaviť ten šok, keď mi kamoška povedala, že robí chirurga vo Viedni.

DanielaS
4603 příspěvků 21.05.13 18:10

Muj konicek se projevuje v mem ucesu, nemuzu nosit tak rozvrkocene vlasy, jak bych chtela. A na nakup funkcniho pradla jsem si infantilne vzala tricko od dresu, aby jako prodavaci vydeli, jakej jsem to profik.

publicenemy  21.05.13 18:33

@katkarinka Z čehož lze vysledovat, že drobné, neškodné úchylky v odívání nesouvisí s IQ ani s profesionálními schopnostmi :-)

katkarinka
1255 příspěvků 21.05.13 18:34

@publicenemy a tiež, že nie je zaručené, že to niekoho s vekom prejde ;)

publicenemy  21.05.13 18:37

@katkarinka Dost možná, že kdyby se tu a tam nevyřádil s nalepenými bradavkami, neměl by jistotu v zacházení se skalpelem :-)

stricc  21.05.13 18:38

@katkarinka Ještě aby. Si to představte, tak si člověk řekne OK, zrovna mi bylo čtyřicet, takže končím okamžitě a nevratně se svou zálibou v… a odteď už se budu věnovat jen naprosto seriózním věcem, protože musím dbát především na svou důstojnost. To by teda byla pěkná otrava.

katkarinka
1255 příspěvků 21.05.13 18:40

@stricc to nie, ale u veľa ľudí to prišlo tak prirodzene…sama si spomínam na svoje pankáčske obdobie.

ajatar
557 příspěvků 21.05.13 18:43

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:19

stricc  21.05.13 18:44

@katkarinka to je něco jiného, vkus a záliby se věkem a jinými okolnostmi obvykle mění. Já třeba mívám taková období, kdy se naprosto nadchnu pro něco, nějakou dobu kolem toho vyšiluju, každého s tím otravuju, protože je to obvykle něco úplně mimo běžné zájmy mého okolí, a pak mě to tak pomalu přejde a za čas se objeví zas něco nového. Ale na ty staré věci jsem nezanevřela, příležitostně se k nim vracím a je fajn.
Já jsem měla na mysli opravdu takové to „to už se ke mně nehodí“, tak s tím přestanu, i když se mi ve skutečnosti nechce. Taky znám pár takových. Případně takových, co s oblibou upozorňují jiné, že jistě, to je pěkné, ale uvědom si, že až budeš mít děti / nastoupíš do práce / bude ti tolik a tolik, tak s tím budeš muset přestat, už se na to pomalu chystej, případně nechápu, jak může dospělý člověk tohle… Takové teda fakt miluju

publicenemy  21.05.13 18:45

Střední věk bez odvázaných koníčků je nuda!

katkarinka
1255 příspěvků 21.05.13 18:47

@stricc chápem, čo myslíte a súhlasím. V tomto prípade s vekom by malo prísť len korigovanie prejavov vzhľadom na príležitosť - t. j. neprídem na operačnú sálu v sieťkovanom tričku ;)

stricc  21.05.13 18:48

@katkarinka nebo indiánské válečné barvy nepoužívám během návštěvy u tchyně ;)
jasně. To taky myslím většina lidí bez problémů zvládá.

publicenemy  21.05.13 18:49

@katkarinka Já myslím, že se ten pan doktor drží zpátky, koneckonců by mohl svůj vzhled vylepšit i operativně:-)
Je mi jedno, co má chirurg pod pláštěm, klidně tam může mít dámské růžové prádlo nebo kostým rytíře Jedi, hlavně když mě nezabije ani nezmrzačí.

publicenemy  21.05.13 18:50

@stricc :-D Vy jste tak inspirativní, drahá přítelkyně!

real.blond
6688 příspěvků 21.05.13 22:49

Mam rada zviratka a nejradsi bych nosila tricka s jejich obrazky.. bohuzel uz jsem par let po MS i ZS, takze se snazim omezovat na jejich noseni v dobe, kdy me vidi akorat nas pes..

blacken
2320 příspěvků 21.05.13 22:58

Koníčky se určitě do oblečení promítají - ráda nosím různé šperky s motivem zvířat… stejně tak punkové prvky. Ale na druhou stranu věřím, že z oblečení typu hiphop, punk, gothic člověk fakt vyroste. Ne, že bych si řekla - tak, a teď už jsem seriózní a budu se tak oblékat, ale prostě už chodím na místa, kam se roztrhané džíny nehodí a už mám dost „rozumu“ na to, abych to chápala. A většina přátel to má podobně - pořád poslouchají punk, ale už se nesnaží to hrotit a vyčnívat. Když jdou na pohovor, tak si tu sichrhajsku z ucha vyndaj. Stejně tak je mi jasný, že se zeleným čírem asi v práci neuspěju. A celkově pozoruju vyměknutí i v jiných situacích :-D

stricc  21.05.13 23:07

@blacken no a já jsem gothic objevila v pětačtyřiceti a zajásala jsem, že to je konečně TO, o co jsem se léta tak nějak pokoušela s pocitem, že jiné věci sice třeba nevypadají špatně, ale není to úplně to ono, co by se mi líbilo, a tady je tolik hezkých věcí na jednom místě! Ne že bych si vzápětí nechala udělat pearcing a nabarvila si vlasy na rudo, ale prostě jsem koupila pár triček a nějakou dlouhou sukni a jsem úplně spokojená. Jo a nosím řetízek s přívěskem se zlatou čarodějnicí, ale ten už mám dlouho :-)

blacken
2320 příspěvků 21.05.13 23:23

@stricc Tak pokud máte pár černých triček a dlouhou sukni, tak bych to asi označila spíš jako běžný styl s prvky gothic. To je trochu něco jiného. Přívesek taky nepovažuju za nijak zásadní… Měla jsem namysli styl se vším všudy typu: a to předpokládám, že tak asi do práce nechodíte?
Vidím rozdíl mezi gotic se vším všudy (včetně makeupu) a stylem s prvky gothic, což je +- třeba tohle: 

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit