Koniec s farbením vlasov

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 17:14
Koniec s farbením vlasov

Niekoľko rokov som si farbila vlasy do červeno - ryšavých odtieňov. Bohužiaľ mi z toho začali brutálne vypadávať vlasy tak s tým mienim prestať a vrátiť sa k pôvodnej - hoc takej nijakej - farbe. No a tu vyvstáva ten problém - odrastajúca červená je brutálne vidieť. Ako riešite takéto prechodné obdobie? Nafarbiť sa prechodne nejakým šampónom, alebo niečím menej agresívnym? Dlhšie nad tým rozmýšľam, jednou variantou je aj to, že sa budem tváriť, že mám ombré :DDD

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

publicenemy  18.05.13 17:29

Doporučuji smývací pytlíčkové přelivy od Pallete, jediné, co má hlava snese :-)

Casmaria
761 příspěvků 18.05.13 17:30

A nebo co si takhle nebarvit hlavu vůbec? :-) Ale na to už je zřejmě pozdě…

Lenka M.  18.05.13 17:42

Že máte ombré 2-3-4 cm od hlavy vám asi nikto nezhltne :) Také odrasty vypadajú naozaj zle..Osobne by som zainvestovala, zašla poblém vyriešiť dobrej kaderníčke a po čase prešla na farbenie hennou :)

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 17:44

@Lenka M. a ako si myslíte, že by to dobrá kaderníčka vyriešila? Lebo mne naozaj nič nenapadá.

Lachenauerin
544 příspěvků 18.05.13 17:45

Nenapíšu asi žádné tajuplné moudro, ale jestli jsou vlasy kvůli barvení opravdu v kritickém stavu, čistě dalším barvením, byť sebešetrnějším, jejich stav určitě nezlepšíte.
Ideální varianta je příčetný kadeřník, který vlasy prohlédne, zhodnotí jejich stav a navrhne odpovídající řešení (domácí i v kadeřnictví aplikované kúry, balzámy apod.). Dnešní přípravky, hlavně ty profesionální, dokážou s poškozenými vlasy opravdové divy, ale musejí být vhodně zvolené. Ostatně i takto máte šanci poznat toho dobrého kadeřníka, protože takový určitě bude trvat na tom, aby se vlasy nejdříve daly aspoň minimálně „do kupy“, a terpve potom bude ochoten k dalšímu barvení.
Poučena vlastní blbostí vám můžu říct, že jak to budete domácky opatlávat dalšími a dalšími přelivy, bude to spíš k vzteku. Ty „šetrnější“ drogérkové tónovací šampony se taky dost rychle vymývají, speciálně z červeně natónovaného podkladu, takže se budete barvit co dva týdny, čímž dáte vlasům zase zabrat.
Jako první pomoc proti padání, jehož příčinou je vnější poškození, vřele doporučuju šampon Revalid; prodává se v lékárně, kdysi stál cca 150 korun, a když dodržujete návod – hlavně frekvenci mytí, jsou výsledky otázkou pár týdnů, přičemž je třeba pokračovat v používání i poté, co se problém zlepší.
Ale opravdu doporučuju zásah odborníka; nebude to laciné, ale ve výsledku vás to vyjde levněji, než když budete postupovat metodou pokus-omyl a utrácet každých pár týdnů za barvu, resp. naslepo zkoušet různé pečující přípravky.

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 17:47

@Lachenauerin to ja všetko viem, ja som bola aj u kožného lekára a jednoznačne mi odporučil prestať s farbením. A aj to chcem urobiť (už ma to farbenie vlastne ani nebaví :D) Skôr ma trápi to estetické hľadisko prechodu od farebných k pôvodným a chcem sa s ním čo najlepšie v rámci možností vysporiadať.

Lenka M.  18.05.13 17:50

@katkarinka No kaderníčka by vás mohla ofarbiť kvalitnou farbou a hlavne namiešať ju tak, aby z toho nevzniklo niečo zelenomodré :) A ako píše @Lachenauerin doporučí vám hlavne dobré prípravky, postup, starostlivosť..
Skúšala ste napríklad tablety Revalid, alebo Biosil..počúvam na ne dosť chvály :)
Alebo v prípade, že ste chemickú farbu použila naposledy už dávnejšie, mohla byste riskúť rovno tú hennu, čo je jednak samo o sebe výživa a i farba..

Příspěvek upraven 18.05.13 v 17:53

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 17:52

@Lenka M. používala, ale ďalšie farbenie k nim pôsobilo len kontraproduktívne. Síce to už nevyzeralo, že mám leukémiu, ale stále toho bolo dosť.

waw
336 příspěvků 18.05.13 17:52

@katkarinka Mně kadeřnice stáhla hnědočernou na moji vlastní střední hnědou - je na to speciální přípravek, který stahuje chemickou barvu z vlasu. Stálo to tedy více, než samotné barvení, ale vlasy to nepoškodilo - naopak byly krásně lesklé.
Ale pokud to u barvení na červeno funguje, že se vlasy prvně odbarví a až pak barví na červeno, asi pro vás tento postup nebude. Jediný pramen po melíru mi zůstal světlý dodnes.

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 17:53

@waw ja naštastie odfarbované nemám, moja pôvodná je taká tá nijaká svetlá hnedá takže sa to farbilo priamo na ne. O tomto som ešte nepočula, to by bolo super!

Lachenauerin
544 příspěvků 18.05.13 17:54

@katkarinka
Jenže ono máte ve výsledku opravdu jen dvě možnosti: buď chodit s odrosty, nebo barvit. S tím kadeřníkem – ono to zlepšení netrvá věčnost. Když půjdete dvakrát, třikrát (s odstupem pár týdnů) na „vylepšující“ kúru do kadeřnictví plus si dáte doporučit nějakou domácí péči, odrost vám za tu dobu popojede dejme tomu o 2 cm. To se prostě musí přežít, nic chytřejšího asi není. A potom – když už třeba chcete svou původní barvu, ale nechcete chodit s odrosty půldruhého roku – už vám asi bude kadeřník ochoten aplikovat nějaký šetrný profi přeliv a namíchá ho tak, aby co nejvíc odpovídal vaší přirozené barvě. Ony ty profesionální barvy jsou opravdu jednak šetrnější, jednak jejich vymývání zdaleka není tak rychlé. A po čase, až to půjde „ušmiknout“ tak, abyste nebyla na kluka, budete moct s barvením přestat úplně.

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 17:56

@Lachenauerin asi to bude najlepšie :) Ja som teraz precitlivená a v panike, lebo s odrastami a bez dvoch očných zubov vyzerám ako z nejakej farmárskej reality - show :/

waw
336 příspěvků 18.05.13 17:58
@Lachenauerin píše:
Ony ty profesionální barvy jsou opravdu jednak šetrnější, jednak jejich vymývání zdaleka není tak rychlé.

Spíš naopak. Kadeřnické barvy jsou šetrnější a vymývají se, aby nebyl vidět odrost. Vydrží tak cca těch 6-8 týdnů, kdy by se měla barva obnovovat Oproti tomu barvy z drogerie se do vlasu zažerou, nepustí a tvoří odrost jako podle pravítka až do dalšího barvení. Samozřejmě záleží na značce barvy, jsou výjimky oběma směry.

Lachenauerin
544 příspěvků 18.05.13 17:59

@katkarinka
Jo, a ten Revalid vážně zkuste; s tabletami nemám zkušenosti, ale se šamponem ano. Kdysi jsem taky barvila pomalu co dva týdny a vyzkoušela všemožné tabletky, pivovarské kvasnice, patlání panthenolu na vlasy, až mi v jedné lékárně doporučili toto; už jsem k tomu byla dost skeptická, ale po cca dvou až třech týdnech jsem neměla v hřebenu při mytí prakticky jediný vlas.

Lachenauerin
544 příspěvků 18.05.13 18:03

@waw
Ano, možná je to tak, mně prostě připadá, že co chodím na barvu do kadeřnictví, nejsou ty vlasy po měsíci takové jakoby „vyprané“; možná je to tím, že se třeba vymývají jinak, ale možná i tím, že právě jakoby netrčí ten odrost. Každopádně se u kadeřnice barvím necelých 10 let a vlasy nejsou zrasované vůbec, zatímco po letech domácího matlapatla to byl dost průšvih.

Ceresa
465 příspěvků 18.05.13 18:07

Ja mam dnes obarvene vlasy po pul roce. Chtela jsem si nechat svou barvu nez budu sedivet. Ovsem odrosty me deprimovaly. Ma kadernice je genius a nakombinovala to tak uzasne, ze mam zas krasne a neznicene vlasy. pouziva matrix a ja na nej nedam dopustit. Barvy z drogerky jsou mor. Bezte za odbornikem, na vlasech se nevyplati setrit;)

waw
336 příspěvků 18.05.13 18:12

@Lachenauerin Ty kadeřnické barvy jsou prostě šetrnější a na vlasech je to vidět. Moje kadeřnice používá Goldwell, který mně osobně nevyhovuje (po dvou umytích není po barvě ani památky), takže mi objednávala nějakou značku (název si teď za nic nemůžu vybavit), která je určena pro jižanské typy (Italky, Španělky) s jinou strukturou vlasu. Někomu sedne vše a hned, někdo musí hledat.
Mimochodem, momentálně se barvím hennou a jsem taky spokojená :-)

zalia
91 příspěvků 18.05.13 18:22

A co je nechat trochu odrůst a jít na krátko? Levné a jednoduché řešení.

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 18:25

@zalia krátky zostrih by môj tvar hlavy fakt nezniesol :D vyzerala bz som ako zemiak s chlpmi :D

zalia
91 příspěvků 18.05.13 18:34

@katkarinka no jo, mě bylo jasný že to neklapne, ale musela jsem :D

catherinne
12488 příspěvků 18.05.13 18:35

@katkarinka Nemáte fotku?

suntala
201 příspěvků 18.05.13 18:41

@katkarinka Muzu se prosim zeptat, co to jsou „ocne zuby“? Zni to dost roztomile:-)

katkarinka
1255 příspěvků 18.05.13 18:44

@suntala u vás „špičák“ :)

Ančurka
27 příspěvků 18.05.13 18:50

Skúste ísť ku kaderníčke nech vám prispôsobí odrastajúce vlasy vašej prirodzenej farbe

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit