Konzervativní rodiče

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anoname
3 příspěvky 10.01.16 14:41
konzervativní rodiče

Ahoj je mi 16. Moje máma je hodně konzervativní osoba, která mi nedovolí se oblékat podle svého. A já nevim jak ji říct co chci a když se mi to povede tak mi to stejně nekoupí. Problém není v tom, že by měla málo peněz, problém je spíš v tom, že se jí to nelíbí. Jak byste ji přemluvili vy. Už jsem říkala, že je to můj vzhled, ale ona mi na to namítla, že nedovolí aby se její dítě oblikalo jako nějakej skejťák. A když si ty boty koupime sama, tak mi řekne, že nemám utrácet za takové hlouposti.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Giulietta  10.01.16 14:45

@anoname Vydělejte si na to sama, dovtedy držte hubu a krok. Sú to jej prachy, nie vaše, tak Vám za ne može kupovať čo uzná za vhodné ona.

anoname
3 příspěvky 10.01.16 14:49

Giulietta: No to si taky ráda koupim, jenže když na to dojde, zkritizuje to a řekne, že nejlepší by bylo abych je zase vrátila zpátky do obchodu, a že tohle by si ona na sebe nikdy nedala.

Giulietta  10.01.16 14:52

@anoname No ak ste si to kúpila sama, ale za peniaze rodičov, tak si može kritizovať koľko chce. A keď vraví, že by si to na seba nedala, tak asi ste nakúpila príšerné oblečenie a ona má pravdu, najlepšie je to vrátiť do obchodu.

Karja
4766 příspěvků 10.01.16 14:53

@anoname Je Vám 16, oblečení si kupujte ze svého a její názor prostě neposlouchejte, normálně si v hlavě vypněte a je to:-D. Myslím, že dokud si nepropícháváte tělo zapínacími špendlíky a negelujete bodliny na hlavě, tak je to asi v poho. Většině matek se něco nelíbí, to patří k věku a bez toho by to dospívání nebylo ono.

stricc  10.01.16 14:56

@anoname jak již bylo řečeno, vydělejte si na to. A je jen na vás, abyste svou matku přesvědčila, že divnými hadry vaše výstřelky končí.

Giulietta  10.01.16 14:56

@Karja Ak matka povie, že tieto legíny su príšerné, tak aj tak si ich má kúpiť, lebo názor matky je irelevantný! :-D

anoname
3 příspěvky 10.01.16 15:02

Giulietta: Nevim kdo jste, ale o 16ti letych lidech toho asi moc nevíte. Chovám se jako asi každý v mém věku a oblekam se taky normálně jen se to mojí mame nelíbí. Doufám, že pochopite, že nejsem nějaký magor co si barví vlasy na modro a chodí v motorkářská kožené bunde.

Giulietta  10.01.16 15:04

@anoname Som konzervatívna tetuška vo veku Vašej matky. :-D

Karja
4766 příspěvků 10.01.16 15:05

@Giulietta No tak po tomhle by mě asi máma poslala na rozbor krve, jestli jsem čistá:-D

Giulietta  10.01.16 15:06

@anoname Mimochodom moj syn má 16 a chodí v motorkársej bunde a farbí si vlasy namodro a ja teda takých ľudí za magorov nepovažujem. Mne sa modré vlasy a motorkárska bunda páčia. :-D

Bender1
121 příspěvků 10.01.16 15:06

Anoname: Co si máme představit pod pojmem normální? :)

Jak vidím, tak jsem rád, že mě v 16 rodiče spíš podpořili v tom, jak se chci oblékat, než by mi museli všechno kritizovat.

Giulietta  10.01.16 15:07

@Karja No a jako viete jako vyzerá oblečenie @anoname? :-D Čo ak je to tiež na ten rozbor a Vy ju tu na rebeliu navádzate! :-D Chúďa matka, musí sa vyrovnať s dcérinou pubertou a Vy ešte revolúciu podporujete. :-D

paktofonika  10.01.16 15:08

@anoname Skúste pre predstavu pridať obrázok v čom by ste rada chodila oblečená.

Karja
4766 příspěvků 10.01.16 15:09

@Giulietta Tak čekám, kdy nám sem matka napíše, jak si má poradit s dcerou, která nosí chlupaté legíny. Té poradím taky v její prospěch a pak ať si to doma vyřídí:-D

aangie
325 příspěvků 10.01.16 15:14

Mojí dceři je 15. Pokud bydlí se mnou a já ji financuji a jsem za ni zodpovědná, pravidla určuji já.
Snažím se být objektivní, kompromisy také uznávám, ale když se mi něco nelíbí, přes to vlak nejede. Je mi líto.
Ale uznávám, že co člověk, to názor. :-)

aangie
325 příspěvků 10.01.16 15:20

Přimlouvám se za to, aby anoname sem dala nějaký obrázek oblečení, které je příčinou neshody s maminkou. Každý má mantinely nastaveny jinak.

z_dediny
1031 příspěvků 10.01.16 16:11

Dokud mají rodiče oči a nejsou němí, dotud budou komentovat činy svých dětí a budou to říkat právě jim. Až jim to dítě bude naprosto lhostejné, budou mlčet. (Nezmiňuji psychopaty a sociopaty, jen běžné lidi.) Kdyby moje dcera chtěla chodit oblečená stylem chytré horákyně, řeknu jí to i teď, kdy už je dlouho dospělá. Jí to řeknu, protože mi na ní záleží, cizí ženě to neřeknu, protože je mi lhostejná.
Jestli je pro vás tak důležité nosit to, co nosí ostatní, pak šup na brigádu (nebo za babičkou z otcovy strany, pokud nemá vaši matku ráda), koupit si za své peníze to, co chcete a ignorovat připomínky. Nebo počkat, až odejdete z domu. Nebo ukecat otce.

DRW
1227 příspěvků 10.01.16 16:38

@anoname moje dnes dospele dcery musely, taky poslouchat, jak se maji oblekat, ale fakt jsem kritizovala hodne velke ulety. U me to spise byly komentare, hole zada, lezouci podprsenka, prilis nizke bokovky. Na druhou stranu mi bylo jedno, co si obleknou. Obleceni muselo byt ciste a vzajemne korespondujici. Prezila jsem i to, ze jedna z nich, blondata pubertacka, sve prirodni vlasy obarvila na rudo. Ale moje penize ovlivnuji to, co nosily, bylo pravidlo. Zname to vsichni, kdo plati ten piska. Nebo taky : Pokud davas nohy pod muj stul budes poslouchat! Takova jsou bohuzel pravidla. Ale pokud si dite vydela, usetri z kapesneho, at si koupi, co chce. Ale ja muzu mit komentar. Jak tento komentar zasahne dite a na kolik se mu prizpusobi je znamkou vyspelosti ci nedozralosti. A vy protoze hledate odpoved na MP, doufajici, ze Vas vsichni podpori, patri stale do skupiny deti, kterym vzali oblibenou hracku a cas, kdy budete dospela teprve prijde. Tady nejsou prispevatelky v uzkem vekovem spektru, ale mnohe z nas uz mame deti dospele, nektere jsou uz i babickami, jsou tady maminky pubertaku, ale i cerstve narozenych deti, studentky a svobodne zeny. Ale hlavne jsme tady vsechny kvuli mode. Takze ja souhlasim s @Giulietta, @anangie, @z_dediny, mela jsem a mam podobne nazory. Takze se naucte prijimat kritiku, at je jakkoliv bolestiva, neprijemna a pokuste se ji nestranne rozebrat. Ne vse, co Vam kamaradky pochvali, Vam slusi. Pamatujte si, ze mozna to, co je nejvic chvaleno, je to nejhorsi, co na sobe mate. To opravdu hezke Vam spise pochvali nekdo uplne cizi (ale ne prodavacka) :D

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 10.01.16 16:39

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:32

aangie
325 příspěvků 10.01.16 17:56
@Qara píše:
@anoname platí tak oni rozhodnou co je nejlepší, nejhezčí nebo nejvkusnější? Mno..

To nikdo netvrdí, oni jenom rozhodnou, co projde a co už ne. :-)
A uvedla jste správně, že je skoro dospělá, to skoro je tam důležité.
Vám by se líbilo, kdyby vás vaše děti neposlouchaly?

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 10.01.16 18:06

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:32

Dadoo
5533 příspěvků 10.01.16 18:22
@Giulietta píše:
@anoname Mimochodom moj syn má 16 a chodí v motorkársej bunde a farbí si vlasy namodro a ja teda takých ľudí za magorov nepovažujem. Mne sa modré vlasy a motorkárska bunda páčia. :-D

To je ten samý, pro kterého jsi sháněla to Lego?? :-D

aangie
325 příspěvků 10.01.16 18:30

@Qara
Každý má jiný vkus, ale vy jste řekla. „…Za vlastní peníze si kupte co se vám líbí a řeči prostě pusťte z hlavy“. To se mi jako matce nelíbí. Nic víc.
Já nejsem své dceři nepřítelem ani nebydlím na Marsu, abych nevěděla a neviděla, co se nosí. Ani nemám nijaký zájem zakazovat dceři něco jenom proto, abych ukázala, že mohu nebo si jinak honila ego. :-)
Pokud nebude v tom vypadat jako idiot nebo to nebude sexuálně vyzývavé oblečení, tak ať si nosí, co chce. Další mojí podmínkou je, že oblečení musí být, pokud to jde, z kvalitnějšího materiálu, žádné vlákna z pet lahví. :-)To pak člověk i při zvýšené hygieně smrdí.
Co se týče barvení vlasů, na odstínu mi nezáleží, ale barva jí nesmí zničit vlasy. Chci toho moc?

Příspěvek upraven 10.01.16 v 18:43

Lucienka_M
216 příspěvků 10.01.16 18:32
Příšerně oblečená dcera

Jako matka příšerně oblečené dcery jsem zatla zuby a vydržela asi 3 roky punkových oděvů. Dcerka si na ně našetřila, vyměnila, našla či vytvořila.
Přežila jsem i piercing, dredy, podhol a barevné vlasy. Dceru to teď přechází, což beru jako znak dospělosti. Vydržela jsem to proto, protože sama jsem tuto volnost neměla. Samozřejmě, že jsem vzhled přes čáru komentovala a několikrát nutila dceru převléknout se.
Moje maminka totiž mezi 15-18 rokem jiný názor na oblečení než já. Chodila jsem v nějakých věcech po babičce, něco jsem si šila a pletla sama. Moc elegantní to nebylo, spíš jsem byla taková pralesana. Mamince to děsně pilo krev a styděla se se mnou chodit. Neustále to komentovala, oblečení mi vyhazovala atd. Dodnes si pamatují, jak vyšilovala kvůli kašmírovému šátku po babičce. Nikdo takový neměl a ani se nenosil. Pamatují se, jak jsem ho pašovala z domů v batohu, abych si ho za rohem mohla omotat kolem krku.
Myslím si, že v určitém věku je normální se oblečením vymezit. Pokud není špinavé, roztrhané a příliš vyzývavé, tak na tomto vymezení nevidím nic špatného.
Možná by, anoname, pomohlo mamince ukázat, jaké věci se ti líbí, a pokud má maminka jiný názor, tak se jí zeptat proč.
A do oblečení, na které si vyděláš brigádou, by ti maminka neměla mluvit. Jsou to tebou vydělané peníze a ty si rozhodneš, za co je utratíš.
Oblékání je hra a také vyjadřuje i naši „kmenovou příslušnost“.

Příspěvek upraven 10.01.16 v 18:41

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit