Korzety jsou zpět!

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iw_is_excited
73 příspěvků 20.05.12 17:03
Korzety jsou zpět!

Aneb vše o korzetech…

• ozdobné, ale funkční korzety
  • prádlové korzety
  • materiály,střihy korzetů, doplňky ke korzetům, návrhy
  • vaše zkušenosti s šitím, nošením, stahováním
  • co nosit k nim

..a samozřejmě pekelná kritika…;-)

Motto: Korzet je oděvem minulosti a zároveň budoucnosti! Staňme se opět ženami…;-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Iw_is_excited
73 příspěvků 20.05.12 20:02

Je tu některá z vás, která korzety běžně nosí?
A vy ostatní, líbí se vám korzety? Vídáte je na ženách rádi?
Myslíte si, že jsou jen pro gotičky a přítelkyně historických šermířů? :-D

Zajímají mě dost i názory odpůrců…přijde vám to nezdravé, neestetické nebo překonané? Nebo to jen není váš styl?

seznam.mih  20.05.12 20:28

Po korzetech jsem jeden čas hodně slintala. Po těch stahovacích, protože se mi strašně líbí, když má žena výraznej rozdíl mezi pasem a boky - je to ženské. Pak jsem od toho upustila, protože to není zrovna dvakrát pohodlnej oděv a já se chci cítit dobře a né se skoro dusit :)

Jestli jsou korzety jen pro gotičky? Jako u všeho - záleží na provedení a kdo to nosí. Dokážu si úplně jasně představit třeba bárbínku, jak má růžovej korzet, bílé kalhoty, lodičky, na hlavě má třeba růžovou, či bílou mašličku :) nebo někoho úplně jiného. Záleží na nátuře člověka a bohužel i na společnosti - však vidíme všichni jak to vypadá s módou u nás.

Blair
359 příspěvků 20.05.12 20:30

Obdivuju módu 18. a 19. století, kdy se korzety hodně nosily. Ale když si přestavím ty zdravotní problémy, které z toho potom byly…
Nedovedu si představit, že bych se dneska korzetem stáhla v pase o nějakých 10-15 cm.
V šatníku žádný klasický korzet se šněrováním nemám a asi bych ani nechtěla, mám jen troje jakože korzetové šaty (s kosticemi/výs­tuží) a dva topy.

lilmarleen
62 příspěvků 20.05.12 20:38

Zdá se mi to až moc nepřirozené, ale já prostě nemám ráda ghotic styl.

Blair
359 příspěvků 20.05.12 20:41
@lilmarleen píše:
Zdá se mi to až moc nepřirozené, ale já prostě nemám ráda ghotic styl.

Nepřirozené to sice je, ale korzety to není jen gothic styl.

Lama_z_Lana  20.05.12 20:58

Prádlové korzety nebo spíš v mém případě „korzety“ jsou super věc, nejen pro postavu ale mně to vždycky přidá takové zvláštní sebevědomí.
Jinak korzety v gothic stylu (ostatně jako celý ten styl) se mi nelíbí. Ale věřím, že se dají nosit i zcela běžným způsobem, třeba se mi moc líbila herečka postava Olive Penderghast ve filmu Easy A. Ta korzety nosila hodně a fakt jí to seklo. 

Příspěvek upraven 20.05.12 v 22:28

lilmarleen
62 příspěvků 20.05.12 21:04

Ty z Easy A vypadají na vhodných příležitostech moc pěkně. V Česku jsem ale viděla jen ty černé ghotic, co z nich vykukuje polovina rozpláclých naděr ven. A to je hrůza.

meejja
387 příspěvků 20.05.12 21:09

Korzety jsou nadherne, podminkou ale je, ze musi dobre sedet. Bohuzel vetsinou vidam jen nepadnouci kousky s lezoucimi nadry a speky … diky tomu je ani nenosim, se svou nekonfekcni postavou bych si je musela nechat delat na miru a 5 - 10 tisic za kousek, ktery bych prece jenom nosila jen prilezitostne, ne­dam…

Nyxx
512 příspěvků 20.05.12 21:34

Korzety se mi vždycky moc líbily. Až budu mít víc času, pustím se do šití.
Ad gothic styl: líbí se mi, ale záleží na tom, jak to kdo pojme. Piercing + okopané traktorky + ucouraná sukně + dredy néééééé :-( . Obecně piercingu nějak nefandím. Kdo chce krásný korzet na míru, doporučuju Riwu Neronu. Ceny se pohybují od tří do pěti a půl tisíce podle materiálu, výšky, zdobení atd. A umí i sukně, šaty, halenky, šperky, krční korzety… Ale čeká se půl roku :-( .

Cinkitoo  20.05.12 22:08

Lama z Lana: Postava byla Olive. Herečka se jmenuje Emma Stone. A je tak úžasně kouzelná a charismatická, že by jí slušel asi i pytel od brambor. Jinak korzety… Mám tři. Jeden společenský, dva takové na denní nošení. Ale decentní. Pravý stahovací korzet bych na sebe jen tak ven nevzala. To podle mě patří za jisté dveře.

Iw_is_excited
73 příspěvků 20.05.12 22:09

Naprosto souhlasím, že musí sedět! A to že perfektně! Nesedící korzet je tak trochu oxymorón ;-)

Stažení o 10-15cm je už dost. Kolem 8 je to ideál. Co jsem tak četla, tak je to prostě o zvyku…

Zdravotní hledisko je otázka. Myslím, že pokud je korzet ušit na míru-dobře sedí a majitelka stahuje správně čili rovnoměrně a s rozumem, není to problém. Nositelka korzetu by nejspíš měla být i zdravá. Neumím si představit velké stažení třeba při problémech se srdcem nebo při astmatu :-D Nevím…
Jinak útroby se po čase každodenním nošením přeuspořádají, to jo, ale myslím, že se to s údajnými riziky fakt asi přehání ;-)
Jasně, stažení v pase na 30-45 cm je už docela šílenost, tady bych se o zdravotních potížích opravdu nehádala…:-)

Lilmarleen: Řekla bych, že zvýrazněný pas je naopak pro ženy strašně typický a přirozený. :-)
Lilmarleen + Meejja: Přesně :-D Většinou to totiž bývají konfekční korzety nevalné kvality. Střih je jednotný, ale postavy českých žen jsou vskutku různorodé…;-) A pak to vypadá jak to vypadá!
Meejja: Jak tady doporučovala Nyxx, Riwaa Nerona je opravdu skvělá korzetiérka. Psala už o ni i tady Ada kdysi.
A finančně to vyjde podle mě skvěle.(poměr cena vs. kvalita, o jedinečnosti nemluvě) Žádné desetitisíce.

Nyxx: Jo, taky nenávidím tohle „pojetí“ gothic stylu. Bohužel mi přijde, že jich většina.

Moir
1808 příspěvků 20.05.12 22:13

@meejja Zkuste si najít stránky Riwwy Nerony, která tu už byla zmíněna jinde a zjistíte, že se v případě jednoduchého korzetu i v případě nekonfekční postavy na tu horní hranici nedostanete a spíš ani na tu spodní. Přímadně salon sundaymorning, od nich mám korzety já a holky jsou hodně šikovné a vsřícné, ceny stanovují individuálně, oba moje korzety byly do pěti tisíc.
Korzety mám dva a sice je nosím jen velmi, velmi příležitostně, ale je to moje potěšeníčko ;) a taková marnivost.

Příspěvek upraven 21.05.12 v 13:47

Lama_z_Lana  20.05.12 22:24

@Cinkitoo Díky a omlouvám se :) Já byla ráda, že jsem to vůbec vygůglila, neboť jsem nevěděla ani název filmu, natož postavy nebo herečky.

Sibyla
2639 příspěvků 21.05.12 00:31

Mě by zajímaly prádlové korzety, které se běžně nosily v padesátých-šedesátých letech - však taky hrdinky filmů mají postavičky jak vysoustruhované! Nebudou tak drastické jako viktoriánské, ale rozhodně figuru zvednou.

Chňapka  21.05.12 01:50

A pod co se ty prádlové korzety nosí? Vždyť to musí být vidět ne? Nebo je to opravdu jen do postele?

DanielaS
4603 příspěvků 21.05.12 09:01

No jako normalni pradlo. Pod upnute tricko asi ne, ale pod kosili nebo saty to videt neni, respektive jako kazde jine pradlo. Zalezi, jestli je hladke nebo plne kanyrku a maslicek.

eko
9 příspěvků 21.05.12 10:46

Korzet,jako spodní prádlo ubral mé zákaznici 8cm v pase!

Iw_is_excited
73 příspěvků 21.05.12 12:57

eko: Tak to je skvělý! To byl ale klasickej „přísnej“ korzet ne?

Iw_is_excited
73 příspěvků 21.05.12 13:09

Lama z lana: Na těch obrázkách jsou podle mě spíš korzetové topy. Prádlové jsou funkční a nejsou tolik zdobené aby nebyly vidět. Nosí se pod šaty/košili/ha­lenku…

eko
9 příspěvků 21.05.12 13:10

Jojo přísnej! z pevného stretche ,na zádech spousta prádlových háčků ve třech řadách.Moc jsem tomu nevěřila,zapínaly jsme spolu..,ale ten výsledek?Paráda!
Zformovaná postava,pas a prsa ve správné výšce i bez ramínek.

Iw_is_excited
73 příspěvků 21.05.12 13:12

eko: a s kosticema? Kde bych takovej sehnala? :-)

eko
9 příspěvků 21.05.12 13:22

Byl od Koňarovské-http://www.lecha­ton.cz/Stahova­ci-program-C302/.A začínám věřit,že ona opravdu umí,ať už je mi její přístup jakoli nemilý.

Iw_is_excited
73 příspěvků 21.05.12 13:38

eko: Streč se po nějaký době vytahá… Jakou ta zákaznice měla postavu? 8 cm u silnější postavy je něco jiného než u běžné nebo štíhlé…

Chari
541 příspěvků 21.05.12 16:07

@Sibyla Tenhle typ korzetu si nechává dělat známá myslím, že od těhle švadlen http://blog.sundaymorning.cz/
Sama mám klasický stahovací hladký korzet na míru, stahuje jen 4 cm (nejsem stahovací fetišistka a míň jak 60cm v pase by mě myslím mučilo), ale i to málo je opticky hodně znát. Má zelenou barvu (aby to nevypadalo příliš gothic) a nosím ho k sukním.
A dost se mi líbí korzety typu ribbon. Měly by mít vyztužené jen boky, předek kolem háků a šněrování, takže to nebude úplně nepohodlná záležitost. Ale pravda je, že si neumím představit, že bych takový korzet nosila jinak, než jako spodní prádlo. :) 

http://desertorchidcorsets.co.uk/…cklivia4.jpg

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit