Košile Culture

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mwich
115 příspěvků 16.09.11 18:44

Ahoj, dneska jsem si u Van Graafa koupil košili, nehleděl jsem na značku, ale na design a příjemnost. Nejlépe mi padla od Bosse, ale 3000 na „obyčejnou“ košili momentálně nemám, tak jsem si vzal až druhou nejpříjemnější. No a jak se tak teď koukám na značku, je to značka „Culture“, tak jsem se chtěl kouknout, co to vlastně je za výrobce, jestli a jaký nabízí další sortiment. Jenže i nejmoudřejší strýček Google o této značce mlčí.
Ví to někdo z Vás? :)

Reakce:

mwich
115 příspěvků 24.09.11 18:13

Už jsem našel jejich homepage, ale extra nadšen nejsem. Pár obrázků ve flashi, eshop žádný, trochu informací ve stylu „naše výrobky jsou nejlepší už od roku xy“ a to je všechno.
www.culture-centaur.com
Napadá vás nějaký další výrobce podobného ražení (nejen košil)?

mwich
115 příspěvků 16.10.11 19:51

Tady jsem našel ještě pár modelů:
http://heinede.zoomoviewer.com/…let/GetImage?…
http://heinede.zoomoviewer.com/…let/GetImage?… 

http://www.trendfabrik.de/…iss001_1.jpg
A ještě bych měl dotaz. Řiká se nějak tomuto obšití košile (dokresleno na bílý obrázek)? A je to pro nějaký druh košil typické? Slyšel jsem, že se to hodně dělá u ručně šitých košil.
Díky za odpovědi :)

steelspace
5 příspěvků 18.10.11 08:16

Mě obecně vadí loga (u triček i košil), takže pro mě by to nebylo.
Boss má asi nejlepší materiály (3000 za košili je vážně příliš). Mě nejlíp padnou košile Olymp (mají je i ve Van Graafu), tam je cena tak poloviční. Teď dělají hezký kontrastní rub kolem límečku a manžet, zřejmě to přišlo s častejším nošením rozhalenky.

GreatSusan  18.10.11 09:28

Doporucuju zajet do nejakeho vetsiho mesta za hranicema a jit do P&C - kosile Boss v prepoctu stoji min nez 3000, pokud mate standartni velikost (ne prodlouzene rukavy), tak mate i dobrou sanci najit kosile dobrych (dokonce i lepsich znacek nez Boss) znacek ve sleve. Co se tyka oblekovych kosil do seriozni kancelare - velice dobra znacka je eterna. Naprosto prijatelne jsou podle meho i kosile zn. Jake´s (homebrand P&C), delaji je i v nezehlive uprave. Zn. Culture jsem neznala a na muj vkus je mozna dost „kriklava“, chybi mi k tomu uz jen uzke Diesel dziny a leskle spicate polobotky (nejlepe v kremove barve)..... ;-) nebrat osobne - kazdemu se libi neco jineho…

DanielaS
4603 příspěvků 18.10.11 10:14

Ja se kontrastnich lemu bojim kvuli zapousteni pri prani, vazne ten kontrast zustane stejny i po roce prani?

mwich
115 příspěvků 18.10.11 13:33

Díky moc za rady.
GreatSusan: Ano, nosím je k džínám (ne upnutým Diesel :) ) a bez saka. Proto hledám košile, které jsou něco mezi formální obyčejně-čistě-bílou a volnočasovou modrou/červenou s proužky nebo „flanel“ vzorem = lehce křiklavé. A též nosím rozhalenku, takže je pro mě ideální, když se na rubu kolem krku objeví něco zajímavějšího než bílá látka. A úplně zbožňuju ty vysoké válcovité knoflíky.
**DanielaS: **Nemůžu posoudit, jak za rok, mám je „jen“ půl roku, ale barvy zatím drží perfektně. Jediné, s čím mám malinko problém, je „třepení“ té černé nitě ozdobného obšití. Jednou za cca 5 praní to trochu musím vzít odžmolkovačem, protože z toho začínají lézt „vlásky - chmýří“. Nic závažného, ale při detailnějším pohledu to nevypadá dobře.

GreatSusan  18.10.11 13:40

volnocasove kosile se mi docela libi od Marc O´Polo, Hilfiger nebo Esprit - vsechny firmy samozrejme prodavaji i kostkovane (flanel) varianty, ale maji i kosile decentniho vzhledu, ale volnocasoveho strihu - priznavam bez muceni, ze je kupuju ve slevach a outletech. Na volnocasove obleceni mi prijdou za normalni cenu az moc drahe…

DanielaS
4603 příspěvků 19.10.11 10:37

Ja se zatim pri siti kosil drzim zbabele nekontrastnich kombinaci. Ale peclive koukam kolem!
(Nara camicie, http://www.naracamicie.it/ )

GreatSusan  19.10.11 12:04

jestli tohle dokazete usit, tak klobouk dolu! stylove to jde ale naprosto mimo me…

mwich
115 příspěvků 19.10.11 14:53

DanielaS: Geniální, děkuju moc, hned zítra se jdu podívat do toho butiku. Snad budou i ceny přijatelné (toho se bojím nejvíc, celkem ujde 69€ /podle shop.de /, dražší kousky za 100€ bych možná ještě snesl, ale známe české prodejce a jejich ceny…).
GreatSusan: Nebojte, nemusí to být hned moc křiklavé, mají, jak jsem koukal, i decentnější modely:
pic 1
pic 2
pic 3
(vybrány jen bílé košile)

fiesta
104 příspěvků 20.10.11 08:24

Mne osobne sa zdajú tie kontrastné lemy zaujímavé - samozrejme nie je to konzervatívna kancelárska móda, v tom sa pripájam ku GreatSusan so spomenutými značkami, môj muž ešte obľubuje košele Calvin Klein alebo Strellson - ale predpokladám že autor sa (ešte) nepotrebuje obliekať úplne klasicky a k tomu mi tie kontrastné košele úplne sedia. Čo sa týka drahších značiek treba podľa mňa aj viackrát ísť do toho istého obchodu, využiť zimné/letné zľavy - nám sa takto asi pred rokom a pol podarilo kúpiť originál v Hugo Boss obchode asi sedemkrát zlacnené vlnené sako ktoré vysledne stálo cca 50 eur - samozrejme že taká kúpa sa nepritrafí každý deň, ale je to dôkaz že aj muži môžu občas niečo uloviť)

mwich
115 příspěvků 23.10.11 13:41

Tak jsem si zašel k NaraCamicie a pořídil hned několik kousků. Ještě jednou mockrát děkuju za dobrý tip. Ceny jsou stejné (některé i o trošku nižší) jak na Západě, což mě opravdu moc překvapilo. Obchod jsem zařadil mezi oblíbené a těším se na další kolekce.Calvin Klein a Strellson - neměl jsem štěstí na model, jaký hledám = čistě bílá s něčím zajímavým (např. kontrastním lemem, zajímavými knoflíky, atd.). Buď byly proužkované nebo jinak vzorované, když už byla čistě bílá, tak měla třeba kapsu nebo krátké rukávy. Buď jsem špatně hledal, nebo to nebudou značky, po kterých budu dál pátrat…
Ještě dotaz - ví někdo, co má společného 7camicie a Nara Camicie? :) Jen podobný název? (Camicie = košile). 7c má pobočky v Palladiu, na Chodově a na Floře. Má někdo zkušenosti s jejich kvalitou a cenami? Tváří se jako tradiční (zal. v 19. stol.) firma…

tana2H
1 příspěvek 15.01.12 22:17
boss je předražený i za 2000 Kč. Platíš hlavně značku, myslím si, že v kvalitě to zdaleka není žádná sláva.
Culture boužel neznám. Ze zkušenosti si myslím, že asi opravdu nejkvalitnější košile za cenu do 1500 Kč, kterou beru za ještě jakž takž přijatelnou, jsou košile eterna. Kvalitativně podobný je Olymp, ikdyž si myslím, že materiál má trochu lepší eterna. Na druhou stranu Olymp se možná méně mačká. Obě značky nakupuji na kosile24.cz , mají velký výběr a jsou solidní. U Olympu bohužel nemají ale ty košile s jiným vzorem u límce a manžety.

raven3  23.06.12 10:55

Tak Eterna je dobra kosil i kvalitni a jeste mam rad T. M.Lewin, siji i na miru a kosile jsou opravdu z vlny. Kosile od Bosse nebrat. Plati se znacka a ne kvalita. Mam Oblek od Bosse, je peknej, je z vlny, ale neni tam uvedene cislo vlny, takze nebude tak kvalitni. A to co stal, to bych mel sitej na miru. Boss je proste nizsi stredni trida. Doporucuji si procist stranky: elegantne. cz a tam se doctete vse.

marca
437 příspěvků 27.06.12 07:42

Značku Olymp mají v Peek & Clopenburg, myslím, že stála 1200kč.

Kamarád má mnoho pěkných košil z ctshirts.co.uk
Hlídá si slevy, takže jedna pak vyjde na 600kč. A samozřejmě se nemusí žehlit.

Sibyla
2639 příspěvků 27.06.12 07:46

Nejsou to kontrastní lemy ale štepování. Má to šmrnc a ještě se mi nestalo, aby nit do košile pustila. Ano, původně se to dělalo u ručně šitých věcí, teď to ruční práci evokuje.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit