Kosmetická taštička v letadle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ni2ka  08.08.12 12:06
kosmetická taštička v letadle

Už tady tohle téma bylo, ale týkalo se dlouhých letů letadlem. V sobotu poletím na dovolenou, jsem zvyklá u sebe v kabelce mít neustále kosmetickou taštičku s těmito věcmi - krém, zubní pasta, kartáček, rtěnka, řasenka, tuhý deodorant- vše je v malém- cestovním balení, ani ne do oněch 100 ml, co je jako tekutina povoleno. dál s sebou nosím vlhčené ubrousky, taky to nejmenší balení. slyšela jsem, že v podstatě téměř vše mi mohou vyhodit, že je to nebezpečné. mám suchou pleť a minimálně bez krému a těch vlhkých ubrousků se neobejdu- navíc letíme s pětiletým dítětem, čím mu třeba otřu pusu? slyšela jsem taky, že veškeré hygienické potřeby- ubrousky, kapesníky, vložky či tampony musí být otevřené. což celkem není problém, naštěstí s sebou ty intimní hygienické potřeby nebudu mít. připadá mi to celkem, jak jsem to slyšela, jako dost ponižující buzerace. nenávidím cestování autem, ale asi mu napodruhé dám přednost. co mi tedy z té tašky můžou vyhodit? připadá mi to tak, že můžu mít tak leda ruce v kapsách, ale ono to i při krátkém letu s dopravou na nějakých pět - šest hodin vydá..
a ještě jsem se chtěla zeptat na šperky, nosím chirurgickou ocel, můžu mít aspoň náušnice? prstýnky, řetízky na ruce a totéž na noze si musím sundat? o hodinkách vím, že ano. díky za vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 08.08.12 12:11

http://www.prg.aero/…ho-odbaveni/

Vše najdete tady.

Moir
1808 příspěvků 08.08.12 12:14

Létám s kapkami do nosu, krémem na ruce, rtěnkou, někdy s vlhčenými ubrousky, většinou zapomenu vyndat do zvláštního pytlíčku a pozastavovali se pouze nad kapkami do nosu, jednou a to v srpnu 2006, když tohle šílenství začalo. Šperky nesundávám, občas mne zují, protože v dámských botách bývají kovová „pera“. Buzerace to je, ale nic se s tím dělat nedá. Zatím nemáme celotělové scannery, svlékání a prohlídku tělesných otvorů. Když už se vás rozhodnout prohmatat, dělá to vždy osoba stejného pohlaví.

Dahllie
2222 příspěvků 08.08.12 12:21

Klíídd ;-) je to buzerace, né že ne, ale když budete mít kosmetiku v průhledném uzaviratelném sáčku, tak je to v pohodě. Lítám takhle několikrát do roka do Londýna a problém jsem nikdy neměla. Šperky i hodinky mějte jak jste zvyklá. Hodinky se sundávají jen na projetí rentgenem. Ve svý podstatě na rentgenu vysypte kapsy, sundejte pásek s kovovou sponou, pokud budete mít vyšší podrážky tak i boty, bundu, mobil, notebook. Sáček s kosmetikou dejte mimo příruční zavazadlo. Projedou to rentgenem, vy projdete rámem a zase si to všechno vezmete. Když budete v rámu pískat, tak vás žena z ochranky projede ručním senzorem a zběžně „prohmatá“ (projede dlaněmi v blízkosti těla) jestli třeba nemáte bombu v podpaždí.
Hlavně ať nemáte žádný nožík, nůžky, kovový pilník a podobné předměty, a ty byste přišla.
Většina společností má i úpravy na dětskou stravu a jiné potřeby, ale myslím, že se to týká hlavně malých dětí.

Alizon
1233 příspěvků 08.08.12 12:30

Pokud se bez kremu a pasty neobejdete, s sebou si je vzit muzete, ale musi byt v malem baleni.
Nenechavat v tasce, jenom vam ji budou otvirat a zjistovat co tam mate, ale vlozit do pruhledne tasticky a zvlast vylozit na pas, pripadne je na to vyslovne upozornit ze tady mate tekutiny.
V Praze maji automaty, ktere vam za 10 Kc vyhodi sacek kam ty veci musite dat a takto s nimi projit pres kontrolu. Ja mam pruhlednou tasticku, ktera patri ke kufru a tam vzdycky tekutiny dam.
Pokud jde o ubrousky - bezne je s sebou do letadla mivam, ted jsem letela s batoletem a mela s sebou cele baleni Pampers ubrousku + svoje antibakterialni a nikdo proti tomu neprotestoval. Ani me nenapadlo povazovat je za tekutinu a mela jsem je normalne v tasce.
Dale s sebou muzete mit u malych deti (u 5 leteho nevim, ja mam batole) jidlo a piti na dobu letu. Me nechali projit s cajem (ukazala jsem jim ho), kamaradka take tekutiny pro dite pronesla, ale musela je pred nimi ochutnat.
Pred kontrolou sundat vsechno co muze „pipat“, ja preventivne sundavam i boty. Jinak pasky, hodinky, sperky co nejsou zlato nebo stribro radeji vsechno dolu. Kdyz budete pipat, zbytecne se bude kontrola zdrzovat.

Moir
1808 příspěvků 08.08.12 12:31

Když tak přemýšlím, asi pravidelně procházím přes kontrolu s manikúrou v kabelce a nikomu to nevadí

Jetthro
1129 příspěvků 08.08.12 12:48

Zas takovy drama to neni..s kremem letam naprosto bezne a nikdy problem nebyl, to same sprej do nosu, rasenka, dezinfekcni gel na ruce, kapesnicky takove i makove, kolikrat normalne projdete s lahvi vody..do zadnych sacku jsem to nikdy nedavala, normalne v kabelce, ani to po me nikdo nikdy nechtel vykladat zvlast na pas..sperky neresit vubec, jedine kdybyste pipala. Jedine co se sundava bezne jsou pasky a hodinky, pokud i pres to pipate tak vas stejne vetsinou jenom prochmataj a nic vic. Zouvala jsem se jednou protoze jsem letela v gladach :) Takze na pas vylozite kabelku, pokud mate notebook tak ten zvlast, obratite kapsy, hodinky, pasek. Ze by pipaly sperky nebo bizu se mi nikdy nestalo. Veci projedou scannerem, vy projdete ramem, vsechno posbirate a jdete ;) Zrovna kdyz jsem letela naposled tak mi vyhodili skoro prazdnej antiperspirant ve spreji, ale ziletku mi v kabelce uplne v pohode nechali :D

Alizon
1233 příspěvků 08.08.12 13:29

@Jetthro
Tak me se uz stalo, ze jsem si ten krem zapomnela v kabelce a objevili ho - nebyl s tim problem, jen ho proste vyndali, koukali co to je a nechali mi ho, ale uz mi tu kabelku otevirali, po dovoleni se v ni hrabali, bylo to zdrzeni. A nebylo mi to prijemne ze se mi hrabou ve vecech. Radeji ho vyndam a tak se to ma i delat.
Stejne tak boty mi parkrat pipaly, nekdy jen mavnou rukou s tim ze jsou to boty, nekdy jsem musela jit a dat nohu s botou do takoveho pristroje.
Je to mirne zdrzeni ale je a pokud k tomu jeste mate plno veci a male dite, tak radeji riziko minimalizuji a sundam co se da, nez ze budu pipat, budou me tam prohledavat, budeme blokovat pruchod, budou me honit tam a zpatky.

chinin
2788 příspěvků 08.08.12 13:45

Já jsem jednou omylem prošla odbavením s léky v kapse. Nechtěla jsem si přidělávat problémy s nesením léků do letadla, tak jsem si je nachystala do kapsy s tím, že je spolknu co nejpozději před odbavením. Nikdo si toho nevšiml.

Edit: Mela jsem na mysli miniaturni sacek s nekolika neidentifikova­telnymi pilulkami, ne leky v originalnim baleni. A to v kapse saka, ktere projelo rentgenem. Proto me zaskocilo, ze si toho nikdo nevsiml.

Příspěvek upraven 09.08.12 v 12:32

monicka
565 příspěvků 08.08.12 13:54

Myslím, že hrozně záleží na tom, na koho u té kontroly narazíte. Jednou mě nechali projít s lahví s vodou, kterou jsem v kabelce zapomněla - všimla jsem si toho až po nástupu do letadla, jindy jsem byla líná kupovat si plastový sáček a prošla jsem normálně s kosmetickou taštičkou (takže řasenka, atd.). Posledně mi zase chtěli vyhodit penál s tužkama - vůbec netuším proč.
Teď už si na cestování letadlem vždycky beru boty, které se zouvají a nazouvají jednoduše - na svou první cestu jsem měla Steely a zatímco všechny moje věci včetně pasu a letenky už kontrolou projely, já jsem pořád ještě rozvazovala boty :). S tím zouváním je to jak na kterém letišti - v Praze projdu vždycky obutá, v Londýně jsem si musela zout boty na podpatku, ale lidi v placatých botách procházeli bez kontroly a v Paříži se musel zouvat úplně každý.

Jetthro
1129 příspěvků 08.08.12 14:09

To teda koukam na ty vase zkusenosti, asi mam stesi nebo co :) Ale litam kazdy rok nekolikrat a nikdy se mi nestalo ze by po me nekdo chtel rasenku atp zavrenou v pytlicku.

Jo a leky jsou povoleny tekuty i netekuty, takze s sebou klidne muzete mit treba nosni sprej a paralen ;)

Mylady2
12409 příspěvků 08.08.12 14:11

Buďte v klidu…dlouho se nic nestalo tak polevujou:-)
A hlavně v Praze na Ruzyni :-) hlavně teď jak lítají lidi na dovolenou tak nestíhají.

Mylady2
12409 příspěvků 08.08.12 14:14

@Jetthro Tak mě se stalo dvakrát že jsem byla obětí buzerace :-D v uk mi těsně po atentatech v metru zabavili toaletku:-) a v Ománu mi prohledávali kufr páč jsem tam vezla závaží na potápění a to oni nikdy neviděli:-)) jinak při té četnosti co se na letištích ocitá nic,,, klid po pěšině.

666mahu
1490 příspěvků 08.08.12 14:19
jak kdy

Někdy projdu bez povšimnutí, někdy prohlíží, zouvají, svlékají z pásku, bižuterie, šperků… :-)

Asi před 2 lety se mi podařilo projít se po galerii Ufizii s nožem v kabelce. Upozornili mne až v další galerii, kam jsem pokračovala. Zabavování probíhalo ale jinak než na letišti. Všimli si toho až když jsem byla uvnitř (opět jsem prošla v pohodě kontrolou), vyhledali mne a opatrně se zeptali, zda mám opravdu v kabelce švýcarský zavírací nůž. Ano, jen byl japonský. Zapomněla jsem na něj. Byli velmi milí, můj nůž strčili do obálky a dali číslo, se kterým mám po prohlídce přijít. Ne jako na letišti do koše.
Škoda, že jsem si na nůž nevzpomněla uvnitř galerie, mohla jsem si vyříznout domů pěkný kousek.:-))))

chinin
2788 příspěvků 08.08.12 14:25
Off topic příspěvek

S tou „obětí buzerace“ jste mi připomněla silniční kontroly. Ve starém řidičáku jsem měla napsáno „brýle nutné“, nicméně jsem později nosila kontaktní čočky, což byl často PROBLÉM. Nejednou mě policajti nutili si na silnici ty čočky vyndat… Nutno říct, že jsem se k tomu nikdy donutit nenechala.:-)

@Mylady2 píše:
@Jetthro Tak mě se stalo dvakrát že jsem byla obětí buzerace :-D v uk mi těsně po atentatech v metru zabavili toaletku:-) a v Ománu mi prohledávali kufr páč jsem tam vezla závaží na potápění a to oni nikdy neviděli:-)) jinak při té četnosti co se na letištích ocitá nic,,, klid po pěšině.

Lola  08.08.12 16:24

Vše do 100 ml by mělo být v pohodě.
Skutečně ale hodně záleží na to, na koho narazíte. Byla jsem svědkem toho, jak na Fuerteventuře přinutili rodinu vyhodit láhev s kojeneckým mlékem, přičemž otec se toho názorně napil a v lahvi o moc víc než 100 ml nebylo. V Brně mi vyhodili zbytek malého cestovního deodorantu (téměř prázdný), jednomu známému v Hurghadě zabavili kapesní nožík (zcela miniaturní s jednou čepelkou - dobře mířená ránou pěstí by stoprocentně způsobila vážnější poranění než bodnutí tím nebohým žabikuchem) a v Praze jsem slyšela si stěžovat slečnu, že jí zabavili celou kosmetickou taštičku - ale netuším, co v ní bylo.
Já běžně létám s příručními desinfekčními a vlhčenými deo ubrousky, miniaturní zubní pastou a příruční lékárničkou (v našem podání je to ovšem spíš menší polní nemocnice). S tím jsem nikdy problém neměla, ovšem nůžky, pinzetu a větší kosmetické lahvičky a tuby radši dávám do kufru. Nestojí mi to za to se s někým dohadovat, nebo o to přijít.
To, že by vložky, kapesníky apod. musely být otevřené, to slyším prvně a podle mě je to pitomost. Podle mých zkušeností je nejpřísnější bezpečnostní prohlídka při letech do USA a ani tam to nikoho nezajímalo.
Nenechte se odradit od létání, je to nejpohodlnější možný způsob dopravy na dovolenou a sama zjistíte, že bezpečnostní pravidla nejsou zase tak omezující, jak by se mohlo zdát.

coralline
822 příspěvků 08.08.12 16:41

Některým diskutujícím tady by neuškodilo vlézt na stránky nějakého letiště nebo letecké společnosti a prostudovat si, jak to s těmi zakázanými věcmi je doopravdy. Naprosto mě fascinuje třeba domněnka, že do letadla nesmí léky - na to stačí selský rozum, co by dělali třeba lidi, kteří musí brát léky na předpis?
Nalítala jsem toho už docela dost, moje tabletky nikdy nikoho nezajímaly (a že jsem si občas připadala jak mobilní lékárna), stejně tak dámské hygienické potřeby nebo vhlčené ubrousky. Kosmetiku si dávám do povinného průhledného sáčku. Proč jim dávat záminku k buzeraci, zas takovej problém to snad není.

Jinak si dejte pozor na některé potraviny, kamarádce prý vyhodili marcipán (= plastická trhavina :-))

xyz
1624 příspěvků 08.08.12 16:41

Kuličkový deodorant jsem hned ukázala a dovolili mi ho, vlhčené ubrosuky nikoho nezajímaly. V kabelce na rentgenu viděl policista spoustu věcí, které poznal, jen jedna věc mu nebyla jasná. Slušně požádal o ukázání tašky. Jenže mi předtím řekli, abych sundala brýle - tak se musely nejdřív najít brýle :-) To co na monitoru nepoznal, bylo kovové zavírání od pouzdra na náhradní brýle, tak se to hned vysvětlilo.
No a v rámu mi pípala podprsenka - naštěstí mě ošahávala žena a celkem příjemná :-D Cestou zpět jsem si ji schválně nevzala a nepípala jsem ;-)

Jinak se na pás dávají opasky, hodinky, mobily, foťáky a ukázat se musí notebooky.
Jo a taky jsem na průchod rámem sundávala klobouk. A manželovi řekli, aby neměl ruce v kapsách.

Edit - léků jsem měla dost, vč. analgetik, všechny po jednom až dvou platíčkách a nikdo se na ně ani neoptal. Léky se mohou normálně brát, ale v obvyklém množství. taška s 50 krabičkami by asi neprošla.

Olinka
2582 příspěvků 08.08.12 17:02

S těmi léky je to tuším tak, že byste neměli mít více stejných balení - pokud byste někam letěli třeba na 3 měsíce, tak bych asi raději brala potvrzení. Já měla léky na 14 dní, taky toho bylo slušné množství, a k nim lékařskou zprávu s potvrzením, že je skutečně užívám. Pak jsem měla ještě lékárničku pro akutní případy, nikoho to nezajímalo. Jinak u těch léků, abyste se vyhnuli zbytečnému dohadování, by se měly vozit v originální krabičce. Což jsem tedy nepraktikovala, protože by mi zabíraly půlku kufru.

Co se tekuté kosmetiky týče - je přece to nejmenší, naskládat je do průhledné taštičky nebo obalu a dodržovat maximální objem 100 ml, ne? Můžete to brát jako buzeraci, ale jednou jsou nastavena nějaká pravidla a vždycky si opakuju, že je to (snad) na naši ochranu.

Jo a ještě jeden fígl - v batohu jsem si nesla prázdnou půllitrovou láhev, kterou jsem si po kontrole na záchodech napustila a ušetřila jsem za kupování nového pití.

coralline
822 příspěvků 08.08.12 17:27
@Olinka píše:
Já měla léky na 14 dní, taky toho bylo slušné množství, a k nim lékařskou zprávu s potvrzením, že je skutečně užívám.

Musela jste tu zprávu ukazovat?

Jo a ještě jeden fígl - v batohu jsem si nesla prázdnou půllitrovou láhev, kterou jsem si po kontrole na záchodech napustila a ušetřila jsem za kupování nového pití.

Tenhle fígl používám taky. Podraz je, když je bezpečnostní kontrola přímo před gatem a pak už žádné WC, jen předražený automat na pití. Stalo se mi to na Ruzyni myslím při letu do UK.

Pavlena
778 příspěvků 08.08.12 18:24

OT ad prázdná láhev. Také praktikuji, ale kterési letiště (tuším Dublin) mě dost přečůralo: na všech WC tekla pouze teplá voda. Samozřejmě předražené automaty included.

Olinka
2582 příspěvků 08.08.12 18:35

@coralline Ne, nemusela, měla jsem ji jen pro případ, že by jim to připadalo podezřelé. Ale nejsou mezi nimi žádné návykové látky, morfiny apod:-) v akutní lékárničce bylo nejhorší platíčko kodeinu a tramadolu, z toho taky nic moc neuvaříte:-) A koneckonců, kolik by bylo potřeba nějakého modafenu a podobných přípravků s pseudoefedrinem, aby si mohli myslet, že pašujete suroviny pro výrobu drog. Podle mě, pokud povezete jedno originální balení Paralenu Plus a podobných, nemůžete z toho mít žádný problém. I když celníci nejsou farmaceuti, že.

xyz
1624 příspěvků 08.08.12 20:14

Ad množství léků:
myslela jsem v příručním zavazadle, ne v kufru ;-)

ni2ka  08.08.12 20:32
díky

Za vaše odpovědi, letím z Brna. letí celá naše rodina a to s těma věcma mi říkala moje příbuzná, která letí též. ale spíš bych řekla, že se trochu předvádí, když to líčí a že jí dělají dobře různý zákazy a příkazy. já jezdím denně do práce dvě hodiny vlakem, v podstatě jse tři hodiny na cestách a v práci jsem některé dny od 8 do 18 hodin, to prostě potřebujete něco na udržení hygieny, jinak si na nějaké velké líčení moc nepotrpím, když vidím ostatní slečny a dámy, jak jsou upravené, pochybuju, že by do letadla šly jen tak s rukama v kapsách. vyčistit si třeba po jídle zuby je pro mě samozřejmost, žvýkačka mi nestačí..rtěnku a řasenku nepotřebuju, ale ten krém jo, nesnáším suchou pusu a ruce.

yay
25 příspěvků 09.08.12 09:38

Jsem diabetik a při prvním letu z Prahy do UK jsem měla lékařské potvrzení na glukometr, pero a inzulin -do kufru nemohl, nesnáší nízké teploty Nikdo ho nevyžadoval, normálně na pás a bez problémů. Příště jsem už letěla bez potvrzení.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit