Kosmetické DIY

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiny_fox  21.08.16 01:35
Kosmetické DIY

Nové vlákno pro kosmetické recepty - ať je vše pohromadě a neplevelíme vlákno původní.

Podle toho, jak budu stíhat, zkusím přidávat jednoduché návody a doporučení na DIY kosmetiku. Aby následující příspěvky nefungovaly jen jako „kosmetická kuchařka“, ale měly co největší přínos, bude fajn, když dáte vědět jak se daří míchat vám…

A povinný disclaimer na závěr: SWIM AT YOUR OWN RISK :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

tiny_fox  21.08.16 01:59
Pleťový pečující olej

..

Příspěvek upraven 08.10.16 v 19:05

radmila.k
56 příspěvků 21.08.16 08:14

Dekuji za vlakno!
Pridam zkusenost- ruzova voda 100g s kys. hyaluronovou 1g. Vznikly roztok jde dat do rozprasovace, coz byl muj cil. Priste zredim vic 100/0,5 (jen z pleziru, nemam rada pocit neceho na obliceji, muj dlouhodoby problem).
Jeste by me zajimalo, jestli mam po nastrikani roztoku pockat az zaschne, nebo dat olej hned na vlhkou plet?

tiny_fox  21.08.16 10:13

..

Příspěvek upraven 08.10.16 v 19:06

radmila.k
56 příspěvků 21.08.16 10:19

@tiny_fox
Ja pouzivam rano i vecer jen olej Blue orchid od Clarins. S KH asi budu kombinovat jen vecer, rano davam i tonovaci krem a mam zkusenost cim min vrstev a pripravku, tim lip. Nicmene vylepseni napiste, rada se necham inspirovat.

tiny_fox  21.08.16 10:21

A ještě jsem si vzpomněla, že samozřejmě znám i další výborný eshop na nákup LZS olejů - tady

pro esenciální oleje si chodím sem

AmelieM
1304 příspěvků 21.08.16 17:46

Dovolila jsem si přenést návod od @tiny_fox na výrobu KH gelu z kosmetického vlákna sem, ať to máme hezky pohromadě :-)

Ve stručnosti slíbený postup na lehký 1% gel s kyselinou hyaluronovou, snažila jsem se ho přizpůsobit normálním domácím podmínkám a „nástrojům“:

budete potřebovat demineralizovanou vodu nebo oblíbený hydrolát (růžovou / levandulovou / pomerančovou vodu) 98,4 g, kyselinu hyaluronovou 1 g, konzervant pro vodní fázi 0,6 g(to jen pokud nepoužijete hydrolát, protože ten už bývá konzervovaný) - např. Cosgard (ten sice není přírodní, ale je certifikovaný pro použití do přírodní kosmetiky), můžete použít i čistě přírodní Leucidal nebo extrakt z grepových jader…

pokud nemáte k dispozici kosmetický líh (96%), použijte ideálně vodku na všechny nástroje, misky a lahvičky, které budete používat… stačí postříkat z rozprašovače a otřít nebo nechat oschnout…

demi vodu nalijte do menší misky, přisypte KH, kapučínovačem ji mírně rozmíchejte ve vodě - nepanikařte když vzniknou gelovité cucky, protože to je jen mezistádium a vše je na nejlepší cestě… :-)

misku přikryjte (nejlíp potravinovou fólii) a dejte na den do lednice, KH se bude pozvolna rozpouštět a po cca 20 h z lednice vyndáte průhledný gel… já většinou na zapracování KH pospíchám a nemám čas čekat celý den, takže používám na rozmixování malý speciální tyčový mixér (ale to vždy připravuju větší množství a nehrozí, že mi většina KH skončí na mixéru)… ověřovala jsem, jestli se stejného efektu dá dosáhnout i kapučínovačem, ale nebylo to úplně ono… to odložení do lednice to ale jistí!

nakonec vše přelijte do lahvičky (nejlépe tmavé), z které budete gel používat, přidejte konzervant (v případě Cosgardu nebo Leucidalu požadovanému množství odpovída 20 kapek), dobře protřepejte a máte hotovo…

a třešinka na závěr - hledala jsem komerčně vyráběný produkt, který by měl stejně jednoduché složení, pokud by se někomu nechtělo připravovat s tím doma a toto mě opravdu rozesmálo: C2 Advanced Hyaluronic Hydrating Primer (Složení: Purified Water (Aqua), Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylgly­ercin), cena: $ 92.00 za cca 30 ml…pokud se s tím budete chtít připravovat, tak máte doma to samé a lepší (protože Phenoxyethanol, Ethylhexylglyercin nejsou nic moc) jen toho bude 3× víc a dáte za to 300 - 400 Kč

a pokud byste do gelu ještě chtěly přidat nějakou stabilizovanou formu vit. C nebo DMAE Bitartrate anebo Sea Kelp Bioferment (vše přírodní ingredience), tak pro svoji pleť uděláte hrozně moc za pár peněz…

P. S.: omlouvám se, zas je to dlouhý :-)

edit na zpřesnění: výsledný gel bude stát do 200 Kč… do předpokládané ceny jsem započítala vše, co budete muset pořídit i když to hned nespotřebujete (konzervant zůstane i na příště)…

AmelieM
1304 příspěvků 21.08.16 17:51

A tady jak vylepšit svůj vlastní přípravek s vodní fází (tj. KH gel):

přidáním stabilizovaného vit. C, Sea Kelp Bioferment, DMAE Bitartrate (vi­ditelně zpevní pokožku, vynikající i pro užívání vnitřně)… dál můžete přidat vit. B3 (Niacinamide) - podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá barevnému sjednocení pleti… lipozomální formu vit. C nebo Q10 (v lipozomální formě jsou velmi účinné! i když z dlouhodobého hlediska poměrně nestabilní, v každém případě po dobu 4-6 měsíců to je ok)… provitamin B5 (D-panthenol), rostlinný kolagen, hydrolizované proteiny (rýžový, ovesný)… ve vodě rozpustné přírodní peptidy (velmi doporučuju!), z dlouhodobého hlediska je v nízké koncentraci velmi účinná močovina (urea)… + jakýkoliv hydroglycerinový extrakt nějaké „zázračné“ bylinky (vlastně na takovémto hydrolátu můžete celý ten gel postavit, tj. nahradit květinový hydrolát třeba hydrolátem měsíčku)

doporučuju se držet výrobcem doporučených koncentrací a s množstvím různých akt. ingrediencí to nepřehánět… tj. přiměřeně :-)

AmelieM
1304 příspěvků 21.08.16 18:00

Základní mix na olejovou péči pro 50+ od @tiny_fox:
40%- jako základní pečující olej rýžový (středně těžký olej, vhodný pro citlivou, zralou a stárnoucí pokožku, má skvělé vyhlazující a „hydratační“ vlastnosti, s vysokým obsahem mastných kyselin, komplexu vit. E - z přír. olejů obsahuje nejvyšší množství vitaminu E, fytosterolů, polyfenoly a squalene), alternativně se dá uvažovat o jojobovém oleji…
30%- světlicový olej jako olej zajišťující dobrou vstřebatelnost (je lehký, ideální pro zralou nebo poškozenou pokožku, s vysokým obsahem vitamínů A, D & E, lecitinem a omega 9, má výborné regenerační a penetrační vlastnosti)… alternativně bavlníkový olej (velmi lehký olej, dobře se vstřebává, antioxidant, vysoký obsah omega 6 mastných kyselin)…
10% - jako podpůrný pečující olej z jablečných semínek (je lehký olej, výborný pro zralou pleť, s vysokým obsahem linolové a alfa-linolové kyseliny, účinný antioxidant s vysokým obsahem vit. A & C)… alternativně olej z rajčatových semínek (silný antioxidant (obsahuje lycopen), poskytuje ochranu před UV, napomáhá bunečné regeneraci)… ale klidně můžete zvolit oba a dát od každého 5%, jde jen o to, jak je vaše pleť bude snášet…
10% - sezónní pečující - arganový nebo buriti olej pro vyšší SPF na léto, acai berry olej na jarní oživení pleti (je to silný zdroj antioxidantů, včetně vynikající kyseliny ferulové a epicatechinu)… alternativně je skvělé použít olejový macerát měsíčku lékařského (nejlépe v „suchém“ oleji - Caprylic) nebo macerát pupečníku asijského (gotu kola) pro prevenci hyperpigmentace…
9% - pečující ingredience - tady bych nic neměnila, tj. mix skvalanu + ceramidů + Q10 je pro začátek naprosto postačující
1%- zůstává stejné: 0,5% vit. E a 0,5% případný esenciální olej

Frantiska
3575 příspěvků 21.08.16 20:00

@tiny_fox děkuji za téma. Jen teda, jsem si o prazdninách dala závazek otvírat jen tři diskuze denně. A vy mi uděláte tohle :) už ted je to tak náročné: Gurmánské vlákno, Kosmetika, Bydlení, Pekelné celebrity, Vlákno pro radost, Přiznání, Co vidíte z okna a ted ještě Kosmetické DIY. Jak se mám pak rozhodnout.

tiny_fox  21.08.16 20:11

@Frantiska
naprosto vás chápu! :-) já nestíhám nic jiného, než si pro potěchu přečíst téma Kočka nebo pes… a do vlákna Kosmetika jsem občas jen nakoukla, až jsem uvízla…

ale tři diskuze denně to se dá… jen je to pak vždy trochu delší čtení najednou… :-)

verulenka
3324 příspěvků 21.08.16 22:10

@tiny_fox Skvělý nápad, díky.

misska
19 příspěvků 23.08.16 11:44

Tak nám diskuze nějak opadla, asi každý nakupuje suroviny jako já. Dokonce jsem odložila rozečteného Cormorana Strika a pročítám různé blogy věnované domácí kosmetice. Stihla jsem si pořídit na netu opěvovaný růžový jíl a udělala si masku s medem a oliv. olejem (jiný zatím nemám) a naprostá paráda. KH gel používám 2× denně a je také skvělý. Začíná mě to bavit. Čekám na zásobu olejů a dám se do míchání.

tiny_fox  23.08.16 11:52

@misska
já jsem se včera vracela z krátké dovolené, abych v pátek mohla odjet na delší dovolenou… :-)

ale mám připravené poznámky k večernímu příspěvku na téma v čem je vlastně dělená péče gel + olej výhodnější/lepší než klasické emulgované séra + krémy… a jak by mělo (podle mého názoru) vypadat složení gelu, tj. co přidávat k tomu základnímu KH gelu… tak snad bude i nějaké využití pro nakoupené ingredience… :-)

Uživatel je onlineporjk
2068 příspěvků 23.08.16 12:42

@tiny_fox Tak na to se těším, něco jiného je, když vám někdo vysvětlí, proč to tak funguje, než když vám řekne, že to funguje:-) Aspoň pro mě. Ten KH gel je tak jednoduchý a přitom má něco do sebe. Dokonce mám pocit, že po jeho použití je pleť jemná a bez toho pnutí, které mě po po pleťové vodě nutí napatlat na sebe co nejmastnější krém.

tiny_fox  23.08.16 12:57

@porjk
ten KH gel je opravdu velmi univerzální základ, který by měl vyhovovat úplně všem… :-)

a je opravdu mojí snahou spíš vysvětlit jak na to + dát příklad něčeho, co se mi velmi osvědčilo… stejně jako u komerčních produktů si každý musí najít to svoje, tak i u DIY výrobků je dobré si uvědomit jaké jsou potřeby a očekávání, a pak vyzkoušet tu správnou kombinaci a koncentraci ingrediencí…

Lilly_Ku
715 příspěvků 23.08.16 12:59

Mi dnes dorazi zasilka oleju, takze tez vyckavam a podam zpravy.
ten KH gel zkousim, ale mam pocit, ze mi na obliceji pne a dela takovy povlak, jeto normalni? Muze pomoct, kdyz ho trochu naredim?

tiny_fox  23.08.16 13:50

@Lilly_Ku
určitě pomůže, když ho trochu naředíte… pokud jste dávala celý 1g, tak to je maximální doporučená koncentrace… a pak je otázka, jestli na to dáváte ještě nějaký další krém, protože používat samotný gel sám o sobě není postačující, zvlášť pokud máte citlivou pleť… a dál je důležité dávat ho jen v opravdu tenké vrstvě, ne jak je člověk zvyklý při použití krému…

Příspěvek upraven 23.08.16 v 14:28

tiny_fox  23.08.16 14:09

@Lilly_Ku
ještě jsem si vzpomněla, že kolegyni, která má také velmi citlivou pleť, pomohlo, když do toho KH gelu přikápla pár kapek (10 max.) skvalanu… on je sice rozpustný v tucích, ale je velmi lehký (hustota 0,858g/cm3) a v tom malém množství se v gelu „rozptýlí“ a hodně může pomoct pro navození lepšího pocitu…

AmelieM
1304 příspěvků 23.08.16 17:20
@tiny_fox píše:
mám připravené poznámky k večernímu příspěvku na téma v čem je vlastně dělená péče gel + olej výhodnější/lepší než klasické emulgované séra + krémy… a jak by mělo (podle mého názoru) vypadat složení gelu, tj. co přidávat k tomu základnímu KH gelu… tak snad bude i nějaké využití pro nakoupené ingredience… :-)

Super! Já zatím čekám s objednávkou, mám taky na pár dní odjet, tak zatím sbírám informace a pročítám různé weby. Ale brzy už taky vyzkouším KH gel a nějaký ten olejový mix, takže určitě poreferuji :-)

tiny_fox  23.08.16 22:23

..

Příspěvek upraven 08.10.16 v 19:07

Lilly_Ku
715 příspěvků 23.08.16 22:28
@tiny_fox pilly_Ku":http://www.modnipeklo.cz/profil/lillyku/
ještě jsem si vzpomněla, že kolegyni, která má také velmi citlivou pleť, pomohlo, když do toho KH gelu přikápla pár kapek (10 max.) skvalanu… on je sice rozpustný v tucích, ale je velmi lehký (hustota 0,858g/cm3) a v tom malém množství se v gelu „rozptýlí“ a hodně může pomoct pro navození lepšího pocitu…

Prave jsem vyzkousela a funguje to perfektne, diky moc!
Taky jsem namichala olej podle navodu, po par dnech poreferuju :)

tiny_fox  23.08.16 23:02

..

Příspěvek upraven 08.10.16 v 19:09

tiny_fox  23.08.16 23:08

@Lilly_Ku
to jsem moc ráda! já jsem si to neuvědomila hned, že citlivou pokožku to může „mírně táhnout“, ale jak jste to zmínila, tak mi hned naskočil skvalan… :-)
jen jsem se kolegyně nestihla zeptat, jestli stačí jen jednou po přikápnutí protřepat anebo občas gel protřepává… ale uvidíte sama :-)

tiny_fox  24.08.16 11:58
Nákup aktivních ingredienci aneb co je dobré si pohlídat

..

Příspěvek upraven 08.10.16 v 19:09

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit