Kostice v podprsence a plavkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

govana
3 příspěvky 26.08.12 10:31
Kostice

Má někdo prosím radu, jak na kostice na podprsence či v plavkách? I když to zašívám znova, kostice vyleze. Nebo kupovat jiný typ bez kostice, poradíte? govana

Reakce:

Jen tak
58 příspěvků 26.08.12 10:47

Zkoušela jste změnu značky podprsenky a prát je v ruce?

MUDr.Lant
389 příspěvků 26.08.12 11:14

Když mi vylezly kostice, bylo to u nekvalitní podprsenky. Zašití kostic moc nepomáhá, dostanou se ven vždy, navíc to není ani estetické a ani příjemné. Takže pokud je to možné, volila bych jinou značku podprsenky, někdy méně je více.

Cuckyna  26.08.12 11:18

Já jsem tedy doslova kosticový typ a nikdy mi kostice nevylezla. Obávám se že je to nepadnoucí či nekvalitní podprsenkou.

firefly
527 příspěvků 26.08.12 11:50

Jednou za uherský rok se nám to doma u nějaké starší podprsenky stalo, opravdu ne často. Pokud se vám to děje často, bude to buď tím, že:

• kupujete nekvalitní prádlo (řešení: zkusit jinou značku, nenakupovat u vietnamců apod., pokud to děláte)
  • kupujete špatnou velikost a podprsenku deformujete již při nošení (řešení: nechejte se ve specializovaném obchodě přeměřit, možná se budete divit)
  • podprsenky nevhodně perete (řešení: prát ručně, když už v pračce, vložit do nějakého ochranného obalu, my třeba máme plastovou dírkovanou kouli, do ní se vyskládá podprsenka a dovnitř vloží podobná menší koule)
  • nebo prádlu přisuzujete nesmrtelnost - jako všechno se opotřebovává a někdy už zašívání nemá smysl a je čas na nákup nového

Většina žen s tím problémy nemá, takže by to chtělo najít, kde je zakopaný pes. určitě není potřeba přecházet na podprsenky bez kostic.

govana
3 příspěvky 26.08.12 16:35

Díky za rady. Já ji kupovala v kamenném obchodě se spodním prádlem. Stála 600 kč., na radu prodavačky i vybírala velikost.Za 3 měsíce kostice vylézá.
Plavky mám značkové tedy taky není z tržnice-Lascana-stály 1200kč a také kostice začala vylézat.

Cuckyna  26.08.12 16:42

Zkuste se přeměřit sama doma a vygooglete si Tabulku velikostí nebo koukněte na tohle . Nemusí být každá prodavačka odbornicí (stává se naopak často že se v tom samy nevyznají). Můžete mít taky prsa, která lépe sedí do balconette podprsenek nebo jiného typu (ale to si tak úplně nemyslím). Takže zkusit jiný střih, jinou značku. Ačkoliv se to nemá, doteď jsem prala podprsenky normálně v pračce a nic se s nimi nikdy nestalo (ale teď peru v pytlíku). A kostice mi opravdu v životě nevylezla. Ani u trioly která je v perfektním stavu a pořád sedí už od 16ti let ;)

firefly
527 příspěvků 26.08.12 16:52

Je pravda, že těm velikostem ne všude rozumí. Nebo ještě hůř - uměli by to i správně změřit a velikost určit, ale (setkala jsem se s tím buď v Intimissimi nebo v Etamu, teď si nejsem jistá) naměří velikost, kterou jejich značka nemá a tak to upraví na nejbližší, kterou mají. U mě to zkusili o dvě velikosti košíčků dolů :D Věřím, že kdybych jejich radu poslechla, prsa a kostice se tak poperou, že kostice radši z podprsenky zdrhne už po týdnu :D

lipo
303 příspěvků 26.08.12 21:53

To se mi taky stalo, s tou kosticí! Koupila jsem si podprsenku a vylezla, potvora! Podprsenka stála nějaké tři stovky, ale bylo to ve výprodeji v Intimissimi, což mi do té doby připadalo jako vcelku slušný obchod. ZAJÍMAVÝ DETAIL: kostice několikrát vykoukla, tak jsem se to snažila zašít. Nakonec kostice úplně vylezla během pracího procesu (kaju se, byla jsem líná prát ji v ruce, už to nikdy neudělám), a zmizela! Fakt nikde není, měla jsem strach, že poškodí těsnění v pračce, ale už je to měsíc a pračka zatím v cajku, tak snad dobrý.

DanielaS
4603 příspěvků 26.08.12 22:31

To ona se vypařila do jiné dimenze, tam, kam mizí z pračky ponožky. Jako prevenci poškození pračky stačí dávat podprsenky do sáčku nebo povlaku na polštář na zip (jo, peru v pracce, rucně ty ramínka dočista nevydrhnu). Jestli se to stalo u dvou kusů, není to systémová chyba, zkuste jiný střih, eventuálne vyměnit kostici - třeba je to jen vadný kus se špatným zaoblením.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit