Kostým - co k němu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

guest
1 příspěvek 08.10.12 19:58
Kostým - co k němu?

K

Příspěvek upraven 03.10.13 v 19:31

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

mikita.miki
1931 příspěvků 08.10.12 22:38

No… tílko… až budete tancovat a sundáte si v návalu nadšení sako, budete vypadat dost nevhodně až vulgárně. volila bych hedvábnou halenku s krátkým rukávem, nemusí to být,,košilové,, klidně s přetahováním přes hlavu. výrazné naušnice - rozhodněte se sama, já bych do nich na svatbu nešla. i ty boty, co k tomu máte, jsou pěkné, ale chápu potřebu trochu se,,distancovat,, od prochladlé vlhké země pod nohama a lodičky s platformou a kulatou špičkou jsou ideální, jen zkuste spíš sehnat hladkou matnou kůži nebo kůži broušenou, lesk jak blesk už by se mohl nechat špatně vyvážit například s oněmi naušnicemi a co si budeme povídat, kostýmek je to hezký, ale sám o sobě hodně výrazný.
na boa proboha zapomeňte!!! být vámi, zkusím koupit černou velkou pašmínu a ovinout se s ní i přes ono sako, nejlépe aby to v tu chvíli zakrývalo i ono mašlovité zapínání.
jinak do ruky psaníčko, nejlépe jednoduché černé, nebo kdybyste sehnala, by krásný byl červený taft překrytý černou krajkou nebo něco podobného

MP Markys
136 příspěvků 09.10.12 12:10

A co klobouk?

MP Markys
136 příspěvků 11.10.12 10:28

Myslela jsem třeba klobouček nebo „fascinátor“.

chinin
2788 příspěvků 11.10.12 12:14

Docela me prekvapuje, ze zde jeste nikdo nevyslovil neprijemnou pravdu, a sice, ze tento kostym je na svatbu NEVHODNY. Je sice hezky, ale je moc vyrazny. Sama pisete, ze barva je vyraznejsi nez na fotce - „dost ostre cervena“. Jedno z basic pravidel etikety je, ze na udalostech, na nichz ma byt stredem pozornosti nekdo jiny (svatba, promoce, absolventsky koncert etc.) oblekame obleceni slusne, primerene formalni a DECENTNI tak, abychom pusobili dustojne a nestrhavali na sebe pozornost prilis vyraznym oblecenim.

Pokud nemate jinou moznost, nez na svatbu obleknout tento kostym, doporucuji Vam zvolit co nejdecentnejsi doplnky. Krajka, boa, lakovane boty, leskle doplnky apod. by v tomto pripade pravdepodobne pusobily dost vulgarne. Navic, jak spravne upozornila mikita.miki, pri volbe halenky do kostymu je nutno mit na pameti, ze pokud se nebudete ucastnit jen obradu a hostiny, ale i obvykle nasledne zabavy, pravdepodobne sako drive ci pozdeji odlozite. Zvazila bych taky jinou barvu doplnku, protoze kombinace ostre rude a cerne krome toho, ze je velmi vyrazna, na nekoho muze pusobit sama o sobe vulgarne. Chtelo by to nejakou svetlejsi tlumenou barvu, ktera vysledny dojem zjemni.

Docela by me zajimalo, jak nakonec outfit na svatbu vyresite, budu rada, kdyz sem postnete vyslednou fotku.:-)

gulietta  11.10.12 12:19

@chinin naozaj si myslíš, že niekto kto si kúpil takýto kostým na svadbu a uvažuje o boa z HM si nechá poradiť?

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 12:28

@gulietta opět vyprskávám, stejně jak včera, dokonce na stejném místě :-D

chinin
2788 příspěvků 11.10.12 12:30
Po pravde? Nemyslim. Ale prislo mi vhodne se o tom zminit. Mozna vic pro ostatni, nez pro zakladatelku diskuze. Aby to si z diskuze nekdo neodnesl dojem „hmm, ten kostym je dost vyrazny, s boa to bude i vulgarni,.. ale nikdo to tu nezminil, tak jsem asi staromodni… pristi tyden si na svatbu netere vezmu ty vyrazne saty z upleho upletu…“. Toz tak.:-)
@gulietta píše:
@chinin naozaj si myslíš, že niekto kto si kúpil takýto kostým na svadbu a uvažuje o boa z HM si nechá poradiť?

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 12:31

Kostým se na svatbu nehodí… Tečka. Kostým je pracovní úbor:-)

Betty J.
2031 příspěvků 11.10.12 12:33

Chinin mě předběhla, naprosto souhlasím s názorem, že tento úbor je pro svatebčanku zcela nevhodný (i když, záleží na společnosti, která se sejde a jejím názoru na to, co je a není vhodné), navíc mám pocit, že je nositelce i malý - „faldy“ se rozhodně na sukni dělat nemají a kabátek, jenž se nedá zapnout, tento pocit ještě umocňuje.
Pokud však by to byl jediný možný kus ošacení, ve kterém má guest možnost jít na svatbu, snažila bych se také volit halenku a doplňky v neutrální a jemné barvě, třeba smetanové, možná by neškodil drobný detail v pařížské modři a něco málo šperků z bílých perel (nebo jejich bižuterní alternativa). A hlavně - odstranit tu hroznou věc pod prsy, deklarovanou jako spona, a nahradit decentnější variantou…

chinin
2788 příspěvků 11.10.12 12:48

S tim, ze se kostym (obecne) hodi jen do prace ted neminim polemizovat (prestoze prece existuji spolecenske kostymy na koktejly i na vecer, videla jsem i nekolik moc hezkych treba na matkach novomanzelu..). Ale predstavila jsem si samu sebe, jak v cervenem kostymu z fotky nakracim do prace (klidne i bez boa)… Asistentka by se lekla, zacala kontrolovat muj diar… [editovano, cast textu byla vymazana]… On tento kostym asi neni do kazde prace…:-)

@Mylady2 píše:
Kostým se na svatbu nehodí… Tečka. Kostým je pracovní úbor:-)

Příspěvek upraven 11.10.12 v 13:15

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 12:50

@chinin muzu prosím vidět příklad kostýmu na večer?

gulietta  11.10.12 12:59

@Mylady2 :-D

edit: ale je to skor na svadbu odpoledne ako namiesto veľkej večernej..-)

RenaLange  11.10.12 13:05

@chinin, ač nejsem přítelkyně rodiny již jste tu neuctivě zmínila, musím se Vás zeptat, Vy jste s nimi měla schůzku, na kterou přišli až tak směšně oblečeni?
Sama jste zde zmínila obavu aby Vás nepoznal někdo z Vašeho okolí, přitom jiné zmiňujete plným občanským jménem v souvislosti ne právě lichotivé. Čím si zasloužili Vaše pohrdání, tím že pracují na pouti?

Tenhle kostým je příšerný a myslím si že dotaz je snaha o bouřlivou diskuzi.
Zdá se mi že na fotce je stejná osoba jako na fotce v " kožichu s kapucí no nekup to".

Příspěvek upraven 11.10.12 v 13:08

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 13:07

@gulietta to jsou šaty;-) a krásné… Kostým vypadá jinak…
Sako + sukně (bez nebo s halenkou/košilí)

Bugatti
4052 příspěvků 11.10.12 13:08

@Mylady2 Kostým se ke slavnostnějším a večerním příležitostem hodí, ale ne každý. Řekla bych, že se lépe hodí takzvaně šatový kostým, tj. sukně a sako, které se nosí na holé tělo nebo na jednoduchý tenoučký top a to sako se nesundává. Mně osobně tento typ sluší lépe než šaty vcelku a měla jsem něco takového jako matka ženicha, ovšem v decentní stříbrošedé, ušité z hedvábného šantungu. Takto výrazně barevný kostým se na svatbu opravdu nehodí, ale hlavně kvůli té barvě. Boa z HM si vůbec nedovedu představit a ani představovat nechci. Ono je něco jiného pravé boa z jemňoučkého pštrosího peří, které doplní superjednoduché dlouhé černé šaty a něco jiného laciná napodobenina vyrobená z bůhvíčeho.

gulietta  11.10.12 13:09

@Mylady2 aha.:-)

chinin
2788 příspěvků 11.10.12 13:11

Bohuzel, ctu MP na mobilu a nejdou mi z nej vkladat fotky (a taky se mi to nechce hledat:-)). Psala jsem, ze o tom nechci polemizovat, ale budiz. „Vecernost“ kostymu je podle me hlavne otazkou materialu - saten, brokat, flitrove tkaniny, luxusni krajka… Taky bych rekla, ze spolecenske kostymy maji oproti business kostymum trochu „uvolnenejsi“ strih - vic zduraznuji/odhaluji postavu, jsou vic sexy, casto se nosi na telo… Obcas jsou „spolecenske kostymy“ videt i na cervenych kobercich.

P. S. Predstavte si damsky satenovy frak nebo smoking, to bych mezi spolecenske kostymy v sirsim slova smyslu taky zaradila.

citace] @Mylady2 píše:
@chinin muzu prosím vidět příklad kostýmu na večer?

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 13:11

Taky jdu na veselku;-) kostým mít určitě nebudu…
Ale budu mít velmi výrazné korálové šaty;-) mě se na svatbu hodí…(ale je az za dva týdny takze je možno ze si koupím jiné šaty;-))))

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 13:13

@chinin ano máte pravdu… Obávám se ale ze toto zde na pekle neuvidím;-) proto jsem se ptala.

gulietta  11.10.12 13:15

@Mylady2 Už aj vložte foto! :-D a potom aby vás prípadne na svadbe niekto neidentifikoval si kúpite tie nové a zachovanie inkognita možete použiť ako zámienku pre kúpu. :-D

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 13:18

@gulietta Che Che tak to vetsinou bývá když mám něco nachystáno dopředu:-D to bych pak nemohla nikde chodit abych nenašla lepší:-) foto bych dala ale nemůžu už najít… Kupovala jsem je už v dubnu.

Lady Carneval
92 příspěvků 11.10.12 13:24

Na odpolední svatbu si představuji pro mladší ženy šaty. Pro střední věk a starší, maminky tetičky babičky, krásný kostýmek typu chanel a pod něj halenku.

chinin
2788 příspěvků 11.10.12 13:25

@RenaLange
Mea culpa! Omlouvam se, pokud jsem se Vas ci nekoho jineho dotkla. Jeste driv, nez jste me na nevhodnost meho prispevku upozornila, sama jsem si ji uvedomila. V prispevku byla i urcita jedovatost, ktera se na anonymni forum nehodi. Prispevek jsem editovala, tak snad uz nevyzniva urazlive.

P. S. Osobu, se kterou jsem mela osobne schuzku, bych zde samozrejme nejmenovala (jednak s ohledem na ni, jednak prave kvuli sve anonymite). Nicmene skutecne vim, jak nekteri clenove zminene rodiny chodi obleceni na business schuzky, coz je mimochodem duvod, proc mi v teto souvislosti „naskocili“.

Zoe
316 příspěvků 11.10.12 13:31

Jakékoli velmi nápadné, extravagantní či zářivé oblečení, které by strhlo pozornost od nevěsty ke svatebnímu hostu, se podle mne nehodí. A zářivě červené do této skupiny patří. Já bych tam zařadila i zlaté. Vhodnější by byl kostým skořicový, hnědý, zelený (v jemném odstínu), decentně modrý, šedý nebo vínový. A jak se zmínila @Betty J., chtělo by zvolit ho o číslo větší.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit