Kostýmy a maškarní

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

opona
147 příspěvků 31.08.12 11:00
Kostýmy a maškarní

Blíží se podzim a zima a s tím i různé tématicky zaměřené plesy, případně maškarní.
Napadlo mě založit téma, kde bychom si vzájemně poradili nějaké jednoduše vyrobitelné kostýmy, případně konkrétní postupy, jak si poradit s nějakým určitým kostýmem.

Mě podobná akce čeká docela brzy. Mám pro sebe vyrobený pánský bavorský kostým -kalhoty pod kolena se šněrováním a s našítými kšandami a jakýmsi „laclem“ přes prsa, k tomu nabíranou halenu, khaki látkový klobouk a podkolenky.

Za co dalšího jít levně nebo pokud možno z „domácích“ zásob?

Reakce:

seznam.mih  31.08.12 11:55

Různé kostýmy a tak se těší oblibě u lidí zaměřený na cosplay. Sice se jedná hlavně o asijskou tvorbu, ale není vyjímka ani nějaká postavička třeba ze Star wars :D na youtubu mívají i nějaké návody, jak vyrobit nějakou tu masku. Na nějakou tu helmu, nebo nějakou tu blbůstku do ruky doporučuju techniku kašírování. JE to o tom sehnat si staré noviny, nebo jinej papír, popřípadě toaleťák pro zjemnění a lepidlo na tapety a vodu. Noviny se natrhají, nebo namačkají, dají se do vody s lepidlem na tapety a potom se to tvaruje, vrstvi a nechava schnout do podoby, do jaké chceme. Tvarovat to třeba na nějakej balónek a tak. Nechává se to schnout a pak se to natře barvou.
Pokud jde o kostým jako takovej, tak v burdě taky občas mívají nějaké ty kostýmy.

eveK
333 příspěvků 31.08.12 14:24
Skot

Nevím zda je to tady přípustné takto v malém, ale zde jedna inspirace. Takto byl synáček a kostým byl zdarma, vše z domácích zdrojů jen s drobnými úpravami a kilt a motýlka ušila prabába z látky co jsme našli v „kumbálu“.

opona
147 příspěvků 31.08.12 14:33

@eveK jakékoliv originální nápady na kostýmy jsou vítány - i pro dětičky (aneb princezen a pirátů už bylo dost…:-))

Skotský kroj musím pochválit, je parádní a promyšlený do detailu!

FoxInTheBox
278 příspěvků 31.08.12 18:04

Rozjíždím půjčovnu kostýmů (vlastní výroba, zděděné, sekáč) pro larp a fantasy akce (pro neziskovku - zadarmo) a s vyráběním kostýmů a rekvizit mám už nějakej ten pátek zkušenosti, pokusím se poradit s čímkoliv budete chtít :)
Co nebudu vědět, zjistím mezi podobně postiženýma - švadleny kostýmů, šermíři a cosplayeři :)

Baara
35 příspěvků 31.08.12 18:15

Kostýmové párty mám ráda. Bohužel nejsem úplně zručná, takže většinou dávám dohromady kusy oblečení co najdu doma nebo v sekáči a dolaďuji doplňky z kostýmových obchodů. Občas se ale pokusím něco aspoň trochu vytvořit nebo přetvořit.

Ráda koukám sem: http://www.coolest-homemade-costumes.com/. Je tam hodně inspirace na domácí kostýmy, i když spousta z nich není ani levných ani jednoduchých :)

Nitty
112 příspěvků 31.08.12 19:11

S přáteli jsme letos druhým rokem uspořádali svoji soukromou narozeninovo-kostýmovou párty a musím říct, že i za málo peněz se dá udělat velká paráda (většina z nás jsme studenti).
Nejhorší je vymyslet za co člověk půjde. Jakmile už je nějaká představa, tak se většinou zbytek shání rychle.
Jen zmíním pár nápadů, na které jsem si teď vzpomněla: Vymítač ďábla a jeho upálená čarodějnice, šílený doktor a jeho oběť, creepy clowna, indiana jones, catwoman, zebra, pirát, ohořelý chemik, mafián, ork atd.

h.plskova
1 příspěvek 01.08.14 12:00

Ten skotský kostýmek na dítko je úžasný. něco takového sháním na našeho kloučka, ale nejsem vůbec zdatná švadlena. Mohli byste mi poradit jak na to, popřípadě kde se dá takový kostýmek koupit, klidně i bazarový? Nové z půjčovny nechceme. Děkuji moc. Plšková

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit