Kostýmy pro děti

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 13.02.13 21:41
Kostýmy pro děti

Kupujete kostýmy na maškarní pro děti hotové nebo je šijete? Koukala jsem na nabídku v obchodech a je naprosto děsivá. Je to šité z aušusových umělin, střihy nula, kvalita šití nula, nápad nula, cena vysoká. Například čarodějnický plášť je kus záclony nabrané snad předním stehem a asi se to má zavázat kolem krku. Pokud šijete doma, přivítám i nějaké tips and tricks :-)

EDIT: Normálně nešiji, ale to co se prodává prostě kupovat nebudu.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

martek01
479 příspěvků 13.02.13 22:19

Ja teda taky nesiju, ale i tak jsem usila :-D
nabidka je fakt otresna, kycovita a neoriginalni. tak jsem synovi „usila“ kostym kuchare. Cepice obdelnik a narasene kolo z bileho platna. Kalhoty z bileho platna, na gumu, strih podle teplaku, kupodivu mu sedi vyborne. a na bile tricko s dlouhym rukavem jsem nasila bile manzety olemovame cervenou lemovkou a na predni cast jakoby Rondon, proste vytvarovany kus platna, take pbsity cervenou lemovkou a nasila jsem cervene knofliky. Cepice se naskrobi a pokud ju na nem udrzim aspon chvilku, bude frajer 8-) jo a jeste vyfasuje varecku do ruky.
(je mu 14 mesicu a bude to prvni karneval)

chinin
2788 příspěvků 13.02.13 23:06

Já sice nešiji, ale zato si pamatuji, že zde již byla o kostýmech řeč - včetně kostýmů pro děti.:-) Byly zde tuším i nějaké linky na home-made kostýmy.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 13.02.13 23:09

@chinin Děkuji naší neúnavné bojovnici za slučování a nedublování byť jen trošku podobných diskuzí. Máte z toho dobrého koníčka, protože každá diskuze už tady byla :-D

EDIT: Jinak děkuji, link jsem našla http://www.coolest-homemade-costumes.com/

Lachenauerin
544 příspěvků 13.02.13 23:59

@Beruska bez tecek
Nevím, odkud jste, ale před půldruhým rokem jsme toto také řešili, protože dcera chodila do „památkářsko-uměleckého“ kroužku a občas je paní učitelka brala na různé středověké akce apod.
Našli jsme v Opatovické ulici (Praha 1) půjčovnu historických kostýmů (Ladana, Labana nebo tak nějak…), dětské půjčovné bylo asi 250 Kč na tři dny (počítá se podle velikostí, toto bylo na 120 cm vysokou holčičku).

Dokonce jsem ještě vyštrachala fotku (snad se mi ji povede vložit nějak příčetně; to modré pod tím je tričko):

chinin
2788 příspěvků 14.02.13 00:28

@Beruska bez tecek :-)
Tentokrat mi slo skutecne pouze o to, napsat vam, ze uz zde nejake tipy, ktere by se vam mohly hodit, zaznely.:-)

MP_Emi
107 příspěvků 14.02.13 01:16

@Beruska bez tecek Zatím jsem dva kostýmy koupila a jeden skoro celý udělala.
Koupila jsem outletové šatičky pro princeznu asi za 90 korun. Měly obrovský úspěch a kupodivu přežily už několik dní nepřetržitého nošení bez roztržení nebo poškození, což jsem ani nečekala.
Kostým pro čertíka jsem vyrobila doma a hodně jsem improvizovala, protože jsem viděla jen předražené a navíc bylo na objednávku (a vlastně i výrobu) málo času. Takže jsem upletla vestičku z chlupaté příze, pod ni dala jednobarevné triko s dlouhým rukávem, na legínky přišila ocásek (ze srolovaného návleku, který jsem omotala a na jeho konec jsem udělala bambulku ze stejné příze jako byla vestička). Rohy se prý dělají ze starých rohlíků, ale koupila jsem hotové v dm drogerii.
Teď mám objednanou červenou sukničku a musím vymyslet, jak udělat kostým berušky. Ale s tečkami :-)

Bugatti
4051 příspěvků 14.02.13 01:37

Ze staré dlouhé a široké černé sukně jsem dělala dva kouzelnické pláště, na jedné straně ušila tunýlek a provlékla stužku, ta se vázala kolem krku, namalovala hvězdy stříbrnou barvou na textil. K tomu kouzelnický klobouk z papírnictví a protože chlapci byli už větší, jako kouzelnická hůlka posloužil pár lakovaných jídelních hůlek. Náklady téměř žádné a úspěch veliký. Právě vyrábím kostým krtečka - černé punčocháče a tričko, bleděmodré kraťásky ze zbytku bavlny a pletenou čepičku z černé bavlny s anténkou.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 14.02.13 07:30

@chinin Já jsem si musela rýpnout :-) Každopádně děkuji, starší diskuze jsem prostudovala. Mám na to cca 14 dní tak snad něco ehm…vyrobím :-)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 14.02.13 07:32
@Bugatti píše:
Ze staré dlouhé a široké černé sukně jsem dělala dva kouzelnické pláště, na jedné straně ušila tunýlek a provlékla stužku, ta se vázala kolem krku, namalovala hvězdy stříbrnou barvou na textil. K tomu kouzelnický klobouk z papírnictví a protože chlapci byli už větší, jako kouzelnická hůlka posloužil pár lakovaných jídelních hůlek. Náklady téměř žádné a úspěch veliký. Právě vyrábím kostým krtečka - černé punčocháče a tričko, bleděmodré kraťásky ze zbytku bavlny a pletenou čepičku z černé bavlny s anténkou.

Jo, to bude ono, kouzelník. Na to mám doma materiál. Hvězdičky udělám z nažehlovací záplaty :-)

nevena
5 příspěvků 14.02.13 08:26

Taky jsem to řešila pro dcerku. Nakonec jsem ze staré madeirové halenky spíchla spodní košili, přišila k ní dlouhé rukávy ze světlé fáčoviny(jiná prehostorická halenka) a na to jsem ušila z tmavého dyftýnu „gotické“ šaty bez rukávů(přední+zadní díl, sukni sešít, na bocích šněrování), kolem výstřihu našila ozdobnou portu(ta na tom byla vlastně jediný výdaj). První rok měla spodní lem šatů podkasaný, druhý rok jí byly na zem, třetí rok ke kotníkům, a kdyby v nich chtěla jít i letos, stačilo by na spodní okraj přidat širší lem.

Při pohledu na to, co pro holčičky nabízí obchody, v mém děsem ochromeném mozku vyplula na povrch hláška z filmu Mé jméno je Nikdo:„Blejská se jak dveře od bordelu.“

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 14.02.13 08:29
@nevena píše:
Při pohledu na to, co pro holčičky nabízí obchody, v mém děsem ochromeném mozku vyplula na povrch hláška z filmu Mé jméno je Nikdo:„Blejská se jak dveře od bordelu.“

No a pro chlapečka může mít člověk spidermana, supermana, ironmana, batmana…bude kouzelnik :-D To se mně při mém skrovném šicím umění zdá být reálné :-D

nevena
5 příspěvků 14.02.13 08:34

Pro chlapečky se mi osvědčil univerzální černý plášť - s brněním, mečem, štítem a helmicí vyrobí rytíře, s hvězdičkami, hůlkou a čapkou kouzelníka/čer­nokněžníka, s hůlkou, brýlemi a znakem na hrudi Harryho Pottera, s pomalovaným obličejem bubáka nebo zombie…

lentilki
23 příspěvků 14.02.13 09:27
ptakopysk

Ty kostýmy, co se prodávají, jsou těžká bída. Nedávno jsem viděla dokonalýho ptakopyska - ale ta holka je fakt blázen, ušije všecko :) Chtěla bych být její dítě :))

radbuza
81 příspěvků 14.02.13 09:55

Letos jsem absolutně bez šance stihnout něco ušít, s klukem jsem vyráběla Anakina Skywalkera, rytíře, čaroděje z Pána prstenu, vojáka… Pro holky jsem letos objednala kostýmy berušek (http://www. simira. cz/produkt/37826-kostym-beruska), pro obě stejné, aby se nehádaly.
Našla jsem jen toho Gandalfa:

eni.enigma
36 příspěvků 14.02.13 10:06
Malá Frida Kahlo :)

Tady jsou úžasné dětské kostýmy i s návody, jsk si je vyrobit…
 http://ohhappyday.com/…ts-costumes/

Příspěvek upraven 14.02.13 v 15:11

Bara06
1993 příspěvků 14.02.13 10:44

Šnek je bezva - a Frida dokonalá :c)! Akorát nevím, jestli by ji někdo u nás v zapadákově poznal.

antees
731 příspěvků 14.02.13 14:24

Spoustu nápadů se dá najít v časopisech jako Praktická žena nebo Burda (asi únorové masopustní vydání) - já to řeším knihovnou - za stovku si můžu za rok půjčovat časopisů a knížek, jinak bych se nedoplatila :)

macidlo
32 příspěvků 14.02.13 15:04

Holky poraďte prosím z čeho udělat paruku pro pračlověka? Představuju si něco takovýho:

http://webserver.ab-net.cz/index.php?…

Syn je skoroplešatej blonďák, příští týden je karneval, masku pračlověka nějak vytvořím z hnědý deky, doplńky taky nějaký mám, ale s tou parukou si lámu hlavu, odmítám vypláznout pětikilo, když to bude mít na sobě jednou..
Díky za rady, M.

MP_Emi
107 příspěvků 14.02.13 15:35

@macidlo Paruku jsem zatím nedělala, ale taky to asi někdy vyzkouším. Použila bych na ni nejspíš to, co už doma je - přízi, provázek, případně koupila chemlon nebo provázkovou přízi (ta má takové barvy vhodné na vlasy). Tyhle dva návody mi připadaly dobře popsané a zvládnutelné:
http://www.brydova.cz/…y/711-paruka
 http://panenkomanie.blog.cz/…ky-jak-na-to

macidlo
32 příspěvků 14.02.13 15:46

@MP_Emi oba návody jsou super, děkuju moc, akorát že já jsem na všechny tyhle práce levá jak šavle, tož budu muset poprosit nějakou šikovnější kamarádku. Každopádně to vypadá parádně, takže ještě jednou mnohokeré díky. M.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 14.02.13 20:37

Dámy, kouzelník je skoro hotový :-) Až ho dodělám, hodím foto. Všem děkuji za rady a tipy :-)

shirla
878 příspěvků 14.02.13 21:11

Jelikož mám velmi šikovnou a nápaditou maminku, všechny kostýmy a masky nám na maškarní plesy šila, pracuje ve školce, takže nyní šije i pro ostatní děti na akce školky a místního OS. Už se těším, až moje dítko vyroste a bude si užívat, tak jako jsme si s bráchou užívali my všechny maškarní a jiné akce. V obchodech jsme většinou koupili jen nějaké doplňky. Nedávno jsem se dívala (pokud si pamatuji dobře) v CaA letmo na kostýmy a bylo mi z toho opravdu smutno, protože to co jsem viděla bylo vyloženě peklo! Samé přeslazené růžové princezny a víly, snad jsem neviděla nic jiného pro holčičky-do klučičího oddělení jsem se ani nedívala, ale dokážu si to představit-batman, spiderman a jiní superhrdinové. Když jsem já vyrůstala, bylo to zábavnější a různorodější:-)

Amonute
360 příspěvků 15.02.13 10:37

Keď som bola malá v obchodoch toho veľa nebolo dostať. Spomínam si na karneval v 1. triede, to som išla za Kleopatru. Mala som na sebe zlaté flitrované šaty na gumičky, z papiera som mala urobené šperky (hrubé náramky, mohutný náhrdelník), v ruke vymodelované žezlá moci a zo zlatej koruny (čo bola namalovyný kýblik) mi vychádzali husté čierne vlasy z priadze. Nevyhrala som prvé miesto, to obsadila SPRCHA :D.
To dievčatko malo na sebe kontruškciu sprchového závesu a hlavice.

Ďalší karneval som bola mačka vo vreci. Oblečené som mala vrece s farebnými záplatamami a na hlave papierové mačacie uši. Iný karneval som bola motýl a lienka.

Musím zohnať fotky, lebo moja maminka si na tom všetko dala veľmi veľkú prácu a teraz keď sa na to pozerám spätne musím ju za to ešte raz pochváliť.

pabylka
880 příspěvků 15.02.13 14:16

Tiež nám mamina šila kostýmy na karneval, moj prvý bola víla - na starú spodničku našila rozne kúsky ľahkých látok, do vlasov venček a bolo to. Spodničku som si natiahla pod pazuchy a víla Amálka bola na svete:) Myslím, že s trochou šikovnosti a fantázie sa dá doma vyrobiť ledačo, na nete je tiež mnoho návodov, ja by som určite kostým nekupovala ani nepožičiavala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit