Kousky, které nestárnou

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielle.Warheit  15.08.13 06:59
Kousky, které nestárnou

Dobrý den.

Co osobně považujete za módní kousky, které by neměly chybět v žádném dámském šatníku a nestárnou. Jaké střihy, materiály (třeba kabátů, malých černých šatů apod) jsou podle vás zaručenou klasikou, kterou budete moc obléknout dnes, zítra i za deset let (trochu nadneseně).

Příspěvek upraven 15.08.13 v 07:59

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Betty J.
2031 příspěvků 15.08.13 07:04

Už dobrých patnáct let nosím „chanelovský“ kostým z růžového buklé: krátký mírně projmutý kabátek a sukně nad kolena. Celých těch patnáct let je v kurzu a vypadá stále čerstvě.

alvapboudica
61 příspěvků 15.08.13 10:07

Šátky, šály, opasky, pásky. Ty nadčasové, které mi daly maminka a teta v době dospívání, nadále nosím. Sem tam si je půjčuje dnes již dospělá dcera. Jedná se především o šálky z přírodního hedvábí a pak plisované. Ale kupodivu i krásný jemný vlněný šátek.
Opasek a pásky (rovněž z doby dospívání)- kožené. Jeden z nich tenký proplétaný, druhé dva širší. Ten proplétaný právě zabavila dcera k tunice ze sekáče, odstranila původní textilní a nahradila koženým.
A pak s brož po pratetě (bižuterie). Tu zatím já - k té dcera ještě nedorostla.

hanyketty
32 příspěvků 15.08.13 11:52

Kvalitní tmavě modré džíny klasického nebo spíš bootcut střihu. Líbí se mi když mají i puky…
 https://www.google.cz/search?…

HertaDeOran
866 příspěvků 15.08.13 11:57

Dobře sedící černý sako a samozřejmě „malý černý“ v elegantním krajkovém provedení

vendulael
2147 příspěvků 15.08.13 12:59

Male cerne, bila kosile, klasicky trenckot, tmave modre dziny, hedvabny satek, pouzdrova sukne ke kolenum, pruhovane triko. Vse samozrejme perfektne padnouci a z kvalitnich materialu, pak se jedna skutecne o nesmrtelne kousky. Tedy pokud jako ja nepriberete, pak je nesmrtelny jen ten satek :-)

kayav  15.08.13 13:21

Já vám nevím.. je úplně nutné mít v šatníku/botníku nestárnoucí klasické kousky?

lioncity  15.08.13 13:34

@kayav, rozhodne :-)…a to neni konecny vycet.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 15.08.13 13:46

Už 10 let nosím LBD - krajkové, pouzdrové, dělají super figuru a pořád se za ně nestydím :-)
Vlněný zimní kabát - lehce vypasovaný, se stojáčkem, pásek na zavazování.
Trenčkot - nechala jsem si ho ušít podle vzoru Burberry :-D Na originál bych neměla a z běžně prodávaných mi byly všude krátké rukávy, tak jsem to vyřešila švadlenou :-)
Bílá košile, černý svetr do V, černé kalhoty s puky, tmavě modré rovné nebo bootcut džíny - bez vyšisování a opravdu klasického střihu, zavinovací šaty různých barev ke kolenům…
Sako, kožená bunda…
Kvalitní baleríny, kabelka…
To je podle mně oblečení, které můžete nosit celý život a jenom střídat doplnky. Jasně, že v pubertě jsem se oblékala jinak, ale zhruba od 25 let mám šatník složený z těchto kousků a nosím je pořád :-)

Danielle.Warheit  15.08.13 13:57

@kayav Samozřejmě, že není. Ovšem v některých případech jsou opravdu k nezaplacení a jako základ šatníku jsou taky skvělé. Většina z nich se dá kombinovat s trendovými kousky a stále vypadá dobře, dá se na nich dobře stavět, řekla bych…

MPSkrolew
1845 příspěvků 15.08.13 14:02

@kayav Jak kdysi řekla jedna moje kamarádka: „Dám si černé gatě a bílou halenku a budu předstírat eleganci“… :-)

Gatita
302 příspěvků 15.08.13 14:42

Sako. Pěkné a padnoucí. A nemusí být nutně černé a formální. Mnohem více využiju něco trochu ležérnějšího, paradoxně se to mnohem lépe kombinuje, vypadá dobře jak k džínům, tak k něčemu slušnějšímu. Záleží, jak se to celkově pojme, ale v zásadě tak můžu jít na jednání a po práci do kina.

Sekhmet
1918 příspěvků 15.08.13 15:19

Naprosto souhlasím s @vendulael a přidávám kvalitní koženou kabelku, ideálně značkovou, v černé, nebo hnědé barvě a perlový náhrdelník.

kayav  15.08.13 16:00

@lioncity musím říct, že z Vašeho výčtu mě až běhá mráz po zádech. Já si na tyhle značky nepotrpím a ani mi to nepřijde jako základ šatníku. Jasně, je dobré mít pár kusů, které se vám budou hodit takřka ke všemu, ale tady ta adorace „kvalitní, kožené, nejlépe značkové“ mi prostě nevoní.

lioncity  15.08.13 16:10

@kayav, no jasne, to ma kazdy jinak. Pro me to zakladni kusy satniku jsou, mimo jinych teda, jak jsem psala, ten vycet neni konecny, a rada si je kdykoliv obleknu.

Garfie
4451 příspěvků 15.08.13 16:18

@kayav Není to nutné, ale někdy to potěší. Jako například šaty po babičce-černá klasika-na ramínka (se všitou podprsenkou), princesový střih, nabraná sukne po kolena. Jednoduché, kouzelné. Jsou z konce 40.let, já v nich absolvovala taneční i stužkovací večírek. A nedávno je protáhla (asi po 15ti letech ve skříni) do baru…stáří možná rozezná bystré oko při podrobném pohledu, ale jinak ne.

kayav  15.08.13 16:23

@Garfie to beru:-) takových kousků mám pár taky, ale spíš než za základ šatníku je beru jako srdeční záležitost

Robena
1257 příspěvků 15.08.13 16:27
@kayav píše:
Já vám nevím.. je úplně nutné mít v šatníku/botníku nestárnoucí klasické kousky?

Jo jo, i cerna kozena bunda a sperky mohou vyjit z mody. Idealni by bylo mit nadcasove kvalitni kousky nove porizene rekneme kazde tri roky :-)

stricc  15.08.13 16:33
@vendulael píše:
Male cerne, bila kosile, klasicky trenckot, tmave modre dziny, hedvabny satek, pouzdrova sukne ke kolenum, pruhovane triko. Vse samozrejme perfektne padnouci a z kvalitnich materialu, pak se jedna skutecne o nesmrtelne kousky. Tedy pokud jako ja nepriberete, pak je nesmrtelny jen ten satek :-)

Nemám ani jedno z toho a jak tak přemýšlím, asi jsem ani nikdy neměla. Teda pouzdrovou sukni ke kolenům jsem jednou dostala. Tmavočervenou, vzala jsem si ji asi třikrát a pak nevím, co se s ní stalo. Jen šátků mám fůru, ale žádný hedvábný.
Tyhle věci jsou snad povinné jen pro ty, co pracují v kanceláři, ne?

Lettie
426 příspěvků 15.08.13 17:17

@lioncity Tak zrovna presne tuhle sedivou kabelku mam a prestoze jsem ji ihned naimpregnovala a chovam se k ni slusne, uz je tak jeta, ze ji nejspis nikdy nevytahnu:-(

Jinak za nadcasove kousky povazuji veci, ktere cloveku strihove sednou, tj je fuk, zda napr. male cerne budou uzke nebo se rozsirujici a vystrih lodickovy ci ke krku, dulezite je, aby korespondovaly s nositelkou.
A pak samozrejme kvalitni doplnky - satky, bizuterie, sperky. Dulezite jsou materialy, prednost maji prirodni pred umelinou.

lioncity  15.08.13 19:05

@Lettie, to jsem postovala kvuli trenchi, ta kabelka me nebere ;-)

Mylady2
12409 příspěvků 15.08.13 19:11

Tak určitě je potřeba zohlednit sociálně společenský aspekt :-)
Jsou tady ženy které nechodí do společnosti…res­taurací, večírky, nejezdí na dovolenou…aj. no a od toho se odvíjí potřeba mít zde tyto kousky a taky jejich množství :-)

klubo  15.08.13 19:20

Tak nejpomaleji stárnou jednobarevné věci tlumených (černá, navy, šedá, hnědá, vínová) a bílých (tj. i třeba krémová…) barev a univerzálních střihů, vydrží pak jen když budou z kvalitních materiálů - ale choďte v tom, že jo. Vždy je potřeba nějakou rychle stárnoucí věcí to namixovat (výrazná bižu, vzory a spol.)
Ale někdo třeba nemůže žít bez khaki parky, jiný si život nedovede představit bez černého roláku - obojí je též nadčasové.

Lettie
426 příspěvků 15.08.13 19:32

@lioncity Tak to me zas jo, libila se mi moc a o to vic, ze nema nikde viditelne kostky krom podsivky, ale nejak jsem podcenila ten material. Sice k ni mam primo jejich impregnaci, ale ani ta nepomohla. A dost mi zklamalo i pomerne prasecke zpracovani detailu.
Ale s kabatem souhlasim, ty maji vypracovane pekne.

Roseline
2319 příspěvků 15.08.13 20:12

Zajímavé téma. Přesto si ale myslím, že něco jako univerzální kousek do každého dámského šatníku neexistuje. Každá žena má jiný styl, jinou postavu, jiný barevný typ. Pro jednu bude základem kožený křivák, pro jinou malé černé. Prostě každá z nás bude mít jiný seznam nezbytných kousků.

Ale pokud bych měla odpověď, tak řeknu že by každá žena měla mít slšivé nadčasové formální oblečení, vhodné na více příležitostí. Nemusí se jednat přímo o LBD, ale o kousek, který bude nositelce vyhovovat (třeba kalhotový kostým).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit