Kožená bunda

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

richmach
2 příspěvky 24.07.12 22:32
Kožená bunda

Zdravím,
rád bych si pořídil koženou bundu. Bohužel mám asi velmi vysoké požadavky, protože nemůžu vůbec nic najít a už mě nebaví pořád obíhat další a další obchody.

Mám vlastně jenom dva požadavky: Obyčejný vzhled a hrubá broušená kůže. Zkrátka něco jako je na obrázku.

Na obrázku je bunda Mustang, kterou jsem koupil ve výprodeji za 1500,– (asi nejlepší nákup mýho života) a od tý doby jsem nikdy nic podobnýho neviděl. A to chodím do obchodů všech cenových kategorií. Jediné, kde je něco podobného je Kara, nicméně tam mě zase úplně neoslovil materiál, kůže mi přišla moc tenká…

Kdybyste měl někdo tip, tak bych byl rád.

Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 24.07.12 22:39

Pánské kožené bundy má dolce&gabbana…nevím jestli je to v limitu.
Mrkla bych do Pepe Jeans nebo Diesel.
Ta mustang je hezká:-)

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 24.07.12 22:41

Zkuste van graaf na václaváku, já tam sehnala ve výprodejích pro sebe i muže nádherný kožený bundy.

Bugatti
4052 příspěvků 24.07.12 22:43

Doporučila bych dovolenou v Tunisu. Bundu vám ušijí během týdne z materiálu, který si vyberete. Ceny jsou smluvní, pro Čechy, Slováky a ostatní „východní“ národy mnohem nižší, než pro Němce nebo Angličany, ale asi o hodně vyšší než pro místní. Každopádně tam pořídíte dobrou kvalitu mnohem levněji, takže vlasně „ušetříte“ na část dovolené.

Superstar
67 příspěvků 25.07.12 08:40

No já zas pro změnu už léta sháním kožený kabát v přírodní hnědé barvě(koňaková) v délce cca lehce nad kolena. Ráda bych vypasovaný, ve vojenském stylu. A z trošku tvrdší(ne broušené či semišové)kůže. Tu měkkou kůži na kabátech nemám ráda.
Bund a kabátů je sice relativně dost(Kara..)ale nic, co by mělo šmrnc. Skoro všechny kabáty co jsem viděla, byly hrozné, takové krabicoidní, z měkké kůže, které by mi na vzhledu přidaly min.50 let :-)
Už to v ČR vzdávám. Ale kdyby z Vás někdo o nějaké prodejně se šmrncovníma koženýma kabátama věděl, hoďte sem tip. Díky :-)

richmach
2 příspěvky 25.07.12 16:08

Teď jsem objevil tenhle obchod, ví o něm někdo něco? Protože tahle bunda mi přijde dokonalá…

http://www.kozenebundy.com/…-PID155.html

kellmorian
26 příspěvků 25.07.12 23:13
moje vysnena bunda

Co tu davate se mi moc nelibi, bral bych tuto:

NISHTA
49 příspěvků 26.07.12 11:28

@richmach Obchod jsem zaznamenala, věci od nich bych si nekoupila. Pro mě představuje dobrý standard Kara. Tohle je tak o jednu, dvě třídy níž. Výhoda Kary je také v tom, že přijímají svoje věci do čistírny a do opravy. Problém může být občas trochu zaprděný
design. Ale stalo se mi, že to co mě v katalogu naprosto nezaujalo, v reálu vypadalo moc dobře.

modra_kocka
903 příspěvků 26.07.12 21:07

@kellmorian ty jsi fanoušek 80. let v socializmu?

@richmach já jsem něco podobného, ale v dámské verzi az jiné kůže, pořídila ve Vídni.

Chtěla bych se zeptat, proč se tady Kara považuje za kvalitní značku. Co na ní všichni vidíte? Vždyť je to děs :( Design příšerný, kvalita kůže snad nejhorší, co jsem kdy na oblečení viděla, o barvení ani nemluvě.

continuity
5851 příspěvků 26.07.12 21:12
@richmach píše:
Teď jsem objevil tenhle obchod, ví o něm někdo něco? Protože tahle bunda mi přijde dokonalá…http://www.kozenebundy.com/…-PID155.html

ten chlap je tedy straslivej, ale k veci, za ty prachy to kvalitni kuze nebude, bude to takove tenke chlupate neco.

continuity
5851 příspěvků 26.07.12 21:13
@modra_kocka píše:

ne v tom behal belmondo v pulce svych filmu, i na nem to vsak vypada strasne.

modra_kocka
903 příspěvků 26.07.12 21:25

@continuity no nevím, tenhle střih je IMHO vyloženě z 80. Ale vzhledem k tomu, že Belmondo v tom neběhal po Praze, Moskvě ani Jugoslávii, tak je možné, že v tom běhal o pár desetilté dřív :)

continuity
5851 příspěvků 26.07.12 22:52
@modra_kocka píše:
@continuity no nevím, tenhle střih je IMHO vyloženě z 80. Ale vzhledem k tomu, že Belmondo v tom neběhal po Praze, Moskvě ani Jugoslávii, tak je možné, že v tom běhal o pár desetilté dřív :)

trebars profesional (akoze moja srdcovka) je z roku 81.
nie je tam tu hruzu vidiet dokonale, on kameramen vedel, preco ho zabera az od pasa nahor :))
 http://www.google.cz/imgres?…

Příspěvek upraven 27.07.12 v 00:18

uu  27.07.12 00:17

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:26

NISHTA
49 příspěvků 27.07.12 11:14

@uu Jo, tak tyhle bundy kombinované s kožešinou považuji za totální zvěrstvo. Před lety jsem konsternovaně zírala na textilní bundu a límcem z polární lišky a ozdobami Swarowski crystal. Chudák zvíře, muselo umřít, aby viselo na takovém hadru. Teď Tam dávají levnějšího mývalovce. Ale dá se tam vybrat i něco příčetného. Moje maminka je věrná zákaznice, tak mám celkem přehled. Úplně bych proto Karu nezatracovala. Stojí za to se tam občas mrknout.

modra_kocka
903 příspěvků 27.07.12 13:06

@continuity ta z tveho odkazu mi přijde nepatrně přičetnější, než ta zde na foru. KDyž jsem byla na základce, tak tohle byl fakt poslední výkřik mody. Pak ještě takové ty sešívané z kousků

@uu jsem ráda, že si to nemyslím jenom já :)

@NISHTA nj, ale i v HM se občas dá něco vyhrabat. To z něj nedělá kvalitní značku, která používá kvalitní materiály

kellmorian
26 příspěvků 29.07.12 18:20
@modra_kocka píše:
ty jsi fanoušek 80. let v socializmu?

Ne, nejsem fanouskem normalisacni ery. Jak uz bylo receno, podobne veci se objevovaly uz drive a to i (hlavne) v zapadnich filmech. Navic ja jsem to mel spjato az s 90. lety. A neni to fixace na nejakou dobu, ci retro. Proste se mi to libi. Nechte lidem vybrat z rady ruznych bund a kazdy si vybere nejakou, ja bych si vybral tuto.
Kdyz je to dle modnich guru tak hnusne, tak proc se to vubec delalo? Proc do toho Belmonda a jine herce cpali?

katango
1356 příspěvků 29.07.12 19:35

@kellmorian Mně se ta bunda líbí.

modra_kocka
903 příspěvků 29.07.12 19:46

@kellmorian já jsem módní guru? Jee, děkuji, takový kompliment mi ještě nikdo neřekl :-*

RenaLange  29.07.12 22:35
@kellmorian píše:
Ne, nejsem fanouskem normalisacni ery. Jak uz bylo receno, podobne veci se objevovaly uz drive a to i (hlavne) v zapadnich filmech. Navic ja jsem to mel spjato az s 90. lety. A neni to fixace na nejakou dobu, ci retro. Proste se mi to libi. Nechte lidem vybrat z rady ruznych bund a kazdy si vybere nejakou, ja bych si vybral tuto.
Kdyz je to dle modnich guru tak hnusne, tak proc se to vubec delalo? Proc do toho Belmonda a jine herce cpali?

Protože to byla móda osmdesátých let a máme rok 2012,mobily a iphone:-). Život jde kupředu a z minulosti je třeba si vybrat, občas rády nosíme dlouhé sukně, ale v kuchyni máme myčku.
Kellmorian který jste ročník? Normalisace, fysika…takhle psával můj dědeček, rok narození 1888.
Ano, je to možné, mně je… hodně, píšu fyzika, mám ráda rychlá auta a na MP se chodím učit nejen o outfitech, pomáhá mi nestárnout duchem.

Mori  30.07.12 11:57

@RenaLange, fysika, president apod jsem psávala, když mi bylo patnáct, pak mě to přešlo :-) A ne, nejsem ročník vašeho pradědečka

Edit: pardón, dědečka. A už jsem zticha, ať je kellmorianovi kolik chce.

Příspěvek upraven 30.07.12 v 12:16

RenaLange  30.07.12 12:07
@Mori píše:
@RenaLange, fysika, president apod jsem psávala, když mi bylo patnáct, pak mě to přešlo :-) A ne, nejsem ročník vašeho pradědečka
¨
Mori, Vy která tak lpíte na detailech, psala jsem dědečka!
Pokud umíte počítat …etc. Prostě člověk nesmí ustrnout v minulosti vkusem ani písemným projevem, kellmoriana jsem ani na okamžik nezaměňovala za pubertální dítě.
Jak ale Vaše odpověď souvisí s mým komentářem?
Pokud máte potřebu vyjadřovat se k čemukoliv co napíšu, využijte prosím soukromé zprávy.
Vy se vypíšete, já to budu mazat bez přečtení a nikdo tyhle pitomosti nemusí číst tady.

Livonia
9 příspěvků 31.07.12 06:44
@modra_kocka píše:

@richmach já jsem něco podobného, ale v dámské verzi az jiné kůže, pořídila ve Vídni.

Chtěla bych se zeptat, proč se tady Kara považuje za kvalitní značku. Co na ní všichni vidíte? Vždyť je to děs :( Design příšerný, kvalita kůže snad nejhorší, co jsem kdy na oblečení viděla, o barvení ani nemluvě.

Mohla bych se zeptat, co je konkrétně na kůži od Kary za takový průšvih? Zvažuji nákup pláště z jehnětiny (druhá ruka) v kombinaci s liškou a vypadá velmi kvalitně. Z vaší reakce mám dojem, že tomu rozumíte. Děkuji.

modra_kocka
903 příspěvků 31.07.12 08:46

@Livonia Kara používá na oděvy i nepříliš kvalitní části usně, jako například z krku nebo z břicha. Useň je nejlepší v oblasti hřbetu - je nejrovnější, má stejnou tloušťku, hustá vlákna. Směrem k břišním částem kvalita usně klesá - někde jsou řídká vlákna, někde se naopak tvoří tvrdá místa.
Kara používá i ty částí usně, které se obvykle považují za odpad. To by možná nebyl zas tak velký problém - konec konců, já taky fandím tomu, aby se maximum využilo a minimum vyhodilo - ale používat na jednu půlku zad useň z hřbetu a na druhou useň z krku je zvěrstvo. Každá část usně má různé fyzikální vlastnosti, různou tloušťku…

modra_kocka
903 příspěvků 31.07.12 09:00

@Livonia dodatek: chce to vidět konkrétní oděv, takhle na dálku se těžko posuzuje, jak je kvalitní. Zkus se podívat, jak kůže vypadá, jaké má vlastnosti. Kvalitní části usně jsou rovné, hladké, stejně tlusté. Ty méně kvalitní mají tvrdá místa, jinou strukturu, nebo jsou takové „zvrásněné“, maji rýhy, jsou měkké. Nemůžu najít na googlu žádné obrázky, tak snad je to takhle srozumitelné.
Co se týče kožešiny, tak tam taky záleží na tom, odkud je konkrétní kus vyříznutý, různé části se liší kvalitou. Ale tomu už tolik nerozumím, takže nedokážu ani slovně popsat, jak je od sebe rozeznat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit