Kožené boty - slézající barva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Erinka.X
68 příspěvků 30.10.14 10:04
Kožené boty - slézající barva

Zajímalo by mě, jestli má někdo stejnou zkušenost jako já a jak jste to případně řešili. Koupila jsem si kožené boty hnědé barvy z hladné usně od Gaboru (takže žádné extra levné). Použila jsem na boty správnou impregnaci. Všimla jsem si, že na jedné botě je malý flíček. Vzala jsem čistý hadřík, namočila ho do čisté vody bez jakéhokoli přípravku a zkusila jsem ten flíček dostat pryč. Upozorňuju, že jsem na to místo vůbec nedřela. Výsledek - flíček zůstal, hnědá barva je pryč. Takže teď tam mám flek světlé barvy. Je tohle normální? Čekala bych, že barva na botech bude nějak zafixovaná a ne že bude takhle pouštět. Když jsem viděla, jak snadno jde ta barva dolů, tak se děsím, co udělají boty po delší době nošení. Samozřejmě vím, že se dají koupit barevné oživující krémy na boty, ale to není řešení. Oživit možná, ale přece nebudu barvit boty úplně od základu. Navíc mám zkušenosti, že tyhle barvící krémy právě pouští postupně také. A u těhle bot jsou navíc přechody z tmavě hnědé do světlejší, nejsou jednoho odstínu. Budu to řešit reklamací. Pokud mi reklamaci uznají, předpokládám, že jen obarví ten flek a vrátí mi boty v jinak stejném stavu.
Ještě dodám, že od této značky jsem si nakoupila letos docela dost bot a tak se děsím, co udělají ostatní. Připadá mi, že lehce pouští i boty černé.
Volala jsem si do kožešnictví, řekli mi, že je barva zřejmě špatně zafixovaná, oni by mi obnovili barvu (snad i řádně zafixovali), ale stálo by mě to cca 500,–Kč. Ale přece nebudu dávát za každý boty ještě peníze navíc. Stačí kolik utratím za ošetřující přípravky. Boty by přece měly být řádně nabarvené už z výroby. Jsem opravdu rozmrzelá, boty nebyly levné, líbí se mi a samozřejmě reklamace bude trvat 30 dní, takže si je tenhle podzim už neužiju. A také mě zajímá, co udělají moje nové hnědé kozačky, které jsem si u nich také zakoupila. Aby se člověk bál ty boty nosit.

Má někdo podobnou zkušenost? A řešil to jinak než běžně dostupnými oživujícími krémy?
Nebo je to snad naprosto normální, že obuv pouští barvu?

Reakce:

Gorilka
657 příspěvků 30.10.14 11:54

Mno, to spíše vypadá že použili nějak nabarvenou kůži a nechali ji dobarvit. Otázka je, zda je to chyba Gaboru nebo dodatelské firmy s kůží.

Buď ty boty reklamuj nebo zatni zuby a nech si tu barvu nech pořádně zafixovat.

Erinka.X
68 příspěvků 30.10.14 13:27

Boty jsem dala na reklamaci. Ale mám obavu, že jen zamalují flek a celkově boty nezafixují. Boty stály 3tis. za tu cenu by mohla barva držet… Ale jak je vidět, tak barvu nezafixovali.
Spíš se děsím toho, jestli to je jen náhoda nebo se mi to stane u všech bot.

JPS1  28.01.15 13:29

Existují různé postupy při barvení kůže pro boty. Může být buď fixovaná, nebo třeba tzv. stíraná. Ta se používá pro boty, které mají mít ve výsledku ( po čase nošení ) tzv. vintage vzhled. Barva bude postupně z exponovaných míst mizet a ani odstín nebude všude stejný.
Vaše boty jsem neviděl, jen říkám že se lze s takovou věcí setkat a není to vada.
Na dobarvení lze použít třeba opravný krém na www.cisteboty.cz ,ale musí se použít s odbarvovačem a je to trochu vyšší škola.
Reklamace přijde levněji :o)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit