Kožené podrážky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baloba
1 příspěvek 11.03.13 22:49
Kožené podrážky

Zdravím, potřebovala bych poradit s koženou podrážkou u „vycházkové obuvi“. Předpokládám správně, že je potřeba je nechat podrazit? Proč vůbec se dělá kožená podrážka - při normálním nošení v exteriéru se přece strašně rychle musí „ošoupat“. Díky.

Reakce:

Tleilaxan
241 příspěvků 12.03.13 07:32

Kožená npodrážka se rozhodně nemusí podrážet. Záleží na typu boty, zda jsou to lodičky nebo kozačky. V obuvi seženete speciální impregnaci na kožené podrážky a tak se dají nosit i zimní kozačky bez problémů nepodražené (ale samozřejmě hrozně studí zem do nohou). Lodičky bych nepodrážela určitě.

top topic
949 příspěvků 12.03.13 10:13

@baloba: myslím, že nechat podrazit se mají všechny kožené boty. Tipla bych, že kožené podrážky se dělají proto, že pro nohu to bude kvalitnější pochozeníčko než guma, plast, atd. A protože je to drahé, tak kožené podrážky mají málokteré boty.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.03.13 10:16

Kožená podrážka je citlivá na nerovnosti povrchu, stačí kamínek a máte v ní díru. Proto se doporučuje pouze na nošení do interiéru. Já své boty s koženou podrážkou vždy nechávám podrazit, protože chci, aby vydržely více než dvě tři nošení. Většinou mi to i doporučují prodavačky při koupi.

chekotay
410 příspěvků 12.03.13 10:19

Pokud mohu hovořit za pánský botník, kožené podrážky mají luxusnější boty, neboť chůze v nich je příjemnější. Když se prošlapou, tak se vymění. Do zimy zimovaté to ovšem není úplně ono.
Vycházková obuv kožené podrážky klidně snese, pakliže se držíte starého významu slova „vycházka“ a nezaměňujete jej s „outdoor“.
Podrazit koženou podrážku gumou samozřejmě jde, ale je to škoda - asi jako kdybyste si pořídila zlatý prstýnek a pak jej nechala potáhnout bronzem.

Jetthro
1129 příspěvků 12.03.13 10:20

Je lepsi podrazit, jednak se tak rychle neznici a hlavne, ty kozeny podrazky docela slusne klouzou :)

Sekhmet
1918 příspěvků 12.03.13 10:22

@chekotay No, ona vycházka v centru Prahy je z hlediska povrchu skoro vždycky outdoor. Teď jsem si koupila červené lodičky Paul Green, které mají koženou podrážku - poslední pár v mé velikosti v obchodě. A na podrážce bylo sakra vidět, že tu pravou botu už pár lidí zkoušelo a tu levou nikoli. A to v ní chodili jen po koberci v prodejně - a byla odřená jak zákon káže.

Sailorette
1589 příspěvků 12.03.13 10:43

Kožené podrážky jsem měla u jedněch vycházkových bot a u zimních kozaček, nenechávala jsem podrazit ani jedny, nosila oboje normálně i v dešti, kozačky ve sněhu. Kozačky i v mokru a sněhu v pohodě drží, podrážka je po dvou sezónách ok, jen bylo potřeba nechat podrazit podpatek. Vycházkové od Bati několikrát zmokly, moc jsem se o ně nestarala a podrážky taky vydržely, měla jsem je asi tři sezóny, podrážka ale časem ztvrdla. Kozačky mají samozřejmě mnohem silnější podrážku než vycházkové.

real.blond
6688 příspěvků 12.03.13 11:30

@Jetthro jojo, kolikrat uz jsem bruslila na leskle podlaze:-)

@Sekhmet souhlas, „prochazka“ centrem Prahy je pro nepodbite boty likvidacni.. O jehlovych podpatcich ani nemluvim:-(

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit