Kožich na zimu

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Mary
3 příspěvky 16.08.11 12:17

Ahoj ráda bych si pořídila na zimu umělý kožíšek, nejspíš černý a dlouhý k bokům. Aby mi z něj nevykukovala záda, ale ne delší. Nemáte tip na obchod, v němž bych ho sehnala?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lara
208 příspěvků 16.08.11 17:20

Tip nemám. Jen varování. Umělý kožich moc nehřeje. Může být i dražší jak třeba králičí. Mám umělý i právě toho králíka. Králík teda trochu opelichal, ale hřeje. Umělý je krásný, vypadá jako pravá činčila, ale je v něm chladněji.
Jinak umělý je dárek. Na kůže a kožešiny doporučuji značku Kara. Prověřená klasika. Ale nemyslím, že tam mají umělé.

lindiste
347 příspěvků 17.08.11 04:26

Na kožichy se vykašlete.

DanielaS
4603 příspěvků 17.08.11 09:49

Proc, hreji skvele, ja na ty po babicce nedam dopustit.
U umeleho bych dbala na to, aby byl dostatecne zatepleny, tedy ne jen „kozesina“ a podsivka, ale uvnitr i vrstva vatelinu.

MP Mary
3 příspěvky 17.08.11 14:40

Děkuji za rady. :) Nemáte tip na nějaký obchod, kde bych moderní umělý kožich sehnala?

katango
1356 příspěvků 17.08.11 15:43

Měla jsem plyšák ze sekáče, ale nový. Zateplený nebyl, jen plyš a podšívka a byl opravdu hodně teplý. Tak nevím. Plyšáky jsou horší než pravé kožichy jen, když hodně fouká.

MP Mary
3 příspěvky 18.08.11 08:20

Nechci ho ani tak do mrazu, spíš na parádu. :)

Apolena
32 příspěvků 14.11.11 09:34

Oživuju prastaré téma:
Podědila jsem před nějakou dobou kožich a teď jsem zjistila, že je to pravý norek, jako nový. A nějak si s ním nevím rady. Vím jen, že si ho určitě chci nechat. Ale naprosto netuším jak, k čemu a kam něco takového nosit. Můj obvyklý styl jsou spíš hravé variace, hippies forever. Klasická elegance se u mě vyskytuje jen příležitostně a tenhle kožich je prostě daleko za hranicí mé představivosti.

katango
1356 příspěvků 14.11.11 11:50

Apoleno, nosila bych ho ke všemu.

Maja  14.11.11 12:02

Já se zrovna vrátila z Tesca, mají tam umělé celokožichy -sice až ke kolenům- v černé a šedé, ty šedé jsou příjemné na omak a jsou asi za 2100. Vážně jsem o tom šedém přemýšlela, ale v při zkoušení jsem se v něm úplně utopila, jak jsem drobná, takže zase nic. Jak moc je to kvalitní/nekva­litní, nepoznám…ale i tak.. za tu cenu se zdají fajn.

Apolena
32 příspěvků 14.11.11 15:44
katango ha detto : Apoleno, nosila bych ho ke všemu.
Tak ke všemu to asi právě nepůjde. Dnes jsem na sobě měla zelený kabát ke kolenům, dlouhou pestrobarevnou sukni tištěnou indickými vzory, fialové punčochy a hnědé „rozumné“ polobotky. Když si tutéž kombinaci představím s norkovým kožichem, vypadala bych jak šašek.

DanielaS
4603 příspěvků 14.11.11 15:49

K dlouhe sukni asi ne, leda by to byla plesova roba ze zlateho hedvabneho matlase. „Rozumne“ polobotky tomu taky nepridaji. Bud trochu prizpusobis satnik kozichu, nebo kozich na dvacet let odloz.

GreatSusan  14.11.11 16:07

Apolena: zalezi na tom kozichu. Dlouhy kozich pod kolena bych, uprimne receno, nenosila, pripadala bych si moc „damovate“. Ke kolenum a kratsi si umim predstavit s dzinama (a ke kozichu pasujici barve) a kozackama - ale spis neco jako biker boots nebo punk, ne elegantni a uhlazene. Celkove bych to moc neprehanela se snahou o eleganci, bylo by toho na muj vkus prilis a taky mam dojem, ze v elegantni kombinaci to snadno opticky pridava vek (a taky vytvari ponekud „rusky“ dojem). Je fakt, ze ja bych pravy kozich nenosila vubec, ale kdyz uz ho mate, je skoda ho nevyuzit.

Apolena
32 příspěvků 14.11.11 16:27

Kožich je zhruba do půli lýtek.
Nevadilo by mi přizpůsobit část šatníku kožichu, ale nějak stále nevidím, jak přesně ho přizpůsobit. Z toho kožichu cena s hodně nulama prostě svítí. Zatím nejlíp to působilo s lodičkama, hedvábnýma punčochama a kloboukem. Ale ani ten jeden kousek z Model Praha co mám k tomu nepůsobí úplně správně. Vykukující šaty taky vypadají divně, s výjimkou jedněch plesových (zlaté hedvábné matlasé to není, ale krvavě rudé cosi neznámého složení, co by klidně hedváb být mohl).
Zatím to vidím spíš na odklad o nějakých 10 až 15 let, i když jednorázové zestaření mi nevadí. (beztak po mě ještě dnes občas chtějí občanku a jindy mi tipují 35)

GreatSusan  16.11.11 12:20

mozna by mohlo vypadat dobre nosit k tomu uzke cerne kalhoty, cerny rolak a cerne kozene boty - proste by tim vyniknul ten kabat, kdyz uz, tak uz :-) nevim kolik Vam je let, pokud jste ve veku okolo 20, tak je mozne, ze jste na ten kozich proste jeste trochu mlada - pak bych ho asi nechala k vecernim satum…

Apolena
32 příspěvků 16.11.11 13:13
GreatSusan ha detto : mozna by mohlo vypadat dobre nosit k tomu uzke cerne kalhoty, cerny rolak a cerne kozene boty - proste by tim vyniknul ten kabat, kdyz uz, tak uz :-) nevim kolik Vam je let, pokud jste ve veku okolo 20, tak je mozne, ze jste na ten kozich proste jeste trochu mlada - pak bych ho asi nechala k vecernim satum…
Těsně před třicítkou.
Kalhoty nenosím vůbec, vadí mi, když jsou mi vidět stehna a oblast rozkroku. Černá mi zas krade barvu z obličeje. Ale za pokus to stojí. Je pravda, že ten kožich vypadá mnohem líp, když z něj dole čouhají jen nohy než když z něj čouhají nohy a hadr. Takže možná spíš než černé úzké kalhoty a rolák bych zkusila variantu černé boty, černé neprůhledné punčochy, sukně kratší než kabát a halenka nebo rolák světle neutrální barvy. U krku stejně bude vyčuhovat jen maličký kousek stojáčku, pokud vůbec.
A co s hlavou? Klobouk? Šátek? Baret? (když je pod nulou, prostovlasá nechodím)

Apolena
32 příspěvků 16.11.11 13:17
A konečně jsem na netu našla téměř přesný klon toho mého: http://www.henigfurs.com/…cuffs/184921
Jen to, co mám ve skříni, je asi o 10 cm kratší. Barva a střih ale odpovídá.

GreatSusan  16.11.11 13:39

nobl, nobl :-)) kombinovala bych co mozna jednoduse, kabat je to krasny, ale vystaci si (aspon myslim) sam o sobe… v podstate bych zustala u sve puvodni rady, uzke kalhoty, svetr a boty v jedne barve - davala bych pozor na kratsi sukne, cokoliv vyzyvaveho atd., aby to proste nevyznelo lacine…

uprimne receno, vubec nevim, co bych si s nim pocala - mozna to nechte trochu „ulezet“ a proste si ho zkusmo natahnete k tomu, v cem zrovna vychazite z domu, treba udelate jednoho dne objev… co na hlavu netusim, mozna cepici nebo velky sal

Apolena
32 příspěvků 16.11.11 13:57

Kratší ve smyslu kratší než kabát :) Reálně ke kolenům.
Ale zítra je Festa Academica, což je kultura tak akorát vhodná k experimentům a možným přešlapům. Děkuju za tipy, zítra z nich zkusím uvařit něco naostro a pak podám hlášení :)

modra_kocka
903 příspěvků 17.11.11 19:40

Nádherný kožich! Tiše závidím :) Nedávno jsem kožichy obdivovala a přemýšlela, že si konečně musím nějaký pořídit, ale ty, co se mi opravdu zamlouvaly, stály asi tolik, co rekonstrukce jádra :)))
Nosila bych pod něj jednoduché věci klasického střihu, které nepřitahnou příliš pozornost - to kožich zvládne sám. Great Susan má dobré nápady, ten s úzkými kalhotami a pulovrem se mi líbí. Nebo co třeba pletené šaty s roláčkem a kozačky? Soustřeďte se spíš na ty části těla, které budou vidět, až si kožich oblečete (takže krk, dlaně, obličej, lýtka), zbytkem se nemusíte zabývat ;)

DanielaS
4603 příspěvků 18.11.11 08:49

Doufam, ze na te feste nebudete kozich odkladat. Ja bych se o nej bala.

Apolena
32 příspěvků 18.11.11 13:07

Hlášení: Černé kotníčkové boty, černé neprůhledné punčocháče, tmavěmodré (námořnická) šaty pod kolena, které nevykukovaly, černý hedvábný šál, který trochu vykukoval, nízko posazený drdol, náušnice pecky - imitace českého granátu, dost rudá rtěnka, aby vyvážila tu záplavu černé. To bylo maskování za hodně elegantní paní a nějak mi to šlo proti srsti. Asi deset vteřin před odchodem na mě ale vykoukla černá buřinka a s ní už jsem to byla zase já. Takže ano, půjde to :)
Kožich jsem odložila normálně v šatně a nic se mu nestalo. Ona to byla dostatečně civilizovaná akce :) http://www.festaacademica.cz/koncert.php

GreatSusan  18.11.11 18:27

To zni dobre :-)) ja myslim, ze mozna potrebujete trochu casu se s tim kozichem „szit“ a nakonec ho fakt budete nosit skoro ke vsemu… byla by skoda, neco takovyho schovavat ve skrini
vzpomela jsem si na Vas vcera vecer a rikala si, jestli fakt podate hlaseni - po ty diskusi jsem byla zvedava…

oskarina
266 příspěvků 18.11.11 22:46

já mám dva veluráky z Kary Trutnov, a pak jeden stříbrný králičí. Norkový tiše závidím, ale i přeji! Jen ho pěkně nos, počkej, až bude mínus dvacet, člověk může jít celkem lehce oblečen a není mu zima! Kožich je kožich, a když je ještě elegantní a slušivý, není co dodat.
Asi před čtyřmi lety měli v Kaře šedobéžový plášť, podšitý norkem, s norkovým límcem - tehdy za cca 30 tisíc. Dodnes lituji, že jsem si ho nekoupila, byl úžasný!

oskarina
266 příspěvků 18.11.11 22:51

Jen pozor na MHD a na magory! Mně někdo ten králičí rozřízl (asi žiletkou) na zádech v MHD při cestě

do práce (v Praze), místy i s podšívkou!!, naštěstí mě neřízl do oděvu pod kožichem. ALe já mám jehlu na kůži a protože kožich byl

chlupem ven, tak jsem si to opatrně sešila a není to vidět. Lidi,

nelžu, stalo se to asi před pěti lety. Od té doby jsem dost opatrná a v

kožichu nejdu do nějaké tlačenice a nestojím v MHD. Praha je Praha, i sektáři se tu koncentrují ve větším množství.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit