Kožich z pravé kožešiny - nákup a nošení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Diomen
6 příspěvků 11.11.14 21:09
Kožich z pravé kožešiny - nákup a nošení

Zdravím, toto téma jsem tu nenašla a tak jsem si dovolila založit nové. Ráda bych si na zimu pořídila kožich z pravé kožešiny, spíše asi velurový, abych nevypadala jako ruska nebo stará bába, prostě něco šmrncovního, ale zároveň kvalitního co skutečně zahřeje. Ráda bych se dozvěděla, zda máte nějaké zkušenosti s jeho nákupem, a jestli jste ho poté skutečně unosily atd. Já u nás v čechách znám jen karu, mám od nich kožený kabát, který nosím již několik let a stále je jako nový, s kožichem ale zkušenost nemám. Koukala jsem na jejich stránky, ale výběr se mi moc nelíbí. Přijde mi, že loni měli na prodejně mnohem hezčí kousky, letos jsem tam ještě nebyla. Budu moc ráda za vaše rady a zkušenosti.

Najdete v encyklopedii: Kožešiny

Reakce:

Gorilka
654 příspěvků 12.11.14 07:40

Kara, Kara, Kara…

žádné zkušenosti:
V Karlových Varech by měl být lepší obchod.
V Praze zkus Kreibicha a pak na Vinohradský je salon, mezi Českým rozhlasem a Vinohradskou tržnicí, kdyby jsi zatoužila po něčem na míru.
A s kožešinami umí i Natali Ruden, ale to už je jiný level.

Go-lightly
3428 příspěvků 12.11.14 08:08

Kara je solidní, ale nemá moc šmrnc. Hm, hm, velur… přiznám se, že právě taky po kožichu pokukuji, a jak tak koukám na ten vyšší level (na který nemám, ale který může inspirovat), je to samá kožešina navrch, to spíš ty velury jsou trochu retro. No a ruský styl - to záleží na tom, jak se to nakombinuje. Mám takový pocit - je to jen pocit, ale kdoví - že kožichům se blíží velký comeback.

Bongani
155 příspěvků 12.11.14 08:20

Pravý kožich bych si nikdy nekoupila (ano, kvůli zvířatům), ale měla jsem kdysi kvalitní umělý a měla jsem ho na sobě jenom párkrát, protože mi v něm bylo šílené vedro. A dovedu si představit, že ten pravý bude taky pořádně hřát. Takže si myslím, že jestli nás čekají i nadále takové teplé zimy jako vloni, tak se snad investice do kožichu ani nevyplatí.

Zoe
316 příspěvků 12.11.14 08:57
zkušenosti

Kožichy z pravé kožešiny mám 3, protože tchán byl kožešník a žili jsme spolu v jednom domě 32 let. Ten nejstarší - bílou „panenku“ už nenosím vůbec, přešitý bizam a nový dubeňák nosím jen v největších mrazech nebo na ples. Říkám tomu, že větrám kožichy :).

Kdybych si měla dnes nějaký koupit, tak odmítnu. Podle mého názoru je kožich na dnešní dobu příliš objemný, zbytečně teplý a je drahá i jeho údržba (čistírna). Při skladování je třeba ho větrat a prohlížet, aby se do něj nedali moli, jako se to stalo mojí tchyni. Uznávám, že pokud pobýváte dlouho v zimě venku, tak se vám osvědčí a rovněž na reprezentaci je vhodný.

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 12.11.14 09:36

@Zoe nějakou dobu jsem žila na Vysočině a musím říct, že pořádný kožich bych v té době opravdu užila. Měla jsem dva poděděné v délce po zadek a nakonec jsem je dala pryč, protože mi v nich bylo nahoře fajn a šílená zima na spodní část těla, chtělo to prostě aspoň ke kolenům. nebo jedině nosit s oteplovačkama;-))
kdybych si pořizovala nový, tak asi něco takového, myslím tím délku ne přesně tenhle

a třeba tenhle mi přijde super

Jiná Realita
13791 příspěvků 12.11.14 13:10

Kolem kary chodím, dokonce jsem se v ní byla i ptát, jestli dělají umělé kožichy…a to, co tam nabízeli, se zaseklo někdy přes sto lety. strašné věci. silně rusky vypadající.

já mám pravý kožich ze sekáče :-) ale nenosím ho, protože mi úplně stačí umělé, a to i do obří zimy.

mám teda leopardí, který tady radši neukazuju, aby peklo nezamrzlo, ale i když je „jen“ umělý, stačí i do mínus 20.

yourcandy
476 příspěvků 12.11.14 13:34

Jůů to je moje téma :-) Po kožichu jsem se začala rozhlížet už loni. Jeden mi koupil manžel v Mangu. Povedená imitace, ale pořád to nebylo ono. V intern. bazaru jsem si koupila za pakatel dva kvalitní límce z pravé kožešiny, černou a stříbrnou lišku. A když jsem zjistila k čemu všemu se dají nosit, tak jsem byla nadšená, jak skvěle to vypadá a jaký šmrnc to oblečení dá.. Vlněná saka, kabáty, svetry.Moc doporučuji.

Pak jsem si koupila z druhé ruky kožich z Islandské lišky. Bohužel jsem na něm našla vadu, takže jsem ho vrátila. Ale kožich sám o sobě měl moderní střih a nebyl ani tak těžký, jako kožichy starší výroby. Nakonec jsem si koupila krátký kožich ze stříbrného králíka a je nádherný. Teplý, lehký. Těším se až ho budu nosit. A ještě bych chtěla jeden, hnědý :-)

Diomen : Zkusila bych podívat po kožichu z druhé ruky, aby jste zjistila, zda vůbec kožich užijete a ne hned investovat vysoké částky, aby Vám nakonec visel ve skříni. Navíc takový kožich můžete nosit bez výčítek, že kvůli Vám zahynulo zvířátko…kvůli Vám ne, Vy jen recyklujete :-)))) Kožíšky jsou opět v modě a když se to dobře zkombinuje, žádný ruský look to nemusí být :-)

yourcandy
476 příspěvků 12.11.14 13:39

@Jiná Realita
Ta Kara, to je teda firma - ptala jsem se u nich v pobočce na Černém mostě jestli mají katalog. A paní prodavačka řekla, že nemají, že mi otevře internet!!! :-)))

Robena
1257 příspěvků 12.11.14 13:42

Souhlasim s @yourcandy v sekacich a na internetovych bazarech jsem videla dobre kozichy…kdybych byla (ja) stihlejsi, klidne bych sla do nejakeho retra :-(
Jinak- chtela bych umet nosit kozichy jako italske herecky v sedesatych letech. Neco ve stylu slunecni bryle + kozich a pod nim plavky, nebo tak neco.

HanulkaUH
100 příspěvků 12.11.14 13:48

Karu nebrat. Mám jeden kožený kabát a jeden kožíšek. Kromě toho, že mi bylo u kožešnice sděleno, že Kara šije v Číně, tak jsem dost nespokojená se servisem - i když avizují, že dělají drobné úpravy, tak mě nic upravit nechtěli. Prodavačky taky nebudou moc důvtipné - vnutili mi o dvě velikosti větší kožíšek, protože 36 mi praskla na zádech, místo aby mi nabídly jiný model. Takže je mi volný a nosím ho minimálně a jsem na sebe naštvaná, že jsem si nechala tak špatně poradit :-(

Go-lightly
3428 příspěvků 12.11.14 13:54

@yourcandy To je přesně ono!

Mylady2
12409 příspěvků 12.11.14 13:58

S kožešinou umí Ivana Mentlová
A pro další inspiraci/kou­pi Fendi

Linie
1700 příspěvků 12.11.14 14:01

@Mylady2 Také Radka Kubková.

yourcandy
476 příspěvků 12.11.14 14:02

Sem se chodím kochat :

http://www.mailonfurs.com/

Diomen
6 příspěvků 12.11.14 21:17

Jé, moc děkuji za super odpovědi :) Nechat si kožich udělat na míru je sice asi nejlepší řešení, leč moje finance jsou poněkud omezené :D. Spíš mě překvapilo, že máte dobré zkušenosti z kožich z druhé ruky, osobně se toho trochu bojím, aby nepelichal a sedl mi, přece jenom člověk nemá možnost si to na internetu vyzkoušet a „osahat“. Určitě se kouknu do obchodů co jste doporučovali, dnes jem byla v kaře a děs běs, většina věcí co je +- moderní jsou vlastně jen péřové kabáty s kožešinovým límcem, a na to, že nejsou celé z kůže se mi zdají dost drahé. Každopádně děkuji za inspiraci :) Kožichům zdar

continuity
5851 příspěvků 12.11.14 21:47

@Diomen co se tyce pelichani, tak to spis zavisi od materialu nez od toho jestli je ze sekace. mene to pousti, kdyz se nosi, ale takovy kralik je i tak dost bes.

lela75
474 příspěvků 12.11.14 21:57

TAK pokud bude zima takova jako podzim, tak se v kozichu upeces :-)

yourcandy
476 příspěvků 12.11.14 21:58

Při koupi kožichu z druhé ruky, bych určitě dávala také pozor na to jestli kožich nemá popraskané švy a příliš starou vysušenou (lámavou)kůži. To potom čistírny nechtějí brát, protože je tam riziko zničení. Ale na Aukru bych se nebála, tam můžete zboží vrátit a pokud prodejce nechce vrátit peníze, mají tam skvěle zavedenou službu ochrany zákazníků a Aukro Vám vrátí peníze. Já jsem tenkrát ten kožíšek vracela a bylo to bez problémů. Teším se, že si tam ulovím ještě jiný. Hlavně se na vše vyptat a chtít co nejvíce fotek.

Go-lightly
3428 příspěvků 12.11.14 22:24

@yourcandy Jo, a rozměry, každý výrobce čísluje jinak. Abyste v tom neplavala/nemohla dopnout. Jinak na Aukru bývají fantastické, tam bych si vybrala, jen na to mít! Jestli se bojíte kupovat na blind, vyberte si prodejce zblízka a domluvte se na vyzkoušení.

Mallen  19.11.14 13:02

Holky já jsem se zamilovala do kožichů LISKA viděla jsem je na jedné přehlídce a jeden byl krásnější než druhý. Ale ty ceny..

DanielaS
4599 příspěvků 19.11.14 13:17

Ja mam kozichy dva, zdedene po babicce (oba kralici). Jeden do pul lytek, takovy objemnejsi, ale vypasovany - svetr bych pod nej nedala, ale proc taky. Beru ho do divadla, pod nej jen saty na raminka a je mi krasne i v minus dvaceti. Druhy ma kratky vlas a civilnejsi strih a chodim v nem i normalne, kdyz je vetsi mraz (tedy loni ani jednou, ale v nektere zimy jsem za nej fakt rada).
Takze se rozhodnete, jaky styl se vam vic vyplati, pokud vahate uz nad koupi jednoho kvuli cene, asi byste vic vyuzila neco min okazaleho. Ale zas ty modni strihy do pasu jsou takove min prakticke, jak pise Viktorka, nahore vam bude teplo a dole zima.

Lenkahave
11 příspěvků 26.11.14 14:38

Holky nevíte o nějakém dobrém kožešníkovi? Potřebuji přešít kožich na vestu za rozumnou cenu. Resp. chtěla bych se zbavit jen rukávů, tvar těla mi vyhovuje. Praha, nebo Hradec Králové.
Jinak s Karou také nemám dobré zkušenosti. Koupila jsem vestu z králíka, které extrémně pelichá. Vím že králík pouští chlupy, mám i kožíšek z kůží, které činila ještě babička. Jenže ten z Kary pelichá úplně neúnosně. Kam se mihnu, tam je chomáč chlupů. Reklamaci mi neuznali, prý že je to normální. Prodavačky jsou opravdu dost neochotné a to i při koupi. Tak mi nezbude něž čekat až vypelichá úplně :D

Diomen
6 příspěvků 12.12.14 10:42

Tak nakonec jsem dala ještě jednou šanci kaře - šla jsem kolem, měla chvilku času a světe div se, vybrala jsem. Asi jim zbylo ještě pár kousků z minulé sezóny, protože na webu ho nemají - černý, krátce střižený králík + límec z mívalovce. I cena byla podle mě přijatelná 7990. Jen se mi nezdá zas až tak teplý, ale sedí mi, vypadá moderně a přesto nadčasově. A je přibližně po kolena. Tak snad nebude pelichat :)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit