Krajkové oblečení na denní nošení

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Roseline
2319 příspěvků 02.08.12 00:55
Krajkové oblečení na denní nošení

Zdravím :-)
Zajímalo by mě, jaký je Váš názor na krajkové oblečení na denní nošení. Jestli Vám krajka přijde příliš společenská, a tedy nosit krajkové šaty/sukni/top přes den se Vám zdá nevhodné, nebo ne.
Já sama mám krajkové oblečení velmi ráda, ale nejsem si jistá, jestli nepřipadám ostatním „overdressed“.
Také by mě zajímalo, s čím kombinujete krajkové šaty/sukně na podzim nebo na zimu.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

MUDr.Lant
389 příspěvků 02.08.12 09:07

Krajka se mi líbí, ale musí se s ní umět dobře zacházet. Řekla bych, že hodně záleží na materiálu a celkovém vzhledu daného oděvu. Nemysím si, že by se dalo generalizovat: krajka na den ne, jen na večer. Nedávno zde měla Ada krásný článek o krajce, jak ji nosit a nenosit, inspiraci bych hledala tam.

Blair
359 příspěvků 02.08.12 10:57

Taky nosím krajku přes den, mám krajkové šaty a pár topů a jedno krajkové bolerko. Když se to doladí správnými doplňky, neměl by být problém nosit krajku i přes den.

Curlygirl
1901 příspěvků 02.08.12 11:13

Bude záležet na konkrétní věci. Taky mám hrozně ráda krajku, ale na denní bežné nošení nosím např. pouze halenku s krajkovou vsadkou nebo krajkovou sukni s podšívkou. Nikdy ale dohromady a vždy s něčímm jednoduchým a nezdobeným. Když mám na sobě něco takového, taky to pak nepřeháním s výraznými šperky, beru jen něco nenápadného, protože podle mě ta krajka zdobí sama o sobě.

Alizon
1233 příspěvků 02.08.12 11:16

Za me krajka rozhodne ano. Moc se mi letos libily krajkove sukne, bohuzel vsechny na ktere jsem narazila byly az moc kratke.
Mam alespon jedny krajkove saty - nosim je normalne do prace, maji normalni delku, ackovou sukni a jsou bez rukavu - takze v pripade potreby k nim nosim bile sacko (saty jsou svetle zelene, jestli si vzpomenu, zkusim je sem vyfotit, ale nic neslibuji).
Dale mam nekolik topu/halenek, kde je ve vetsi ci mensi mire krajkova aplikace. Popisu svuj vcerejsi model (na foceni sama sebe nemam odvahu) - cerny top s kratkym rukavem, jehoz celou predni cast tvori krajka (pod tim je samozrejme latka, ne ze je to prusvitne) a k tomu bila sukne ackoveho strihu s cernymi kvety.
Halenky s krajkovou aplikaci (minimalni) nosim ke cernym/sedym kalhotum do prace.
Krajkove saty a sukne na podzim a zimu zadne nemam a ani si zadne na toto rocni obdobi nedokazu predstavit - sama za sebe je mam zarazene do „tepla“.
Takze v zime maximalne ty halenky s krajkovou aplikaci.

runningfox  02.08.12 11:42

Ulovila jsem teď jednu krajkovou sukni v SH, nosím ji často. Divně si nepřipadám. Krajka je béžová, sukně těsně nad kolena.
Co jsem se tak dívala po konfekci, je krajka hitem podzimní sezóny, navezli ji s podzimní kolekcí do snad všech řetězců (Promod, NEXT..)

Roseline
2319 příspěvků 02.08.12 15:59

Takové šaty (všechny tři jsou z Asosu) bych v létě klidně nosila i přes den.
Nosily byste je třeba i na podzim/v zimě? Já bych je třeba na podzim nosila s nějakým trenčkotem, ale v zimě bych potřebovala ještě jednu vrstvu a svetřík se mi k nim nějak nezdá.

teetee
499 příspěvků 02.08.12 16:24

Zdravím. Krajkových věcí mám dost, přes rady módního pekla navíc v zimě prakticky nevylezu z černé. Černá krajka je obecně hodně společenská, ale v žádném případě mi nebrání v tom, abych ji nosila do kanceláře. Když nastoupím někam, kde mne neznají, semtam se ptají „Ty večer někam jdeš?“ - ale časem to opadne. Jsem „ta v černých krajkách“ a tím, že jsem overdressed se netrápím ani já, ani mé džínové okolí… Nevím, jestli bych to řešila tolik - když se vám líbí a umíte to nosit, tak s chutí do toho. Situací, kde by byla krajka společensky neúnosná je méně, než těch, kde jsou neúnosné džíny z tržnice.

Alizon
1233 příspěvků 02.08.12 16:32

@Roseline Jak jsem psala vys, krajkove saty a sukne si v zime uz nejak nedokazu pradstavit. V tech co mate na obrazcich by mi byla zima - musela bych si k tomu vzit neco dalsiho - a se svetrem nebo teplymi puncochami mi to proste nejde dohromady. A nejde mi k tomu ani ten trenckot. V chladnejsich letnich dnech jsem ke krajkovym satum nosila bile sacko… a to uz by mi taky pripadalo na podzim moc letni.
Navic krajka na techto satech a treba i na krajkovych suknich, ktere jsem letos obhlizela mi evokuje dojem lehkosti a leta.
Takze takoveto saty v zime podle me ne.
Na druhou stranu jsou i ruzne svetriky a kardigany, ktere maji krajkove zdobeni a podobne - a ty jsou primo na podzim, zimu. Takze obecne krajka i v zime ano.

Alizon
1233 příspěvků 02.08.12 16:35

Nasla jsem svoje saty, tak je nemusim fotit a uz vubec ne na sobe, hura.
Tady vypadaji modre, ve skutecnosti jsou vic zelenkave.

Roseline
2319 příspěvků 02.08.12 16:52

@Alizon Šaty vypadají krásně :-) Já bych si právě ráda pořídila nějaké světlé letní krajkové šaty, a tak už dopředu přemýšlím, jak na to, aby mi 3/4 roku neležely ve skříni.
Jinak mám pouzdrovou krajkovou sukni, která se dobře kombinuje i se svetry a silnějšími punčochami, není problém ji nosit v zimě (a v létě). Taky mám vyloženě letní rozevlátou krajkovou sukni, kterou bych už ani na podzim nosit nemohla.

Bugatti
4051 příspěvků 03.08.12 11:39

Po přečtení Ádina článku jsem si ušila tmavěmodrou krajkovou sukni s podšívkou a nosím ji klidně přes den s bílým tílkem a modrým letním sáčkem nebo se světlešedou halenkou s krátkým rukávem ušitou na způsob nepodšívkovaného saka. K tomu náušnice udělané ze stejné krajky.

Roseline
2319 příspěvků 03.08.12 18:57

Dneska jsem v tramvaji viděla krásný příklad jak nenosit krajku: paní ve středních letech měla bílý krajkový top (samozřejmě bez podšívky, průhledný) a pod ním bílou podprsenku. Klidně si o mě myslete, že jsem konzervativní, ale mě to přidje otřesné a na veřejnost absolutně nevhodné. Celek byl doladěn džínami (jednoduché a slušné, takže mi jako takové nevadily), růžovými kozačkami (při cca 25°C) a kabelkou „LV“.

sekaclady  03.08.12 20:59

Je možné nosit krajku takhle? je to háčkované, ale snad ne tak příšerné jako v článku od Ady

RenaLange  03.08.12 21:00
@sekaclady píše:
Je možné nosit krajku takhle? je to háčkované, ale snad ne tak příšerné jako v článku od Ady

Není to příšerné, je to pěkné a osvěžující.

sekaclady  03.08.12 21:02

@RenaLange vážně? a já měla takovej strach se znemožnit v Co jsem měla na sobě..

RenaLange  03.08.12 21:04
@sekaclady píše:
@RenaLange vážně? a já měla takovej strach se znemožnit v Co jsem měla na sobě..

Proč propána znemožnit? Přiznám se že nikdy neodolám se mrknout co jste měla na sobě, vždycky je to pěkné a máte krásnou postavu. Vždycky máte i skvělé boty!

sekaclady  03.08.12 21:13

@RenaLange díky za poklonu, podpořit sebevědomí opravdu potřebuji

Ani  03.08.12 21:59

@sekaclady Mně se to líbí, jen přemýšlím, jestli by nebyly lepší tělové (nebo tan) boty, popř. i kabelka. Zdá se mi té červené moc.

sekaclady  03.08.12 22:01

@Ani ano,klidně.. vlastním i tělové..i bílé? dokonce krajkové klíny?

bestia
2296 příspěvků 03.08.12 22:41

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:57

devushka-m
145 příspěvků 03.08.12 22:51

Krajka je nádherná, jak na šatech, sukních, tak i jako bluzka. Pokaždé, když jsem někde v obchodě a najdu krajkovou věc, tak sem z ní unešená. Lidi se spíš bojí nosit takhle „výraznější“ věci, ale pro mě je to úplně běžná součást šatníku.
(Na fotce je můj poslední koupený krajkový kousek z H&M. Dalo mi dost velkou práci je sehnat v téhle barvě a ještě v mojí velikosti, ale nakonec jsou moje! :D )

Příspěvek upraven 07.08.12 v 11:10

Jiná Realita
13791 příspěvků 04.08.12 00:26

@sekaclady
Není to můj šálek kafé, ale není to špatný nápad.

akorát…mám ale.

kabelka se k tomu nehodí, což vnímám jako největší vadu. ani sama o sobě se mi nelíbí, ale nešť, pokud vám ano. ale její vzor se tluče se vzorem krajky na kabátku, navíc je paradoxně jaksi „sportovně“ působící, i přes ten její vzor (asi díky řešení uch). a pak se vám tluče až moc červených odstínů na šatech, pásku a botech.

Základní pravidlo zní, že pokud už na něčem krajkujete, pak jen na jednom kusu. jen na šatech, nebo jen na kabelce, jen na botách…jinak je to moc.

s tan/nude botami a hladkou kabelkou ve stejné barvě by to bylo mnohem lepší. s bílými botami by mi to přišlo už moc…asi prvoplánové.

sekaclady  04.08.12 07:40

@Jiná Realita s kabelkou to beru.. vlastně ji vůbec nenosím, jen jsem ji vyndala ze skříně, červenou kabelku mám, ale je to jinej odstín.. a já mám vůbec s kabelkama trochu potíž..většinou jsem při výběru upřednostnila praktickou stránku věci.. dostatek kapes, abych tam nandala všechno co jsem potřebovala sebou tahat..

top topic
949 příspěvků 04.08.12 08:31

@sekaclady: krásné, jen se mi s tím tluče ta kabelka, zbožňuju červenou, zabavila bych vám šaty i boty:-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit