Krajkové šaty - přešít?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kemia
420 příspěvků 19.01.14 12:53
Krajkové šaty - přešít?

Potřebovala bych poradit, co s těmito šaty. Jsou dlouhé, krajka je asi 50 let stará. Původně měly jiný střih a byly podšité nějakou tmavou látkou, která tu krajku úplně zazdila. Nechala jsem si je už jednou přešívat, je to asi 15 let, a teď přemýšlím, jak je upravit. Zkusila jsem dát pod krajku tělovou látku, ale nedokážu si představit, jak by to vypadalo oblečené. Myslíte, že bych je tím zkazila?
Chtěla bych je nechat zúžit v pase, aby mi líp seděly a nebyla jsem v tom jako v pytli. Nebo s nimi lze udělat i něco jiného? Dát pryč ramínka?
Díky za rady.

Reakce:

Ness
84 příspěvků 19.01.14 14:21

Ta tělová vypadá k tomuhle odstínu fialové divně, za mě bych nechala bílou. Ramínka bych taky klidně nechala. Střih mi připomíná takový nedotažený empír, takže pokud ozvláštnit, tak za mě nějakou širokou fialovou stuhu (spíše matnou, třeba nějaký šifon) pod prsa, tak, aby horní část stuhy končila v tom prostřižení pod prsy), což by ty šaty i vypasovalo do siluety se zvýšeným pasem, který je ted střihově naznačený tak lehce, že skoro vidět není.

AnoNe
839 příspěvků 19.01.14 14:28

Mně se ty šaty líbí tak, jak jsou. Maximálně bych je nechala zúžit, jestli jsou moc široké. Ta béžová sice není špatná, ale ta bílá vypadá hezky, tak proč je zbytečně přešívat.
Ramínka bych nechala, bez nich by ty šaty špatně držely, když nemají pevný korzetový vršek. To byste pak nedělala nic jiného, než je popotahovala nahoru.

Ptera
112 příspěvků 19.01.14 22:14

Střih na pytel nevypadá, jen - nezlobte se prosím na mne - takhle na fotografii mi to trochu připomíná kombiné - asi kvůli těm ramínkům.

Kemia
420 příspěvků 20.01.14 20:02

@Ptera Mně právě taky, proto bych je chtěla nějak upravit.

trinita
323 příspěvků 20.01.14 20:11

S prešitím vám asi veľmi neporadím, neviem si predstaviť, čo by sa ešte s nimi okrem vypasovania dalo urobiť, prípadne, ak ešte máte z tej čipky, urobiť širšie ramienka, alebo ich urobiť z farebne ladiacej stuhy alebo mušelínu (nejakej ľahkej látky), prípadne potom aj riešiť z rovnakého materiálu opasok alebo stuhu pod prsiami… a ešte ma napadlo, ako by asi vyzerala tmavšia fialová podšívka? telová podšívka sa mi nepáči vôbec…

Ptera
112 příspěvků 21.01.14 00:01

Nějaké hladké bolerko navrch??? okamžitý nápad…nemám představivost zas tak velkou…:(

Klotylka
496 příspěvků 21.01.14 16:58

Mně se docela líbí nápad doplnit stuhu pod prsa. Asi jsem tu jediná, ale strašně se mi líbí s tou tělovou podšívkou, podle mě by to na vaší skvělé postavě vypadalo výborně.

Jiná Realita
13791 příspěvků 21.01.14 17:03

@Klotylka
mně se to s tělovou podšívkou taky líbí, chtěla jsem to napsat už včera, ale zapomněla jsem :D
právě s tou stříbrnou se mi to zdá takové…old fashion. zatímco s tělovou hrozně zvláštní, netypické, kombinace s fialovou je nečekaná.

Sankt Barbora
18 příspěvků 22.01.14 19:48

Za mě rozhodně doplnit stuhu pod prsa, nebo pokud budete šaty přešívat na vypasované tak do pasu. Dávat pryč ramínka mi přijde nepraktické, důvody už tu někdo uvedl :) Ramínka bych rozhodně zkusila rozšířit (jak už tu někdo psal) postavu máte dobrou, tak by to nemělo dělat neplechu ;) Co mě ještě napadá tak zkusit olemovat výstřih šikmým proužkem (nebo něčím jiným co bude vyhovovat) v barvě krajky, to by mohlo vytvořit velmi estetickou konturu a ještě víc to zazdí „kombiné efekt“
Podšívku bych raději nechala bílou, než tělovou, napadá mě i verze dát podšívku stejné barvy, jako je krajka, případně o pár tónů světlejší.

Sankt Barbora
18 příspěvků 22.01.14 20:08

Ještě mám jeden nápad, ale ten je opravdu dost odvážný (až zvrhlej, řekla bych)vzhledem k tomu, že to nejsou moje šaty :) - ostříhat krajku dle tvaru přibližně v úrovni boků a nechat pak koukat tu látku pod nimi (asi tak jako je to na obrázku) pokud ta látka bude vypadat pěkně a ne lacině. Samozřejmě, stejně jako na obrázku, to bude dobře vypadat jen na vypasovaných šatech, „empírová“ verze by byla jak ustřelený kecky :D

marca
437 příspěvků 22.01.14 21:14

@Sankt Barbora to je možná dobrý nápad na moje krajkové šaty :) Dokopu se je vyfotit a vložit.

@Kemia u Vašich šatů bych zatím zkusila stužku a rozšířit ramínka. Krajka je to pěkná a neobvyklá.

marca
437 příspěvků 23.01.14 08:10
hnědé krajkové šaty

Šaty jsou lehce do áčka, délka do půlky stehen, při zvednutí rukou jsou těsně pod zadek. Krajka je tuhá protkaná stříbrným lurexem.
Nosila jsem pod ně béžové kombiné. Teď se mi zdají opravdu krátké a nechci ukazovat stehna. Uvažovala jsem o nějakém přešití, třeba odpárat rukávy a posunout dolní lem pod kolena a vršek ušít ze saténu. Nevím jak se taková tuhá látka bude chovat na sukni, myslím, že sukně by pak byla úzká a nepůjde v ní tančit.

Sankt Barbora
18 příspěvků 27.01.14 16:32

@marca Těžko říct, ono se špatně radí, když si člověk ten materiál nemůže podržet a nevidí ty šaty na vlastní oči :) nejlepší je asi prostě přikládat a překládat a zkoušet co to dělá, do jaké míry by to tedy stahovalo nebo nestahovalo tu spodní sukni apod…

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit