Království za halenku!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZUZUlenka  16.04.12 18:06
Království za halenku!

“Kurva, do prdele, to mě sere” zpívá moje oblíbená skupina Jananas (hledej na You Tube) a pokračují “deprese mě žere imrvere”(doufám, že mi prominete ten peprný začátek, ale mám k tomu pádný důvod).

Já musí souhlasit. V jiné části tohoto webu Áda doporučuje, že základ šatníku by neměla tvořit trička, ale halenky. Já halenku chci. Opravdu chci. CHCI!!!!! Mám ale problém sehnat takovou, aby mi sedla. Jsem totiž majitelkou nekonfekční postavy. Výška 167 cm, 70 kg, míry 99 přes prsa, 70 v pase a 105 přes boky. Prostě slovanská postava, holka krev a mlíko.

Metodou pokus-omyl jsem se už dopracovala ke správné velikosti podprsenky a to 70I – čili britské 32FF. Je sice fuška sehnat, ale situace se lepší. Sukně nosím A-střihu, sem tam narazím i na padnoucí pouzdrovu – kde jinde, než v sekáči, že? Většinou z Británie. I kalhoty se dají řešit. A rifle? Díky tomuto webu už chápu, že na padnoucí narazím taky jen občas a není to moje vina. Mohou za to výrobci.

Stejně tak výrobci způsobili, že mi nesedí halenky. Z výše uvedených měr je (snad) jasné, že mám úzká záda – stačí velikost 38-40. Ale když je mi halenka akorát přes záda, tak ji nedopnu přes prsa. A když ji dopnu, tak je to většinou velikost 44 a větší. To mám pak na lopatkách kapsu.

Jak já závidím ženám v Británii! Mají totiž úžasný obchod Pepperberry (http://www.bravissimo.com/pepperberry/) kde pochopili, že ženy se stejnou postavou mají různě velké poprsí a tomu upravili střihy. Velikost se určuje jako kombinace obvyklé velikosti + velikost poprsí – curvy – really curvy a super curvy. Nově je zde i rádce, který doporučuje vhodné oblečení pro typy postav – postava rovná, vyvážená a s křivkami.

Před pár týdny jsem s rodinou vyrazili do Brna, mimo jiné i na Vaňkovu. Manžela a děti jsem nechala v cukrárně u zmrzliny a vyrazila na obhlídku jarních a letních modelů. V C&A mě nic nezaujalo. V New Yorker jsem ji koupila 3 trika – velikost XS a M. V Orsay se mi moc líbily kombinace oranžové. Já jsem ale letní typ, takže toto není moje barva. Ani bílá není moje barva. Moje představa byla světlá halenka/košile barvy slonová kost nebo jemně krémová. Prostě něco jako byznys style. Nakonec jsem si přece jen vybrala 6 halenek a jala se je zkoušet. Dopadlo to tak, že mi jakž-takž sedly 2 vypasované halenky a to ve velikosti 42. Tak jsem přikůpila. Víc obchodů už jsme nestihla, protože děti i manžela už ro přestalo bavit.

Nebaví mě chodit po obchodech a zkoušet, když mi nic nesedí. Asi mi zbývají dvě řešení. 1) založit si účet na Pay Pal a nakupovat v Pepperberry nebo 2) oprášit šicí stroj, stáhnout si tady střih na halenku, změřit se a ušít. Ale nevím, jaká je nabídka a kvalita látek.

Jaké máte zkušenosti vy? Kde nakupujete? Nebo si raději šijete? Necháváte si šít? Nebo halenky neřešíte a nosíte trička?

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 16.04.12 18:14

Nejsem zas tak nekonfekcni, ale sehnat cokoliv spravne sednouciho neni jen tak. Nabidka a kvalita latek je dnes neomezena, diky internetu si muzes objednat, cokoliv tve srdce zada (a nechat si prvne poslat vzorek zdarma a osahani…) a i v obchodech dnes najdes kde co, zejmena pokud potrebujes jen kremovy popelin. Za me moznost B, prinese ti mnohem vic uspokojeni a jak budes mit nakresleny strih, tak ti takova halenka se stojackem zabere rekneme 4 hodiny casu. To je po pulhodinach a sprestavkami na vikend ani ne dva tydny po vecerech.

zelitschko  16.04.12 18:19

mě napadá, že halenka není nutně košilová halenka - pěkné jsou i úpletové halenky se vzorkem stažené v pase. Na to bych doporučovala okouknout What not to wear na youtube, mají tam dobré rady i na nekonfekční postavy

bubbagump
44 příspěvků 16.04.12 19:57

Mám postavu podobnou jako Vy. Padnou mi halenky třeba z Manga. U značek z USA třeba Ann Taylor. Mám spíš problém s materiály. Tady v ČR „samej ksindl“. :-)

celebrian
521 příspěvků 16.04.12 20:14

I já se setkala s problémem sehnat si dobře padnoucí košilovou halenku. Jsem hubená, takže potřebuju velikost 36, ovšem jsme taky vysoká a mám tím pádem i dlouhé ruce, čímž mi vzniká poblém (u velikosti 36 jsou mi krátké rukávy). Ke všemu jsem si vyzpomněla, že bych ji chtěla střihově absolutně obyčejnou (chtěla jsem jí do kostýmku, který je sám o sobě dost výrazný) a nechtěla jsem bílou. Po několika denním sběhávání obchodů v okolí, jsem nakonec jednu lososově růžovou, z dobrého materiálu a dobře podnoucí našla v Mexx. Měli tam i halenky neklasického střihu a velký výběr z barev.

Dahllie
2222 příspěvků 16.04.12 20:49

„Honosím“ se velikostí 36JJ, takže zcela chápu problémy ;-) Doporučuju podívat se po nějaké krejčové, která bude šít na míru. Bude to nejjednodušší (a nejlevnější )řešení. A nebo si naškudlit nějakou tu tisícovku, nechat děti doma s manželem, a v době výprodejí vyrazit do Londýna. Bravissimo se slušnou nabídkou věcí Pepperberry na krámě je kousek od Oxford Street. A i celkově mi příjde, že mi oblečení v UK sedí líp než v ČR.

tekmar  16.04.12 20:53

Tiez mam nekonfekcnu postavu, velkost 36, ale podprsenku 70F, takze problem, vsetko mi je v pase a cez chrbat siroke, vpredu mi „odletuju“ gombiky :)
Najradsej halenky nakupujem v Mangu, nasla som tam strih /mierne vypasovany/ ktory sa stale opakuje, akurat menia material. Minuly rok som tam zohnala jednu, ktora ma boky z upletu a pekne sadne na postavu.
 Jana

Moir
1808 příspěvků 16.04.12 20:54

Nebudete mi věřit, ale ač mám přes prsa o cca 14 cm méně, zbytek měr stejný, halenku prostě neseženu, když mi to neodstává přes prsa, tak to kus pod pasem už nezapnu, když to zapnu pod pasem, tak mohu v pase přibrat nájemníka a přes prsa nejméně dva…

Rahja
164 příspěvků 17.04.12 09:58

.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit