Krásné nádobí

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  24.09.12 08:24
Krásné nádobí

Momentálně pořád místo toho, abych si doplňovala svůj šatník nějakýma pěknýma věcma, tak pořád koukám po nádobí nad hrníčkama, talířem, pomůckama do kuchyně, příborama a jinýma věcma :) pořád se mi hrozně líbí nádobí z Alberta jsou takové oranžové a kulaté, nebo oblé bez různých pičičůrin. Už mám odtamaď hrníček a koukám po taliřích a miskách, ale jeden ten talíř je fakt obrovskej a menší je zase moc malej, ten je tak na nějakej ten desert ach jo :D

A co vy, když si kupujete nádobí, koukáte na to, jak to vypadá, nebo to musí splňovat hlavně funkci a být co nejlevnější? A kde nejraději nádobí nakupujete? Stačí vám nakoupit někde v hypermarketu, nebo si zajdete do speciální prodejny, nebo dáváte přednost e-shopu? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

TinkaH
916 příspěvků 24.09.12 08:28

U nádobí je jeho vzhled a funkčnost více méně na stéjné úrovni, pro mě určitě. Nikdo ještě nevymyslel nic lepčího něž bílý, kulatý talíř, takže já mám jasno. Hladké, bílé talíře bez kytek a jiných zdechlin.

Hupetra
66 příspěvků 24.09.12 08:52

Já mám ráda klasický porcelán, před lety byl na Andělu obchod Arkáda, s drahým vybavením do kuchyně, a tam jsem vždycky slintala za výlohou…nakonec jsem si tam koupila tři velké dózy a čajovou konvici v béžové barvě s ručně malovanými meruňkami, a mají zelené pokličky (pocházejí z Anglie). Ještě k tomu měli celý jídelní servis, ale vyšel by mě na dvacet tisíc, tak jsem to odpískala :-). Nicméně teď se mi líbí nádobí z Ikea, jednoduché, čistě bílé…a z jednoho prostého důvodu - pokud se jeden kus rozbije, snadno ho doplníte jiným, a hodí se ke všemu, doplním ho broušeným sklem, a mám hned slavnostní stůl. A s malými dětmi, které každou chvíli něco rozbijí, je to nejlepší řešení - jednoduchý a levnější (nebo cenově dostupnější) „porcelán“, snadno nahraditelný.

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.09.12 09:04

T hodiny a hodiny. ohle je téma pro mě! Jsem schopná prohlížet si nádobí a kuchyňské náčiní dlouhé hodiny. Ale doma to mám zatím každý pes jiná ves, děti jsou malé a hlavně ještě nemám byt zařízený. Takže spíš setrime na nová ‚futrá‘ a bezpečnostní dveře. :-) :-) Jinak líbí se mi toho spousta. Na běžné užívání bílé nádobí jednoduchého, ale krásného tvaru. Na Vánoce a jiné slavnostní prilezitosti starožitné nádobí (ale to je cenově dost mimo můj záběr). U starozitneho nádobí mám pocit, že ho člověk nemá koupit, ale dostat po predcich. To je pak ta pravá atmosféra. Když při slavnostní večeři jite z talířů, které mají příběh a na které máte sentimentální vzpomínky.

666mahu
1490 příspěvků 24.09.12 09:06

Dávám přednost kvalitě. Nekupuju no name. Bílý porcelán má přednost, považuji ho za základ, i když mi vzorovaný nevadí.
Pokud člověk nezdědí či nedostane darem kvalitní porcelán, sklo a stříbrné příbory, kupuje si většinou jako první levnější. Až později, když první nádobí porozbíjí, nakupuje dražší, když na něj má. Ale volit aspoň trochu slušný se vyplatí i pro začátek. :-))
Vždy vybírám tvary a velikosti talířů, misek, hrnků/hrnečků podle potřeb rodiny. U příborů koukám dvojnásob, aby se s nimi i dobře jedlo, nejen aby byly krásné. Dávám přednost klasickým tvarům.

V Arcadě jsem také nakupovala, měli obchod i v Liberci. Rosenthalem se zatím kochám (a plánuju). Z našeho, českého, se dá vybrat také krásný. Moser a Baccarat miluju.

Hodně lidí dnes volí samozřejmě Ikeu (slušná kvalita a design za málo peněz).

Curlygirl
1901 příspěvků 24.09.12 09:19

Líbí se mi co nejjednodušší bílé, kvalitní a nadčasové nádobí.

Nádobí, které momentálně používám, splňuje jen kritérium barvy - je totiž právě z Ikey.

Už jsem si zařizovala několik kuchyní a nechtělo se mi kupovat nic drahého a taky jsem na to v tu dobu neměla peníze. Jednou si ale asi koupím nějaký krásný kvalitní drahý servis. Na pomyslném seznamu věcí, co si chci koupit, to ale stojí až relativně vzadu, takže nevím, kdy na to dojde…

Linie
1700 příspěvků 24.09.12 09:26

Jsem pro bílý porcelán bez ozdob. Jednak je porcelán tvrdší než keramika nebo kamenina /Ikea/, je lehčí a tenčí a ozdobou talířů je, podle mého, jídlo a ne malůvky.
V Čechách se vyráběl a opět již vyrábí krásný porcelán, ale těžko se shání. Je to podobné, jako s textilem - české je kvalitní, tím pádem drahé, takže se vyváží a v českých domácnostech kralují talíře z celého světa.
Podívejte se např. na http://www.thun.cz/. Z jejich sad hotelového porcelánu se dá vybrat i do domácnosti s malými dětmi. Sama mám sadu Tom - jednoduché talíře jen s modrou nebo červenou linkou.

Alhambra
861 příspěvků 24.09.12 09:34

Já jsem si po pár pokusech s levnou kameninou z IKEA řekla, že už nikdy víc. Všechny talíře měly brzy otlučené okraje. Takže jsem chtěla jedině porcelán. Mám ráda čisté tvary, bílou bez ozdob. A protože se mi nechtělo platit za sadu talířů horentní sumy, rozhlédla jsem se v Makru v oddělení gastronomie a ejhle. Jednoduché nadčasové talíře bez serepetiček za super cenu. A protože je tohle nádobí určeno do restaurací, musí něco vydržet. Zatím ani ťukanec, takže maximální spokojenost.

viera666
957 příspěvků 24.09.12 09:44
porcelan

Nakupujem v Rosenthale, ked mam prilezitost. Napriklad v Parndorfe vas to ani nezruinuje.

Denyna
4101 příspěvků 24.09.12 09:56

Mám taky ráda bílé nádobí. Dřív se mi strašně líbila ASA, ale zjistila jsem, že kvalita nic moc. Pak jsem udělala nedobrou zkušenost s Ikeou a čekám, až se rozmlátí i ty zbytky.
@Alhambra díky za tip na Makro
@Linie Thun taky vypadá dobře

MPSkrolew
1845 příspěvků 24.09.12 11:17

Mám to podobně jako Barbucha, porcelán a nádobí bych si mohla prohlížet hodiny a hodiny. Když jsem ještě studovala, měla jsem barevné talíře a misky, takovou menší sadu pro dva lidi, kterou jsem si mohla vybrat k narozeninám v prváku na VŠ. Teď to mám podobně jako ostatní, co sem napsali - na běžné použití mám čistě bílý porcelán klasických tvarů (z Klášterce nad Ohří), který jsem dostala od rodičů, k tomu pro zábavu kombinuju nádobí z dřívějška, které se ještě nerozbilo a které se v naší domácnosti porůznu posbíralo. Po bazarech nakupuju vázy, konvice a šálky a misky z 60.-80. let, líbí se mi ty typické geometrické monochromatické vzory nebo věci, které jsou nějak výrazně barevné (polička s takovými věcmi dělá v interiéru divy), ty mám opravdu jako menší sbírku spíš na ozdobu nebo na použití při nějakém zvláštním večírku. Dávám přednost českému nádobí i příborům, aspoň z větší části. Hezké věci má např. Thun, úplně bílé nádobí jsem nedávno viděla od Tescomy. Je to možnost, jak podpořit českou tradici. Do budoucna bych si chtěla pořídit ještě nějaký zajímavý porcelán (na ten po předcích si budu muset ještě počkat), momentálně toužím po jedné orientem inspirované kolekci firmy Villeroy a Boch, ale ta teda rozhodně česká není…

Tiena
23 příspěvků 24.09.12 11:23

Já mám taky ten vzor TOM jako @Linie, jen jsem zvolila ten bez dekoru. A jsem hrozně spokojená.

RoyalistGirl
75 příspěvků 24.09.12 12:06

Nádobí mám ráda hezké, moderní (žádný cibulák, zlato apod.) a levné zároveň =) Takže nejčastější volba je IKEA. Odjinud mám hlavně čajové nádobí (Oxalis, různé čajovny), občas i něco z cest (hrnek z Albánie). Vždycky ocením zajímavé nádobí jako dárek. Výjimečně podlehnu nějakému kýči typu ručně vyrobených hrnků s kočičkami, ale jinak mám ráda spíš minimalismus, čiré sklo (pořádně umyté! Nenávidím tvrdou vodu, která mi dělá fleky na mé oblíbené konvičce!), jednobarevný porcelán, líbí se mi třeba hranaté talíře…
V IKEA ráda kupuju nádobí i proto, že to mají po kusech, takže se to dá častěji obměňovat něž nějaké servisy pro 6 lidí. Jo a zatím se mi z IKEA nic nerozbilo, naštípla se akorát jedna sklenice za 9 Kč =) Momentálně mi nádobí fakt nepřipadá jako oblast, kde bych potřebovala nějaký luxus.

Rosalyn
925 příspěvků 24.09.12 12:17

To mně se ten cibulák líbí. Jinak doma máme bílou sadu a hromadu hrníčků s různými motivy. Tři hrnky mám jako připomínku mého pobytu v Německu. Skleničky máme asi dvě, alkohol nepijeme, návštěvy nemáme, takže takové ty sklenky na víno apod. u nás doma chybí.

uu  24.09.12 12:40

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:00

MPSkrolew
1845 příspěvků 24.09.12 13:00

@uu Dostala jsem chuť na malinový dort!!!

Alhambra
861 příspěvků 24.09.12 13:13

@uu Ježek je klasa. Jen pro přesnost - tohle není čajový, ale kávový servis. Na čaj jsou určeny větší hrníčky.

Linie
1700 příspěvků 24.09.12 13:18

Souhlas. Mám ráda na čaj širší mělké šálky, ale ty se téměř u nás nevyskytují.

Linie
1700 příspěvků 24.09.12 13:22

Znáte pařížské obchody http://www.lavaissellerie.fr/…ues-map.html
Směs nádobí různých výrobců, někdy snad i partiové, vše vyskládané pohromadě, štosy talířů, mezi tím různé doplňky… Vždy si něco odvážím a lituji, že takový obchod není v Čechách.

MPSkrolew
1845 příspěvků 24.09.12 13:38

Ano, Linie, myslím, že si na takový obchod ze své poslední návštěvy Paříže pamatuji. Je to fajn nápad, člověk nemusí jezdit nikam za město do Ikey, aby koupil poměrně levně a zároveň barevné nebo nějak zajímavé věci. Víc stylů na jednom místě, lepší možnost koupit různé věci, které se k sobě ale nějakým způsobem hodí. Jako studentka bych tam určitě chodila svým kamarádkám kupovat dárky!

666mahu
1490 příspěvků 24.09.12 14:25

@Linie, tenhle neznám, ale jak zahlédnu někde zajímavý obchod s nádobím či bytovými doplňky, nesmí mi uniknout. :-)) S nakupováním se musím krotit, nemám to kam dávat, už teď mám část věcí uloženou v krabicích v komoře a na půdě. Jenže někdy je tak těžké odolat. :-))
Starožitnosti nebo bazar (antik) Spomyšl raději míjím, zakazuju si tam chodit.

Mayim
400 příspěvků 24.09.12 14:56

Od babičky jsem teď dostala jídelní servis někdy ze 40. let, nikdy nepoužitý (jen konvice má uražené ucho, takže bude leda tak do vitríny) a spolu s ním zákaz koupit byť jen jediný kus porcelánu. Ne že by mi to vadilo, v jejích skříních jsou nádherné kusy. A při mé slabosti pro staré nádobí…

Pirek
6768 příspěvků 24.09.12 15:03

Proč ne cibulák? Třeba tenhle není tak špatný, ne? Loni jsem ho nadělila našim k Vánocům.

Ačkoli mě jídelní, kávové, čajové a jiné servisy ve volném čase nijak zvlášť nezaměstnávají, chtěla bych nějaký český.

Sekhmet
1918 příspěvků 24.09.12 15:28

Podědila jsem po babičce její obrovskou soupravu s pomněnkama, kterou kdysi dostala jako svatební dar. Je překrásná a navíc mám s ní spojeny krásné vzpomínky. Chtěla bych ji používat denně (tak jako moje babička po víc než padesát let), ale zas se bojím, že bych něco rozbila. Na běžné použití mám žluté talíře z Tesca, ale budu si muset koupit nové, protože ty žluté jsou moc velké, nevejdou se do myčky, ani do mikrovlnky…

Choucas
150 příspěvků 24.09.12 15:34

Tak záleží jaké nádobí a co je v něm servírováno. Líbilo by se mi třeba saláty - dřevěné a skleněné mísy, vůbec nezdobené, kulaté.
Na jednoduchá jídla, grilovačku dřevěné nádobí.
A na klasickou gulášovku a další polévky ručně vyráběné keramické misky jako třeba tohle :D
A ze všeho nejvíc (přechod mezi keramikou a plastem) toto
Ujetá jsem ještě na konvičky a čajové mističky. Jelikož ale nemám peníze abych si nějakou pořídila, tak si zatím vystačím s jahodovou od Pikvicku.
Celkově vzhledem k tomu, že já jsem i napříč vší opatrnosti nehorázný rozbíječ nádobí, tak nejlepší je pro mě asi plast :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit