Krátké maturitní šaty?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lill01
1 příspěvek 14.09.14 15:54
krátké maturitní šaty?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor. Myslíte že mohu mít na svůj maturitní ples krátké šaty? Jsou lehce pod kolena. Děkuji za názor :)

Reakce:

adilah
29 příspěvků 14.09.14 16:39

Obecně vzato byste měla zvolit dlouhé slavnostní šaty. Ale jako všechno ostatní na tomhle světě je to relativní :) Pokud jsou ty šaty dostatečně slavnostní (vhodný materiál, zajímavé zdobení nebo široká sukně, tzn. ne kancelářský business casual, polská tržnice nebo letní šaty), určitě se neztrapníte. Maturitní plesy jsou obecně kvalitní peklíčko, takže pokud budete perfektně upravená, v dobrých šatech a nebudete se hrbit, můžete ještě zazářit. Ostatně, průměrná maturantka je nacpaná do laciných šněrovacích polyesterových šatů s kurvím rozparkem, hrbí se a v podpaží se jí z korzetu dere špíček, takže by snad nemělo dát moc práce vypadat alespoň o trochu líp.
A ještě taková perlička… Viděla jsem fotky z maturiťáku mé známé - obor módní návrhářství(!!!). Všechny maturantky byly v minišatech, neboť na škole vládl názor, že kruhová spodnice je hnus. Jako by neexistovalo nic mezi mini a kruhovou spodnicí. No prostě sranda :)

Barbuchaa
211 příspěvků 14.09.14 20:54

U nás měly holky buďto dlouhé splývavé šaty, nebo právě koktejlky ke kolenům. Nákladné šaty s obručí neměla žádná, a tak se těch pár slečen s kratšími „ztratilo“ a nijak to nekazilo dojem. Takže za mě - záleží, co budou mít oblečené ostatní spolužačky. Pokud chtějí jít všechny ve šlehačce s obručí, budete s krátkými jako chudá příbuzná (a ještě na vás budou naštvané, že trháte partu). Pokud je vás více, co preferují jednodušší nebo kratší šaty, jděte v krátkých, jestliže se v nich cítíte fajn a splňují ostatní náležitosti slavnostních šatů. Věřím, že ve výsledku můžete být krásnější v krátkých než v dlouhých :)

Jirkátor
1515 příspěvků 15.09.14 06:46

Délka lehce pod kolena není sice úplně ta správná, ale co si budeme nalhávat, nejspíše tam budou i slečny v šatech do půlky stehen a tak budete vlastně slušně oblečená. Záleží ale hodně na těch šatech samotných - jestli to budou letní úpletové šaty, tak to dobrá volba určitě nebude.
Dejte fotografii a poradíme víc.

Příspěvek upraven 17.09.14 v 20:45

Mallen  17.09.14 15:17

U nás na maturiťáku byla obruč povinnost. Všechny holky jí měly. Dneska když vidím v čem jsou maturantky oblečené poznám je pouze díky šerpě s nápisem maturant :-D

Karin
3401 příspěvků 19.09.14 10:52

Já nevím, mně přijde divné jít na ples v krátkých šatech… To snad můžeme rovnou chodit v kalhotách, i v těch lze přece vypadat slavnostně, když to vezmu takhle.

Judy24
366 příspěvků 22.09.14 08:26

Vzít si je samozřejmě můžete, ale být váma, tak si je nechám na roky potom, v šatníku se určitě neztratí. Na fotkách to vypadá většinou dost blbě, když mají některé maturantky šaty krátké a jiné dlouhé.

Antigrey
144 příspěvků 01.10.14 13:57

Já vím, že na ples je žádoucí společensky přijatelná, především dlouhá plesová róba, ale přiznám se, že raději vidím dívky ve vkusných kratších šatech, než navlečené do neoriginálního dlouhého modelu z půjčovny (polystyrenu…).

Sailorette
1589 příspěvků 01.10.14 14:52

Náhodou, takové šaty z polystyrenu jsou docela originální, jen jsem je teda zatím neviděla v žádné půjčovně;)

Antigrey
144 příspěvků 01.10.14 14:55
@Sailorette píše:
Náhodou, takové šaty z polystyrenu jsou docela originální, jen jsem je teda zatím neviděla v žádné půjčovně;)
:-D Dobré!
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit